עזרה ב- Overclocking: המחשב נתקע ב- Prime95 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ב- Overclocking: המחשב נתקע ב- Prime95

Etus

Recommended Posts

שלום,

המפרט הבסיסי של המחשב שלי הוא זה:

AMD XP 2500+(Barton)

512MB DDR3200 TwinMos RAM

MSI K7N2 Delta-L MoBo(with latest version)

Volcano 9 Smart&Silent

Compucase 6A19 Case

ניסיתי לעשות Overclocking למחשב. העליתי את מהירות ה- FSB מ- 166MHz ל- 200MHz, עשיתי סינכרון של 1:1 בין הזיכרון ל- FSB והעליתי את המתח המגיע למעבד ל- 1.75V. המחשב עלה כמו שצריך והגיע לחלונות, והחלטתי להריץ את Prime95 לבדיקה. שמתי את המאוורר על המהירות הגבוהה ביותר שלו(5000RPM) והרצתי את התוכנה על האפשרות השנייה(חום גבוה ובדיקה אינטנסיבית של המעבד). לאחר כ-4 דקות המחשב נתקע.

במשך כל הפעולה של Prime95 עקבתי אחר הטמפ' דרך התוכנה של הנקראת Alert. לפי התוכנה, המחשב נתקע כאשר המעבד הגיע לטמפ' 53 מעלות(לא טמפ' מאוד גבוהה אני חושב).

איזו סיבה יש לכך? אני צריך להוסיף עוד מתח למעבד?

תודה,

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הגיע ל 53C ונתקע , ואתה שואל אם להעלות את המתח ??!?!!? תחשוב עליו כמו גוף חימום - יותר חשמל יותר חום !!

אתה צריך לבודד את הפריטים בזמן שאתה מנסה לעשות OC. זאת כדי לראות לאן כל פריט יכול להגיע לבד. אח"כ ביחד.

בנוסף אתה צריך לפעול בצעדים קטנים.

תרשום את טמפ' המארז והמעבד בכל שלב כדי שתוכל לראות אח"כ איך המרכת מתנהגת.

לגבי איוורור , תוכל לבודד גורם זה ע"י שימוש זמני במאוורר ביתי לתוך המארז דרך הדופן.

לגבי המעבד , סביר שהוא יתקע תמיד בטמפ' כזו , כלומר עליך לדאוג שלא יגיע לכך אף פעם. רצוי שתבדוק הנחה זו עוד פעם אחת בלבד, בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע, 53 מעלות זו טמפ' בהחלט לא גבוהה למעבד. מעבד יכול לעבוד גם מצויין תחת 60 מעלות(אמנם זה קצת גבוה) - לא?

עריכה: כרגע בדקתי ב- PCAlert, ושם הטמפ' הגבוהה ביותר הניתנת למדידה היא 80 מעלות. התוכנה מתחילה להרתיע אותך על טמפ' גבוהה רק ב- 60 מעלות, וגם אז, המחשב עדיין רץ. אין סיבה שהמחשב יתקע ב- 53 מעלות.

- יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד מתחיל להוריד ממהירות פעולתו ב60 מעלות

אז לעבוד תמיד על 55-60 זה גם לא בריא למעבד (יקצר את אורך החיים שלו) וגם יעבוד לאט יותר ממה שהוא מסוגל

אבל בתור טמפרטורת מאמץ זה לא כזה נורא ואין סיבה שהמחשב יתקע\יעשה ריסט ב55 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו....רק שאלה קטנה...

אני הרצתי את פריים 95 אחרי 5-10 דקות הוא עשה לי שגיאה כזאת והייתי צריך להפעיל מחדש את התוכנה , אז הפעלתי

שוב את התוכנה ואחרי חצי שעה בערך הוא שוב עשה לי את זה :(...אהה ואני לא על שום בלי שום העלאת מתחים וכד'.

אז מה הבעיה בעצם?

עריכה: הטמפ' של המעבד אחרי החצי שעה הזאת שהפריים הצליח לפעול הייתה 34-39

ובמנוחה של המחשב הטמפ' היא 27

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Etus המחשב לא אמור להתקע או לעשות ריסט בכלל בכלל גם אם תפעיל אותו יומיים ברצף

The Dark Lord זה קצת סוטה מהנושא של פותח התארד אז עניתי לך להודעה מיידית תפרט על זה קצת יותר כמו שאמרתי אם זה מסך כחול

או הודעת ארור שהמחשב יכול להמשיך לפעול אחריה - אז אפשר לעשות תמונת מסך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שטמפ' 53 היא לא גבוהה, אבל השאלה היא באיזה מתח ? ככל שהמתח גדל כך יש צורך בטמפ' נמוכות יותר ליציבות מוחלטת.

לדעתי אתה יכול לעשות את המהירות הזאת במתח נמוך יותר . תנסה להוריד ל 1.725 ותגיד מה קורה.

יש עוד מיליון סיבות לאי יציבות ... קודם תנסה את זה(להוריד מתח) ותחזור ותגיד מה קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...