דיגיטלית עד 800 ש"ח. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיגיטלית עד 800 ש"ח.

Aldryk

Recommended Posts

שלום חברים.

אני צריך עצה. חבר שלי מתכנן לקנות לכל המשפחה דיגיטלית טובה שתשמש אותם כמה שנים.. (הוא לא צלם מקצועי ועובר כרגע מפילם למצלמות דיגיטליות...)

חשבתי להציע לו מצלמות עם MP גבוה, כדי שלא יצטרך להחליף עוד כמה שנים כיוון שהעתיד משתנה, אבל מצלמות עם MP גבוה ומחיר נמוך בד"כ לא שוות את ההשקעה..

אני מאוד אוהב לצלם (לא מקצועי) אבל אני לא הוא (הוא צריך את זה בעיקר למאורעות משפחתיים וכו'...) ולי יש OLYMPUS D520 מתוקה של 2MP..

האם תוכלו להמליץ לי (ולחבר שלי) על בסדר גודל מחיר כפי שציינתי? (עד 800-850 ש"ח גג!)..

תודה רבה...

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ואני יודע שאני מבקש הרבה ומכופף לכם את הידיים קצת, ננסה לשמור על ה-800 ש"ח כנקודת התייחסות.

אם יש משהו שדורש עוד 50 שקל, סבבה, אבל לא נתחיל מ-850... (מה לעשות, אלו הדרישות שלו :))

בכל אופן, המחיר יכלול מצלמה, כרטיס שבה איתה! (לא כרטיס נוסף) אני יודע שבשביל לצלם נורמליות והרבה חייבים עוד כרטיס אחד לפחות, אבל בתור התחלה, זה מה שהחבר רוצה, ובטריות כמובן... (יש מצלמות שלא באות עם בטריות??)

תודה רבה על העזרה דרך אגב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון ב"נורמלית"?

מה היתרונות שלה? מה החסרונות?

(אני יודע שאני יכול ללכת ולהסתכל באתר של היצרן ולראות, אבל אני מחפש את אלו שמנוסים בצילום ואולי אפילו בעלי נסיון עם המצלמה שציינת ויכולים להעיד ממקור ראשון).

תודה.

נ.ב. הכוונה לדעתי במצלמה שהוא רוצה היא למצלמת Point & Shoot, למרות שאם יהיו פונקציות ידניות, זה לא רע...

עוד שאלה:

חבר שלי ראה את ה205 במרדנית והתלהב. אבל שאל אותי (כמו ישראלי ממוצע) אם אני משקיע קצת ומוסיף עוד כ-200 ש"ח, האם כדאי ללכת על הדגם הבא שלהם (210) ? רק בשביל לזכות בעוד MP אחד ובזום דיגיטלי של 3.2 ??

לדעתי האישית, הזום הדיגיטלי אינו משנה ממש כיוון שבזום דיגיטלי המצלמה ממילא משלימה בעצמה את הפיקסלים החסרים והתמונה לעיתים גרעינית ולכן מומלץ להמנע מצילום שכזה, אם יש ברירה...

מה דעתכם? האם טווח המחירים או ההפרשים בתכונות משמעותיים שכדאי להוסיף את ה-200 ש"ח לדגם החדיש יותר?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתקנה את ה-Fuji Finepix A205 ואת הכסף שנשאר תשקיע במטען+סוללות, מילא תצטרך כדי להפעיל את המצלמה (כל פעם לקנות חבילת AA? לא ביזבוז? כאשר בקנייה אחת אתה מבוטח לרבה יותר זמן וגם תחסוך כסף).

דבר אחד שאני לא אוהב במצלמה הזו - כרטיסי הזיכרון שעולים המון יחסית למצלמה שנוגעת בשוק הנמוך של המצלמות הדיגיטליות... :-\

עם הכרטיס המסופק תוכל לצלם כ-25 בלבד באיכות של 2MP.

** בבקשה ערוך את ההודעה הקודמת שלך ותכלול בה את התגובה האחרונה שלך, אסור לפרסם 2 תגובות אחת אחרי השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין לא עניתם לי על השאלה שלי..

מדוע כדאי את ה205 על פני ה-210? האם ה3MP לא עדיף על ה2MP? מדוע ההשקעה לא כדאית?

האם מתקבלות אותן פחות או יותר? באותה איכות?

האם צדקתי לגבי הזום הדיגיטלי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף להוסיף 150 ש"ח ל-Ricoh G3.

יתרונות:

3 מ"פ במקום 2 בפוג'י

צילום ווידאו עם קול - בפוג'י קצרים יותר ובלי קול

רגישות 125 עד 800 במקום 200 קבוע

מקרו 1 ס"מ במקום 10 ס"מ

פוקוס מינימלי רגיל 30 ס"מ במקום 80 ס"מ

שליטה על חשיפה (כהות)

שלוש שיטות מדידת אור, בינהן נקודתית

טיימר לצילום עצמי במהירות של 2 או 10 שניות (שימושי גם לצילום טבע דומם ונופים עם חצובה) - בפוג'י רק 10 שניות

כרטיסי SD זולים יותר מכרטיסי xD

תצוגת LCD מפורטת יותר

אפשרות לסוללת ליתיום נטענת או ל-AA - בפוג'י רק AA

פוקוס אוטומטי וידני - בפוג'י רק אוטומטי

מצב מיוחד לצילום טקסט

צילום ברצף (שלושה מצבים) - בפוג'י רק בודדת

תגובה מהירה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3MP עדיף על פני 2MP, זה ברור.

האיכות לא תשתנה (אותו חיישן), רק הרזולוציה.

כן, צדקת לגבי הזום הדיגיטלי.

קח לתשומת ליבך שתצטרך אח"כ להוסיף כסף לסוללות (ואף נוסף).

rangerman, אמנם ה-Ricoh מציגה נתונים יותר טובים מהפוג'י, אך אתה מעלה את רף התקציב ל-1000 ש"ח (במחיר הזה כדאי כבר את ה-A60...) וזו חריגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rangerman, אמנם ה-Ricoh מציגה נתונים יותר טובים מהפוג'י, אך אתה מעלה את רף התקציב ל-1000 ש"ח (במחיר הזה כדאי כבר את ה-A60...) וזו חריגה.

ה-Ricoh G3 עדיפה גם על ה-A60. באותו תקציב אתה עולה משמעותית באיכות.

יתרונות:

3 מ"פ במקום 2 בקאנון

מקרו 1 ס"מ במקום 5 ס"מ

פוקוס מינימלי רגיל 30 ס"מ במקום 46 ס"מ

קלה יותר (230 גרם מול 315)

אפשרות לסוללת ליתיום נטענת או ל-AA - בקאנון רק AA

מצב מיוחד לצילום טקסט

תגובה מהירה יותר (כנראה הכי מהירה ברמת המחיר הזו)

היתרון העקרי של הקאנון הוא במצבי חשיפה ידניים, אבל זה מתגמד מול היתרונות של הריקו. עוד יתרון לקאנון, היא יותר מוכרת. מצד שני, ריקו מייצרת מצלמות כבר יותר מ-?40 שנה, כך שזה לא ממש בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...