המחשב עולה רק אחרי איפוס BIOS. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב עולה רק אחרי איפוס BIOS.

איסתרא בלגינא

Recommended Posts

תקלה משונה: מחשב חדש יחסית (רוב הרכיבים בני כמה חודשים) שעבד ללא שום בעיה מיוחדת, עד שיום אחד, כנראה אחרי איתחול אוטומטי בעקבות התקנת עדכונים , שני המסכים שמחוברים אליו לא הציגו דבר - שחור בלבד. כיביתי והדלקתי את המסכים, החלפתי כבלים ויציאות על כרטיס המסך, לא עזר. נראה שהמחשב עובד - מאווררים מסתובבים, הלד של הדיסק מהבהב, אבל אין כלום על המסך. חיברתי מסך אחד ליציאה של "כרטיס" המסך הפנימי, גם כלום. איתחלתי בכח, נראה שהמחשב עולה, אבל עדיין לא רואים כלום - אפילו לא מסך POST.

ניתקתי את כל הרכיבים שאפשר בלעדיהם ווידאתי שכל השאר מחובר תקין. השארתי מחוץ לחשמל כחצי שעה לייתר ביטחון. לא זזה רוורס. WTF?

איפסתי את ה- וניסיתי שוב. הידד! יש תצוגה ואפשר להיכנס למסך ההגדרות. הגדרתי את ה- , המחשב אותחל ו... לא רואים כלום, גם לא את ה- POST. משהו שגוי בהגדרות?

איפסתי שוב את ה- והפעם, שיניתי רק את סדר האיתחול כך שמערכת הפעלה תעלה מהכונן הנכון. הכל תקין ו- עולה.

עבר יום, Windows מתקינה עדכונים ודורשת איתחול. לא בא לי עכשיו, הלכתי לישון. למחרת, המחשב נראה שבמצב שינה אבל מסרב לצאת ממנו - נגיעה בעכבר מעירה אותו, אבל אין כלום על המסכים! גם איתחול לא עוזר. איפוס והוא שוב עובד כמו שצריך.

אז מה לעזאזל?

לוח האם הוא Gigabyte GA-H97-D3H, גרסת ה- BIOS היא F6, כרטיס המסך הוא R9 200 כלשהו (לא זוכר בדיוק איזה, אם אתם חושבים שזה רלוונטי, אני יכול לבדוק). רעיונות יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה טוב לעדכן ביוס ,
יכול לקרות בגלל הזכרונות , לעיתים צריך קצת לשחוק טיפה את המגעים , על ידי הוצאה והכנסה .

במקרים קיצונים יעזור אפילו ספריי מגעים לחריצים . בגלל שהלוח שלך חדש לא יודע אם זה רלבנטי ..

וכן יכול לעזור הוספת קצת מתח לזכרונות בביוס . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב נקנה בחלקים... אז למי אני אמור לפנות? לחנות ממנה קניתי את לוח האם והמעבד? לזו ממנה קניתי את כרטיס המסך? לזו ממנה קניתי את הזיכרונות (והיא בכלל בחו"ל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yehudaa

יהיה טוב לעדכן ביוס ,
יכול לקרות בגלל הזכרונות , לעיתים צריך קצת לשחוק טיפה את המגעים , על ידי הוצאה והכנסה .

במקרים קיצונים יעזור אפילו ספריי מגעים לחריצים . בגלל שהלוח שלך חדש לא יודע אם זה רלבנטי ..

וכן יכול לעזור הוספת קצת מתח לזכרונות בביוס . 

עדכון BIOS? שווה לבדוק.

זיכרונות? עכשיו כשאני חושב על זה, לפני שבועיים בערך הוספתי זיכרונות... בהחלט יכול להיות שזה קשור. לא ברור לי למה בעיה בזיכרון תגרום למחשב לא להוציא אות למסך אחרי איתחול ואיך איפוס פותר את זה, אבל מחשבים עושים לפעמים דברים משונים. אני אנסה להעלות את המתח ונראה, אם לא, הזיכרונות החדשים יוצאו ונראה שוב.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...