שדרוג זמני של מערכת 775 או רכישת 1150 מינימלית? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג זמני של מערכת 775 או רכישת 1150 מינימלית?

yoel14

Recommended Posts

אני לא מסכים עם הדעה שהוצגה פה לפיה 7 או 8.1 כבדות יותר מXP בשימוש רגיל.

ציטוט של smalul

ולו רק כי ה לא נתמכת כבר שנים וסביר להניח שהתגלו בה הרבה בעיות שלא תוקנו.

"שנים" זה קצת פחות משנתיים. ובלי קשר מה שאתה אומר זה לא "סביר". זו  סתם הנפצה. נכון לא ידוע לך על אף בעיית שהתגלתה ולא תוקנה?

הבעיה היותר משמעותית היא שXP פחות מאובטחת by design מאשר ומעלה, ואין דרך ממשית "לתקן" את זה. וגם זו לא באמת בעיה רצינית.

הסיבה האמיתית לא להשתמש בXP היא שהיא פשוט מיושנת ולא טובה כמו מה שבה אחריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם יש בעיה של תקציב, אתה יכול לנסות לקנות שילוש משומש יחסית עדכני, אני מאמין שלא תהיה בעיה להשיג שילוש עם 4GB ומעבד I5 מדור שני עם עודף מ-1000 ש"ח. הכל תלוי בשימושים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שבכלל לא חשבתי להוציא סכום על "מערכת חדשה\ישנה" עכשיו, אבל התחלתי להסתקרן אחרי שראיתי מעבד למכירה.
התגלגלתי לזה שמישהו הציע לי לרכוש ממנו לוח+מעבד , אבל מסתבר שגם זה לא "שדרוג קליל בזיל הזול" כמו שחשבתי- ואז התחלתי לחשוב על מה הדרך הכי זולה לשדרג [בכל זאת] את המערכת העתיקה שלי....
ועד שצמצמתי את זה ל"טוב, אולי רק מעבד" מסתבר מדבריו של שי, שיש סיכוי טוב שהמעבד שהוצע לי הוא בכלל כזה מתצורת 771 שרק עם התאמה אולי יעבוד אצלי במחשב... וגם זה לא בטוח...
ככה שגם השדרוג הכי זול כבר לא ודאי...
אני יודע שיש גם E8400 למכירה ביד2, גם זה לא שדרוג מי יודע מה ... ותמיד יש את עניין האמינות של המוכר, לא ניתן לדעת בוודאות אם המעבד לא עבר התעללות מזיקה כלשהי...

זה המצב ...

גם שדרוג ה"חלונות" הוא משהו שחשבתי שיעזור לתפקוד המערכת, מלבד היבטי הבטיחות...
וזה תוכנן להתבצע על גבי הSSD שרכשתי לא מזמן... !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoel14

" אני אוהב לאמץ מוקדמת ולשלם עליה... שאני קונה דברים הם תמיד חדשים ועדכניים. זו הגישה שלי  "
אין לי בעיה עם הגישה שלך, כל אחד ומה שמתאים לו, אבל מן הסתם התשובה מהגישה שלך לכל שאלה היא "כן! שדרג! מהר!..." ובטח שלפוסט שלי נדרשת גישה אולי שונה\נקודתית יותר....
אם הייתי רואה לנכון למחזר את המחשב שלי\להשתמש בו כמעצור לדלת - הייתי עושה זאת כבר
ואם הייתי מקציב 1000\2000\3000\4000 בלי למצמץ לרכישת מחשב חדש בימינו אלה- הייתי עושה זאת גם והפוסט היה שונה בתכלית [בסגנון של: מה המפרט הכי מומלץ עד תקציב...  מעבר להמלצות הקבועות...]
ושאלה כללית מאחר ושניכם בקיאים יותר-
כרגע הXP שלי לוקח נניח600-800 מגהבייט במצב רגיעה, וממוקסם ל3\4\5 [כאשר יש לי 3.25 גיגה נגישים פיסית] גיגהבייט - במצב של פתוח...
האם בשדרוג ל8.1 - נקודת ההתחלה תהיה הרבה יותר?
למשל 1או 2 גיגהבייט עם כל התוכנות סגורות?
והאם אתם צופים מהירות מע' הפעלה איטית יותר בגלל המפרט שלי [הנוכחי שהמלצתם לא לגעת בו כרגע...]?

תודה :\

אני רק אומר שאולי הדעה שלי משפיעה על הגישה שלי בנוגע לדברים.

עדיין, אני אומר לך שהשדרוג הזה לא יתן לך את מה שאתה מצפה לו. אני מבין שאתה 'מתעצבן' עלי כי אני לא אומר לך את מה שאתה רוצה לשמוע אבל בכנות אני חושב שעדיף לסחוב עוד חצי שנה ולחסוך למחשב חדש. זו הדעה שלי בכנות.

לגבי השאלה הכללית, לא יודע אם היא הייתה מופנית אלי אבל אענה לך ,

במצב של פתוח, אף על פי שהכרום זללן, באיזו מידה ? 5 טאבים פתוחים ? 40 טאבים פתוחים ? 60 טאבים ? 

2 גיגהבייט שכל התוכנות סגורות, אז איך מחשבי בית ספר עם WIN7/8 מגיעים עם 2GB ראם ?

אני לא יודע על הנקודת התחלה, תלוי איזו תוכנות עולות אצלך. לדוגמא....

אבל שהכל סגור אין שום סיבה ששני גיגהבייט יהיו בשימוש. 

אני חושב שכן המחשב באופן כללי יהיה יותר איטי, אבל אם אתה קונה מומלץ לקנות 64 ביט ואם תוכל להוסיף עוד סטיק של ראם ופתרת את הבעיה (במחשבים שנזרקים אפשר למצוא סטיקים של DDR2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

2 גיגהבייט שכל התוכנות סגורות, אז איך מחשבי בית ספר עם WIN7/8 מגיעים עם 2GB ראם ?

ככל שיש יותר זכרון, לוקחת יותר ממנו לשימושה האישי, ומשתמשת בו לcache בשביל להאיץ פעולות. כשיש לך הרבה זכרון אין סיבה להחזיק אותו ריק. המנגנון הזה קיים מאז (ויכול להיות שגם בXP יש התנהגות כזו במידה מסוימת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

ציטוט של yoel14

כרגע הXP שלי לוקח נניח600-800 מגהבייט במצב רגיעה, וממוקסם ל3\4\5 [כאשר יש לי 3.25 גיגה נגישים פיסית] גיגהבייט - במצב של פתוח...
האם בשדרוג ל8.1 - נקודת ההתחלה תהיה הרבה יותר?
למשל 1או 2 גיגהבייט עם כל התוכנות סגורות?
והאם אתם צופים מהירות מע' הפעלה איטית יותר בגלל המפרט שלי [הנוכחי שהמלצתם לא לגעת בו כרגע...]?

במחשב שלי יש 6GB של זיכרון ואני משתמש במערכת ההפעלה Windows 8.1. במצב מנוחה (לאחר טעינת מערכת ההפעלה, הדרייברים וכל התוכנות שרצות אצלי ברקע באופן קבוע וללא כל תוכנות פתוחות) השימוש הכולל בזיכרון עומד על סביבות ה 1.7GB. ברגע זה ממש, שבו מופעל הדפדפן Firefox עם 2 טאבים, נעשה שימוש בכ 2.5GB. כל זה פחות רלוונטי בגלל מה ש @QttP כתב - ככל שי יותר , מערכת ההפעלה תשתמש ביותר בעצמה, ובהחלט ראיתי שבמחשבים עם 2GB או 3GB שבמצב מנוחה כמות הזיכרון שבשימוש קטנה יותר מאשר במחשב שלי.

מבחינת ה"מהירות" של מערכת ההפעלה - אני מרוצה מה 8.1.

2. בסופו של דבר השאלה כאן היא של תקציב - כמה אתה יכול ומוכן להשקיע במחשב. בפחות מ-1000 ש"ח אפשר לקנות שילוש שיהיה חזק יותר מהמחשב הנוכחי באחת מדרכים הבאות:

א. מעבד Pentium G מהדור השישי עם זיכרון בנפח של 8GB. אם אתה מעוניין במחשב לטווח הארוך, זו כנראה האפשרות הטובה ביותר.

ב. מעבד מהדור הרביעי (כנראה i3) עם זיכרון בנפח של 8GB. זאת לא האפשרות המועדפת עלי פשוט בגלל שגם תושבת 1150 וגם זיכרון ה הגיעו לסוף דרכם.

ג. מעבד מהדור השני או השלישי (אולי i5) עם זיכרון בנפח של 4GB או 8GB. שים לב שכאן מדובר במחשב משומש ללא אחריות וכן שהמחיר תלוי ב"מזל" (יכול להיות שתמצא מחשב מתאים במחיר טוב ויכול להיות שלא).

כמובן שאם התקציב יהיה גדול יותר, יהיה אפשר להכניס מחשב טוב יותר לטווח הארוך (אני הייתי ממליץ קודם כל להשקיע בלוח אם טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@yoel14

באמת לא מבין למה להסתבך כ"כ בגלל איזה כמה מאות שקלים. תראה את זה:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
CM8066201927202 - Intel - i3-6100 Skylake Dual core CPU - 3.7 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 3MB cache - 47W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 569/558

לוחות אם - Intel LGA1151
H110M-A - ASUS - H110 Chipset - LGA1151 - 2x DDR4 2133 - VGA, DVI, HDMI - mATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 336/329

זכרונות - DDR4 - לנייח
CMK8GX4M1A2400C14 - Corsair - 8GB DDR4 DRAM 2400MHz C14 Memory Kit - Black - Vengeance® LPX...
אחריות: שלוש שנים בארץ + לכל החיים מול היצרן
 כמות:  - 1 - 259/254

1164.00 / 1141

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=45365

מעבד i3 3.7GHZ שיהיה יותר מהיר מכל אחד אחר שכתבו עליו פה בשרשור, לוח סקיילייק, 8GB . 1140 ש"ח.

יש לך 600 ואין לך 1140? תחסוך חודש ויהיה לך... זה מה שאני הייתי עושה.

עדיף להיתקע אחר כך לשנתיים עם אוסף של דברים שאתה לא בטוח לגביהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:D
לא תכננתי בכלל להוציא 600, וסתם ככה מתמטית - 1140 זה כמעט כפול מ600, אז...
אם לא הייתי סגור על X שקלים, בודאי ש2X זה קצת יותר לא צפוי...
יותר טוב? יותר חכם? יותר משתלם? כן! כן! כן!
אבל הנקודה היא שהתחלתי מרצון לשדרג חווית משתמש בעלות מינימלית ביותר, אפילו זמנית....
אולי השאיפה הזו היא הבעיה...
ברגעים אלו בודק עם כמה מוכרי פשפשוק אודות Q9400 ו-Q6600....
מחיר היעד הוא נניח עד 100 כולל משלוח הייתי אומר?
אני כבר מבולבל מרוב טאבים , מודעות, והצעות הזויות יותר\פחות שזורמות יותר מידי... :\

אבל שמח על ההכוונה של אלו שאכן יודעים ורק רוצים לעזור, שלא תחשבו אחרת :goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

אני מבין שאתה 'מתעצבן' עלי כי אני לא אומר לך את מה שאתה רוצה לשמוע אבל בכנות אני חושב שעדיף לסחוב עוד חצי שנה ולחסוך למחשב חדש. זו הדעה שלי בכנות.

לא מתעצבן, ושמח על כל הערה והארה :) זו המטרה!

במצב של פתוח, אף על פי שהכרום זללן, באיזו מידה ? 5 טאבים פתוחים ? 40 טאבים פתוחים ? 60 טאבים ? 

משהו בסגנון של 60 טאבים, וזה כי לא מזמן "פתחתי טאב חדש" :D:D וירדתי ממספר של 100-120...
זו התמכרות =]
דוקא מצמצם את מספר התוכנות הלא רצויות ברקע - אבל אני חושב שהבעיה טמונה בעניין ש...
[נא לא להרבית, אלימות אינה הפתרון :D - מערכת ההפעלה שלי נמצאת על המחשב מזה שנים רבות, אולי... 5, אולי 7... ללא התקנה מחודשת, פשוט כי מרוב קיסטומים וחוסר רצון\ידיעה\מוטיבציה לגבות את כל ההגדרות התוכנתיות האישיות\התפריטים\וכו' - מעולם לא גיביתי - מעולם לא התקנתי מחדש... אז הרבה , איך אומרים, clutter, הצטבר במערכת...כנראה...

אני חושב שכן המחשב באופן כללי יהיה יותר איטי, אבל אם אתה קונה מומלץ לקנות 64 ביט ואם תוכל להוסיף עוד סטיק של ראם ופתרת את הבעיה (במחשבים שנזרקים אפשר למצוא סטיקים של DDR2).
עכשיו עם הSSD שקניתי- עליו אתקין מע' הפעלה נקייה, לא אהיה כ"כ לחוץ אודות גיבוי כי הרי בהארד דיסק הקיים לא נוגע, מנתק בזמן שאתקין מע' על הSSD...
ו.... עוד ראם כרגע לא אפשרי- כי לוח נוכחי תומך רק ב4 :\
ככה שההמהרה היחידה החומרתית שיכול לעשות: מעבד או גם זכרונות+לוח_אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

ככל שיש יותר זכרון, לוקחת יותר ממנו לשימושה האישי, ומשתמשת בו לcache בשביל להאיץ פעולות. כשיש לך הרבה זכרון אין סיבה להחזיק אותו ריק. המנגנון הזה קיים מאז (ויכול להיות שגם בXP יש התנהגות כזו במידה מסוימת).

חידשת לי בענק. 

מה שאתה אומר הוא שאם אני אשים במחשב 4GB ראם הווינדווס ישתמש בפחות אבל אם אשים 8 הוא ישתמש ביותר.

כלומר, במקום להשתמש ב600 מגבייט הוא ישתמש ב1.2 גיגהבייט (לא סגור לגבי היחס)

אני צודק ?

סתם שאלה אם אתה זוכר, ערב ההכרזה של ויסטה, שבנו את המחשבים שיועדו לויסטה, כמה GB ראם היה מומלץ להחזיק בהם ? אני יודע שהמחשב הקודם שלי שנקנה בערך ב2005 (בינואר) או 2006 היה עם 1GB ראם והיה נחשב חזק. אני יודע שאני חורג מהנושא אבל... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

חידשת לי בענק. 

מה שאתה אומר הוא שאם אני אשים במחשב 4GB ראם הווינדווס ישתמש בפחות אבל אם אשים 8 הוא ישתמש ביותר.

כלומר, במקום להשתמש ב600 מגבייט הוא ישתמש ב1.2 גיגהבייט (לא סגור לגבי היחס)

אני צודק ?

המערכת לא סתם תבזבז את הזכרון הנוסף שהיא לוקחת, היא תעשה בו שימוש ב-cache. במקום לגשת לדיסק כדי להביא משם מידע, המידע הזה ישאר בזכרון.

מה שכן, אם תוכנות דורשות יותר אז חלונות יודעת להפחית ב-cache ולחסוך כדי לתת לתוכנות את מה שהן צריכות. כך שבעצם, שהיה עומד "סתם כך" ללא שימוש מנוצל לביצועים.

ואגב, זה כך כבר מ-...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoel14

אני מבין שאתה 'מתעצבן' עלי כי אני לא אומר לך את מה שאתה רוצה לשמוע אבל בכנות אני חושב שעדיף לסחוב עוד חצי שנה ולחסוך למחשב חדש. זו הדעה שלי בכנות.

לא מתעצבן, ושמח על כל הערה והארה :) זו המטרה!

משהו בסגנון של 60 טאבים, וזה כי לא מזמן "פתחתי טאב חדש" :D:D וירדתי ממספר של 100-120...
זו התמכרות =]
דוקא מצמצם את מספר התוכנות הלא רצויות ברקע - אבל אני חושב שהבעיה טמונה בעניין ש...
[נא לא להרבית, אלימות אינה הפתרון :D - מערכת ההפעלה שלי נמצאת על המחשב מזה שנים רבות, אולי... 5, אולי 7... ללא התקנה מחודשת, פשוט כי מרוב קיסטומים וחוסר רצון\ידיעה\מוטיבציה לגבות את כל ההגדרות התוכנתיות האישיות\התפריטים\וכו' - מעולם לא גיביתי - מעולם לא התקנתי מחדש... אז הרבה , איך אומרים, clutter, הצטבר במערכת...כנראה...

עכשיו עם הSSD שקניתי- עליו אתקין מע' הפעלה נקייה, לא אהיה כ"כ לחוץ אודות גיבוי כי הרי בהארד דיסק הקיים לא נוגע, מנתק בזמן שאתקין מע' על הSSD...
ו.... עוד ראם כרגע לא אפשרי- כי לוח נוכחי תומך רק ב4 :\
ככה שההמהרה היחידה החומרתית שיכול לעשות: מעבד או גם זכרונות+לוח_אחר

לא ראיתי את התגובה שלך חח

100-120 זה כבר חריג. אני ב20 בגלישה רגילה עם 2 כאלה ושאני ממש בשוונג אני עם 70-80. התמכרות, הכרום נותן לך אז למה לא :) יש הסבר פסיכולוגי לזה, אם תרצה אסביר לך. זה די מעניין אבל לא הכי קשור וסתם יחטפו עלי קריזה.

אמממ, אני ממליץ לך בחום לגבות את המידע האישי שלך מכונן בן 7 שנים, בחום.

SSD יתן לך כוח למחשב, מהירות, יש לך בלוח הזה SATA 3 בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סאטה2 הישן, 3GB
גם אין אפילו תמיכה בAHCI ו... כאמור ראם מוגבל ל4 ע"י הלוח
מצב צב....
סביר להניח שאם המחשב היה מאפשר לי- עד היום היו מצטברים להם מאות טאבים, קצת גיוון, קצת דחיינות וקצת מולטי-טאבינג [שילוב של מולטיטסקין עם טאבים :D ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@E71

בנוגע למפרט שהצעת:

א. צריך להוסיף גם למעבד (בחרת מעבד בתצורת tray).

ב. יש זיכרונות זולים יותר (ההבדל בתדר בין 2133MHz ל 2400MHz הוא מינימלי ולא מורגש, מה גם שרשמית גם לוח האם וגם המעבד תומכים בתדר מקסימלי של 2133MHz).

ג. אני הייתי משקיע עוד קצת בלוח האם - הייתי מעדיף עם 4 חריצי הרחבה לזיכרון ועם יותר חיבורי SATA.

בסה"כ זה אולי יעלה עוד כמה שקלים יותר, אבל זה שווה את זה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אני מבין שאם כבר רוכשים משהו הייתם ממליצים על תצורת חד משמעית בימינו, כן!?! 

אותו מפרט יוצא גם באיבורי (שלא חיבבתי אבל חוות דעת מעודכנות שינו לי את התפיסה בנתיים, בכל אופן) 1100,כולל מאוורר למעבד, ועם לוח בסיסי ביותר (לא הקלקתי, אבל הוא הכי זול אז...). 

האם dual channel משמעותי גם כאן? 

כי אם הייתי קונה סטיק בודד של 8 (במקום שניים של 4 כי יותר זול) בלאו הכי המקסימום שהייתי חושב שהייתי עולה אליו הוא 16,ואז סטיק נוסף של 8 היה עושה את העבודה, אבל מאמין שגם עם 8 אסתדר היטב לתקופה ארוכה (אני לא עורך וידאו/תמונות ומשחקים עדיין לא דורשים בטירוף, נכון?) 

למרות שעקרונית 4 סלוטים זה חשוב (מנסיון נוכחי) אבל כשנקודת ההתחלה היא 8 גיגה, אולי פחות קריטי הפעם... 

באתי לשאול על התאמה אחורה לחיבור כ. המסך הנוכחי שלי (pciX) , אבל... 

היחידה הגרפית '530' של המעבד שהצעת, בטבלה של "טומ'ס-הרדוור" נמצאת 3 רמות מעל הgt 240 שלי, זה ריאלי? 

היא תתפקד יותר טוב עבורי גם במשחקים לעומת הכרטיס הייעודי? 

אני פשוט מופתע, לא חקרתי בתחום הרבה מאוד זמן ולחשוב שgpu מובנה במעבד יהיה יותר חזק מכרטיס ייעודי(אפילו שלא חדיש מדי) זה קונספט... מפתיע עבורי... 

4 חיבורי סאטה 3 יספיקו לי אני משער... 

כונן  חדש cd, , hdd, ישן Hdd 

חנויות בימינו מכווצצות מחירים למי שקונה שילוש ב1000 ש"ח (אולי במזומן) , או שזה לא בא בחשבון? 

במיוחד אם אבקש שרות הרכבה על מארז נוכחי שאביא להם, בחינם...?! (מארז וספק, כ. מסך בהתאם לתגובתכם וכו...) 

בנתיים השתכנעתי לא לשדרג בשום צורה, אלא לחסוך ?

חבל שהמחשב שלי כ"כ חמים ונעים, oc  לא בא בחשבון =/

שוב תודה חברים

נ. ב. מעניין מה יהיה השילוש המומלץ עד שאחסוך ואחליט לרכוש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...