פייתון - זקוק לעזרה קטנה בעבודה עם lists. - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פייתון - זקוק לעזרה קטנה בעבודה עם lists.

חלאדין

Recommended Posts

אהלן.

נתקלתי בקשיים בעבודה עם lists...אני מצרף את התרגיל ואת מה שניסיתי לעשות:

הקושי הוא עם שאלה 2 (שמונעת ממני לעבור הלאה לשאלה 3 שגם עלייה אשמח לקבל איזה טיפ).

אני רואה שיש לי איזה בעיה טיפשית עם הרשימה. אני מבין שהיא לא ממש מוגדרת כמו שצריך. לא כל כך ברור לי מה הבעיה ב-range שלה. בנוסף, לא כל כך מצליח לדעתי להבין את העניין של לולאת for כמו שצריך - ולכן עשיתי משהו מסורבל מאוד - שני תנאים למרות שאני בטוח שאפשר לעשות פשוט else (אם הוא אי-זוגי + else).

תודה !

unmylgw5daon.jpg

mdymibytj2ze.jpg

wjizwoxzwmia.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לשני דברים:

הראשון השגיאה שאתה מקבל אומרת לך בדיוקאת הבעיה - אתה פונה לL[num_even] שים לב שאתה רוצה לקחת את num_even ולא את הindexהזה- כי אז בטוח תקבל out of bound

השני - שים לב שאתה עובד עם מערכים אז אתה רוצה לדחוף את הערך לתוך המערך ולא כמו שעשית - ביצעת השמה של הערך לתוך ה"מערך"(משתנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. קלטתי איזה טימטום היה עם האינדקס. ניסיתי דברים אחרים, אבל זה בכלל לא הולך:

L=input('enter your list:')
L_odd=[]
L_even=[]
if isinstance(L,list):

for num in L:
if num_odd%2!=0:
L_odd=L_odd.insert((len(L_odd)+1,num))

else:
L_even= L_even.insert((len(L_even)+1,num)

אני בעצם מסתבך בדבר כל כך בסיסי כמו יצירת רשימה. כאן ניסיתי ליצור רשימה, ולהכניס אליה כל פעם (עם הלולאה) את האיבר num ובכך בעצם ליצור לעצמי שתי רשימות - רשימה של האי-זוגיים ורשימה של הזוגיים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

num_odd באמת טעות, צריך להיות פשוט num בהתאם ל-for.

את העניין הזה עם האינדקסים אני דווקא מבין - וציפיתי לקבל פשוט איבר ריק (" ") באינדקס הראשון (ביחד עם ההגדרה של 2 הרשימות הריקות). אבל צץ לי סינטקס ארור ארור.

אני אפילו לא מנסה להתעמק בכל הדרישות של שאלה 2 כי אני די תקוע על החלק הבסיסי בה. זה תרגיל שתואם לשיעור שהיה לנו ולא הגעתי אליו (פעולות על lists) והשלמתי אותו בעצמי אז לא יושב לי טוב.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...