זקוק למערכת סאונד טובה (מה הbang for the buck הכי טוב בימים אלה?) - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק למערכת סאונד טובה (מה הbang for the buck הכי טוב בימים אלה?)

Black_Citadel

Recommended Posts

טוב אני איתם מהצהריים, והם פשוט מדהימים. אני צריך לשחק עוד קצת עם המיקום ולמצוא מקום טוב לרמקולים, כי כרגע הם בגבהים שונים (זה משנה?)

שמתי אותם לרוץ כמה שעות עם כדי ״להיפתח״, אולי זה פלצבו אבל הם באמת נשמעים ״חמים״ יותר כרגע. כמה שעות זה לוקח עד שהם ״מבושלים מספיק״ ?

ואילו הגדרות default אתה ממליץ לשים את הטרבל והבאס? אני לא רוצה לשחק עם זה כל שיר, פשוט למצוא איזה sweet spot שינגן את הכל סבבה? יש הגדרות מומלצות?

תודה רבה,

עשית לי את הסלון פצצת סאונד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יופי, שמח שאתה מבסוט.

לדרייבר בדרך כלל לוקח כמה שעות טובות להפתח- סדר גודל של 6-12 שעות.

אני באופן אישי אוהב להשאיר את הטרבל והבאס על האמצע כלומר על 0. אני סומך על מהנדסי הקול של החברה שכבר כיילו את המגבר להפיק את הצליל הכי נכון, ולרוב אני לא אוהב לגעת בהגדרות האלו.

יש לאנשים נטייה (טבעית) להגביר את הבאס, אבל מוגברת בבאס אמנם נשמעת "מגניבה" בהתחלה, אבל אחרי פרק זמן מסויים זה מעייף את האוזן.

תתרגל להאזין למוזיקה שלך כמו שהיא שתוכננה שהיא תשמע, ותאמין לי שלאורך זמן תהנה ממנה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

עשרות שעות עברו כבר עם הרמקולים, והם פשוט נשמעים מעולה. החרטה היחידה שלי היא שלא לקחתי את ה8C או ה9C, כי כשהבית מלא בעשרים איש צריך קצת יותר עוצמה. למרות שיש לזה יתרון - אפשר לדבר :)

שתי שאלות,

1. יש חיסרון אם הרמקולים בגבהים שונים, או שעדיף לי למקם אותם על הרצפה?

2. אם אני ממקם את הימני בצד שמאל ואת השמאלי בצד ימין, יש באמת חיסרון? למה בכלל מירקרו אותם עם ימין בשמאל אם זה סטריאו? העניין הוא שכשאני במטבח ורוצה לשלוט על הסאונד, ימין (שם נראה לי האינפרא-רד) נחסם על ידי אחד הקירות, אז נראה לי שלא תהיה קליטה לשלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) את הרמקולים האלו (7) עדיף למקום על הרצפה. יש בהם משקולת, והישיבה שלהם ישירות על הרצפה תורמת לאקוסטיקה ולפיזור הבאס.

2) אתה יכול להחליף בין הרמקולים (ימין ושמאל), רק תדאג שאת כניסת הAUX אליהם אתה הופך גם (ככה שהתקע הלבן יישב בשקע האדום, ובהתאם בתקע השני).

ככה ימין שהעברת אותו לצד שמאל, ינגן את רצועת שמאל על פי מיקומו החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקישור שנתת לא מוזכר איזה סוג הם. בכל מקרה מדובר על רמקולי מוניטור ולא רצפתיים.

אני חושש שאתה זורק מושגים לאוויר ללא כל אבחנה.

הסולו 7 (וגם ה6 ובעצם כל הסדרה) הם ממש לא מוניטוריים. האם האזנת להם פעם?

רמקולים מוניטוריים נועדו... לעשות מוניטורינג(מעקב) על עיבוד והקלטה בדגש על אנליטיות (אבחנה והבחנה) אחרי הצליל המופק. סדרת הסולו עם כל הכבוד(ויש כבוד) היא סדרה מוזיקלית אבל ממש לא מוניטורית. חלק מהדגמים הם בתצורה מדפית(כמו ה4/5/6) וחלק הם... משהו באמצע. לגבי ה7 היצרן ממליץ שבשימוש בסלון, לא כרמקול לדסקטופ, הרמקול יהיה על הרצפה.

ומבלי להכנס ליתרונות/חסרונות של המיקומים השונים ולגובה, וכמובן שכל אחד מוזמן למקום את הרמקול על החלון, על המרפסת ומתחת לספה,

ההמלצה לגבי הדגם הזה, בשימוש בסלון, היא עדיין בהנחה על הרצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.aufi.co.il/know/index.php?speakers אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

אז מישהו כתב במדריך עברי שרמקול מוניטורי הוא רמקול מדפי... אז?

זו הגדרה מדוייקת יותר, וכנראה הרבה הרבה יותר מהימנה: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Studio_monitor

יש מדפי שהוא מוניטורי, ויש מדפי לא מוניטורי(כמו הסולו 6...)

ולהיפך:

יש מוניטורי בתצורה מדפית, ויש כאלו בתצורות רצפתיות, וגם סאבים מוניטוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...