בקשת המלצה לSSD למחשב ישן - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת המלצה לSSD למחשב ישן

elis02

Recommended Posts

ציטוט של d3mo-killer

הסיבה עכשיו שלא הבאתי לו SSD יותר טוב היא משום שהוא במילא לא יהנה מהמהירויות האלו משום שלוח האם שלו לא @E71תומך בSATA III ולכן מה הטעם גם,אני לא מתיימר להיות גאון של אמצעי אחסון אבל זה לא שהוא באמת צריך במהירויות גבוהות במיוחד בשביל מחשב לשימוש יום-יומי לכמה שעות +/-.

שטויות.

דור הבקר לא צריך להוות שיקול לקניית כונן גרוע.

אלו לא מהירויות המקסימום בתנאים אידיאלים שעושים כונן חזק, אלו מהירויות המינימום בתנאים לא אידיאלים.

אם כל הכוננים היו באמת עובדים 500MB/S כל הזמן לא היה שום הבדל בינם.

המציאות הרבה יותר מורכבת מכך.

גם כונן מהיר ויקר יחסית שעובד על בקר SATA III ימצא את עצמו נופל מתחת לרף הפס רוחב של בקר SATA II.

מרוב שאתם מסתכלים למעלה אתם לא רואים שום דבר למטה.

למה שמישהו ירצה לקנות כונן מלפני 3 שנים, עם בקר מלפני 4 שנים, שלא הרבה זמן אחרי שהוא יצא החליפו לו צ'יפים ושינמכו לו את המהירויות שממילא לא היתה כל כך טובה מלכתחילה.

כונן שגרם להרבה אנשים לקלל אותו, בגלל יותר מסיבה אחת.

לא סתם הוא נמכר במחיר הכי נמוך בשוק.

לא סתם ממליצים לקנות כוננים זולים מוצלחים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ו... סיבכתם אותי :)

אז מה כן לקנות בסוף?

האם על המחשב הזה כדאי לשים וינדוס 10? האם זה לא יותר מדי בשבילו?

האם כדאי וינדוס 7 64 ביט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תחכה לתשובה של מישהו אחר,

אבל לגבי אין סיבה לא לקחת 10 הדרישות מינימום שלו הם 1GB ראם ל-32 ביט ו2GB ל-64 ביט אני הייתי מציע לך לקנות סטיק של 4GB או 8GB אם אתה הולך לשחק משחקים חדשים ו"כבדים".

בנוסף יש לי 10 של 32 ביט עם 2 ג'יגה ראם ואפשר להשתמש בו אבל לפעמעם איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של d3mo-killer

לגבי תחכה לתשובה של מישהו אחר,

אבל לגבי אין סיבה לא לקחת 10 הדרישות מינימום שלו הם 1GB ראם ל-32 ביט ו2GB ל-64 ביט אני הייתי מציע לך לקנות סטיק של 4GB או 8GB אם אתה הולך לשחק משחקים חדשים ו"כבדים".

בנוסף יש לי 10 של 32 ביט עם 2 ג'יגה ראם ואפשר להשתמש בו אבל לפעמעם איטי.

אני לא רואה את סבא או סבתא שלי משחקים משחקים כבדים :)

השאלה אם יש צורך בכלל בוינדוס 10 הרעיון שהמחשב לא יהיה איטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח צעד אחורה.

כמה תיכננת להשקיע?

בשלב מסוים עם מובנית או מחשב אולטרה בוק וכולי יתנו לך יותר ביצועים ממחשב פרימיטיבי.

יש מחשבים שבשלב מסוים אני הייתי ממליץ לא להשקיע בהם אגורה שחוקה. חבל על הכסף.

קודם כל ייתכן מאוד שהסיבה שמותקן לך 2 גיגה ראם ואתה רואה רק 1.75 פנוי זה בגלל שהכרטיס הגרפי שלך (סביר להניח שהוא משולב בלוח ולא כרטיס נפרד) לוקח מהזיכרון.

בקשר לביצועים,

לפני שאתה מוחק משהו או משדרג או מתקין מחדש יש כמה דברים קטנים שאתה יכול לעשות כדי לוודא שהמחשב מוגדר כמו שצריך.

1. תפעיל כלי בשם MSCONFIG ותבדוק שם מה התוכנות שעולות בטעינה של המחשב. תוודא שדברים מיותרים (כמו למשל או תוכנות אחרות) לא נטענות עם העלייה של המחשב. מלבד ההאטה בתהליך האתחול הן יקחו משאבים אשר אין לנו צורך לתת להן אם הן לא בשימוש.

2. כנס בלוח הבקרה ל 'תוכנות ותוכניות', שם תוודא שאין תוכנות ג'אנק שמותקנות במחשב כמו סרגלי כלים או תוכנות צד ג' שמותקנות כאשר מישהו לוחץ Next Next Next בלי לקרוא.

---- עד לכאן אני גם אמליץ במידה ואתה לא מזהה מה תוכנה מסויימת עושה או מה תפקידה לבדוק בגוגל כדי לביות בטוח ב 100% -----

3. השלב הבא תעבור לתוכנות קלילות יותר,

א. הסבא והסבתא גולשים בכרום? תעבור לפיירפוקס. מריץ ברקע מספר תהליכים כבדים. אם תבדוק לעומק תגלה שכרום המודרני מתנהג כמו בתוך מערכת ההפעלה. אני היגרתי לדפדפן פיירפוקס והוא עובד חלק ומצויין.

א2. בהמשך להמלצה שלי על פיירפוקס אני ממליץ שתתקין תוסף חוסם פרסומות (אני משתמש ב uBlock Origin) אשר יאיץ את הגלישה על ידי מניעה של טעינת מודעות ופרסומות. אתר ידוע לשמצה הוא ynet שנתקלתי בעמודים עם למעלה מ380 פרסומות בעמוד אחד!

ב. נגן מדיה? ממליץ על .

יש עוד המון תוכנות קלילות אבל אין לי מושג מה מותקן אצלהם אז לשיקולך.

4. וכמובן יש דבר נוסף שניתן לעשות וזה לקנפג את לביצועים מיטביים,

לוחצים מקש ימני על 'המחשב שלי'  > הגדרות מתקדמות > ביצועים > שם תגדיר העדפה לביצועים מירביים. הדבר היחיד אני מסמן למטה זה 'הצג תוכן חלון בעת גרירה' מתוך העדפה אישית.

כמו כן אני ממליץ לך להסיר את כל תוכנות ההגנה למיניהן כגון אנטי וירוס \ אנטי ספייור \ חומת אש וכולי.

תעבוד עם התוכנות הבאות:

חומת אש > תשתמש בזאת המובנית בתוך .

אנטי וירוס > תשתמש בשל מיקרוסופט הוא נקרא Security Essentials

אנטי ספיי > יש כלי בגרסה חינמית (פשוט תצטרך להריץ ידנית סריקה פעם ב...) אשר נקרא Malwarebytes Anti-Malware

עם שלושת הכלים הללו בשימוש ביתי פשוט אתה מכוסה ולא תעמיס על המערכת עם תוכנות אחרות שעולות כסף או שהן מכבידות על המחשב.

בשלב זה לאחר שהגדרת הכל כפי שהדרכתי אני ממליץ לאתחל את המחשב במצב בטוח (F8 באתחול המחשב ובמסך שיעלה לבחור Safe Mode).

שם תריץ סריקה לוירוסים וסריקה לתוכנות ריגול עם התוכנות שהמלצתי למעלה.

תעבוד ככה עם המחשב מספר ימים ולאחר שתראה אם יש שינוי בביצועים ובחוויית השימוש אז תחליט אם להשקיע כסף בחומרה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...