מעוניין לשדרג את ה-HD6850 הותיק - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לשדרג את ה-HD6850 הותיק

Kzer-Za

Recommended Posts

שלום חברים,

אני לאחרונה מרגיש שכרטיס המסך הנוכחי שלי עשה את שלו והגיע הזמן להשתדרג.

המפרט המלא שלי זמין לצפייה מימין. אציין שמדובר במארז שקט וכי אני מחפש כרטיס מסך עם ניצול הספק יעיל וקירור שקט ב-Idle.

אני משחק הרבה ב-SC2 אך גם משחק ב-1stPersonShooters למיניהם ומשחקים נוסח , Witcher וכד'

כיום אני עובד עם מסך שהרזולוציה שלו היא 1680x1050 אבל אני מחפש להחליף אות למסך עם רזולוציה של 1920x1200 או אפילו 2560x1440 אם יזדמן לי (אם הרזולוציה הנ"ל מכניסה אותי לליגה אחרת לגמרי אז אשקול לוותר על התענוג).

אני נוטה לכרטיס עם bus של bit256 כדי שהנ"ל לא יהווה צוואר בקבוק בעתיד.

חשבתי על ה-R9 380 4GB

אשמח להמלצות :)

אני ככל הנראה אוכל להביא כרטיס מסך מארה"ב בסכום של 200$ (פתוח לרעיונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך את האופציה להביא מארה"ב, הייתי מציע לך לשקול גם את ה780, עולה שם בסביבות ה200$.

תקבל ברוב המקרים יותר ביצועים...

לדעתי ה4G של ה380 פחות אפקטיבי, אם היה מדובר בכרטיס חזק יותר כמו ה390X אז הזיכרון הגרפי היה בא לידי ביטוי (אם בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

לפי מה שאני רואה ב- המחיר של ה-780 הוא יותר באזור ה-300$.

חשבתי גם על ה-960 אבל מבאס אותי שה-bus הוא 128ביט

אז בעצם אם כן לקנות את ה-R9 390 אז אתה ממליץ על גרסת ה-2GB?

או אולי כבר לחסוך קצת ולקנות את ה-285?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול להביא את ה380 4G ב200$, אז ברור שה4G עדיף (לא מזיק:-))

בתקציב שהקצבת, לדעתי שה380 יהיה הבחירה הנכונה...

לדעתי ה960 פחות עדיף על ה380 ובטח על ה780.

ואם אתה מוכן לשקול גם יש שניה, אני מאמין שאתה יכול למצוא את ה780 בארץ בסביבות ה900 שקל -+.

חורג מעט מהתקציב, אבל לדעתי האישית שווה את התוספת הקטנה של ה150 שקל (על פני ה380).

תחכה לעוד דעות, כי אני פזרן לא קטן חחחחח....

בדעה מקצועית, אני מאמין שה380 יעשה את העבודה מצויין!..

ואין צורך להשקיע יותר לצרכים שציינת, וב1080P בפרט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך טעם להסתכל על ה"BUS" זה עוד נתון טכני שקובע X וY ולבד לא יגיד לך כלום, יכול להיות ממש חלשה עם 512bit רוחב פס שלא תנצל 5 אחוז מזה ויכול להיות סופר חזקה שפשוט תחנק מזה לגמרי, מה שקבוע זה הביצועים בפועל . שנית אתה צריך להחליט איזה מסך אתה הולך לקנות כי 1440P כל כך הרבה יותר טובעני מ1200P שהוא בעצמו יביא לך הפסד של לפחות 10 אחוז ביצועים לעומת 1080P .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שהנתון הזה בפני עצמו כמובן תלוי בנתונים האחרים אבל בד"כ יש הלימה וכרטיס עם bus מהיר יותר מגיע עם פרמטרים תואמים.

אבל תכלס, נכון, מה שחשוב זה מה שקורה בשורה התחתונה - הביצועים.

אני מאמין שאלך על מסך 1200P.

with that in mind, על איזה כרטיס היית ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שאני רוצה לקנות הוא Dell U2415 שקיבל ביקורות טובות בהקשר של עריכת תמונות והוא ברזולוציה של 1200P.

אם כך, IDOnoach, אתה אומר שהיית רוכש את ה-GTX960 על פני ה-380 כאשר שניהם מתומחרים ב-200$?

אני נוטה יותר ל-380 כי וואלה, נראה שמקבלים יותר באותו מחיר.

מצד שני אומרים שהדרייברים של .. בעייתיים יותר.

תכלס כנראה שגם הביצועים של ה-380 הם מעבר למה שאני צריך כך שאם יש ל-960 יתרון אני בעד לשמוע.

וגם, האם יש הבדל מהותי בין היצרנים Sapphire, MSI, בהקשר של כרטיסי מסך?

אני ככל הנראה אבצע את ההזמנה של כרטיס המסך היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתה מדבר ,הדרייברים של בסדר גמור , זה שיש פה ושם מקרים על בעיות לא אומר שאין כמות שווה של בעיות עם הדרייברים של , שדווקא מתדרדרים הרבה עם השנים מהמוניטין של הדרייברים הטובים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחרונה מאכזבים בתחום הדרייברים והאמינות. מספיק לדפדף פה בעמודים האחרונים כדי להבין.

כדאי להתמקד בג'יגה בייט, אסוס ו evga.

אין לי מושג על סמך מה אתה קובע את העובדה הזאת...

אמינות?...כאילו מה, אחרי שימוש ממשוך הכרטיס לא יעבוד או יתפקד אחרת??

דפדפתי לא מעט בעמודים ומה אני יגיד לך, כמעט ברוב המקרים נתקלתי שממליצים דווקא על הכרטיסים שלAMD ובשוק הבנים בפרט!

לפותח הדיון, אני ממש לא ממליץ לך להתייחס למילים כמו "צריכת חשמל" "חום מטורף" וכל השטויות שלא מעט זורקים פה.

כן, בד"כ (כמעט תמיד) צריכת החשמל של כרטיסי גבוהה יותר, אבל זה מזה אובר רייטד.. עוד לא קבלתי חשבון חשמל שגרם לי לקחת הלוואה מהבנק (אני מגזים\ציני, כן).

והחום?..נו באמת, אני מעולם לא הזעתי בגלל הכרטיס מסך.

בקיצור, אני ממליץ לך לקנות את הכרטיס שיביא לך הכי הרבה תועלת מול עלות, כמובן בתקציב שאתה קובע!!

אם זה במחנה הירוק או באדום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג על סמך מה אתה קובע את העובדה הזאת...

אמינות?...כאילו מה, אחרי שימוש ממשוך הכרטיס לא יעבוד או יתפקד אחרת??

דפדפתי לא מעט בעמודים ומה אני יגיד לך, כמעט ברוב המקרים נתקלתי שממליצים דווקא על הכרטיסים שלAMD ובשוק הבנים בפרט!

לפותח הדיון, אני ממש לא ממליץ לך להתייחס למילים כמו "צריכת חשמל" "חום מטורף" וכל השטויות שלא מעט זורקים פה.

כן, בד"כ (כמעט תמיד) צריכת החשמל של כרטיסי גבוהה יותר, אבל זה מזה אובר רייטד.. עוד לא קבלתי חשבון חשמל שגרם לי לקחת הלוואה מהבנק (אני מגזים\ציני, כן).

והחום?..נו באמת, אני מעולם לא הזעתי בגלל הכרטיס מסך.

בקיצור, אני ממליץ לך לקנות את הכרטיס שיביא לך הכי הרבה תועלת מול עלות, כמובן בתקציב שאתה קובע!!

אם זה במחנה הירוק או באדום!

כאחד שמשחק במשחקי מחשב החל משנות ה90 המוקדמות, כמעט תמיד העדפתי את כרטיסי (נקראו ATI בזמנו).

עם כל ההכרטיסים האחרונים שלי היו לי בעיות. וחבל, ממש אהבתי את החברה, וממש עצוב לי שלNVIDIA יהיה מונופול כי מי שיאכל אותה זה אנחנו הצרכנים.

אני גם מעריך (כמו שכבר כתבי בעבר), ששני כרטיסים מתחרים של NVIDIA ו שנותנים ביצועים זהים\דומים היום, לכרטיס הNVIDIA יהיה יתרון עוד כמה שנים.

לעניין החשמל וההספק אני מסכים- זה נתון לא כלכך מעניין וחשוב, אלא אם כן הכרטיס דורש ממך לשדרג את הספק.

לגבי חום- לא מסכים. אתה אולי לא תזיע ממנו, אבל כרטיס חם ייתן ביצועים פחות טובים לאחר שימוש ממושך של כמה שעות מאשר כרטיס קריר (ולמדתי את זה על בשרי עם כרטיסי רפרנס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כמוני כמוך ידידי, גם אני "מוותיקי הגיימינג" ומודה באשמה, מאז ה386 תמיד הייתה לי העדפה לAMD וכרטיסי ATI בזמנו.

הסיבה היא פשוטה...הם פשוט נתנו עבודה ולא איכזבו אותי.

נכון, אני משוכנע שאם אני יחליט לרכוש כרטיס של נווידייה אני לא יתאכזב!

אבל פשוט (לדעתי האישית, כן), מגזימים קצת אם "הדרייברים הנוראים", או "צריכת חשמל", "פליטת חום" ושאר ירקות.

היום אפשר לומר בצורה חד משמעית, שיש כרטיסים גם במחנה האדום שהעלות שלהם מול תועלת, בחלק מהמצבים עדיפה על המתחרה.

וכן...הם אשכרה עובדים :-)

אני יזרוק מילה על הפליטת חום...

לפני הכרטיס הנוכחי שלי, היה לי 290 של אסוס, במאמץ עבד על סביבת ה70-80 מעלות ונתן אחלה עבודה.

השבבים בנויים היום לעבוד על חום גבוהה יותר, ובטח שבחום הזה אני לא חושב שיהיו נפילות בביצועים, כמובן שחשוב בלי שום קשר לאיזה כרטיס יש במערכת, שתהייה סירקולציה תקינה במארז.

גם במחנה האדום וגם בירוק, טמפרטורה גבוהה מידי תתן ביצועים ירודים.

היום הכרטיסים מגיעים עם קירור צד שלישי שעושה את העבודה.

עניין לא פחות חשוב, אני מציע להתרחק מכרטיסים בעל קירור רפרנס כמו מאש (תרתי משמע:-)).

שוב, אני פשוט מציע לפותח הדיון לקחת את הכרטיס שיתן לו תמורה הכי טובה לכסף!

וכן, זה בהחלט יכול להיות גם כרטיס של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו דווקא את הנקודה הזו חשוב להדגיש כי היא הבעייתית:

ברוב רמות המחיר, כרטיסי יתנו ביצועים טובים יותר למחיר ביחס לGTX.

עד 700 שקל ה7870\R9 270X עדיף על כל מתחרה של NVIDIA

עד1200 ה R9 380 עדיף מה960

עד 1700 שקל ה970 עדיף רק אם השימוש הוא לFHD, ואם צריכים רזולוציה גבוהה יותר אז שוב פונים לאדומים.

ועדיין, יחס עלות-תועלת יבש, זה לא הסיבה היחידה להעדיף כרטיס A על פני B.

סוגיית אמינות ועדכון הן סוגיות שהיחס הזה מתעלם מהן. כשה380 יצא לדוגמא במשך חודשים ארוכים הוא סבל מקריסות עד שAMD סידרו את הדרייברים.

כשאני, לפני שנתיים רכשתי מחשב, התלבטתי בין 3 כרטיסים: GTX 760 אל מול 7950 (שעלה אותו דבר והיה יותר חזק ממנו) וה 7870XT שעלה 200 ש"ח פחות ופיגר אחריהם באחוזים בודדים. בסופו של יום קניתי את ה760.

ותראה איך הכרטיס הזה סוחב ביחס אליהם בכותרים עדכניים, כאשר בישנים הם היו "ראש בראש":

1) ב V הוא עובד טוב יותר מ7950 והרבה יותר מ7870:

http://www.techspot.com/review/991-gta-5-pc-benchmarks/page2.html

2) ב METAL GEAR SOLID V הוא גם חזק משניהם:

http://www.techspot.com/review/1060-metal-gear-solid-phantom-pain-benchmarks/page2.html

3) גם בוויצ'ר 3:

http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page2.html

4) וגם ב PROJECT CARS (ההתיחסות פה היא ל270X)

http://www.techspot.com/review/1000-project-cars-benchmarks/page2.html

מה המסקנה? שגם ביחס עלות-ביצועים, כדאי להסתכל על הטווח הארוך. וכרגע (שוב, לצערי), לNVIDIA יש כנראה יותר משאבים לעשות התאמות ואופטימיזציה לכרטיסים מהדורות הקודמים.

אבל זו רק דעתי :s0432::hat::Recovered_Gif_905:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...