כמה שווה המפרט הישן שלי? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שווה המפרט הישן שלי?

xena

Recommended Posts

1. זה לא מפרט ישן. אם המטרה היא לקבל מחשב חזק יותר כדאי לשקול לשדרג את כרטיס המסך במקום להחליף את כל המחשב.

2. לא ציינת את תקופת האחריות שנותרה עבור כל רכיב. אני אניח שאין אחריות או שנותרה אחריות של שנה לכל היותר.

3. הדעה האישית שלי לגבי שווי המחשב:

מעבד i7-4790 חדש עולה בסביבות ה 1500-1600 ש"ח.

לוח אם Z97-K חדש עולה בסביבות ה-650 ש"ח.

מודול זיכרון העובד בתדר של 1600MHz ניתן לקנות חדש בכ 170-180 ש"ח (כאן יש 2 מודולי בנפח של 8GB).

הקירור Freezer i11 חדש עולה כ-150 ש"ח.

ספק הכח של Seasonic חדש אמור לעלות בסביבות ה 300-350 ש"ח (אני לא מוצא דגם בשם M12G-550, אבל אני מניח שמדובר בספק כח מודולרי בעל הספק של 550W).

כונן SSD מדגם 850 EVO בנפח של 250GB חדש עולה בסביבות ה-450 ש"ח (אני מניח שבמפרט שלך מדובר בדגם ה 840 EVO).

דיסק קשיח WD 1TB מסדרת ה Black עולה חדש כ-380 ש"ח.

אני לא יודע כמה בדיוק שווים המארז או כרטיס המסך כחדשים, אז אני לא אגיב לגביהם.

בסה"כ מדובר במחשב ששווה כחדש 3700-3900 ש"ח (ללא מארז וכרטיס מסך). היות ומדובר במחשב משומש, מבחינתי כל רכיב מאבד לפחות 25% מערכו "אוטומטית". על זה צריך להוסיף את הבלאי של כל רכיב וכמובן את עניין האחריות.

מבחינת המעבד - מצד אחד מדובר במעבד שמיועד לתושבת 1150 שכבר הוחלפה, אבל מצד שני מדובר במעבד שעדיין נחשב דיי חזק ובאופן כללי לא מתקלקלים, כך שעניין האחריות פחות רלוונטי. אני הייתי מעריך שמעבד כזה שווה בסביבות ה 800-1000 ש"ח.

מבחינת לוח האם - בסה"כ מדובר בלוח אם דיי בסיסי (למרות שהוא מבוסס על ערכת השבבים Z97) שמתאים לתושבת וזיכרון שכבר הוחלפו. אני הייתי מעריך שהוא שווה 300-350 ש"ח.

מבחינת הזיכרון - זיכרון נמצא בשלבי החלפה אך עדיין נמצא בשימוש נרחב. בנוסף גם זיכרון כמעט ואינו מתקלקל, מה גם שבד"כ יש על זיכרון אחריות לכל החיים. הייתי מעריך שמודול זיכרון משומש מסוג בנפח 8GB העובד בתדר של 1600MHz שווה כ 80-100 ש"ח. כאן מדובר ב-2 מודולי , אז שווי הזיכרון הוא בסביבות ה 150-200 ש"ח.

מבחינת הקירור למעבד - מדובר בקירור טוב, אבל יש לו חלק מכני (המאוורר). הייתי מעריך שהוא שווה 75-100 ש"ח.

מבחינת ספק הכח - מדובר בספק כח של חברה איכותית, אבל בסופו של דבר מדובר ברכיב ש"נשחק" עם הזמן (המאוורר שבו הוא רכיב מכני והוא נמצא כל הזמן בטמפרטורה גבוהה), כך שהייתי מעריך שהוא שווה 150-200 ש"ח.

מבחינת כונן ה - לכונן יש מספר כתיבות סופי, כך שגם הוא רכיב ש"צובר בלאי" עם הזמן. בנוסף כאן מדובר בדגם של כונן שכבר הוחלף. הייתי מעריך שכונן ה שווה כ 200-250 ש"ח.

מבחינת הדיסק הקשיח - אני לא מבין מדוע אנשים קונים דיסק קשיח מסדרת ה Black, במיוחד כאשר הם גם קונים כונן , שכן ברוב המקרים אין צורך בגישה מהירה לנתונים שישמרו עליו. בנוסף, תקופת האחריות הארוכה שמקבלים עליו (5 שנים) ביחס לדיסקים הקשיחים מהסדרות הפשוטות יותר (בדר"כ 2-3 שנים) לדעתי לא שווה השקעה כמעט כפולה (עדיף לקנות שני דיסקים קשיחים פשוטים יותר ושאחד מהם ישמש כגיבוי). לפיכך אני לא חושב שזה ממש חשוב אם מדובר בדיסק קשיח מסדרת ה Black או מסדרה פשוטה יותר. על כך יש להוסיף שגם כאן מדובר בהתקן מכני שנשחק עם הזמן. בסה"כ הייתי מעריך שהדיסק הקשיח שווה בסביבות ה-200 ש"ח למי שמחפש דיסק קשיח מהיר, ואולי 100-150 ש"ח למי שרק מחפש דיסק קשיח למטרות איחסון (דיסק קשיח בנפח של 1TB חדש עולה כיום פחות מ-250 ש"ח).

באופן כללי הייתי מעריך שללא מארז וכרטיס מסך אפשר לבקש על המחשב סכום של כ-2500 ש"ח לפחות. האם מישהו יקנה את המחשב בסכום הזה? אני לא יודע, במיוחד כאשר בכ 3700-3800 ש"ח ניתן לקנות מחשב שקול חדש מודרני יותר (עם מעבד מהדור השישי וזיכרון DDR4).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

מבחינת הדיסק הקשיח - אני לא מבין מדוע אנשים קונים דיסק קשיח מסדרת ה Black, במיוחד כאשר הם גם קונים כונן , שכן ברוב המקרים אין צורך בגישה מהירה לנתונים שישמרו עליו. בנוסף, תקופת האחריות הארוכה שמקבלים עליו (5 שנים) ביחס לדיסקים הקשיחים מהסדרות הפשוטות יותר (בדר"כ 2-3 שנים) לדעתי לא שווה השקעה כמעט כפולה (עדיף לקנות שני דיסקים קשיחים פשוטים יותר ושאחד מהם ישמש כגיבוי). לפיכך אני לא חושב שזה ממש חשוב אם מדובר בדיסק קשיח מסדרת ה Black או מסדרה פשוטה יותר. על כך יש להוסיף שגם כאן מדובר בהתקן מכני שנשחק עם הזמן. בסה"כ הייתי מעריך שהדיסק הקשיח שווה בסביבות ה-200 ש"ח למי שמחפש דיסק קשיח מהיר, ואולי 100-150 ש"ח למי שרק מחפש דיסק קשיח למטרות איחסון (דיסק קשיח בנפח של 1TB חדש עולה כיום פחות מ-250 ש"ח).

רק כי שאלת, ההבדל בין כונן BLACK לכונן GREEN הוא משמעותי בהפעלת קבצים. למשל, אם יורד קובץ גדול לכונן הירוק, יהיה קשה להפעיל דרכו גם סרט. בכונן השחור אין בעיות כאלו. כונן שחור מתפקד אצלי ככונן להורדות. תמיד פועל ותמיד מופעלים דרכו דברים. כונן ירוק לא עומד בזה. ו 256 לא מספיק גדול לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שטכנית עבור קבצי סרטים, תמונות, מסמכים וכד' אין צורך בגישה מהירה אני באופן אישי לא אקנה כונן שעובד ב-5400 סל"ד (או RPM) כמו ה Green גם לא למטרות איחסון נתונים בלבד. כונן מסדרת ה Blue של WD או ה Barracuda של , שעובדים ב-7200 סל"ד, יהיו עדיפים ועולים פחות או יותר אותו הדבר. אני לא הייתי מוסיף עוד 100-150 ש"ח בשביל לקנות כונן מסדרת ה Black - זה לא משתלם מבחינת תוספת הביצועים (כאשר מדובר על מטרות איחסון בלבד) ולא מבחינת האחריות (כפי שכתבתי - מבחינתי עדיף כבר לקנות שני דיסקים קשיחים זולים יותר שאחד מהם ישמש לגיבוי). שוב - אם מישהו מחפש דיסק קשיח משומש למטרות איחסון נתונים בלבד, דיסק קשיח מסדרת ה Black כנראה לא ישתלם עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...