[עזרה] תקיעות במחשב כנראה שהבעיה בSSD - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עזרה] תקיעות במחשב כנראה שהבעיה בSSD

Nadav Shaked

Recommended Posts

שלום

יש לי כונן שכל הזמן נתקע ורק אחרי ריסטרט אני יכול לעבוד מחדש

בהתחלה חשבתי שזה בגלל שהמחשב מתחמם (סידרתי את זה קניתי נוזלי)

אחר כך החלטתי לפרמט מחדש את המחשב ובכל זאת זה קורה

זה בעיה מוכרת עם הSSD?

כי זה נהיה ממש בלתי אפשרי

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי התחלתי לחפש בגוגל את הבעיה

וראיתי שעוד כמה אנשים מתלוננים על זה (ללא פיתרון)

וגם זה התחיל מאז שהוספתי את SSD (למרות שאיתו החלפתי גם כרטיס מסך)

ולא נראה לי שהבעיה בכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אי אפשר לדעת זה יכול להיות מהמון גורמים.

בנוגע לSSD אני נתקלתי בתופעה די דומה אבל זה לא היה בדיוק מהSSD אלא מהחיבור בלוח אם.

אצלי זה קרה עם לוח של , מה שקורה שיש לך מספר חיבורים שהם SATA ומשתמשים בצ'יפסט של הלוח. ואז יש לך בצד חיבורים שנקראים GSATA שמשתמשים בבקר צד ג' כלשהו (למשל Marvel), אצלי כשהSSD היה מחובר לGSATA בלוח הוא נכבה מעצמו ועשה את התופעה שאתה מתאר.

ברגע שהעברתי אותו לחיבור הSATA הרגיל בלוח הבעיה נפתרה.

כאן יש תמונה של לוח רנדומלי ואפשר לראות את הכיתוב והצבעים השונים בין SATA ל GSATA:

gsata.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה מסיק מסקנות של "נראלי" תוודא שהבעיה היא באמת בSSD

תתקין לנסיון מע.הפעלה על הדיסק הקשיח ותנתק לגמרי את הSSD

במידה והבעיה עדיין מופיעה תנסה כרטיס מסך אחר או את המובנה בלוח אם.

במידה והבעיה לא חוזרת בלי הכרטיס מסך אלה יכולות להיות 2 אפשרויות: בעיה בספק, וכדאי לנסות ספק ממחשב אחר.. או בעיה עם הכרטיס מסך עצמו

כנס למציג אירועים בלוח בקרה של הוינדוס, ותמצא את השגיאה הקריטית המתועדת ממתי שהמחשב שלך קפא ותביא לנו לפה פרטים על התקלה (כל מה שרשום לך שם תדביק פה בהודעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם לוח אם של אבל הוא מחובר בSATA הרגילים

ציטוט של Epidem

לפני שאתה מסיק מסקנות של "נראלי" תוודא שהבעיה היא באמת בSSD

תתקין לנסיון מע.הפעלה על הדיסק הקשיח ותנתק לגמרי את הSSD

במידה והבעיה עדיין מופיעה תנסה כרטיס מסך אחר או את המובנה בלוח אם.

במידה והבעיה לא חוזרת בלי הכרטיס מסך אלה יכולות להיות 2 אפשרויות: בעיה בספק, וכדאי לנסות ספק ממחשב אחר.. או בעיה עם הכרטיס מסך עצמו

כנס למציג אירועים בלוח בקרה של הוינדוס, ותמצא את השגיאה הקריטית המתועדת ממתי שהמחשב שלך קפא ותביא לנו לפה פרטים על התקלה (כל מה שרשום לך שם תדביק פה בהודעה)

הספק חדש (לפני כחודשיים) וגם בקודם הוא עשה את אותם בעיות

חיברתי HD רגיל עם WIN7 וזה לא עשה את הבעיה

והוא נתקע לי תמיד כשאני רואה שבמנהל משימות -> ביצועים -> כונן C על 100% לאורך זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי שתי דברים,

אתה אומר שהעברת מדיסק ישן לSSD, ביצעת התקנה נקייה או שהעברת את החומר מדיסק לדיסק?

אם העברת תוודא שהמערכת מזהה את הדיסק כSSD ולא כדיסק רגיל. 

יש כאן הסבר של כל התהליך אבל תגלול למטה לחלק שהכותרת שלו: Proper Maintenance

http://lifehacker.com/5837543/how-to-migrate-to-a-solid-state-drive-without-reinstalling-windows

דבר שני בEven Viewer יש לך בצד בלוגים. תלחץ עליו זה ייתן לך רשימה תגלול בערך לשעה שאתה יודע ב100% שהמחשב קרס לך ותביא לנו צילום מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Googleness

או קיי שתי דברים,

אתה אומר שהעברת מדיסק ישן לSSD, ביצעת התקנה נקייה או שהעברת את החומר מדיסק לדיסק?

אם העברת תוודא שהמערכת מזהה את הדיסק כSSD ולא כדיסק רגיל. 

יש כאן הסבר של כל התהליך אבל תגלול למטה לחלק שהכותרת שלו: Proper Maintenance

http://lifehacker.com/5837543/how-to-migrate-to-a-solid-state-drive-without-reinstalling-windows

דבר שני בEven Viewer יש לך בצד בלוגים. תלחץ עליו זה ייתן לך רשימה תגלול בערך לשעה שאתה יודע ב100% שהמחשב קרס לך ותביא לנו צילום מסך.

זה מתי שרשום לי בERROR LOG שזה נכבה (13:24:06)

ברגע שזה יקרה לי שוב אני ידע במדיוק את השעה ויעלה שוב

ללא שם.png

עריכה:

מה הכוונה העברתי מדיסק ישן לSSD?

אם זה אם פשוט עשיתי COPY PASTE למ"ה אז לא

התקנתי מ"ה מ0 על הSSD והתקנתי הכל מ0

עריכה שניה:

האיחוי דיסק כבר היה כבוי לפני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי דאבל קליק עליו ובתיבה למטה ייפתח לך כל מיני פרטים שם לגבי השגיאה, יש שם טאב שמאפשר להציג מידע בXML, תעתיק לנו לפה את הXML בבקשה.

ציטוט של Nadav Shaked

עריכה:

מה הכוונה העברתי מדיסק ישן לSSD?

אם זה אם פשוט עשיתי COPY PASTE למ"ה אז לא

התקנתי מ"ה מ0 על הSSD והתקנתי הכל מ0

בגדול שמשדרגים מחשב קיים לSSD יש שתי אופציות.

1. להתקין מחדש מ0 עם כל תהליך ההתקנה המלא.

2. להעתיק את המערכת שהתקנת וקינפגת מהדיסק הישן לחדש.

אם מעתיקים ולא מתקינים מחדש יש מצב שהמחשב לא מוגדר לעבודה עם והוא "חושב" שעדיין זה HDD רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Googleness

או קיי דאבל קליק עליו ובתיבה למטה ייפתח לך כל מיני פרטים שם לגבי השגיאה, יש שם טאב שמאפשר להציג מידע בXML, תעתיק לנו לפה את הXML בבקשה.

בגדול שמשדרגים מחשב קיים לSSD יש שתי אופציות.

1. להתקין מחדש מ0 עם כל תהליך ההתקנה המלא.

2. להעתיק את המערכת שהתקנת וקינפגת מהדיסק הישן לחדש.

אם מעתיקים ולא מתקינים מחדש יש מצב שהמחשב לא מוגדר לעבודה עם והוא "חושב" שעדיין זה HDD רגיל.

- <System>
  <Provider Name="Microsoft--Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
  <EventID>41</EventID>
  <Version>3</Version>
  <Level>1</Level>
  <Task>63</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8000200000000002</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2015-12-29T11:24:06.308153100Z" />
  <EventRecordID>535</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
  <Channel>System</Channel>
  <Computer>DESKTOP-UAGIT3R</Computer>
  <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
- <EventData>
  <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
  <Data Name="SleepInProgress">0</Data>
  <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  <Data Name="BootAppStatus">0</Data>
  </EventData>
  </Event>
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר,

יש לך שם שתי הודעות אחת מספר 6 והשנייה 98 שחוזרות על עצמן.

בקשר לEVENT 6 ככל הנראה מדובר באיזושהיא אי תאימות בין הביוס למעבד ו- ולפי מה שמקירוסופט ממליצים כאן צריך לבדוק באתר היצרן שאין עדכון קושחה לביוס.

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/3565.event-id-6-microsoft-windows-kernel-processor-power.aspx

יש לך עוד שגיאה שמופיעה הרבה מספר 55, לפי מה שמוסבר עליה מדובר בתקלה בדיסק הקשיח שזוהתה ככל הנראה מתקלה כלשהי בהליך הקריאה\כתיבה לדיסק ויכול להיות שיש צורך בסריקת שגיאות.

EVENT 98 בגדול אומר שאתה צריך לבצע סריקת שגיאות לדיסק\ אני מניח שהדיסק שלך הוא בכונן C:

תפתח CMD כמנהל מערכת ותקליד:

chkdsk  C: /r /f

יש מצב שזה יזרוק לך שגיאה שהדיסק בשימוש והאם אתה רוצה להפעיל את הסריקה בפעם הבאה שתעשה אתחול למחשב. תאשר לו וזה יעשה בפעם הבאה שתפעיל את המחשב.

מצד שני אפשר להריץ את הפקודה מסביבה אחרת שאיננה המערכת המותקנת על המחשב. כדי לעשות זאת תעשה אתחול מדיסק התקנה של (הכי פשוט) למשל גרסה 7 או 8.1 וכשאתה בחלון הראשון לבחירת שפת התקנה פשוט תעשה shift+f10 וזה יפתח לך חלון CMD ומשם תריץ את הסריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Googleness

עוד דבר,

יש לך שם שתי הודעות אחת מספר 6 והשנייה 98 שחוזרות על עצמן.

בקשר לEVENT 6 ככל הנראה מדובר באיזושהיא אי תאימות בין הביוס למעבד ו- ולפי מה שמקירוסופט ממליצים כאן צריך לבדוק באתר היצרן שאין עדכון קושחה לביוס.

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/3565.event-id-6-microsoft-windows-kernel-processor-power.aspx

יש לך עוד שגיאה שמופיעה הרבה מספר 55, לפי מה שמוסבר עליה מדובר בתקלה בדיסק הקשיח שזוהתה ככל הנראה מתקלה כלשהי בהליך הקריאה\כתיבה לדיסק ויכול להיות שיש צורך בסריקת שגיאות.

EVENT 98 בגדול אומר שאתה צריך לבצע סריקת שגיאות לדיסק\ אני מניח שהדיסק שלך הוא בכונן C:

תפתח CMD כמנהל מערכת ותקליד:

chkdsk  C: /r /f

יש מצב שזה יזרוק לך שגיאה שהדיסק בשימוש והאם אתה רוצה להפעיל את הסריקה בפעם הבאה שתעשה אתחול למחשב. תאשר לו וזה יעשה בפעם הבאה שתפעיל את המחשב.

מצד שני אפשר להריץ את הפקודה מסביבה אחרת שאיננה המערכת המותקנת על המחשב. כדי לעשות זאת תעשה אתחול מדיסק התקנה של (הכי פשוט) למשל גרסה 7 או 8.1 וכשאתה בחלון הראשון לבחירת שפת התקנה פשוט תעשה shift+f10 וזה יפתח לך חלון CMD ומשם תריץ את הסריקה.

זה ולפי מה שהבנתי אי אפשר או אסור לעשות לו איחוי דיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...