Moving Server to VMs on the cloud on a different subnet - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Moving Server to VMs on the cloud on a different subnet

token_toker

Recommended Posts

שלום חברים,

אני צריך עזרה בלהבין איך המכונות הקיימות לכשיעברו לסאבנט החדש אמורים לאפשר למשתמשים היושבים בסאבנט הישן לבצע אימות אליהם.

כל האינפורמציה קיימת באילוסטרציה שצירפתי.

כל הראוטים קיימים ואני מגיע בפינג לכל המכונות, למשתמשים משום מה אני לא מגיע עד שאני לא מוריד את הפיירוול המקומי של .

בנוסף הייתי רוצה שהשרתים הוירטואלים יצאו רק דרך ה-CP אבל כמובן שאין אפשרות להגדיר את ה-CP כגייטויי על ה-interface.

תודה מראש ואם ישנן שאלות תרגישו חופשי לשאול...

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון להעביר את DC מה 192.168.1.0 ל- 192.168.2.0 כאשר המשתמשים ישארו על 192.168.1.0.

וכך גם להעביר את ה-Exchange ושאר השרתים.

כרגע כל האלמנטים יושבים על אותו סגמט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

לא הגדרתי עדיין רשומות ב DNS עבור המכונה הוירטואלית, אבל אם אני מגדיר בשרת הבדיקה הוירטואלי את ה-DNS שלנו (192.168.1.1) אז אני מצליח לבצע פינג לחלק מהשמות ברשת אבל רק אם אני משתמש בשם המלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה ככה למטרות הבדיקה,

תעשה לך בסביבת ניסוי שרת בענן עם כתובות סטאטיות מסודרות, תעדכן את הDNS ותוודא שהDNS על העמדות לקוח מקבל הרשומות החדשות המעודכנות.

תריץ בדיקה ותעדכן מה התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהוספתי A record ב-dns של השרת המקומי/הפיזי אני מגיע בלי בעיה ל"שם המלא" של השרת הבדיקה הוירטואלי על הסאבנט 192.168.2.0.

יש לי את כל ה-static routes הנדרשים מוגדרים ותקינים אחרת ה-CP מפיל את החיבור בתואנה של address spoofing.

בנוסף אם אני מגדיר משתמש היושב בסאבנט הישן עם ה-DNS של השרת בדיקה הוירטואלי בסאבנט החדש, אני יכול לצרף את המשתמש לדומיין הבדיקה בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון את המצב מה שאתה צריך לעשות אחרי שאתה "מהגר" את השרתים שלך לוירטואלי על הסאבנט החדש תוודא שהDNS ב AD מעדכנים את הכתובות שלהם.

עכשיו תצטרך לבדוק בDHCP \ סטאטי של הכתובות בסאבנט הישן שהם מצליחים להגיע לDNS המעודכן או ליצור DNS נוסף (Secondary Zone) שישב בסאבנט הישן.

למרות שבתכל'ס עכשיו שאתה עובר לוירטואלי איזה שרתים ישבו אצלך בפיזי והאם (אני מקווה) הגדרת DC אחד בפיזי בסאבנט הישן ואז במקרה כזה תתקין עליו גם DNS והוא יתרפלק עם הנתונים מהסאבנט החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לעשות מיגרציה ושדרוג בשתי הופים לשרתים הפיזיים ל-VMs.

אני יודע ש-DHCP יכול לעבוד על סגמנט אחד וגם לשרת סגמנט אחר (multi scope) אם אני לא טועה.

מבחינת ה-DC, גם כן עד כמה שאני יודע, אין בעיה שהוא ישב על סגמנט אחד וישרת יוזרים על סגמנט אחר של הרשת אם מגדירים את ה-DNS וה-DHCP נכון.

הראוטר שיושב בצד של ה-VMs לא בשליטתי והייתי רוצה שהיציאה תהיה דרך הרשת הפיזית ולא דרך הוירטואלית, מה אני צריך לבקש מהספק? ניתוב הגייטויי שלהם אליי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא רוצה שהDC שלך יישב בענן בלבד.

DC לא אוכל כלום מבחינת משאבים וגם ככה הוא מגיע בד"כ עם DNS בפנים.

תגדיר לך DC אחד פיזי בתוך הארגון.

חלילה במקרה של תקלת תשתית \ תקלת ספק \ תקלת חשבונית (שכחתם לשלם לחברת האינטרנט) ואין לך DC בארגון וכל הארגון מושבת.

בקשר לDHCP אתה יכול להגדיר בראוטר שלך DHCP Relay שמפנה ל שרת ה DHCP עצמו. כידוע DHCP עובד ב Broadcast (מדברים על IPv4) וBroadcast לא יוצא מתוך הסגמנט\Vlan\Lan וכו'.

לסיכומו של דבר מה שאני הייתי ממליץ לך בהתחשב בעובדה שכבר יש לך שרת פיזי בארגון זה להגדיר DC\DNS\DHCP בארגון עצמו ובענן תגדיר לך DNS+DC נוסף.

מה שכן מה המהירות שלך בזירת הWAN? האם העובדה שאתה מרים שרתים בענן לא משפיעה על מהירות התקשורת בין השרתים לבין עמדות הלקוח?

יש לך הגדרה מובנית ה AD (דרך ה GP) שבמידה ומהירות החיבור מתחת ל500Kb\s זה נחשב Slow Link ודי הרבה דברים לא יעבדו.

בעיקרון כשמדברים על וירטואליזציה מדובר על לקחת 2 שרתים פיזיים חזקיים ולהתקין במכונות וירטואליות על השרתים האלו את אותם שרתים למטרות יתירות, לדוגמא:

שרת 1:

DC

DNS

DHCP

SQL

etc....

שרת 2:

DC

DNS

DHCP

SQL

etc....

כל שורה כזאת במכונה וירטואלית נפרדת (אלא אם מדובר ב DC+DNS וכולי שהולכים יחד). ואז במידה ומכונה אחת נופלת היוזרים לא מרגישים בחסרונה כי בשרת השני המכונה השניי לוקחת את העומס ומתחילה לעבוד. יש כל מיני תורות ותיאוריות בנושא הזה.

בד"כ שימוש בענן זה במקרה ונגיד ויש לך בארגון סניף מרוחק אז במקום ליצור או משהו כזה בין הסניפים אתה מסנכרן את הNTDS דרך DC שיושב בענן. או משהו בסגנון.

לא הייתי מעביר את כל הארגון לענן בלבד בלי גיבוי פיזי באתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא תהיה בעיה של זמינות השרתים הוירטואלים - חלק מהחוזה (SLA).

2. מודע לכל נושא הפיצ'פקעס של השרידות (אני שוקל להשאיר באתר שרת אחד פיזי שימלא כמה רולים ויתרפלק)

3. החיבור הוא גיגה ביט - אין בעית איטיות.

4. מודע גם ל-DHCP RELAY וגם לDHCP AGENT.

5. תודה רבה :)... עוררת לי כמה תהיות/התלבטויות שנשכחו מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...