האם בעית 3.5 GB בבכרטיסי GTX 970 לא באמת קיימת אלה היא תופעת לואי ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בעית 3.5 GB בבכרטיסי GTX 970 לא באמת קיימת אלה היא תופעת לואי ?

felixil

Recommended Posts

יי לכולם
לאחר ניתוח רחב ודי מקיף בנושא כרטיסים גרפים לפני שנה ותקציב לא גבהה, החלטתי לחליף את הכרטיס שלי הקודם R9 290 עקב בעיות חימום מרגיזה, לכרטיס GTX 970 מבית שלחתחילה ניראה נהדר,
לימים למדתי איך להוציא לכרטיס את מיץ ואז התחילו הרבה בעיות עם הכרטיס .
כשהוא היה מגיע לשימוש של מעל 3.5GB מזכרון הכרטיס היו נפילות תקיעות ובעיות קשות. ביצעתי הפרדות בין המסכים לשתי כרטיסים שונים לא עזר הבעיות המשיכו ללא כל שיפור.
תצוגה גרפית הייתה ניכנסת להשאייה למספר שניות לפני תצוגה דבר מרגיז מאוד, משחקים קורסים באמצע.
התחלתי לבצע שינויים במערך הזיכרון של המעבד כדי לפחות לנסות לעזור לכרטיס שיעבוד לאט אבל לפחות לא ליקרוס, מ 8GB שהיו מותקנים מבמחשב ראיתי שאני בניצולת מקסימלית של 90%, אז פתחתי לו את הmemory swap file  כדי לעזור למחשב ולתת לו מרווח עבודה רחב יותר. (לא מומלץ לשימוש, למי שמעוניין בביצועים מקסימלים) .
אבל דבר לא עזר הנפילות ועיקובי תצוגה המשיכו.
החלטתי לנסות להאיץ את של מהחשב ל2000MHZ ופלא הקריסות הפסיקו והכרטיס כאילו יתעורר לחיים ועבד טוב עם רוח של 5% ביצועים., אבל עדיין עיקובי תצוגה ניראו לעיין בשימוש של מעל 3.5 GB.

החלטתי שאין מנוס אני יחליף את הכרטיס בהזדמנות הראשונה כשהמחירים ירדו קצת.
אך לבנתיים החלטתי לפחות להגדיל את הזיכרון של מהחשב ל16GB. אם מהירות 1866MHZ (שתואם את הלוח שלי Z87) .
והתוצאה הפילה אותי מהכיסא הפלא ופלא כל מה שאני מריץ לא עובר את ה10GB מעבד (ללא memory swap file כמובן), ועוד הכרטיס עובר את בניצול זיכון מעל 3.85GB בלי שום בעיה או השפעה הניראת לעיין .
כמו כן העלתי את הPCI BUS Clock בביוס ל 128Mhz והכל עובד מדהים.

שיפור ביצועים של הכרטיס נכון להיום ללא OC הם בין 8% ל10% .

לסיכום ניראה לי שאולי אני הוסיף כרטיס 970 ב במקום להחליף :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה3.5 הראשונים עובדים כרגיל ברוחב פס של 196GB/s ה0.5GB עובדים ב-28GB/s והכרטיס מנסה להשתמש בזכרון הזה כ"Cache" לדברים פחות חשובים, עד כמה זה עובד בפועל אני לא יודע, רוב הפעמים כדי לקבל הגדרות על 60FPS ב1080p המשחק לא צריך יותר מ3GB בערך של .. ככה שלא נתקלתי בבעיות עד עכשיו. 

חוץ מזה למה העלאת את הPCI BUS CLOCK ?? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של David_K

ה3.5 הראשונים עובדים כרגיל ברוחב פס של 196GB/s ה0.5GB עובדים ב-28GB/s והכרטיס מנסה להשתמש בזכרון הזה כ"Cache" לדברים פחות חשובים, עד כמה זה עובד בפועל אני לא יודע, רוב הפעמים כדי לקבל הגדרות על 60FPS ב1080p המשחק לא צריך יותר מ3GB בערך של .. ככה שלא נתקלתי בבעיות עד עכשיו. 

חוץ מזה למה העלאת את הPCI BUS CLOCK ?? 

אולי באמת מה שאתה כותב זאת הסיבה שהמחשב צריך יותר זיכרון כדי לנהל בצורה נכונה, כוונה ניתוב עומס מידע בלי פקקים שנוצרים עקב מהירות איטית של היחידה האיטית יותר, וזה מה שפותר את הבעיה כך שאני מצליח כיום לעבוד ב 3.8GB והכל רץ מעולה +. (זכרון הRAM המנוצל הוא 10GB עד 11GB) .

למיטב הבנתי PCI BUS CLOCK  הוא הקשר התיקשורת בין הBUS  לבין הPCI (כמו רמזור תנועה בכביש עמוס בלב לוח אם) כך שמאפשר לקבוע גודל הפקטות תיקשורת שנעות מ64BIT ומעלה .אני מצאתי שלכרטיס  שלי חי טוב עם 196BIT זה מאוד עוזר לו ומקנה לי תוספת של בין 5 או 10% ביצועים ופחות חום. (ללא ביצוע של OC).  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של felixil

ומקנה לי תוספת של בין 5 או 10% ביצועים ופחות חום

מה הקשר של פחות חום לניצול זיכרון? נראה לי שזה במקרה.

לגבי התוספת של 5-10 אחוז לביצועים, אם ה- המנוצל שלך עובר את ה-8GB וכמו שכתבת קודם עשית הרחבה מ-8 ל-16, אז זה לא ברור שה-PAGE SWAPPING פשוט נעלמו ומכאן התוספת? לא קשור לכרטיס המסך..

בקשר לחצי ג'יגה ב-23 GB לשניה, אני מזכיר ש-23 GB לשניה זה עדיין פי 10 מה- הכי מהיר שיש היום בשוק (סמסונג 950 NVM או PCIe)... הכרטיס יכול להשתמש בחצי ג'יגה האלה לחישובים פיזיקליים או למה שהוא צריך, והדרייבר מנווט את הגרפיקה שהולכת לכיוון המסך מהמקום בזכרון שהיא צריכה לצאת ממנו - אם היו פה טעויות זה לא שהיית מקבל איטיות, המשחקים פשוט לא היו עובדים כי זאת "טעות" גדולה מדי בשביל שכל האפקט שלה יהיו קצת פחות FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

מה הקשר של פחות חום לניצול זיכרון? נראה לי שזה במקרה.

לגבי התוספת של 5-10 אחוז לביצועים, אם ה- המנוצל שלך עובר את ה-8GB וכמו שכתבת קודם עשית הרחבה מ-8 ל-16, אז זה לא ברור שה-PAGE SWAPPING פשוט נעלמו ומכאן התוספת? לא קשור לכרטיס המסך..

בקשר לחצי ג'יגה ב-23 GB לשניה, אני מזכיר ש-23 GB לשניה זה עדיין פי 10 מה- הכי מהיר שיש היום בשוק (סמסונג 950 NVM או PCIe)... הכרטיס יכול להשתמש בחצי ג'יגה האלה לחישובים פיזיקליים או למה שהוא צריך, והדרייבר מנווט את הגרפיקה שהולכת לכיוון המסך מהמקום בזכרון שהיא צריכה לצאת ממנו - אם היו פה טעויות זה לא שהיית מקבל איטיות, המשחקים פשוט לא היו עובדים כי זאת "טעות" גדולה מדי בשביל שכל האפקט שלה יהיו קצת פחות FPS.

היי

כפי כתבתי בלי לעשות משמש, (ציון הSWEP FILE היה עניין שולי בנושא כפי שהתכונתי) אני כיום לאחר הרחבה הזיכורן ל16GB מריץ את הכרטיס GTX 970 על 3.8GB ב0 תקלות נפילות קפיאות וכו'. 

אני לא מהנדס כדי לענות לך שברמת הBIT זה כן נכון או לא אני מבין בפקטור עובדות חשובות לי יותר מתאוריה הנדסית שמאחורי הפתרון.

כדי לקבל תשובה לטעם שלך אני מציע לך לשאול את מהנדסי . (שמתחמקים מכל המיקרה ולא מוכנים להצהיר על הבעיה כבעיה, הפורמים מלאים בזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

לא כ"כ הבנתי - מה אתה עושה בשביל שהזכרון של הכרטיס יהיה בשימוש מעל 3.5GB?

יש לך מסך או משהו?

Middle-earth: Shadow of Mordor
Lords Of The Fallen

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...