WDS + Hyper V - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WDS + Hyper V

Googleness

Recommended Posts

במסגרת לימודים ל70-411 אני מיישם אצלי בסביבת הניסוי כרגע שרת WDS.

מבחינת הסביבה:

DC1 + DC2 (שניהם מכילים GC וגם DNS).

שרת נוסף משמש לתעבורת (DHCP + ROUTER)

שרת נוסף מדמה Storage

בכל מקרה התקנתי Role של WDS על שרת הStorage (ידוע, ידוע שזה אמור להיות שרת נפרד אבל אני מריץ הכל בסביבה וירטואלית ואני מוגבל מבחינת כמה מכונות אני יכול להפעיל בו זמנית),

בשלב הראשון קינפגתי את השרת WDS והגדרתי לו Image מISO של Server 2012 R2 שקיבלתי ללימודים מ dreamspark.

את Boot Image לקחתי מאותו הISO.

סך הכל הכל קונפג ומופיע זמין.

שלב הבא יצרתי מכונה וירטואלית Generation 2 > לא עובד.

שכחתי להגדיר בDHCP בתוך ה Scope את ה Option של שרת WDS. בשלב הראשון הגדרתי את השרת בנפרד דרך אופציה מספר 66.

בנוסף הגדרתי את אופציה 67 והפניתי שם לקובץ ה Boot בתוך הספריה.

תוצאה:

העמדה שיצרתי עושה Boot מה PXE כאשר ה Secure Boot פעיל ומקבלת כתובת מה DHCP אולם יש שגיאה באימות ה Secure Boot.

לאחר מכן ביטלתי את ה Secure Boot ואז לא קיבלתי שום עם הודעת שגיאה וגם לא קיבלתי הודעה שישנה כתובת משרת הDHCP.

בשלב הבא יצרתי מכונה וירטואלית ב Generation 1 והגדרתי אותה לעלות מ PXE. הכל עבד חלק ואפילו התחילה ההתקנה.

סגרתי את המערכות וקראתי לעומק.

מסתבר,

שה Boot Image אליו הפניתי ב DHCP עם אופציה 67 הוא לBIOS בלבד ולא תואם EFI. וישנו קובץ נפרד ל EFI. מכיוון שבתוך ה Scope של ה DHCP אני יכול להגדיר 67 אחד בלבד נאלצתי להסיר אותו קליל והשארתי רק הפנייה של 66 על מנת שעמדות שנטענות ב PXE יופנו אל שרת ה WDS.

בשלב הבא נכנסתי אל שרת ה WDS ובמאפייני השרת הגדרתי בברירת מחדל שם הפנייה שיעשה Boot מה Image שנקרא Boot.wim אשר הגיע ב ISO של Server 2012 r2.

מאותו רגע הכל עובד חלק בשתי המערכות (כמובן שאי אפשר לעשות boot כאשר הפיצ'ר של Secure Boot מופעל על המכונה של Generation 2).

מה שכן אני חושד שבמידה וגם ככה אין לי יותר מ Boot.wim אחד אז אין לי צורך להגדיר שם בתפריט מה הברירת מחדל וזה יותר למקרה שיש לי כמה ורסיות של מערכות הפעלה, יותר למצב של תאימות עם מערכות שלא עובדות עם EFI או מערכות ב .

כרגע אני בודק את החלק של אימות המשתמש מול שרת הWDS כדי לוודא שלא כל אחד שמתחבר לרשת יקבל גישה.

בנוסף אני מתכנן גם לבדוק כיצד זה נראה כאשר יש מספר מערכות הפעלה בתוך אותו WDS.

לשאלתי,

האם הדרך שהגדרתי עם אופציה 66 בלבד בתוך ה DHCP היא נכונה?

האם אופציה 67 היא חובה?

כיצד משתמשים בצורה נכונה באופציות הברירת מחדל של קבצי ה Boot תחת מפאייני שרת ה WDS בMMC שלו?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

קראתי שלא אמורים להכניס ערך של 66 בכלל בDHCP אבל זה לא עובד בלי זה.

בכל מקרה Generation 1 עובד חלק (יש לי 2012 \ 8 \ 7 על ה WDS) הבעיה עם 2.

מסתבר ש ה UEFI עושה הרבה צרות.

בהתחלה כשהיה לי רק התקנה אחת מבוססת X64 של ה 2012 זה עבד. עכשיו משום מה זה בכלל לא עולה.

קראתי שצריך לבטל את ה NetBios בשרת אבל לא איתרתי איפה עושים את זה.

בנוסף קראתי שיש להשתמש בכלי בשם Ip Helper כדי ליצור מעין ערך 67 פעמיים בשביל לתת הפנייה לקובץ הנכון בתוך ה Boot.wim שבשרת ה WDS.

די מעיק אבל מצד שני יכול להיות שזה באג מכיוון שלא עידכנתי אף שרת.

אני הולך בשלב הבא להתקין שרת WSUS לעידכונים ונראה לאחר מכן איך זה משתנה מבחינת עובד\לא עובד.

עריכה:

קראתי גם שאנשים שיתפו ששרת ה WDS שלהם עבד חלק כאשר הוא היה במצב Stand Alone בלי חברות בדומיין.

בכל מקרה הרמתי מכונה נפרדת ל WDS, אחרי שאני ארים עוד מכונה בשביל ה WSUS ואפעיל עדכונים נראה איך העסק מגיב.

עריכה 2:

התקנתי מכונה נפרדת בשביל WDS בלבד,

הגדרתי הפעם במאפייני השרת לעשות אוטוריזציה בDHCP ואז בלי שום שינוי ובלי להגדיר את 66 זה עובד חלק.

עדיין לא עובד ב Generation 2 אבל זה יצריך מחקר לעומק כנראה גם מעקב על הנושא של IP Helpers.

עריכה 3:

חפרתי חפרתי חפרתי,

אין לי מושג איך גרמתי לעסק לעבוד כנראה שבעקיפין זה היה בגלל השורה הבאה.

די הרבה אנשים מהתחום מדווחים שהם מצליחים להפעיל את WDS עם UEFI באמצעות הגדרה של 60\66\67 אולם זה חוסם את הקליינטים שעבדים ב LEGACY עם .

בשביל לעקוף את זה צריך להשתמש ב IP Helpers שאין לי מושג איך לעבוד עם זה ואני אצטרך לשבת ללמוד את הנושא לעומק, אני אכנס לזה מיד כשאסיים להרים לאוויר את שרת ה WSUS שהתקנתי הערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המדריך המפורט פלג,

מספר שאלות.

ראשית אני אציין שאני עובד עם server 2012 r2 ככה שישנם הבדלים שונים בכל מיני חלקים אבל אני אתייחס לדברים העיקריים.

1. כשאני הגדרתי כתובת לשרת ה WDS ביצעתי מתן הגדרה של כתובת סטטית בשרת עצמו מבלי להגדיר ב DHCP בכלל.

בנוסף לא הגדרתי את 66/67 בDHCP ואף קראתי במספר מקומות שכלל לא מומלץ להגגדיר אותפ והWDS מתקשר לבד עם העמדות לקוח.

2. אצלי ב WDS כמו שאמרתי הגדרתי אותו עם כתובת סטטית והכנסתי הגדרה במאפייני הWDS בMMC לעשות Authorize ב DHCP לשרת.

הגעתי למצב הזה לאחר די הרבה ניסיונות וטעיה בתהליך.

ברגע שהגדרתי את המצב הזה כמו שהסברתי אז ה WDS עובד חלק ובצורה מהירה מול כל מחשב שאני מפעיל מולו ומאפשר לי לבצע התקנות של מערכות הפעלה.

3. מבחינת מה שלא עובד אלו הן מערכות VM מסוג Generation 2 של Hyper-V אשר עובד עם Non-Legacy Nic ועם UEFI. בלי להגדיר את 66/67 בDHCP הן לא מקבלות תשובה מה WDS.

לגבי הפתרון של הגדרת 66/67 יש בעיה כי ב67 בשביל שזה יעבוד הייתי צריך להפנות אל קובץ EFI מה שמונע ממערכות שעובדות עם להתחבר אל ה WDS.

ממה שקראתי אני אמור להשתמש במשהו שנקרא IP Helper ולבמע הפניה כלשהי, עוד לא הייתה לי הזדמנות להתעמק בנושא אבל אני אוכל להרחיב לאחר שאני אקרא ואתנסה בכלי.

4. אימג'ים,

אצלי שמתי Boot.Wim של 64 ביט ו32 ביט.

Install.wim של 2012 / 7 / 8.1

לא שמתי שום חבילת דרייבר. סך הכל כולן מגיעות להתקנה ועולות חלק.

האם אתה מוצא את השימוש ב Capture יעיל? לא יותר פשוט להתקין בסביבה וירטואלית ולבצע לכידה עם Dism במקום להסתמך על תעבורת ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...