תקלה במחשב dell inspiron 1525 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה במחשב dell inspiron 1525

odedidush

Recommended Posts

הי ,
ברשותי לפטופ של מדגם inspiron 1525 , יש לי אותו כבר 8 שנים והוא משמש אותי כיום כמחשב נוסף בבית בעיקר לגלישה באינטרנט והוא די עשה את העבודה .
מערכת ההפעלה שהייתה מותקנת עליו היא win ולא היו בעיות מיוחדות חוץ מדי איטיות בתגובה .
למחשב שני סלוטים של זכרון בעל 1G בכל אחד .
בשבוע שעבר הדלקתי את המחשב והווינדוס לא עלה , במקומו עלה מסך כחול עם הודעה registry file failed (מצורפת תמונה ) . חקרתי קצת באינטרנט על פתרון לתקלה ונאמר שצריך להכניס cd של winxp ולעבור לRecovery Console ומשם לפי ההנחיות :

האם התנסיתם על תקלה מסוג זה ? 
האם הייתם ממליצים לשדרג ל-win7 ? אולי באותה הזדמנות גם לשדרג ל-2 כרטיסי של 2G כל אחד ?

blue_screen.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו תקלה בדיסק. תבצע סריקה מלאה לכונן באמצעות CHKDSK /R (אפשר דרך הRECOVERY CONSOLE). אם המחשב יימצא שגיאות ויתקן, יכול להיות שהמערכת תעלה, או שהתקנת תיקון תאפשר לה לעלות. במקרה כזה, הייתי בודק את הדיסק טוב באמצעות תוכנה כלשהי שמנטרת SMART - ייתכן שהוא גוסס.

לאחר שתברר מה המצב עם הדיסק, תוכל לקבל החלטות אחרות - האם שווה להתקין Win7, האם שווה להשקיע בזכרון נוסף וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי , בצעתי סריקה מלאה לכל רכיבי החמרה . זאת עשיתי ע"י לחיצה על מקש F2 ולאחריו Diagnostic Test .

לאחר בצוע הסריקה התקבלה שגיאה : Error Code 2000 - 0142(מצורפת תמונה)-Drive self test failed . מחיפוש קצר בגוגל מתברר שהתקלה בהארד דיסק .

האם אפשר לעשות משהו כדי לפתור את התקלה ? כלומר אם רק חלק מהסקטורים בהארד דיסק פגומים אז לא להתשמש בהם ולהשתמש אך ורק בתקינים ?

hard_drive_failure.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה מצליח לבצע BOOT עכשיו?

האם אתה מצליח להריץ CHKDSK /R בדרך כלשהי?

כעקרון CHKDSK מנסה לעשות בדיוק את מה שאמרת - הוא מנסה לחלץ מסקטורים פגומים את מה שאפשר ומסמן אותם שלא ישתמשו בהם. ייתכן שאחרי פעולה כזו תוכל איכשהו להעלות את המחשב ולחלץ מידע, אבל בכל מקרה הייתי נמנע מלהמשיך להשתמש בדיסק כזה, או לפחות עושה זאת בזהירות רבה. לרוב בקשיחים - ברגע שבעיות כאלה מתחילות, הן הולכות ומתרבות, והדיסק הופך ללא אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , 

הצלחתי לבצע boot. פתחתי cmd prompt ויש לי גישה לשני הסקטורים של ההארד דיסק: c:,d: ולכל הקבצים בתיקיות .

אם כך , אתה ממליץ לגבות מה שניתן וכבר לרכוש הארד דיסק חדש?

ההארד דיסק הוא בעל חיבור sata , האם יש הארד דיסק או אחר מומלץ ללפטופ?

cd_boot.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, כן, זה מה שהייתי ממליץ.

אם אתה רוצה לשחק עם המזל, אתה יכול לבדוק:

1) כמה סקטורים פגומים יש כרגע

2) על אילו תקלות מדווח הSMART (למשל - reallocated sector count)

ואז - אם זו לא כמות גדולה, ואם כרגע המחשב עובד רגיל, ואם בינתיים לא איבדת שום דבר חשוב - אתה יכול לגבות הכל, להמשיך להשתמש במחשב ולהיות עם האצבע על הדופק, להמשיך לבצע בדיקות תקופתיות של הנתונים הנ"ל ולהיות מוכן לזה שהכונן יקרוס סופית בכל רגע.

זה נשמע מוזר, אבל כבר יצא לי לעבוד ככה בעבר על מחשבים שידעתי שאין שם שום דבר חשוב בשבילי (או שהכל מגובה), ושלא אכפת לי אם ברגע מסוים ובהתראה קצרה המחשב יושבת לתקופה מסוימת. אך אם מדובר במחשב עיקרי - לא הייתי עושה את זה.

בכל מקרה, בלי קשר למה שתחליט - SATA הוא חיבור סטנדרטי. אין כונן או שאפשר לומר עליו שיעבוד יותר או פחות טוב עם המחשב שלך או שהוא מתאים לו יותר מאשר האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...