המחשב נכבה ונדלק בזמן משחק לא מוצא פתרון לבעיה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב נכבה ונדלק בזמן משחק לא מוצא פתרון לבעיה

ithamar21

Recommended Posts

שלום.

אז כבר שבוע שאני משחק FIFA 16 אחרי כמה זמן המחשב פשוט נכבה לגמרי ונדלק לבד.

זה קורה אך ורק בזמן משחק ולא בשום מצב אחר גם לא לאחר הפעלת תוכנות כבדות של עריכה וכו..

המחשב עבר היום פרמוט בלי קשר והוא נקי ותקין.

המאווררים בבדיקה שלי פועלים מעולה והטמפרטורה של כל הרכיבים תקינה ויותר מזה מעבד במנוחה 20 מעלות ומאמץ לא עובר את ה 60 מעלות.

המחשב נקי מאבק אני מאוד שומר עליו.

אם צריך אז המפרט שלי הוא:

לוח אם sabertooth x99

מעבד: Intel i7-5820K

כרטיס מסך: 970 G1

זיכרון: קורסיאר 32GB 2600MHZ

כמובן יש 250 של EVO

ויש 1TB של סמסונג

מישהו נתקל בבעיה כזו?

מישהו יודע מה הפתרון?

תודה רבה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מה הספק?

מה הגירסת ביוס?

תראה עם התוכנה blue screen view אם יש דמפים.

גרסת הביוס היא האחרונה 1901

אני מוריד את התוכנה עכשיו מה לעשות בה?

מה זה דמפים

פתחתי את התכונה אני לא רואה שם כלום בפנים זה לא מציג איזה שהיא בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני הכל הייתי מוריד לכרטיס קצת מהירות שעון, אולי יש מצבים אוטומטים בתוכנה שלו או עם afterburner.

הייתי בודק שהחיבורים של הספק לכרטיס מחוברים טוב.

אחר"כ עושה בדיקת עם memtest 86+, בדיקה למעבד עם prime95, ועם occtpt בדיקה לכרטיס עם בדיקת שגיאות.

ניתן עם התוכנה גם בדיקה לספק, במקרה שלך זה לא ממש משנה כי אתה לא מתקרב לקצה ההספק.

הכרטיס בהמהרה?

אולי יש לו עדכון קושחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני הכל הייתי מוריד לכרטיס קצת מהירות שעון, אולי יש מצבים אוטומטים בתוכנה שלו או עם afterburner.

הייתי בודק שהחיבורים של הספק לכרטיס מחוברים טוב.

אחר"כ עושה בדיקת זכרון עם memtest 86+, בדיקה למעבד עם prime95, ועם occtpt בדיקה לכרטיס עם בדיקת שגיאות.

ניתן עם התוכנה גם בדיקה לספק, במקרה שלך זה לא ממש משנה כי אתה לא מתקרב לקצה ההספק.

הכרטיס בהמהרה?

אולי יש לו עדכון קושחה.

אני יבצע את כל הבדיקות שאמרת.

לגבי הכרטיס לא בוצעה והוא על תדר המקור שבו מגיע ה G1.

עדכון קשוחה לכרטיס המסך?

אם כן איפה אני מוצא את העדכון ואיך מתיקנים?

עדכון:

מצאתי את העדכונים של הביוס של גיגהבייט.

הורדתי את העדכון האחרון אבל אני לא מצליח לעדכן

כנראה שהעדכון לא מתאים אני לא מוצא עדכון מתאים לגרסת ביוס שלי 84.04.1F.00.62

הבנתי שאני יכול לשדרג רק ל F2 או F9 אבל לא מוצא גרסה מתאימה

לאחר בדיקה בכמה פורומים מסתבר שיש בעיה עם גרסת הביוס שלי ממה שהבנתי אין לה עדכון גם אני לא מצאתי שום עדכון מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר מופיעים 4 גרסאות, ניתן רק 1.

לא הבנתי.

תוכל לתת לי קישור לגרסה מתאימה?

עדכון:

לאחר בדיקת מאמץ לכרטיס מסך מסתבר שזה הכרטיס מסך

המחשב נכבה לאחר כמה דקות בבדיקת מאמץ.

ממש מוזר במנוחה הכרטיס לא עובר את ה 25 מעלות.

הוא לא עבר OC זה ממש מוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו בבקשה?

בבדיקות שערכתי הפעם היחידה שהמחשב קרס הייתה בדיקת מאמץ לכרטיס מסך

עשיתי עוד בדיקות לכרטיס ורק פעם אחת המחשב נכבה.....יש דרך לאמת את זה שזה אכן הכרטיס?

ומה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם המחשב קורס בזמן מאמץ של כרטיס המסך, סביר להניח שהבעיה היא בכרטיס המסך או בספק הכח. כמובן שישנה אפשרות שמדובר גם בבעיה תוכנתית, ולכן בכדי לשלול זאת רצוי להפעיל את המחשב ממערכת הפעלה אחרת ולהריץ ממנה בדיקת מאמץ לכרטיס המסך.

2. במקרה של בעיות חומרה, ברוב המקרים הדרך היחידה לאשר או לשלול רכיב כגורם לבעיות היא פשוט להחליפו באחר. לחילופין - אפשר לנסות לבדוק את הרכיבים החשודים במחשב תקין אחר ולראות האם הבעיה מופיעה גם שם.

הערה: אני אציין שיכול להיות שמדובר בבעיה בספק הכח, אולם אם תחליף את כרטיס המסך בכזה שדורש הספק קטן יותר יכול להיות שהבעיה לא תופיע. במקרה כזה אתה תחשוב שהבעיה היא בכרטיס המסך, למרות שהוא תקין.

3. באופן כללי מומלץ לבצע את הדברים הבאים:

א. לבטל את כל ההמהרות, כולל לכרטיס המסך, אם כאלו קיימות, ולראות האם הבעיה חוזרת.

ב. לבדוק את הזיכרון עם +memtest86.

ג. לבדוק את התקני האיחסון עם התוכנה היעודית של היצרן.

ד. לנטר טמפרטורות עם התוכנות של היצרן - בד"כ יצרן הלוח מספק תוכנה לניטור הטמפרטורה, את טמפרטורת כרטיס המסך ניתן לראות בד"כ בתוכנת הדרייבר ואת טמפרטורת כל ליבה במעבד ניתן לראות עם תוכנה כמו Real Temp (אני חושב שיש גם תוכנה ייעודית של אינטל).

ה. לבצע בדיקת מאמץ לרכיבים עם תוכנה כמו OCCT.

ו. לבצע בדיקה פיזית של המחשב - לוודא שהכל מחובר, שאין קבלים מנופחים/מפוצצים, שכל המאווררים מסתובבים וכד'.

4. בכל מקרה, המחשב שלך הוא יחסית דיי חדש, כך שדיי בטוח שיש לך אחריות על כל הרכיבים (על המעבד, לוח האם וכרטיס המסך בד"כ יש 3 שנות אחריות, על הזיכרון יש בד"כ אחריות לכל החיים ועל ספק הכח יש בד"כ בין שנה ל-5 שנות אחריות), כך שאתה תמיד יכול לשלוח את המחשב חזרה לחנות לבדיקה.

5. ציינת (באדום) שיש בעיה עם גירסת הביוס שלך. האם ניסית גירסאות ביוס ישנות יותר? בחלק התמיכה עבור הלוח Sabertooth X99 של אני רואה שיש 4 גירסאות ביוס שונות (1901, 1801, 1702 ו-0216). מתכונות הלוח אני מסיק שבלוח הנ"ל קיימת תכונת ה USB Flashback המאפשרת לעדכן את הביוס גם ללא צורך בזיכרון או מעבד, כך שלא הייתי חושש לבצע ניסיונות עם גירסאות שונות של הביוס (כמובן שרצוי לקרוא את החלק הרלוונטי בחוברת הלוח בכדי לדעת מה לעשות במידה ויש בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת.

אז ככה:

המחשב נקי מאבק המאווררים כולם עובדים

המהרות אין לי כרגע.

בדיקות מאמץ עשיתי לכל הרכיבים עם מספר תוכנות ב occt המחשב לא קרס באף בדיקה בתוכנה אחרת לבדיקת כרטיס מסך הוא קרס

ביוס החלפתי כמה פעמים כרגע חזרתי ל 1901 הכי חדש.

חששתי שזה הכרטיס מסך רק לאחר שבבדיקה באחת התוכנות מאמץ המחשב נכבה ונדלק ולכן שיערתי שזה הכרטיס.

לגבי החיבורים הכל נראה תקין ומחובר טוב.

לגבי הספק איך אני בודק את הבעיה בו?

עם occt באופציה של בדיקת ספק?

בכל מקרה אעבור שוב על האפשרויות שציינת. אולי אשים לב למשהו שפספתי

תודה אעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב "נכבה ונדלק" בגלל בעיה קריטית.

בדרך כלל ב"מציג האירועים" וגם בדאמפים יהיה רמז לבעיה.

אם תבטל איתחול בשגיאה לרוב יהיה מסך כחול במקום הדלקה מחדש ובו רמז..

בלי הבדיקות האלה הכל סתם ניחושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...