שער דולר מדהים - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שער דולר מדהים

natee

Recommended Posts

קניתי מוצר ב800 דולר בערך. איביי.

שילמתי דרך פיפל, כמובן.

בדקתי כמה הם גבו, יצא לי שהם השתמשו בשער דולר של.. 4.07 ש"ח!!

השער היציג היה משו כמו 3.95. 

דיברתי איתם, והנציגה שלהם אמרה שיכלתי לבחור לשלם בדולרים, ואז הבנק שלי היה לוקח ממני את העמלת המרה.

מישהו יודע מה יוצא יותר זול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייפל ידועים בחיוב בשער גבוה מהיציג אבל בכל מקרה לא כדאי לתת להם לעשות את ההמרה לשקלים - עדיף חיוב בדולרים.

לגבי השאלה שלך, זה תלוי בכרטיס האשראי שלך ובסידור שיש לך עם חברת כרטיסי האשראי/בנק.

אם אני זוכר נכון, בכרטיס אשראי של לאומי קארד חיוב בחו"ל בשקלים רק עולה לך יותר, לאומי קארד ממירים את זה חזרה לדולרים (גובים עמלה) ואז ממירים את זה שוב לשקלים (עוד עמלה) - לכן במקרה כזה עדיף חיוב בדולרים (חוסף עמלה אחת).

כמעט תמיד ישנה את האפשרות להחזיק בחשבון סכום בדולרים (תבדוק בבנק שלך איך לפתוח חשבון מט"ח בצמוד לחשבון השקלי) ואז לשלם ממנו ולחסוך את ההמרה.

אני יכול להגיד לך שכבר כמה שנים אני לא משלם בשקלים דרך פייפל - רק בדולרים ומשאיר לבנק/חברת כ.א לעשות את ההמרה.

בפעם הבאה שאתה רוכש משהו ומשלם באמצעות פייפל, תשלם בדולרים ואחר כך תבדוק בדף פירוט מה יצא לך יותר זול.

כמובן שזה חישוב מאוד מופשט וצריך לקחת בחשבון גם שינויים בשער הדולר אבל אתה לבד יכול לראות שגבו ממך 12 אגורות יותר על כל דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

פייפאל (כמעט?) תמיד ייצאו יותר יקרים מדרך האשראי / הבנק שלך.

העניין הוא שלא זכור לא שהייתה לי אופציה לבחור לשלם בדולרים....

ציטוט של XTZ-Mike

פייפל ידועים בחיוב בשער גבוה מהיציג אבל בכל מקרה לא כדאי לתת להם לעשות את ההמרה לשקלים - עדיף חיוב בדולרים.

לגבי השאלה שלך, זה תלוי בכרטיס האשראי שלך ובסידור שיש לך עם חברת כרטיסי האשראי/בנק.

אם אני זוכר נכון, בכרטיס אשראי של לאומי קארד חיוב בחו"ל בשקלים רק עולה לך יותר, לאומי קארד ממירים את זה חזרה לדולרים (גובים עמלה) ואז ממירים את זה שוב לשקלים (עוד עמלה) - לכן במקרה כזה עדיף חיוב בדולרים (חוסף עמלה אחת).

כמעט תמיד ישנה את האפשרות להחזיק בחשבון סכום בדולרים (תבדוק בבנק שלך איך לפתוח חשבון מט"ח בצמוד לחשבון השקלי) ואז לשלם ממנו ולחסוך את ההמרה.

אני יכול להגיד לך שכבר כמה שנים אני לא משלם בשקלים דרך פייפל - רק בדולרים ומשאיר לבנק/חברת כ.א לעשות את ההמרה.

בפעם הבאה שאתה רוכש משהו ומשלם באמצעות פייפל, תשלם בדולרים ואחר כך תבדוק בדף פירוט מה יצא לך יותר זול.

כמובן שזה חישוב מאוד מופשט וצריך לקחת בחשבון גם שינויים בשער הדולר אבל אתה לבד יכול לראות שגבו ממך 12 אגורות יותר על כל דולר.

תודה על התגובה המפורטת.

נכון, התחרפנתי שהבנתי שהם גבו ממני מעל 100 ש"ח על ההמרה.

אם אני לא טועה הבנקים שלנו מוצאים דרכים להרוויח טוב גם אני יפקיד מראש דולרים בחשבון.

זכור לי לגבי שההמלצה הגורפת היא תמיד להימנע מלשלם בשקלים אלא רק בדולרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של XTZ-Mike

יש לך בהגדרות החשבון בפייפל לבטל את ההמרה האוטומטית לשקלים ולשלם במטבע שבו נעשית העסקה.

צילומסך רק יעזור:)

אגב חיכיתי הרבה זמן לקבל שירות מהם. אולי חצי שעה המתנה בטלפון.

שאלתי את הנציגה מאיפה הם הביאו את השער המדהים של 4.07 ש"ח והיא פשוט התחילה לצחוק ואמרה שזה לא תלוי בהם וכו וכו

זה מעצבן כי בעיקרון המוכר משלם להם עמלה! אני הקונה ואני לא אמור לשלם עמלה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של XTZ-Mike

יש לך בהגדרות החשבון בפייפל לבטל את ההמרה האוטומטית לשקלים ולשלם במטבע שבו נעשית העסקה.

זה לא עוזר.

מדי פעם ההגדרה נעלמת. והם תמיד מזיזים את האפשרות לשלם במטבע המקורי למקום אחר.

לא משנה כמה מתרגשים בקנייה, לא מאשרים את הקנייה בפייפאל עד שהיא לא מתבצעת במטבע המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש מוזר.... נכנסתי עכשיו וכל האתר של פייפל השתנה (מאז הפעם האחרונה שנכנסתי) - משום מה לא מצאתי את ההגדרה הזאת.

אני חושב שהיא עדיין קיימת כשאתה משלם על פריט מסוים (בצ'קאאוט של פייפל), שם אתה יכול לבחור לשלם במטבע של העסקה או לבצע המרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של XTZ-Mike

ממש מוזר.... נכנסתי עכשיו וכל האתר של פייפל השתנה (מאז הפעם האחרונה שנכנסתי) - משום מה לא מצאתי את ההגדרה הזאת.

אני חושב שהיא עדיין קיימת כשאתה משלם על פריט מסוים (בצ'קאאוט של פייפל), שם אתה יכול לבחור לשלם במטבע של העסקה או לבצע המרה.

כן. היא אמרה שאפשר לשנות בעת התשלום.

אז תוך כדי שיחה איתה ניסתי לקנות פריט של דולר באיביי ולא הופיעה לי כזו אפשרות.

-

אז אם אני קונה דולרים אצל חלפון החלפן ומפקיד ישירות לחשבון. החברת אשראי תגבה את הדולרים האלו על חיוב דולרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של natee

אז אם אני קונה דולרים אצל חלפון החלפן ומפקיד ישירות לחשבון. החברת אשראי תגבה את הדולרים האלו על חיוב דולרי?

ככל שידוע לי, לא. לחברת האשראי יש הוראת קבע מסוימת והיא לחשבון בנק מסוים, שהוא לרוב בשקלים. חשבון מט"ח נחשב חשבון נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

ככל שידוע לי, לא. לחברת האשראי יש הוראת קבע מסוימת והיא לחשבון בנק מסוים, שהוא לרוב בשקלים. חשבון מט"ח נחשב חשבון נפרד.

לא נשמע מסובך. עשיתי כ"א בינלאומי רק בשביל זה.

אז צריך לעשות הסבה, ולתת הוראה שהכרטיס א' ימשוך כספים מהחשבון הדולרי

אתה בטוח שהפקדה של דולרים מחייבת החזקת חשבון נפרד לגמרי בדולרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא החזקתי מעולם חשבון דולרי, אך ככל שידוע לי הוא לא נפרד לגמרי. הוא משויך לחשבון הכללי, אך העו"ש שונה. יש יתרה שונה בשקלים ובמט"ח, אולי גם מסגרת שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...