שימוש בעמודת PW_ עבור נתונים אחרים בWORDPRESS - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בעמודת PW_ עבור נתונים אחרים בWORDPRESS

furyanaor

Recommended Posts

היי, אני טרי מאוד בכל הקשור לSQL ,WORDPRESS, תכנות אתרים ובתכנות בכלל.

ככה שאם אני מפספס משהו פשוט לכאורה, אז יש לומר לי בעדינות כי באמת שאין לי מושג מספק.

(אני לומד לבד דבר דבר מכל קטן שאני עושה לשם הניסיון, כך שאני לא באמת שוחה בכל הידע הזה ויש לי חורים גדולים.)

הסיפור הוא שבהתחלה רציתי לבנות מעך של "משתמשים" ("חשבונות") בSQL לטובת מערכת WEB

כך שכל חשבון יכיל ערכים מסוימים שיוצגו על גביה בעמוד אחר בהמשך.

כשהתחלתי לבצע אז בחרתי במערכת הניהול של WORDPRESS סתם כי זה עושה חצי עבודה ועוד ברמה גבוה. 

גיליתי שכבר קיימת בתוכה מערכת משתמשים מבוססת SQL (בעבור הבלוגים שמוצעים שם).

במקום להתחיל מ0 חשבתי פשוט "להסב" את המערכת הקיימת בWORDPRESS לטובת הצרכים שלי,

מבלי לפגוע בפעולתה הנוכחית אלה רק להוסיף לכל משתמש כמה טבלאות עם ערכים מסוימים ואז להציגם בעמוד חדש.

• זה משהו שהוא אפשרי? זה באמת קל כמו שאני חושב שזה?
  • אני פשוט צריך לבנות את הPHP שאני רוצה כך שהוא יזין משתנים לתוך עמודת SQL חדשות תחת אילו של המשתמשים?
  • בדף אחר רק לבצע פעולה שתמשוך ותציג את אותם הנתונים מתוך העמודה הרצויה שהזנו וזהו ?
  • אני לא מפספס פה כלום ? אני לא בסכנה לדפוק שם את הDB כך שהWORDPRESS יחדל לפעול לי?

האם יש דרך קלה יותר (פלאג אולי?) על מנת להזין ו\או למשוך נתונים נוספים (חדשים, כאלה שאינם קשורים למערכת הבלוגים המובנית)

או שאין מנוס מלכתוב את הכל בדפי PHP "שקופים" שנפדים לגמרי  ולהציג אותם כ IFRAME ?

ובמקרה השני, כיצד אני מושך ומציג את הנתונים מתוך SQL על גבי "עמוד חדש" של WRODPRESS? האם יש משהו חכם יותר מIFRAME ? 

*מובן שהשאלה מסורבלת מאוד ולא מחודדת במיוחד, אך חשוב להבהיר שגם רק חלק מהתשובות לשאלות הללו יספיק כדי לקדם אותי...

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוורדפרס יש אפשרות קלה להוסיף מידע נוסף למשתמש כלשהו:

<?php add_user_meta( $user_id, $meta_key, $meta_value, $unique=false ); ?>

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/add_user_meta

באותה קלות גם לשלוף מידע נוסף:

<?php get_user_meta($user_id, $key='', $single=false);  ?>

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_user_meta

זה תופס גם לגבי פוסטים ועמודים (שהם בעצם פוסט מ"סוג" עמוד)

לגבי הוספה של עמודי PHP זה גם לא הכי מסובך בעולם. אבל אתה צריך להכין כמה דברים מראש:
1. תבנית/ערכת עיצוב משלך, או child theme של תבנית מוכנה

2. להכין page template ולשמור אותו בתבנית שלך. זה קובץ php פשוט שמכיל בראש הקובץ הערה מסויימת שוורדפרס מחפשת כדי לדעת שזה template. נראה בערך ככה:

<?php
/**
 * Template Name: Full Width Page
 *
 * @package WordPress
 * @subpackage Twenty_Fourteen
 * @since Twenty Fourteen 1.0
 */

get_header();
?>

<!-- תוכן העמוד -->

<?php get_footer();

אחרי שהוספת page template אתה יוצר עמוד חדש באתר ויהיה לך אפשרות לבחור את ה- template שלו (במקרה של הדוגמה שהבאתי הוא ייקרא Full Width Page)

שים לב שכדי להוסיף פונקציות נוספות לתבנית אתה צריך קובץ functions.php ולהוסיף אותן שם. אם אתה עובד עם תבנית מוכנה תוודא שהיא תומכת ב- child themes (ככל הנראה שכן) כדי שלא תקבל שגיאות על פונקציות שכבר קיימות אם אתה דורס פונקציה כלשהי שכבר קיימת בתבנית הראשית.

ותלוי במה בדיוק אתה צריך, אבל הייתי גם ממליץ לבדוק את Laravel או Lumen (שזה פחות או יותר Laravel לייט). יכול להיות אוברקיל בשבילך אבל זה מערכת מאוד נוחה עם הרבה פונקציונליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...