המחשב חם!! מה לעשות? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב חם!! מה לעשות?

ferrari

Recommended Posts

המעבד שלי הוא ב 45 מעלות במנוחה.. לא ניתקלתי איתו בבעיות יציבות כלשהן, והמחשב פועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.. כלומר עובד כל הזמן.

האם זה בסדר? פשוט לפי תגובות בפורום אני רואה אנשים ש40 מעולת במנוחה נחשב גבוה אצלם. ואצלי זה 45,

יש לי 2 מאווררי 80 מ"מ שמכניסים אויר מהפאנל הקדמי, ו1 שמוציא מאחורה, (איפה שמחברים את כל הכבלים), פלוס מאוורר בספק כח, ועוד מאורר שלא נמצא בתוך הספק אבל מחובר אליו, ומכניס אויר מהמארז לתוך הספק.

טמפ, הציפסט 39, והטמפ, במארז 36, ההארד דיסק על 24

במנוחה.

הכבלים מסודרים בתוך המארז.,

המארז הוא של TASK אמנם, אבל לא נראה לי שזה קשור לחום. אולי הקשר הוא הכרטיס מסך... הוא די חם.. (ATI R9500PRO)

והוא קרוב לצ'יפסט ולמעבד, ומעליהם הספק... אז האיזור הזה בערך מרכז את רוב החום במערכת לדעתי... איך להוריד את הטמפ?

(אגב אין לי משחה טרמית על המעבד.. אבל לא בטוח שזה עד כדי כך משמעותי)... זה לא מוריד יותר ממעולה או שתיים.. נכון?

נ.ב. יש לי לוח של אביט - שמעתי שהם מראים קריאת טמפ' גבוהה יותרמהמציאות.. האם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני חייב לציין שאני מעריך את האומץ שלך להגיד בפורום שאין לך משחה טרמית

כי אנשים בטוחים שזה יכול להוריד 20-30 מעלות והם יקפצו עליך בצעקות של "אתה הורג אותוו אאאאאאאאאההההההה אתה הורג אותו!! רוצח!!!"

בכל מקרה באמת זה לא אמור לשנות כל כך הרבה אבל אישית המחשבה שהסינק ישב ישר על המעבד שלי בלי חומר באמצע לא ממש נחמדה לי

הייתי שם משחה טרמית אפילו מהאלה שמקבלים חינם בחנויות מחשבים, זה בטח יעזור לך ב3-4 מעלות

סידור כבלים חייב.. הוספת מאוררים אין לך הרבה אפשרויות בלי לחורר את המארז

המארז שלך באמת לא אטרקציה אבל חפיף אין מה לעשות אלה אם כן בא לך להוציא כסף על מארז חדש..

הטמפרטורות שלך לא כאלהההההה גרועות, אבל לא טובות כל כך

אני למשל מיצב את המעבד שלי על 40 מעלות

אני יכול שהוא יהיה על 32 במנוחה אבל בשביל מה סתם יותר מידי רעש של המאוררים.. 40 מעלות במנוחה זה חביב

הצ'יפסט שלך רותח דרך אגב הייתי ממליץ לך לשים לו מאורר על הגוף אם עדיין אין לו..

גם הטמפרטורת מארז שלך יותר מידי גבוה יחסית לטמפרטורה היום בארץ.. החלקים שלך פולטים יותר מידי חום

בקשר למעבד, כמו שאמרתי משחה טרמית, לנקות אבק מהמאורר\סינק

הזכרונות לא אמורים לפלוט חום כל עוד אתה לא בOC היסטרי

הצ'יפסט - תדאג לו לקירור טוב יותר

כרטיס מסך - תקמבן לו כלשהו אם זה מאוררים קטנים או סתם מאורר תלוי עם חוטים לכיוון שלו

הרדיסק גם לא אמור לפלוט יותר מידי חום

הספק שלך מקורר סבבה יש גם כניסה גם יציאה של אוויר

אם בא לך לחורר את המארז אתה מוזמן לעשות חור בקוטר 118מ"מ או 78 לפי מה שאפשר בגג ובדלת (מול המעבד) ולהרכיב מאורר

ובקשר לקריאת טמפ של אביט.. בלוח שלך זה תוקן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל: איזה סינק יש לך על המעבד?

אתה יכול להוסיף 2\1 מאווררים על הדלת אחד שיפזר אוויר קר על הכרטיס מסך, ואחד שיכניס למאוורר שעל המעבד אוויר קר.

ואתה יכול להוסיף עוד מאוורר בגג שיוציא אוויר?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אין לי את הכלים הדרושים לחורר את המארז כמו שצריך, ואין לי מאוררים.. משחה טרמית אני אוסיף, היא לא יקרה כ"כ,

על הצ'יפסט יש מאורר... והוא מסתובב 5000RPM, כל גופי הקירור הם הסטנדרטיים שהגיעו עם המעבד והמאורר של המעבד ב3000RPM.

ואגב.. מהי טמפ טובה למארז יחסית לסביבה?

כלומר אם היום 30 מעלות חום בחוץ... מהיא הטמפ' הסבילה למארז במקרה כזה.?

יש מקומיות גם בגג וגם בדלת לעשות חור ולשים מאווררים, אבל אני לא מתלהב מרעיון החיתוך... איך שאני מכיר את עצמי.. בסוף אני אמצא את עצמי בלי מארז בכלל אם אני אתעסק בזה...

אני צריך פתורן לאיזור של הצ'יפסט, מעבד כ. מסך.. כי זה בעצם האיזור החם ביותר. יש אולי איזה דרך לעשות זאת בלי השקעת כספים גדולה מדי ובלי חיתוך? (ידיים שמאליות)...

תודה רבה למגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע לABIT אין חיישן על המעבד, הם משתמשים באלגוריתם לחשב את הטמפרטורה. ובד"כ הטמפרטורה שהלוח מציג גבוהה מהמציאות.

לי בidle יש 45 מעלות

ותחת עומס אני מגעי גם ל61

(זה מה שMBM אומר)

יש לי מארז tower של hec. יש בו מאורר של 120, ו 3 של 80. הטמפרטורה של המארז היא 32 יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טמפ, הציפסט 39, והטמפ, במארז 36, ההארד דיסק על 24

הצ'יפסט שלך רותח דרך אגב הייתי ממליץ לך לשים לו מאורר על הגוף קירור אם עדיין אין לו..

אם אצלו זה רותח אז מה אצלי?

אז ככה:

הציפסט אצלי בא עם מאוורר, אבל די מזמן ניתקתי את המאוורר עקב רעשים, אז כרגע הטמפ' בסביבות ה50 מעלות.

הטמפ' מערכת היא 32 מעלות.

כל זה לפי הcore center של .

למה יש כאלו הבדלים בין הטמפ' מערכת לטמפ' הציפסט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...