שאלה | שיפור מהירות בייתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה | שיפור מהירות בייתית

Amit Shani

Recommended Posts

היי,

אני לקוח של גולש במהירות 100mbps.

יש לי מחשב אישי בחדר שמחובר בעזרת מכשיר קטן של (לא יודע מה השם שלו) ישירות לפייבר בוקס שנמצא בסלון.

כמו כן, ישנו לפטופ בסלון שמחובר ישירות לפייבר בוקס עם כבל ethernet.

כאשר אני מעביר קבצים על גבי FTP מהמחשב שלי למחשב בסלון מהירות ההעברה המקסימלית היא 100mbps (כלומר, 10MB/S).

תכלס הייתי רוצה שיהיה לי בבית עד 1000mbps, במידה ואפשר יחסית בקלות.

השאלה היא מה אני יכול לעשות כדי להגיע ל1000mbps מהירות בתוך הרשת, מי הרכיב שמגביל אותי כרגע?

תודה מראש,

עמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

קודם כל אם אתה גולש במהירות 100Mbps אז אתה תוריד במהירות 12.5MB/s (מדוע? 8bits = 1 Byte, אז מחלקים ב-8).

באשר לשאלה מי מגביל אותך:

1. יכול להיות שהפורטים בראוטר שלך בבית הם עד 100Mbps (fast ethernet) ולכן אתה תקבל גם מהירות כזו ברשת הביתית.

2. יכול להיות שהכבלים שלך בבית הם עד 100Mbps (כמו CAT 5).

3. יכול להיות שהמהירות שלך ברשת הביתית היא אכן 1Gbps אבל ההארד דיסק שלך (שממנו אתה מנסה להעביר קבצים באמצעות פרוטוקול FTP) הוא זה שמגביל אותך.

4. יכול להיות שהמהירות שלך ברשת הביתית היא אכן 1Gbps אבל הכרטיס שלך "הוקשח" למהירות 100Mbps...

בכל מקרה, אין לזה שום קשר למהירות שלך שקנית מ-HOT.

זה קשור אך ורק למהירות בתוך ה-LAN שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kolxxx

היי,

תודה על התשובה המהירה.

בנוגע ל1000mbps==12.5MB/s - אני יודע, טעות שלי שציינתי 10MB/S, אני יודע איך זה עובד. צא מנקודת הנחה שאני מתכנת אז יש לי הבנה בסיסית בנושא.

המטרה שלי היא להגיע למהירות גבוהה ברשת הפנימית, בעיקר בין המחשב הסלוני למחשב האישי. אז בוא נראה איך אני מבודד את הבעיה ומשפר את המהירות.

בנוגע לשאר הנקודות:

1. יכול להיות שהפורטים בראוטר שלך בבית הם עד 100Mbps (fast ethernet) ולכן אתה תקבל גם מהירות כזו ברשת הביתית. אוקיי יופי, אם הפייבר בוקס תומך עד 100mbps אז הוא הבעיה (מה שאני לא מאמין כי יש להם גם חבילת 200mbps (ראה פה לדוגמא)

2. יכול להיות שהכבלים שלך בבית הם עד 100Mbps (כמו CAT 5). אוקיי, אבדוק אותם

3. יכול להיות שהמהירות שלך ברשת הביתית היא אכן 1Gbps אבל ההארד דיסק שלך (שממנו אתה מנסה להעביר קבצים באמצעות פרוטוקול FTP) הוא זה שמגביל אותך. לא ולא, לדוגמא: מהירות העברה בין המחשב שלי לDOK שלי מגיעה ל80-90MB, זו לא הבעיה..

4. יכול להיות שהמהירות שלך ברשת הביתית היא אכן 1Gbps אבל הכרטיס רשת שלך "הוקשח" למהירות 100Mbps... אבדוק את זה. מה שכן, יש לי X58A-UD7 שתומך 1000mbps. כשמסתכלים עליו דרך ncpa.cpl רואים שהוא עובד ב100mbps (מניח שזה עניין של negotiation בשכבה ראשונה בין רכיבי התקשורת.

בכל מקרה, אין לזה שום קשר למהירות שלך שקנית מ-HOT.

אני יודע, לא חשבתי שזה קשור.

יותר באתי בקטע של:

בטח יש איזה רכיב שאני יכול לשים לפני הפייבר בוקס ולחבר את כולם אליו, והוא יספק לי 1000mbps ותהיה לו יציאה לפייבר בוקס.

אני מצרף תמונה של הרכיב של (שלמדתי שקוראים לו MOCA) שיכול להיות שהוא מגביל אולי וגם תמונה מכרטיס הרשת..

Capture.PNG.766ed4a68c9e4009f5767e9c9fed56a471894db55_IMG_20160124_082939(1).thu

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kolxxx

סיכוי גדול שה-MOCA הוא זה שמגביל,

נסה לחבר בלי

כן צודק... נראה שהלפטופ בסלון שמחובר ישירות לפייבר בוקס חווה 1000mbps.

מחר אבדוק על הנייח, קצת סיפור לבצע את הבדיקה הזו איתו אבל אחיה.

אגב, התקשרתי להוט, לתומי חשבתי שהנציג יוכל לומר לי מה ההגבלה של הMOCA. (עם דגש על ה"לתומי")

אעדכן מחר, שוב תודה.

נ.ב: נראה שהמכשיר אכן מוגבל ל100mbps. בהנחה והוא הבעיה - איך היית מציע לפטור אותה?Screenshot_20160124-231622.thumb.png.a11

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...