שדרוג זמני של מערכת 775 או רכישת 1150 מינימלית? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג זמני של מערכת 775 או רכישת 1150 מינימלית?

yoel14

Recommended Posts

שלום,

שקלתי לאחרונה לשדרג את המעבד שלי למעבד "חדיש יותר" , הנה המפרט הנוכחי:

מעבד E5200

לוח ASUS P5KPL-CM

זיכרון  4GB , כאשר רק 3.25 מתוכו מזוהים כרגע ע"י חלונות [בע"ה ישודרג בקרוב ל8.1 64 ביט]

כ. מסך של ספארקל GT 240

ספק של סיסוניק

EVO 850 250GB שטרם הותקן =]

חשבתי לרכוש מעבד מרובע ליבות , למשל Q9550 , יש כאלו ביד2

ולא מזמן קיבלתי הצעה [פרטית] לשדרג לQ9650 + לוח של ECS מסוג G41 עם [מקווה שהבחור בקי במה שהציע לי...] בכ300 יחד...

מה שהביא אותי למחשבה- האם לבצע שדרוג שכזה + רכישת ראם 8 גיגה [סטיק בודד] ב200 ש"ח 

בסה"כ ההוצאה היא של כ500 ש"ח

לעומת זאת, רכישת רכיבי מחשב חדשים מינימליים ביותר כגון:

מעבד G3260 + מאוורר

לוח של H81M-K LGA1150 

ואותו בודד [לצורך חישוב עלות מינימלית]

מסתכם ב750 ש"ח

אז ההבדל בא לידי ביטוי ב250 ש"ח ובכך שהמערכת חדישה הרבה יותר [מהירויות ממשק בין המעבד והלוח...] [אפשרות לשדרוג...טוב, אני כבר מתחיל לשכנע את עצמי...... :(  ]

ו....אני מניח שאוכל לדחוף את הרכיבים החדשים לתוך מארז קיים ושאין בעיה בכך או בהתקנה שלי [מעולם לא עשיתי זאת :) ]

נראה לכם שכדאי בכלל לשקול אפשרות שדרוג זמני כמו שהוצעה לי ב300 ובעקבותיה רכישת בעוד 200 [אותה שקלתי רק משום שרוצה יותר מ4 גיגה במחשב, אוהב להיות עם עשרות טאבים פתוחים ב'כרום']?
או שאם כבר משקיע סכום שכזה- לחכות לזמן שבו ארכוש רכיבים חדשים ממש בתצורת i3\5 ומעלה [כמו שהייתי כנראה ממליץ לכל אחד בעצמי]?

ואם כן, האם בכל זאת כדאי ללכת על מעבד מסוג \Q9550Q9650 בתור שדרוג חד פעמי , בפחות מ100 ש"ח, לבנתיים?

* שאלת בונוס, שנדמה לי שיודע את התשובה אחרי עיון בTOMSHARDWARE - איך הGPU המובנה של הG3260 לעומת כ. המסך הייעודי של GT 240?
נופל ממנו בכמה רמות, נכון? לא סגור על מיקומו בטבלת ההיררכיה בגלל השם ה'סתמי' HD GRAPHICS ...

* לינק לדוגמה להשוואה בין המעבדים הנ"ל:

http://ark.intel.com/compare/37212,87356,35428

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@yoel14

1. אני לא רואה טעם לשדרג מערכת כמו שלך פשוט כי היא מיושנת טכנולוגית, מה גם שהחומרה שתצטרך לקנות תהיה כנראה משומשת (לא סביר שתמצא מעבד או לוח אם עם תושבת 775 או זיכרון חדשים) וגם אם כן - המחיר שלה יהיה גבוה.

הערה: רק שיהיה ברור - בשידרוג אני מתכוון לקניית רכיבים למחשב שלא תוכל להעביר למחשב הבא,  כלומר זה מתייחס בעיקר למעבד, לוח האם והזיכרון במקרה שלך. אין בעיה עם רכישת רכיבים אחרים כמו דיסק קשיח, כונן , ספק כח, מארז או כרטיס מסך.

2. אני לא הייתי קונה לוח לתושבת 775 התומך ב DDR3 מהסיבה שבמקרה כזה בקר הזיכרון נמצא על לוח האם ולא על המעבד. בניגוד לבקרי זיכרון ה DDR2 המובנים על לוח האם שהיו שנים בשוק, בקרי זיכרון ה DDR3 שאינם חלק מהמעבד היו תקופה קצרה יחסית בשוק והיו איתם קצת בעיות תאימות (כשיצאו מעבדי ה הראשונים של , בקר הזיכרון הפך להיות חלק מהמעבד, וזה פתר חלק מבעיות התאימות האלו).

גם אם תקנה את לוח האם והמעבד שהוצעו לך, לא בטוח שכל מודול זיכרון שתקנה יעבוד במחשב.

3. אני גם לא הייתי קונה היום מחשב המבוסס על תושבת 1150 וזיכרון פשוט כי הטכנולוגיה הזו הגיעה לסוף דרכה - תושבת 1150 הוחלפה בתושבת 1151 וזיכרון ה מוחלף ע"י זיכרון ה .

4. אני חושב שאם קונים מחשב חדש, אז עדיף להשקיע בו כמו שצריך, ובמיוחד יש להשקיע בלוח האם. לוח האם שציינת לדוגמא (ה H81M-K) הוא מאד בסיסי (יש לו רק 2 חריצי הרחבה לזיכרון, 3 שלבי ייצוב מתח למעבד, 4 חיבורי SATA כשמתוכם שניים הם מסוג SATA2 ולא SATA 3 ורק 2 חיבורי 3.0) וחיסכון עכשו יכול לעלות לך ביוקר בעתיד.

5. בנוגע לשידורג המעבד בלבד ל Q9550 או Q9650 - קודם כל תוודא שהוא נתמך ע"י לוח האם שלך (לפי רשימת המעבדים הנתמכים ע"י הלוח P5KPL-CM של המעבדים האלו נמתכים), אבל העניין הוא שאם ראית מעבד כזה בפחות מ-100 ש"ח סביר להניח שמדובר באחד מ-2 מקרים:

א. מדובר במעבד בתושבת 771 שדורש מוד חומרתי (מדבקה על המעבד וחיתוך התושבת של לוח האם) ותוכנתי (עידכון הביוס באופן ידני כך שהוא יתמוך במעבדים כאלו). אם זה המקרה, יש לבדוק היטב אם לוח האם שלך נתמך ע"י כאלו.

ב. מדובר במעבד לא תקין.

כמובן שתמיד יש אפשרות שתמצא מעבד כזה תקין בתושבת 775 במחיר מציאה, אבל זה פחות סביר.

אגב, אם אתה קונה מעבד כזה, קח בחשבון שאתה תצטרך גם לקנות לו קירור אחר, שכן מעבד מרובע ליבות לתושבת 775 הוא בעל פליטת הספק (TDP) גדולה יותר, וסביר להניח שהקירור הקיים לא יתאים לך (השוואה בין המעבד E5200 ו Q9550 מהאתר של אינטל).

6. אם אתה מעוניין בשידרוג למחשב, שידרוג מינימלי סביר (גם מעודכן טכנולוגית, גם חדש עם אחריות וגם ייתן לך ביצועים טובים יותר)  לדעתי יהיה לדוגמא:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
BX80662G4400 - Intel - Intel Pentium G4400 Skylake Dual core CPU - 3.3 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 3MB cache - Intel® HD Graphics 510 - 47W TDP - Fan - Box...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 337/330

לוחות אם - Intel LGA1151
B150M-A - ASUS - 4x DDR4 up to 64GB at 2133 MHz - HDMI - DVI-D - RGB - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 6x SATA 6Gb/s - USB 5Gb/s - 4x USB 3.0 - 6x USB 2.0 - mATX (23.4x20.6 cm) ...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 410/402

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX421C14FB-8 - HyperX - 8GB DDR4 2133Mhz PC4-17000 CL14 - 1.2V - 288Pin - HyperX Fury DDR4 Series - HX421C14FB/8...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 239/234

986.00 / 966

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=45151

הערות:

א. יש לבדוק את המחירים בחנויות השונות - כאן נתתי דוגמא בלבד.

ב. אני אישית הייתי מעדיף להשקיע יותר בלוח האם ולקחת אחד עשיר יותר בתכונות ("מפוצ'ר").

ג. המעבד G4400 הוא אמנם אחד ה"חלשים" בסדרת מעבדי ה לשוק הביתי, אבל הוא עדיין חזק יותר מהמעבד הנוכחי שלך (ה E5200).

6. אני משער שהליבה הגרפית המובנית המעבדי ה G המודרניים תיתן ביצועים קרובים לאלו שאפשר לקבל מכרטיס מסך כמו ה GT 240.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת...
לא יודע מאיפה להתחיל, אז נתחיל מההתחלה :)

1. אכן התכוונתי למשומשים, חדשים אין בנמצא, ואם יהיו - יעלו הון תועפות חסר פרופורציה!

2. לא היה לי מושג בנידון!! :o

3. כן, אני מודע לזה שהיום הרכיבים הם גם כבר 'שתי רמות מעל' ושה'שדרוג' הוא רק זמני עד לרכישת משהו רציני וחזק באמת...

4. כן אני יודע שהלוח הזה הוא המינימום שבמינימום, רק רציתי להשוות כמה עולה "שדרוג זמני" לעומת רכישת שילוש מחודש עדכני בעלות מינימלית- כדי לראות אם בכלל שווה לשקול את ה"שדרוג" הזמני...

"  וחיסכון עכשו יכול לעלות לך ביוקר בעתיד. " למדתי את זה על בשרי במחשב הנוכחי שלי :)

[סוג של למדתי :D ]

5. האם ה9650 שנמכר מקורו במוד שמצריך מדבקה ל775 שלי?

לא יודע, יכול לברר... הביוס שלי מעודכן מקסימלית... אמנם עדכון בן כמה שנים, אבל זה מה שאסוס מספקת וזה אמור [לכאורה] להספיק.

חשבתי להשתמש במאוור הקיים שלי [לא סטוק] ומקסימום לרכוש אחד אחר במחיר נוח [50], בסה"כ אני לא מתכוון לבצע OC ... [ההבדל בקרור שנצרך נחשב כ"כ משמעותי? 30W הפרש ו2.7 מעלות TDP]

6. " המעבד G4400 " - לא מכיר , אך גם איני מעודכן!! [אויי, רק 2 ליבות? מאכזב...]
משמעותית יותר חזק? אציץ בהזדמנות... לא תכננתי להוציא 1000 ש"ח בכלל, רק רציתי שדרוג כלשהו למחשב המקרטע שלי :|

6. גם אני רוצה סעיף 6 פעמיים ;)

7. לא ראיתי את המעבד הגרפי שלו בטבלה של TOMSHARDWARE מדצמבר, אבל ה240 שלי רק 3 רמות מתחת ל-  HD Graphics 530 לפי הטבלה....

תודה רבה! [ומזל"ט עברי ;) ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@yoel14

בעצם אתה שואל אם כדאי לך להוציא 500 ש"ח על אוסף של חלקים ישנים שתרכיב בעצמך, אתה לא יודע אם הכל תקין ונשאר עם סטנדרטים ישנים (לא ממליץ!), או משקיע 750 ש"ח בשביל ה-3260 שחשבת עליו (עדיף.. אבל עדיין חבל, אם הלכת עד כאן אז עדיף ללכת עוד טיפה), או מוסיף עוד 200 למערכת ש-smalul תיאר לך (עדיף בהרבה, בעיני זה המינימום שכדאי לך להשקיע בו).

אבל תחשוב על זה - אם תוסיף את ה- החדש וספק טוב של סיסוניק שכבר יש לך למעבד i3 עם 8GB , אתה שקט לכמה שנים קדימה...

יעלה לך עוד 200 ש"ח לגרסה הזולה של ה-i3. יחד כ-1150 ש"ח.

לדעתי שווה, זה יכול להיות כבר "המחשב הבא", בשילוב עם ה- אתה מקבל מחשב חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן...
אני מבין שמה שחסכתי במחשב הנוכחי.. לא כדאי לי לעשות אותו דבר ב"הבא" שלי...
אז אולי אחכה ואסבול בשקט....
אלא אם אעשה ניסוי עם המעבד בלבד [רק 100 ש"ח, אולי...] מבלי לחלום על יותר מ4 גיגה ראם, עד לשדרוג המיוחל...
אה, שכחתי לשאול- יש סיבה שהמארז הקיים שלי [סטנדרטי, לא מיוחד...] לא יתאים לכל לוח אחר [מאיזושהי תצורה 775\1150\1151...]? 
או שסתם מומלץ אפילו לרכוש [שוב...] אחד מינימלי כדי שהחנות כבר תמקם בו את הלוח+מעבד+זכרון , כדי שאני לא "אפקשש" משהו בניסוי שלי?
תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחליף רק את המעבד תזכור לפחות לשים משחה טרמית... 

אם אין לך זה עוד 20 ש"ח.

ואם אתה עושה רכישה בחנות, פשוט תתעקש שירכיבו לך הכל במארז שלך... לא חייב לקנות חדש סתם.

לא כולם יסכימו, אבל אתה בכל זאת מוציא מעל 1000 ש"ח. מתקין מקצועי יעשה לך את זה ברבע שעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי משחה טרמית שנקנתה לפני מספר שנים. השתמשתי פעם אחת או שתיים ומאז היא בקופסא בארון (אמורה להיות בה עוד 'מנה' למיטב ידיעתי). 

לגבי החנות - רעיון טוב! 

1000 ש"ח (וגם 800,לדוגמא הייתי אומר) בהחלט לא הולך ברגל. גם אם זו לא קנייה גדולה - השירות הטוב ללקוח יכול 'לקנות' אותו לעתיד וגם פרסום חינם לחנות. ומוצדק =) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@yoel14

1. הרעיון של "מחשב זמני" נראה לי טעות - היום אין סיבה שמחשב מודרני לא יחזיק מעמד 5 שנים ויותר - גם מבחינת כח העיבוד שלו וגם מבחינת אפשרויות השידרוג בעתיד (למעט אולי מבחינת שידרוג המעבד, שכן לאינטל יש נטייה להחליף תושבות כל שנתיים או שלוש). קניית חומרה המבוססת על טכנולוגיה שכבר הוחלפה (במקרה זה תושבת 1150 ואחורה וזזיכרון ואחורה) תפגע באפשרות השידרוג העתידית ולכן לדעתי היא לא משתלמת (סביר להניח שהסיכוי למצוא מעבדים בעלי תושבת 1151 או זיכרון חדשים בעוד 5 שנים מהיום הוא גדול יותר מאשר הסיכוי למצוא מעבדים בעלי תושבת 1150 או DDR3). לפיכך עדיף להשקיע בקניית מחשב טוב שיחזיק תקופה ארוכה מאשר ב"מחשב זמני" המבוסס על חומרה ישנה או/ו משומשת (או במילים אחרות - "מחשב זמני" יהיה ביזבוז כסף כאשר בתוספת של כמה מאות שקלים ניתן לקנות "מחשב קבוע" שיחזיק מעמד מספר שנים).

2. בנוגע למעבד Q9650 זול - כמו שכתבתי, סביר להניח שמדובר במעבד לתושבת 771 שניתן להתקינו בלוח לתושבת 775 לאחר ביצועים מודינג חומרתי (כאמור - חיתוך פיזי של התושבת בלוח האם והדבקת מדבקה על המעבד) ותוכנתי, כאשר המודינג התוכנתי דורש מהמשתמש לערוך את קובץ הביוס שלו בכדי להוסיף לו תמיכה במעבדי ה האלו. זה לא עדכון ביוס רישמי כלשהו ובהחלט יש סיכון בביצוע שינוי כזה (הדבר יכול להוביל להשבתת לוח האם), כך שהעובדה שהביוס שלך מעודכן לגירסה האחרונה שלו אינה רלוונטית במקרה כזה.

3. סביר מאד להניח שתצטרך להחליף את כל הקירור למעבד, במיוחד אם הוא מיועד למעבדים "פשוטים" כמו ה E5200. כמובן שבלי לדעת את דגם הקירור שלך לא ניתן לומר זאת בוודאות.

אגב, אם אתה אכן קונה חדש למעבד, אז אתה כנראה לא תצטרך לדאוג בנושא המשחה התרמית.

4. בנוגע למארז - לוח האם הנוכחי שלך (ה P5KPL-CM של Asus) הוא בגודל micro ATX, כך שיהיה אפשר להתקין במארז הנוכחי בגודל micro ATX לכל הפחות. אם אתה מעוניין בלוח אם בגודל ATX ומעלה - יש לוודא שהוא מתאים פיזית למארז.

יש לציין כי במחשבים מודרניים, ובמיוחד במחשבים שבהם מותקנת חומרה שיכולה לפלוט חום רב (בעיקר ומעבדים חזקים) רצוי שיהיה מארז עם פתחי איוורור בחלקו העליון וספק כח המותקן בחלקו התחתון, שכן זרימת האוויר במארז כזה היא יעילה יותר, דבר שיעזור לקירור הרכיבים.

5. מעבד Pentium G מודרני ייתן ביצועים טובים יותר מכל מעבד 2 Duo בתושבת 775, כולל מעבד ה E5200 שלך (שהוא למעשה מוגדר כמעבד בעצמו), למרות שיש לו רק 2 ליבות עיבוד ואין לו Hyper-Threading. אם אתה מחפש שידרוג זול למחשב שלך, מעבד G הוא כנראה האפשרות המשתלמת ביותר עבורך, שכן הוא ייתן לך גם ביצועים טובים יותר מהמעבד הנוכחי והוא גם יחסית זול. בנוסף, תמיד תוכל להחליף את המעבד באחד חזק יותר במידה ותצטרך כח עיבוד גדול יותר ויהיה לך את התקציב לכך (מעבדים בתושבת 1151 יהיו זמינים בחנויות לפחות עוד שנה או שנתיים וזאת לעומת בתושבת 775 שכמעט ולא ניתן למצוא).

6. אם אתה לא יודע להרכיב את המחשב ואתה קונה את השילוש מחנות כלשהי, פשוט בדוק האם בחנות מוכנים להתקין לך את לוח האם במארז הקיים (אני מניח שתצטרך לתת להם מארז ריק), שכן בד"כ "הרכבת מחשב חדש" היא חינמית. אני אישית הייתי שוקל גם קניית מארז חדש (משהו פשוט כמו ה GX300 של , שניתן למצוא בסביבות ה-200 ש"ח), במיוחד אם יש לך מארז ישן (ואולי גם קצת חלוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי. הטכנולוגיה שלך היא נורא ישנה וכבר נחשבת לפסולת טכנולוגית.

גם אם תשדרג עכשיו את המעבד ותוסיף את הסטיק של הראם זה לא יתן לך כלום.

קודם כל אתה מתכוון לשדרג לWIN8, הדרישה לכוח עיבוד של הWIN8 גבוהה בהרבה מן הדרישות של WIN8. כל המערכת כבדה וזללנית הרבה יותר.

אני לא חושב שתרגיש הבדל כלשהו כי המעבד יהיה מאוד חלש בשביל המערכת הפעלה, ואתה סתם תתעצבן.

DDR3 ? הטכנולוגיה הזו הגיעה לסוף דרכה, כבר עמוק בשוק וDDR3 הוא בלוחות הפשוטים ביותר ולאט לאט הוא יוצא מהשוק. הכניסה של הסוקט 1151 תרמה המון לכך גם.

אין כל סיבה לקנות מדור קודם. להחליף מעבד, ראם, לוח ואני מאמין שאם תקנה סקילייט תשתמש בליבה הגרפית המובנית, זה לא כדאי.

אם כבר, הייתי בודק את המצב של הרכיבים במחשב שלך, בודק מה אתה רוצה לקחת איתך ומה אתה רוצה להשאיר.

עם זאת, הרכיבים נורא ישנים ולרוב מחשבים כמו שלך נחשבים לפסולת טכנולוגית. אם המחשב יקר לליבך תוכל לתת אותו לאחד מקרובייך או לתרום אותו (דרך נטע FIXIT).

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nargsi

הטכנולוגיה הנ"ל אמנם ישנה ואכן יש אנשים שזורקים מחשבים כאלו לאשפה, אבל לא הייתי ממהר להגדיר אותה כ"פסולת טכנולוגית". אני אישית משתמש במחשב בן 8 שנים וחצי, שבו המעבד הוא E6750 (במקור E4300), לוח האם הוא GA-965P-DS3 (הבחירה הכי טובה שיכלתי לעשות בזמנו) ומותקן בו זיכרון בנפח כולל של 6GB (במקור 2GB) ואני דיי מרוצה ממנו. תוספת של כונן SSD בהחלט עזרה לזמני הטעינה של מערכת ההפעלה, שאצלי היא Windows 8.1. אם הייתי מוצא (בחינם) מעבד מרובע ליבות או/ו 2 מודולי זיכרון בנפח של 2GB כל אחד בהחלט הייתי מוסיף אותם למחשב ואני מאמין שהמחשב היה יכול "לסחוב" עוד כמה חודשים טובים. מצד שני לא הייתי משקיע כסף בחומרה למחשב שלי (מעבד לתושבת 775 וזיכרון DDR2) פשוט בגלל שזה לא משתלם.

בנוגע להבדל בין XP ו 8 - אני לא בטוח כמה השוואה ישירה היא אפשרית, שכן הן תוכננו לחומרות שונות (Windows XP שוחררה ב-2001 ואילו 8 שוחררה ב-2012, הבדל של 11 שנים), אבל אני יכול לומר ש 8.1 יותר קלה לעומת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@nargsi

הטכנולוגיה הנ"ל אמנם ישנה ואכן יש אנשים שזורקים מחשבים כאלו לאשפה, אבל לא הייתי ממהר להגדיר אותה כ"פסולת טכנולוגית". אני אישית משתמש במחשב בן 8 שנים וחצי, שבו המעבד הוא E6750 (במקור E4300), לוח האם הוא GA-965P-DS3 (הבחירה הכי טובה שיכלתי לעשות בזמנו) ומותקן בו זיכרון בנפח כולל של 6GB (במקור 2GB) ואני דיי מרוצה ממנו. תוספת של כונן SSD בהחלט עזרה לזמני הטעינה של מערכת ההפעלה, שאצלי היא Windows 8.1. אם הייתי מוצא (בחינם) מעבד מרובע ליבות או/ו 2 מודולי זיכרון בנפח של 2GB כל אחד בהחלט הייתי מוסיף אותם למחשב ואני מאמין שהמחשב היה יכול "לסחוב" עוד כמה חודשים טובים. מצד שני לא הייתי משקיע כסף בחומרה למחשב שלי (מעבד לתושבת 775 וזיכרון DDR2) פשוט בגלל שזה לא משתלם.

בנוגע להבדל בין XP ו 8 - אני לא בטוח כמה השוואה ישירה היא אפשרית, שכן הן תוכננו לחומרות שונות (Windows XP שוחררה ב-2001 ואילו 8 שוחררה ב-2012, הבדל של 11 שנים), אבל אני יכול לומר ש 8.1 יותר קלה לעומת .

מחשבים כאלו שמישים. בגלל זה הצעתי לו לתרום אותם. 

אבל אני אומר ששדרוג מסיבי של מחשב כזה... וגם שדרוג של 450 שקל (הלוח והמעבד+הראם) לא משתלמת. מבין ?

השדרוג יתן למחשב אולי חצי שנה של חסד.

אני לא השוויתי יקירי, אני אומר שהדרישה של WIN8 לגרפיקה וכוח עיבוד היא בלתי ניתנת לשיעור ליד הXP. 

אם אתה באמת רוצה להבין על מה אני מבלבל כאן, תוריד MODE, זה פתרון של למי שצריך תוכנות שמתאימות לXP. מחשב וירטואלי.

הנקודה שלי היא שהעובדה הפשוטה היא שהמחשבים שלנו עובדים היום הרבה יותר קשה מאשר לפני שנתיים או שלוש, מריצים יותר תוכנות, רואים יותר חלונות ונדרשים ליותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

השדרוג יתן למחשב אולי חצי שנה של חסד.

אני אומר שהדרישה של WIN8 לגרפיקה וכוח עיבוד היא בלתי ניתנת לשיעור ליד הXP. 

הנקודה שלי היא שהעובדה הפשוטה היא שהמחשבים שלנו עובדים היום הרבה יותר קשה מאשר לפני שנתיים או שלוש, מריצים יותר תוכנות, רואים יותר חלונות ונדרשים ליותר

מהההההה?
אתה טוען שמבחינת עומס וקלילות מערכת אתה ממליץ בעצם על לעומת 7\8.1\9\10\11 וכו, חד משמעית?!?

מה זה בכלל אומר חצי שנה של חסד?
יש סיבה שהוא לא יתפקד גם בעוד 4 שנים?
זה לא שאני מתקין כל תוכנה חדשה וכל משחק הכי כבד סתם כי הם קיימים בשוק - אני משתמש במה שצריך ועומד בדרישות המערכת הקיימת ...

למה להספיד מחשב בגלל שהוא 15 דורות אחורה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoel14

מהההההה?
אתה טוען שמבחינת עומס וקלילות מערכת אתה ממליץ בעצם על לעומת 7\8.1\9\10\11 וכו, חד משמעית?!?

מה זה בכלל אומר חצי שנה של חסד?
יש סיבה שהוא לא יתפקד גם בעוד 4 שנים?
זה לא שאני מתקין כל תוכנה חדשה וכל משחק הכי כבד סתם כי הם קיימים בשוק - אני משתמש במה שצריך ועומד בדרישות המערכת הקיימת ...

למה להספיד מחשב בגלל שהוא 15 דורות אחורה ;)

לא. אני ממליץ לא ממליץ על אף אחת. אני ממליץ לעצמי על ה7 ונשאר איתה.

חצי שנה של חסד ? שעוד חצי שנה ימאס לך.

אם יש סיבה שהוא לא יתפקד, אני לא יודע אם מספיק מהר ומספיק טוב, אבל לכל אחד יש דרישות משלו. אני רק אומר שלא שווה להשקיע במחשב כל כך ישן.

למה אני מספיד ? אני אוהב לאמץ מוקדמת ולשלם עליה... שאני קונה דברים הם תמיד חדשים ועדכניים. זו הגישה שלי :)

והנקודה שלי היא שהדרישה לכוח עיבוד ב8 היא גדולה פי כמה וכמה מXP ולכן אתה תרגיש הבדל עצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שהדרישות של "הסביבה" השתנו מאז ש XP שוחררה - התוכנות המודרניות, כמו גם אתרי האינטרנט, דורשים כח עיבוד גדול יותר וביצועים גרפיים טובים יותר מאשר לפני 15 שנים. עם הזמן הפתרונות לחלק מהדרישות היותר נפוצות פשוט הפכו להיות חלק מובנה מהמעבד (למעבד התווספו עם השנים סטי פקודות), ולכן מעבד מודרני, גם אם הוא שקול למעבד ישן יותר בכל הפרמטרים וגם אם הארכיטקטורה שלו לא השתנתה כלל (וזה לא אפשרי), יהיה עדיף בכל מה שנוגע לשימושים מודרניים. הדבר נכון גם לגבי מערכות ההפעלה עצמן - מערכת הפעלה מודרנית מותאמת יותר לדרישות "הסביבה" המודרנית מאשר מערכת הפעלה בת 15 שנים, מה גם שהיא יודעת לנצל את היכולות של המעבדים המודרניים (ראה את עניין 10 ומעבדי ה Skylake). האם זה אומר שמעבד או/ו ישנה לא יכולים לתפקד בסביבה מודרנית? לא, זה פשוט אומר שהם יהיו פחות יעילים ומהירים לעומת מעבד ומערכת הפעלה מודרניים.

מבחינת מערכת ההפעלה 8 - אני יכול לומר שהיא רצה בצורה דיי טובה במחשב שלי, למרות שהוא דיי ישן (מעבד E6750 עם 6GB של זיכרון). האם מערכת הפעלה כזו תהיה "כבדה" יותר מאשר XP? סביר להניח שכן (ובוודאות מבחינת הנפח הנדרש על התקן האיחסון), פשוט כי היא מציעה הרבה יותר דברים שלא היו ב Windows בזמנה. האם שווה לשדרג אליה? כן, ולו רק כי ה Windows לא נתמכת כבר שנים וסביר להניח שהתגלו בה הרבה בעיות שלא תוקנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" אני אוהב לאמץ מוקדמת ולשלם עליה... שאני קונה דברים הם תמיד חדשים ועדכניים. זו הגישה שלי  "
אין לי בעיה עם הגישה שלך, כל אחד ומה שמתאים לו, אבל מן הסתם התשובה מהגישה שלך לכל שאלה היא "כן! שדרג! מהר!..." ובטח שלפוסט שלי נדרשת גישה אולי שונה\נקודתית יותר....
אם הייתי רואה לנכון למחזר את המחשב שלי\להשתמש בו כמעצור לדלת - הייתי עושה זאת כבר
ואם הייתי מקציב 1000\2000\3000\4000 בלי למצמץ לרכישת מחשב חדש בימינו אלה- הייתי עושה זאת גם והפוסט היה שונה בתכלית [בסגנון של: מה המפרט הכי מומלץ עד תקציב...  מעבר להמלצות הקבועות...]
ושאלה כללית מאחר ושניכם בקיאים יותר-
כרגע הXP שלי לוקח נניח600-800 מגהבייט במצב רגיעה, וממוקסם ל3\4\5 [כאשר יש לי 3.25 גיגה נגישים פיסית] גיגהבייט - במצב של פתוח...
האם בשדרוג ל8.1 - נקודת ההתחלה תהיה הרבה יותר?
למשל 1או 2 גיגהבייט עם כל התוכנות סגורות?
והאם אתם צופים מהירות מע' הפעלה איטית יותר בגלל המפרט שלי [הנוכחי שהמלצתם לא לגעת בו כרגע...]?

תודה :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...