בעיה מחשב קופא לאחר התקנת כרטיס מסך (לנעול) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מחשב קופא לאחר התקנת כרטיס מסך (לנעול)

user1552

Recommended Posts

קניתי כרטיס מסך חדש לגמרי EXPREES 16X 2.0.

לפני זה היה לי כרטיס אחר שעשה מסכים כחולים.

כאשר שהרכבתי את הכרטיס מסך החדש המחשב התחיל לקפוא ולא לזוז.

איך אני פותר את הבעיה הזאת שהמחשב לא יקפא כאשר אני שם לו כרטיס מסך?

ממה הבעיה הזאת יכולה לנבוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פירוט של דגמי החומרה שלך, ובפרט של לוח האם, כרטיס המסך וספק הכח יעזרו.

2. "חדשים לגמרי" עובדים ב PCI Express 3.0 ולא ב PCI Express 2.0.

3. האם זכרת לחבר את כרטיס המסך למתח עם חיבורי ה-6 או 8 פינים (אם הוא דורש כאלו)?

4. באיזה מצב המחשב "קופא"? האם זה ברמת הביוס או שזה קורה רק לאחר שמערכת ההפעלה עובדת? אם הבעיה מתרחשת רק במערכת ההפעלה, נסה לעדכן את הדרייבר של כרטיס המסך.

5. תמיד יש סיכוי שהבעיה היא ברכיב אחר כמו לוח האם או ספק הכח. אם יש באפשרותך לבדוק את כרטיס המסך החדש במחשב אחר, שאתה יודע שהוא תקין - עשה זאת. אם הוא עובד שם בצורה תקינה - הבעיה היא בחומרה או/ו בתוכנה במחשב שלך. אם לא - תממש אחריות על כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של smalul

1. פירוט של דגמי החומרה שלך, ובפרט של לוח האם, כרטיס המסך וספק הכח יעזרו.

2. "חדשים לגמרי" עובדים ב PCI Express 3.0 ולא ב PCI Express 2.0.

3. האם זכרת לחבר את כרטיס המסך למתח עם חיבורי ה-6 או 8 פינים (אם הוא דורש כאלו)?

4. באיזה מצב המחשב "קופא"? האם זה ברמת הביוס או שזה קורה רק לאחר שמערכת ההפעלה עובדת? אם הבעיה מתרחשת רק במערכת ההפעלה, נסה לעדכן את הדרייבר של כרטיס המסך.

5. תמיד יש סיכוי שהבעיה היא ברכיב אחר כמו לוח האם או ספק הכח. אם יש באפשרותך לבדוק את כרטיס המסך החדש במחשב אחר, שאתה יודע שהוא תקין - עשה זאת. אם הוא עובד שם בצורה תקינה - הבעיה היא בחומרה או/ו בתוכנה במחשב שלך. אם לא - תממש אחריות על כרטיס המסך.

כעבור חודשיים שהמחשב שלי שהה במעבדה לא מצאו את הבעיה . ככול הנראה זה בעיה בכרטיס מסך.

בכל מקרה החלפתי בלי לפרמט את המחשב. כרגע עשיתי בדיקת יציבות של הכרטיס גראפי בעזרת התוכנה Video Card Stability Test ופשוט הבדיקה נכשלת.

האם זה בוודאות בעיה בכרטיס מסך? והאם יש סיכוי שיחליפו לי אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כבר ציטטת את זה ובכל זאת התעלמת:

ציטוט של smalul

פירוט של דגמי החומרה שלך, ובפרט של לוח האם, כרטיס המסך וספק הכח יעזרו.

תרשום בדיוק באיזו חומרה מדובר, ובפרט יש לציין את דגם לוח האם, דגם כרטיס המסך ודגם ספק הכח.

2. מה תוצאת הבדיקה במעבדה? האם הם אמרו שהם ראו שיש בעיה? האם הם החליפו רכיבים כלשהם? מה בדיוק הם עשו?

3. הגורמים הסבירים שיכולים לגרום למסכים כחולים הם:

א. לא תקין. מומלץ לבדוק את הזיכרון בעזרת +memtest86 בכדי לראות האם הוא מייצר שגיאות.

ב. ספק כח לא תקין או חלש מדיי. יש לנסות ספק כח אחר.

ג. לא תקין. לא רלוונטי במקרה שלך, שכן לטענתך החלפת כבר את לוח האם באחר.

ד. כרטיס מסך לא תקין. יש לבדוק האם הבעיה מופיעה גם עם כרטיס מסך אחר, ובפרט - אם יש כרטיס מסך מובנה יש להפעיל את המחשב איתו לראות האם הבעיה חוזרת.

ה. בעיה בביוס. נסה לאפס את הגדרות הביוס וכן לעדכן אותו לגירסה האחרונה - אולי זה יפתור את הבעיה (אל תשכח להחזיר את מצב בקר ה SATA למצבו הנוכחי).

ו. בעיה במערכת ההפעלה, כולל בעיות עם הדרייברים. עדכן את כל הדרייברים שלך לגירסאות האחרונות ואם זה לא עוזר - נסה להפעיל את המחשב עם אחרת (תשתמש במערכת הפעלה live או תתקין אחרת למטרת הבדיקה).

ז. בעיות טמפרטורה. בדוק את הטמפרטורות של המעבד וכרטיס המסך וודא שהן בטווח התקין.

4. לא ציינת איזו שגיאה קיבלת בתוכנת הבדיקה.

אני אציין שאני לא מכיר את התוכנה Video Card Stability Test, אבל הורדתי אותה וניסיתי להריצה. אני קיבלתי שגיאה ש 9 אינו מותקן. אולי זו גם השגיאה שאתה קיבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

1. כבר ציטטת את זה ובכל זאת התעלמת:

תרשום בדיוק באיזו חומרה מדובר, ובפרט יש לציין את דגם לוח האם, דגם כרטיס המסך ודגם ספק הכח.

2. מה תוצאת הבדיקה במעבדה? האם הם אמרו שהם ראו שיש בעיה? האם הם החליפו רכיבים כלשהם? מה בדיוק הם עשו?

3. הגורמים הסבירים שיכולים לגרום למסכים כחולים הם:

א. לא תקין. מומלץ לבדוק את הזיכרון בעזרת +memtest86 בכדי לראות האם הוא מייצר שגיאות.

ד. כרטיס מסך לא תקין. יש לבדוק האם הבעיה מופיעה גם עם כרטיס מסך אחר, ובפרט - אם יש כרטיס מסך מובנה יש להפעיל את המחשב איתו לראות האם הבעיה חוזרת.

ה. בעיה בביוס. נסה לאפס את הגדרות הביוס וכן לעדכן אותו לגירסה האחרונה - אולי זה יפתור את הבעיה (אל תשכח להחזיר את מצב בקר ה SATA למצבו הנוכחי).

ו. בעיה במערכת ההפעלה, כולל בעיות עם הדרייברים. עדכן את כל הדרייברים שלך לגירסאות האחרונות ואם זה לא עוזר - נסה להפעיל את המחשב עם אחרת (תשתמש במערכת הפעלה live או תתקין אחרת למטרת הבדיקה).

ז. בעיות טמפרטורה. בדוק את הטמפרטורות של המעבד וכרטיס המסך וודא שהן בטווח התקין.

4. לא ציינת איזו שגיאה קיבלת בתוכנת הבדיקה.

אני אציין שאני לא מכיר את התוכנה Video Card Stability Test, אבל הורדתי אותה וניסיתי להריצה. אני קיבלתי שגיאה ש 9 אינו מותקן. אולי זו גם השגיאה שאתה קיבלת.

כרגע אני לא מקבל מסכים כחולים אך יש לי בעיה בהפעלת הווינדוס שזה דורש תיקון של המערכת.

בכל מקרה יש לי עוד בעיה שנהיה פתאום מסך שחור וצריך להפעיל את המחשב מחדש.

קיבלתי שגיאה של הדרייבר של הכרטיס מסך.

הטמפרטורה של המעבד היא בין 60 מעלות ל 50.

בכל מקרה איך אני יכול לפתור את הבעיה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נהוג לצטט תגובה שנמצאת בדיוק מעל התגובה שלך - זה סתם מאריך ומסרבל את ההודעות.

2. שוב התעלמת מהבקשה שלי לפירוט החומרה שלך.

3. היות והחלפת (אני מניח שלדגם אחר) ולא התקנת מחדש את מערכת ההפעלה, אני מניח שזה גורם סביר לבעיה שתיארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

1. לא נהוג לצטט תגובה שנמצאת בדיוק מעל התגובה שלך - זה סתם מאריך ומסרבל את ההודעות.

2. שוב התעלמת מהבקשה שלי לפירוט החומרה שלך.

3. היות והחלפת (אני מניח שלדגם אחר) ולא התקנת מחדש את מערכת ההפעלה, אני מניח שזה גורם סביר לבעיה שתיארת.

אני מצטט כי זה עושה התראה בכל מקרה הבעיה היא בדרייבר של הכרטיס מסך.

יש לי עוד בעיה בהגדרות הביוס שאני מדליק את המחשב זה לא מראה לי את הלוגו של הלוח אם.

איך אני פותר את שני הבעיות הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Devil2006

1. בנוגע לציטוטים והתראות:

א. אתה לא צריך לצטט את כל ההודעה שמעליך - ברגע שאתה עוקב אחר דיון כלשהו (וזה אמור לקרות אוטומטית ברגע שאתה מגיב בו) אתה תקבל הודעה ברגע שמישהו מגיב בו.

ב. אם אתה רוצה להתייחס לנקודה ספציפית, אתה יכול לצטט חלק מההודעה.

ג. אם אתה רוצה לוודא שאותו משתמש ייקבל הודעה - תעשה מה שעשיתי כאן - תקליד את הסימן @ ואחריו תתחיל לרשום את שם המשתמש. תיפתח לך רשימה של משתמשים שתצטמצם ככל ששם המשתמש שתכתוב יהיה מדוייק יותר. כאשר תמצא את שם המשתמש אליו אתה מכוון - פשוט תבחר אותו מהרשימה.

2. אתה שוב מתעלם מהבקשה שלי לפרט את דגמי החומרה שלך.

3. בנוגע לדרייבר של כרטיס המסך - הורד דרייבר מעודכן מאתר יצרן כרטיס המסך, בצע הסרה מסודרת של הדרייבר הקיים והתקן את הדרייבר החדש.

4. בנוגע למסך הלוגו בשלב האיתחול - זה בסה"כ הגדרה בביוס. פשוט תסתכל על ההגדרות בביוס או בחוברת של לוח האם ותראה היכן נמצאת ההגדרה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של smalul

@Devil2006

1. בנוגע לציטוטים והתראות:

א. אתה לא צריך לצטט את כל ההודעה שמעליך - ברגע שאתה עוקב אחר דיון כלשהו (וזה אמור לקרות אוטומטית ברגע שאתה מגיב בו) אתה תקבל הודעה ברגע שמישהו מגיב בו.

ב. אם אתה רוצה להתייחס לנקודה ספציפית, אתה יכול לצטט חלק מההודעה.

ג. אם אתה רוצה לוודא שאותו משתמש ייקבל הודעה - תעשה מה שעשיתי כאן - תקליד את הסימן @ ואחריו תתחיל לרשום את שם המשתמש. תיפתח לך רשימה של משתמשים שתצטמצם ככל ששם המשתמש שתכתוב יהיה מדוייק יותר. כאשר תמצא את שם המשתמש אליו אתה מכוון - פשוט תבחר אותו מהרשימה.

2. אתה שוב מתעלם מהבקשה שלי לפרט את דגמי החומרה שלך.

3. בנוגע לדרייבר של כרטיס המסך - הורד דרייבר מעודכן מאתר יצרן כרטיס המסך, בצע הסרה מסודרת של הדרייבר הקיים והתקן את הדרייבר החדש.

4. בנוגע למסך הלוגו בשלב האיתחול - זה בסה"כ הגדרה בביוס. פשוט תסתכל על ההגדרות בביוס או בחוברת של לוח האם ותראה היכן נמצאת ההגדרה הזו.

הוחלף כרטיס מסך חדש ! והבעיה איננה נפתרה!

המחשב עדיין קופא! איך ניתן לתקן זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

הגורמים הסבירים שיכולים לגרום למסכים כחולים הם:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של אביב גפן

הייתי מהמר שהבעיה העיקרית שלך היא חוסר בהבנת הנקרא, זה כבר מוביל לעוד בעיות אחר כך.

עדיף שלא אתייחס אליך.

אנשים שמחפשים להתגרות או ילדים חסרי חיים שמשעמם להם בחופש ומחפשים להתגרות  מאחורי המסך כמו המשתמש הנ"ל נא לא להגיב כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אבי נעלבי (אבל הפעם עם בעיות קשות בהבנת הנקרא). עוד שנייה יגיע הפוסט שמדבר על איך הפורום הזה התדרדר וכמה אנשים רעים יש שלא מוכנים לעזור לעובר אורח תמים.

אז שיהיה לך בהצלחה עם בעיות המחשוב שלך, אני רק מפנה אותך לתשובות של smalul שניסה לעזור לך במשך דף שלם וחוץ מלהתעלם ממה שהוא כתב לך ולהוסיף עוד בעיות לא קשורות לא עשית כלום. איך בדיוק אתה מצפה שמישהו בעל ידע ישקיע זמן בלכתוב לך תשובה מפורטת ומושקעת אחרי שהוא רואה את ההתעלמות שלך מאחד היוזרים הכי מבינים וסבלנים פה בפורום?

אני לא מאמין שאני מבזבז את הזמן שלי בלנסות להסביר לך למה לא תקבל עזרה אחרי מפגן הראווה שלך מהעמוד הראשון אבל הנה, עשיתי את זה בכל זאת.

בהצלחה בהמשך דרכך בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• ag43 locked this דיון

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
  • צור חדש...