מה הלאה ? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הלאה ?

Gal2016

Recommended Posts

שלום.אני דוד בן 24.בצבא הייתי בצוות סיסטם ואחרי השחרור התחלתי לעבוד כאיש סיסטם ותומך טכני בכל מיני חברות.מרוויח יפה בסהכ אבל אני רוצה להתקדם ומרגיש שאני דורך במקום.
אני מתלבט אם לעשות תואר כלשהו (יש פסיכומטרי 650) או לעשות קורסים אבטחת מידע וסייבר במכללת סלע שכולל ccna,checkpoint,,ועוד שלל נושאים הקשורים לעולם הרשתות ואבטחת מידע.
מצד אחד אני לא רוצה להגיע לאיזה תקרת זכוכית בעתיד כי אין לי תואר, מצד שני אני אוהב את המקצוע שלי ולא מעוניין להחליף אותו.
מכיוון שאין תואר לאנשי סיסטם בתחומים שציינתי.אין לי מושג מה לעשות.חשבתי ללכת ללמוד ניהול מערכות מידע אבל שום למרות שהנושא די קרוב , זה בעצם ללמוד מקצוע חדש שפחות מעניין אותי.
אז מה לעשות ? לבזבז 3 שנים כי חייב או ללכת על הקורסים ?

מישהו שמע על הקורס בסלע ? ממליצים ? כמה על לכם ? 
תודה רבה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט לאיזה תחום אתה רוצה להתפתח 

אם אתה מעוניין להישאר בתחום הסיסטם  (וגם יכול להיות DEVOPS עם קצת תכנות) או שאתה זולג לעולם התכנות 

תואר פחות קשור ולא חייב

יש הרבה אנשים בתחום ללא תואר שמרוויחים יפה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה מושך אותך..

הייתי ממליץ בכל מקרה לעשות תואר גם אם זה במנהל עסקים ככה אתה יכול להתקדם לתפקידי ניהול בתחום שתבחר.

אבל כל מה שיעלה מהשרשור הזה נתון לוויכוח כל אחד בדעתו, תשה חושבים עם עצמך ותחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה מאוד מקרים בהם תואר הוא תנאי סף לקבלה ללא קשר לאיכות המועמד. הוגן או לא זה ממש לא ישנה לך כאשר קורות החיים שלך יועברו למגרסה. תואר ראשון הוא חובה היום הרבה יותר מאשר בעבר ובעתיד זה לא הולך להיות שונה, אלא להיפך. תואר שני זה התואר ראשון החדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן חברות, כמו , שהדרישות סף שלהן זה תואר ראשון....גם לתחום שלי (רשתות).

מעבר לכך הקשר היחיד שיש בין קריירה בתחום הIT לתואר הוא אך ורק ובלבד כאשר מעוניינים לעסוק בתחום הניהול.

עוד לא נתקלתי בחברה שתואר לא רשום בדרישות סף ע"מ לנהל צוות או מחלקה.

יחד עם זאת - יש צורך בנסיון ובדברים נוספים מעבר לתואר.

לגבי השאלה מה הלאה....תלוי מה אתה רוצה לעשות...אתה רוצה להיות גנן ? תבנה גינה.

אתה רוצה להיות איש טכני - תתחיל להתמקצע ולצבור נסיון וידע.

אתה רוצה לשאוף להנהלה ? תתחיל תואר...אם כי זה יתן לך אפשרות לסמן וי על דרישת תואר בסך הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על בסיס מה אתם כותבים את זה? אתם בעלי תואר ועשר שנות נסיון בתעשייה עכשיו?

מה הקשר בין מנהל עסקים לבין קריירה בתחום הIT בכלל? [emoji4]

האמת, כן. בעל 2 תארים ועם 12 שנות נסיון בתעשייה. תואר אקדמי הוא חובה אם מעוניינים בקריירה ארוכת טווח בתחום ללא קשר אם הולכים על אפיק ניהולי או טכני בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בIT שאני מכיר....ואני עובד בחברה לא קטנה...סיסקו.....אין שום משקל לתואר (אלא אם כן רוצים להתקדם לתפקיד ניהולי)

אני יכול לציין אבל שיש הסמכות שיש להן משקל כפותחי דלת, כמו CCIE, CISSP, JNCIE, יש לVMWARE הסמכה וכו'.

אני יכול לציין שלCCIE יהיה משקל הרבה יותר גדול בדיון שכר (בעת קבלה לעבודה) מאשר תואר ראשון.

אני משער שההחלטה איך להתקדם...תואר או לא....מאוד קשורה להיכן אתה נמצא.

ולאן אתה חושב שתתקדם עם תואר...אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בIT שאני מכיר....ואני עובד בחברה לא קטנה...סיסקו.....אין שום משקל לתואר (אלא אם כן רוצים להתקדם לתפקיד ניהולי)

אני יכול לציין אבל שיש הסמכות שיש להן משקל כפותחי דלת, כמו CCIE, CISSP, JNCIE, יש לVMWARE הסמכה וכו'.

אני יכול לציין שלCCIE יהיה משקל הרבה יותר גדול בדיון שכר (בעת קבלה לעבודה) מאשר תואר ראשון.

אני משער שההחלטה איך להתקדם...תואר או לא....מאוד קשורה להיכן אתה נמצא.

ולאן אתה חושב שתתקדם עם תואר...אם בכלל.

כאשר באים לקבל החלטה לגבי לימודים כדאי לחשוב מעבר לדיון שכר הקרוב. ההחלטה צריכה להיות ברמה האסטרטגית ולא ברמה הטקטית. לא לעולם נהיה צעירים ויפים והעולם משתנה מעבר ליכולת החיזוי של אדם ממוצע. הייתי בנקודה הזו בדיוק לפני כ 18 שנים. אוי ואבוי אם הייתי מקבל את ההחלטה לעשות קורס שקר כלשהו באיזה חארטה בארטה הדרכה(וממש רציתי, ההורים שלי לא היו מוכנים לשמוע על זה והצילו אותי מעצמי). הטכנולוגיות מתחלפות, השנים עוברות. המשכנתא והילדים נשארים... לעשות תואר באמצע החיים הרבה יותר מורכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי לחלוק עליך.

אני בן 29....ולפני חצי שנה סיימתי CCIE....בעוד חודש אני ניגש לCCIE נוסף.

היכולת לי ללמוד בצורה כה אינטנסיבית התקיימה רק בזכות העובדה שאין לי ילדים !

אני יכול לציין שהעמיתים שלי, לכל אחד מהם יש לפחות 3 ילדים....גם כן ניגשו למבחן של CCIE, והיה להם הרבה יותר קשה למצוא זמן ללמוד בגלל הילדים.

CCIE אחד מספיק בשביל למצוא עבודה בשכר סביר של בין 20-30K....כמובן שלא ישמע אחרת - יש תלות גם בנסיון !

את התואר שלי אתחיל באוניברסיטה הפתוחה כמה חודשים אחרי הCCIE השני...כאשר אבחר קורסים קלים, כיפים ומעניינים.

בסופו של יום, כאשר אגש למשרה של מנהל IT (בעוד X שנים) - סביר להניח שתואר של BA כללי יעשה את העבודה, בעקבות הניסיון המקצועי בתחום.

יחד עם זאת, קרוב משפחה שלי החליט דווקא ללכת במסלול שאתה ציינת.

הוא היום עוסק בתחום הSYSTEM, והחליט להתקדם עם תואר של מנהל עסקים.

למה מנהל עסקים ? כי זה סתם עוד תואר כדי לפתוח דלת למנהל IT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ש Ktiltanim מנסה לומר לך זה שהיום, בדגש על היום  "CCIE אחד  בשביל למצוא עבודה בשכר סביר....." יעשה את העבודה.

הוא מדבר על החלטות אסטרטגיות בחיים ואתה חוזר למיקרו.

אני מאוד מסכים איתו. אין תחליף לתואר אקדמי. 

המשפט "את התואר שלי אתחיל באוניברסיטה הפתוחה כמה חודשים אחרי הCCIE השני...כאשר אבחר קורסים קלים, כיפים ומעניינים. "  רק מראה כמה מנותקים הילדים של היום - דור האינסטנט שרק מחפש קיצורי דרך. בוא, דבר איתנו אחרי שתתחיל בפתוחה. זה דבר שלא מתאים לכל אחד והתואר שם לא פחות קשה מאשר כל מקום אחר. מעט מוזר לי שאדם שלהבנתי לא למד באקדמיה שיעור אחד מספר שהוא יבחר "קורסים קלים וכיפיים". הלו, אקדמיה זה לא גן דבורה. 

לגבי: "בסופו של יום, כאשר אגש למשרה של מנהל IT (בעוד X שנים) - סביר להניח שתואר של BA כללי יעשה את העבודה, בעקבות הניסיון המקצועי בתחום."   משרה של מנהל IT זה לא יעד בחיים, כן? כל אחד עושה מה שמתאים לו. אולי אתה מנהל גרוע? עלה בדעתך שניהול זה מקצוע שונה לגמרי לעומת מפתח? מקצוע שדורש יכולות שונות? אבל אני כבר סומך עליך שאחרי כמה קורסים קלים וכיפיים תהיה מנהל "מעולה" בדיוק כמו שאנחנו רואים היום בהרבה מקרים בתעשייה. אגב, BA במדעי האוויר לא בטוח שיעזרו לך כאשר במכרז מולך יתמודדו גדוד של בעלי תואר שני במדמ"ח/מע. מידע או מינהל עסקים.

לגבי הפיסקה האחרונה: מנהל עסקים זה לא " סתם עוד תואר כדי לפתוח דלת למנהל IT ".

אגב, לגבי עניין הילדים שניכם אומרים אותו דבר. כאשר יש ילדים הרבה יותר קשה ללמוד. את התואר השני והשלישי עשיתי כאשר כבר היו לי ילדים וזה כמעט בלתי אפשרי. מה שמחזק את המסקנה שיש להתחיל עם התארים מוקדם ככל האפשר. מה יקרה אם באמצע הקורס הבא תמצא בת זוג, תתחתן ותביא ילדים? דבר כזה יכול לטרוף את כל הקלפים והנה הלכה תוכנית האינסטנט.

נכון, יש כאלו שמצליחים בלי ללמוד. גם אח שלי פרש מבית הספר בכיתה ט. היום הוא מנהל 70 עובדים ומאוד מצליח בתחומו. עכשיו, בגיל 40, הוא מסיים תואר ראשון כי זה עוצר אותו מלהתקדם. תמיד יש את אלו שילך להם ויפתחו את הפיצוחיה בפינה הנכונה ברחוב, אבל זה ממש לא מתכון להצלחה בחיים.

שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

רק מראה כמה מנותקים הילדים של היום - דור האינסטנט שרק מחפש קיצורי דרך. בוא, דבר איתנו אחרי שתתחיל בפתוחה. זה דבר שלא מתאים לכל אחד והתואר שם לא פחות קשה מאשר כל מקום אחר. מעט מוזר לי שאדם שלהבנתי לא למד באקדמיה שיעור אחד מספר שהוא יבחר "קורסים קלים וכיפיים". הלו, אקדמיה זה לא גן דבורה. 

א.למה דור אינסטנט ? מה קיצור דרך פה ? אני עשיתי שתי הסמכות שרמת הלימוד שלהן לא יורדת מתואר ראשון - ולא עשיתי את זה כקיצור דרך - אלא עשיתי את זה כדי ללמוד ולהעמיק בתחום המקצועי שלי.

ב.מה הקשר לגן דבורה ? המל"ג טוענים שתואר לא נועד בשביל לעבוד (פרט למקצועות שהם התואר), אלא הוא נועד כדי לחקור וללמוד.

יש אנשים שמעדיפים לשבת ולתרגל כל היום בבית....מתמטיקה אנליטית, בדידה, פיסיקה וכו'.

ויש אנשים כמוני, שאוהבים מאוד את מדעי הרוח והחברה, שם לא צריך לתרגל, שם רק לצריך לספק את הצמא לידע הזה.

אני מסוג האנשים הללו - תן לי קורס בפילוסופיה, בעיני הרבה יותר קל מאשר קורס בפיזיקה - והוא קל כי לא צריך כל היום לתרגל...כל מה שצריך זה להבין !

אז לא ! זה לא קשור לגן דבורה.

לימודים פוריים יכולים להיות מהנים וכיפים, וקלים.

ציטוט

משרה של מנהל IT זה לא יעד בחיים, כן? כל אחד עושה מה שמתאים לו. אולי אתה מנהל גרוע? עלה בדעתך שניהול זה מקצוע שונה לגמרי לעומת מפתח? מקצוע שדורש יכולות שונות? אבל אני כבר סומך עליך שאחרי כמה קורסים קלים וכיפיים תהיה מנהל "מעולה" בדיוק כמו שאנחנו רואים היום בהרבה מקרים בתעשייה. אגב, BA במדעי האוויר לא בטוח שיעזרו לך כאשר במכרז מולך יתמודדו גדוד של בעלי תואר שני במדמ"ח/מע. מידע או מינהל עסקים.

מנהל IT זה לא תפקיד, זה תחום תפקידים, יש בזה מנהל צוות, מנהל מחלקה, מנהל אגף\ מנהל חטיבה ועוד שלל רחב של מבחר תפקידי ניהול.

האם זה היעד בחיים ? קשה לי להאמין שהיית מסרב לתפקיד CTO של חטיבת IT זו או אחרת.

הדגשתי את מנהל IT כמסלול, כי לרוב מי שמתחיל בIT...במיוחד כשהוא פותח דיון בפורום IT - סביר להניח שהוא לא דיבר על ניהול בית ספר אלא על ניהול בתחום הIT.

ציטוט

אגב, לגבי עניין הילדים שניכם אומרים אותו דבר. כאשר יש ילדים הרבה יותר קשה ללמוד. את התואר השני והשלישי עשיתי כאשר כבר היו לי ילדים וזה כמעט בלתי אפשרי. מה שמחזק את המסקנה שיש להתחיל עם התארים מוקדם ככל האפשר. מה יקרה אם באמצע הקורס הבא תמצא בת זוג, תתחתן ותביא ילדים? דבר כזה יכול לטרוף את כל הקלפים והנה הלכה תוכנית האינסטנט.

יש בת זוג, שתומכת מאוד בקידום המקצועי שלי.

היא בעצמה אמרה "תסיים עכשיו את הCCIE השני, כדי שזה יהיה מאחורייך ותתמקד במשפחה.

אין פה שום תוכנית אינסטנט ! גם לא הייתה....אתה מבין את זה הפוך לחלוטין !

מה הקטע לזלזל בדור הY ? אתה יודע כמה בעלי תואר יש שרעבים ללחם ? אתה יודע למה ? כי הם עשו תואר לפני שהם חשבו על מה המטרה שלהם.

בוא לא נלך רחוק - הבת זוג המדהימה שלי החליטה שהיא עושה תואר באומנות ועיצוב גרפי.

לא רק שהיא עשתה את התואר - היא סיימה בהצטיינות יתרה !

במכללה שלהם "הכריחו" אותם לעשות תעודת הוראה....למה ? כי כמעט ואין מה לעשות בשוק עם התואר הזה.

היום בת זוגי המדהימה, עוסקת כמורה לאומנות, במשרד החינוך, לא פחות !

בסופו של יום, כאשר אנחנו מגיעים לבית....ומסכמים את היום....

את אותו יום שאני התחלתי ב9-10, והיא התחילה ב8....את אותו יום שאני סיימתי ב18:00 והיא סיימה ב15:00.

מי אתה חושב שחוזר עם יותר הרגשה של מימוש עצמי לבית ?

מי אתה חושב שחוזר פחות מותש לבית ?

מי אתה חושב שמכניס פי 3 או יותר לחשבון בנק ?

התשובה לכל השאלות היא אני !

הסיבה לכך היא פשוטה - אני בחרתי מסלול שיקדם אותי במימוש וסיפוק בתחום העבודה.

היא בחרה בתואר ראשון שיעניין אותה וירתק אותה, ולאחר מכן הבינה שוואלה....יש תואר...אבל יש לכולם תואר.

והבעיה שבהרבה תפקידים מפלטרים עם הדרישה של תואר ראשון או תואר שני - וזו בעיה כי לא אכפת להם בכלל מה התואר.

יש הצפה של אנשים עם תואר, בעיה ידועה בדור הY...במיוחד כשדור הבייבי בום תמיד אמר לילדיו (דור הY) -תואר זו הדרך להצליח בחיים.

זה היה נכון לדור הבייבי בום - אבל לא לדור הY.

לסיכום, אחרי חפירה ארוכה, תרשה לי להגיד שהבנת אותי הפוך.

אני לא בנאדם של אינסטנט אני בנאדם ריאלי.

אני אוהב לעסוק בתחום הIT, אני רוצה לעסוק בתחום הIT. עוד עשר שנים אני אשמח לנהל מחלקת IT.

ולכן דיברתי בצורה מאוד צרה על תחום הIT.

לשאלתו של מר בחור שפתח את הדיון ההחלטה פשוטה....צריך לחשוב קדימה ולהחליט מה תורם יותר.

אגב ללמוד ולהתעסק ולרכוש ידע ונסיון בBIG DATA יתן הרבה מאוד ! ים כסף יש בBIG DATA !

האם זה מתאים לו ? 

האם תואר מתאים לו ?

האם יש משרת ניהול שהוא ישיג בגיל 27-28 עם תואר ביד ?

אני הסתכלתי על זה כך:

משרות ניהול יש מעט מאוד....קשה מאוד למצוא.

לרוב - משרות ניהול דורשות נסיון מוכח.

משרות ניהול זוטרות לא תמיד מספקות כלכלית.

מ נ ג ד

משרות IT בכירות יש יותר (למשל מהתחום שלי - ארכיטקט תקשורת, איש תקשורת בכיר וכו')

משרות IT בכירות לרוב מספקות כלכלית.

במשרות IT יש לי נסיון מוכח - מה שאין לי במשרות ניהול.

כשאתה בתפקיד IT בכיר, עם הכלים הנכונים, למשל תואר, הדרך למשרת ניהול הוא ריאלי.

לכן בחרתי להתקדם מקצועית ולאחר מכן להתחיל במסלול הלימודי שיפתח לי דלתות לתחום הניהולי.

זה קיצור דרך ? אולי ההפך ? לדעתי לעשות תואר ב"מנהל עסקים" כדי להיות מנהל בגיל 24....זה קיצור דרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...