ייבוא Macbook Pro מארה"ב דרך חברת שילוח - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייבוא Macbook Pro מארה"ב דרך חברת שילוח

mittey

Recommended Posts

שלום לכולם!

אחרי שסקרתי מכשירים רבים בקטגוריית מחשב נייד נחתתי על האופציה של Macbook Pro של .

למרות שבארץ קיימת יבואנית רשמית (iDigital), ולמרות שהיא מספקת הנחה לסטודנטים של 12% (או 18% בהרחבת אחריות) אני מוצא כי פער המחירים גדול מנשוא ואני לא רואה טעם לצאת פראייר.

הדגם שאני מחפש הוא Macbook Pro Retina 8gb RAM 256gb SSD

המחיר בארץ לאחר 18% הנחה מסתכם ב-7134 ש"ח בקניית הרחבת אחריות שלכשעצמה עולה 1500 ש"ח ==> מחיר סופי 8634 ש"ח.

לעומת זאת בחנות המכשירים המתוקנים (Refurbished) של הדגם מוצע בעבור 1269$ (4944 ש"ח) לפני מע"מ, 5833 ש"ח אחרי מע"מ 18%, 70$ (272 ש"ח) עבור משלוח בעזרת חברת שילוח מסתכם ב-6106 ש"ח. כמו כן יש להוסיף 250$ על הרחבת אחריות (974 ש"ח) ואני עומד על 7080 ש"ח.

ולבסוף, יש לציין שמכשיר שנקנה דרך iDigital אינו מספק אחריות בינלאומית (AppleCare), אך החברה מספקת שירות עבור כל מכשיר עם אחריות שכזו. משמע שאם אי פעם ארצה למכור את המכשיר בחו"ל ערכו יהיה שווה יותר עם האחריות הבינלאומית.

שמעתי על מספר חברות שילוח במחירים טובים:

Dealtas

Mustop

Buy2USA

Reship

Shipito

אשמח לשמוע דעתכם על משלוח שכזה, כולל עצות וחוות דעת דומות! :-)

עריכה:

כעת משנתוודעה לי האופציה לרכוש באילת ואני מתקרב להסכמה אליה, אני חושב שהדיון מוצה אלא אם כן יש איזו סיבה שבגללה אני לא אוכל פשוט לרדת לאילת ולחזור עם מקבוק פרו במחיר שפוי? ראו את הדיון כסגור מבחינתי (אך אשמח להשאיר פתוח לבינתיים).

עריכה 2:

הוצגה לי החנות B&H דרך המשתמש @natee אשר כעת שמה את אופציית השילוח (לא השילוח שמבצעת החנות אלא חברת שילוח ישראלית) בחזרה בראש הרשימה המועדפת ההיפר-צרכנית של מקבוק בארץ. השלב הבא הוא לראות כיצד מתקבלת האחריות של AppleCare אצל היבואנית בארץ iDigital. כל חוות דעת וביקורות על השירות מבורכים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אני מוצא כי פער המחירים גדול מנשוא ואני לא רואה טעם לצאת פראייר.
בטוח אין טעם לצאת פראייר? חשבת על זה טוב? אולי תחשוב עוד טיפה? :)
המחיר בארץ לאחר 18% הנחה מסתכם ב-7134 ש"ח בקניית הרחבת אחריות שלכשעצמה עולה 1500 ש"ח ==> מחיר סופי 8634 ש"ח.

לעומת זאת בחנות המכשירים המתוקנים (Refurbished) של הדגם מוצע בעבור 1269$ (4944 ש"ח) לפני מע"מ, 5833 ש"ח אחרי מע"מ 18%, 70$ (272 ש"ח) עבור משלוח בעזרת חברת שילוח מסתכם ב-6106 ש"ח. כמו כן יש להוסיף 250$ על הרחבת אחריות (974 ש"ח) ואני עומד על 7080 ש"ח.

לא הבנתי - אתה מדבר על מחיר למחשב refurbished או למחשב חדש שנמכר בחנות הrefurbished? כי במקרה הראשון פער המחירים לא מפתיע ולמעשה אפשר לומר שאפילו לא קיים, כי מחשב refurbished צריך לעלות פחות. במקרה השני - הפער עדיין לא ממש מפתיע, כי כשיש לך יבואן מונופוליסט בודד, זה המצב.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי רוצה לגעת בנקודה קצת שונה. לדעתי, מקים הם מחשבים שמיועדים לאנשים שהפרוטה נמצאת בכיסם או מקצוענים שזה סטנדרט אצלם בעבודה.

הם קונים מחשב יקר עם אחריות יקרה (אבל עובדת ועובדת טוב), כל הציוד שמסביב יקר וכל תיקון במעבדה שלא של זה סיבה לדפיקות לב.

ל(עניות) דעתי, מקים זה לא מחשבים לתקציב בסדר גודל כזה.

עריכה: מצטער, זה לא יצא בדיוק כמו שהתכוונתי. רציתי לומר שאלו מחשבים נורא יקרים וכל מה שמסביבם נורא יקר וצריך לקחת בחשבון שזה לא נגמר רק בקניה חד פעמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח אין טעם לצאת פראייר? חשבת על זה טוב? אולי תחשוב עוד טיפה? :)

ציניות מבורכת

לא הבנתי - אתה מדבר על מחיר למחשב refurbished או למחשב חדש שנמכר בחנות הrefurbished? כי במקרה הראשון פער המחירים לא מפתיע ולמעשה אפשר לומר שאפילו לא קיים, כי מחשב refurbished צריך לעלות פחות. במקרה השני - הפער עדיין לא ממש מפתיע, כי כשיש לך יבואן מונופוליסט בודד, זה המצב.

יש היגיון שימכרו מחשב חדש בפלטפורמה למכשירים מתוקנים? אני לא מוצא.

השאלה אם זה מפתיע או לא אינה רלוונטית, אותי כמשתמש ממש לא משנה אם המוצר נקנה במצב של אחרי תיקון במצב חדש או חדש דנדש.

אם לא שמת לב לתוכן התגובה בחדות עין, אינני מוחה על המצב בארץ --כלל וכלל לא. אינני מרוצה ממנו אך זה לא רלוונטי מבחינה פרקטית.

הסיבה שאני משווה את זה לאופצית היבואן היא פשוט כדי לספק תמונת מצב כוללת למי שהיה רוצה לתרום לדיון אך אין בידיו כל הפרטים ועלול בתום לב לשאול שאלות שאינן נושא הדיון.

עריכה להוספת תגובה:

הייתי רוצה לגעת בנקודה קצת שונה. לדעתי, מקים הם מחשבים שמיועדים לאנשים שהפרוטה נמצאת בכיסם או מקצוענים שזה סטנדרט אצלם בעבודה.

הם קונים מחשב יקר עם אחריות יקרה (אבל עובדת ועובדת טוב), כל הציוד שמסביב יקר וכל תיקון במעבדה שלא של זה סיבה לדפיקות לב.

ל(עניות) דעתי, מקים זה לא מחשבים לתקציב בסדר גודל כזה.

עריכה: מצטער, זה לא יצא בדיוק כמו שהתכוונתי. רציתי לומר שאלו מחשבים נורא יקרים וכל מה שמסביבם נורא יקר וצריך לקחת בחשבון שזה לא נגמר רק בקניה חד פעמית.

אתייחס לנקודה זאת מכיוון שאנחנו בפורום צרכנות אחרי הכל וכצרכן הייתי רוצה לשלם את (מה שאני מאמין) הינו תמורה טובה לכסף שלי.

אציג קודם טיפה רקע שלי למרות שזה לא 100% רלוונטי לנושא הדיון, אך אתן לזה מידת התייחסות קטנה.

מעולם לא השתמשתי ב-, מעולם לא השתמשתי במערכת ההפעלה OSX, ועד לפני כחודש לא הייתי חושב אפילו לקנות .

אני בכלל מעריץ Linux: על כל חומרת מחשב שיש לי שליטה עליה ואני מתכוון להשתמש בה אשים בעצימת עיניים ובייחוד אם זה מחשב נייח שאני מתכוון להשתמש גם בעכבר איתו.

למרות זאת, הייתי מת לקנות מחשב נייד בעל Trackpad עם איכות שקולה למחשבי ה-Mac, שאיננו מזוהה עם ואולי בכלל מגיע עם .

עכשיו אני אומר זאת אם איזושהי סתירה, אם כן, שהרי כיצד אני יכול להשוות בין השניים כשאני אומר שמעולם לא השתמשתי ב-Mac? וזו סתירה שאני מסכים להתעלם ממנה כל עוד יש לי מספיק סיבה להישען על אי קיומה:

מספיק חוות דעת של אנשים --שקראתי באינטרנט, של סקירות והשוואות למיניהן, עזרו לי לקבוע חד משמעית של-Trackpad של אין שני באיכות.

באותה מידה שמעולם לא ביקרתי באוסטרליה, נחשפתי למספיק אנשים שמכירים באוסטרליה כמדינה, כיבשת, כתרבות וכיוצא בזה, שאני לא מוצא סיבה להטיל בכך ספק (זה לא

אה ואולי בעצם אפשר להגיד שהייתה לי חוות דעת אישית מסוימת (זעירה) במספר היכרויות של המכשיר באופן אישי וה-Trackpad המדובר.

בטוח שלא הייתה מזיקה לי נסיעת מבחן עם המכשיר לזמן מסוים.

אך כן, חזרה לסיפור, OSX כמו , מבוסס מערכת הפעלה UNIX והינו מקביל בהרבה מובנים לסוגי הפצות שיצא לי לנסות בחיי בחווית המשתמש דרך שורת הפקודות.

האם זה משנה משהו? למה שלא אקנה מחשב עם חומרה דומה ואריץ עליו Linux ואסיים עם כל הסיפור? ובכן למעט גירסאות ה-Thinkpad מאת Lenovo אשר מציעות חווית מקלדת וניווט בעזרת Trackpad והלחצן הייעודי במרכז, באיכות גבוהה מספיק כדי לוותר על העכבר ולהישאר עם מוצר שאיננו , שוק הלפטופים בקטגורייה זו מזערי.

OSX מציעה תמיכה ב-Gestures היוצרים חווית משתמש שונה (ובעלת ביקורות מעולות) מאשר Windows או ללא צורך בעכבר. דרך אגב עולה פחות או יותר אותו סכום כסף ללא האחריות של 3 שנים.

האם אני משלם בחבילה הזאת על מוצר פרימיום? אני לא רואה את זה ככה. אני מצפה להחזיק את המחשב בשימוש למשך 4+ שנים או למכור חזרה לשוק עוד כשהאחריות בתוקף ולקבל את מרבית כספי בחזרה (מאד אפשרי). האם לפטופים בעלי חומרה דומה מחזיקים 4+ שנים בשימוש יום-יומי, כמכשיר עיקרי של משתמש כבד? לא בטוח. האם תוכל למכור אותם בכזאת קלות במחיר טוב לאחר שנתיים? לא הייתי מהמר על זה בכספי.

בקרוב אני עומד להיפרד מהמחשב הנייח שלי ואצטרך להתנייד יותר מתמיד. נכנסתי אל שוק הלפטופים ושקלתי את ההצעות טוב טוב.

אני גם בדעה שיש דברים בחיים ששווה לשלם עליהם כסף, ושדווקא צריך להיזהר מאובססיביות יתר על שמירת כסף כשהמצב אינו מצדיק זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לומר שאלו מחשבים נורא יקרים וכל מה שמסביבם נורא יקר וצריך לקחת בחשבון שזה לא נגמר רק בקניה חד פעמית.
זו בהחלט נקודה נכונה. למעשה, המק עצמו לא "נורא" יקר, ואפילו סביר ביחס לאיכות ולתמורה, עד שאתה מגלה שבשביל לקבל פיצ'ר כזה או אחר או חיבור כזה או אחר, צריך איזה כבל/מתאם/אבזר ייחודי ויקר. כמו שאמרת, זה לא רק המחשב - זה האקו-סיסטם כולו.
יש היגיון שימכרו מחשב חדש בפלטפורמה למכשירים מתוקנים? אני לא מוצא.
יש הגיון להשוות מחיר של מחשב חדש למחיר של מחשב מתוקן / מחודש או מחשב יד-שנייה? אני לא מוצא.
אותי כמשתמש ממש לא משנה אם המוצר נקנה במצב של אחרי תיקון במצב חדש או חדש דנדש.
אותך זה לא מעניין, יש אנשים שאותם זה מאוד מעניין. חס וחלילה אני לא מזלזל במחשבים מחודשים או "מוחדשים" או אפילו יד-שנייה. אני עצמי את רוב הניידים שקניתי בחיי קניתי יד-שנייה, ורובם היו קניות מאוד מוצלחות. אבל אין טעם להתכחש לכך שיש הבדל, וההבדל חייב להיות מגולם במחיר המוצר.
אם לא שמת לב לתוכן התגובה בחדות עין, אינני מוחה על המצב בארץ --כלל וכלל לא. אינני מרוצה ממנו אך זה לא רלוונטי מבחינה פרקטית.

הסיבה שאני משווה את זה לאופצית היבואן היא פשוט כדי לספק תמונת מצב כוללת למי שהיה רוצה לתרום לדיון אך אין בידיו כל הפרטים ועלול בתום לב לשאול שאלות שאינן נושא הדיון.

מצטער, אכן לא הייתה ברורה לי כוונתך. אולי אם היית מדגיש שהנושא הוא מחשב חדש לעומת מוחדש, זה היה יותר ברור. לפי שאר הדברים זה נראה כמו עוד דיון שכמוהו ראינו כבר מאות בפורום של "למה בארץ הכל יקר עושקים אותנו לא רוצה לצאת פראייר". אז תסלח לי אם התבלבלתי. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנות מתחרה בארץ.

http://www.istoreil.co.il/145492/MacBook_Pro

לגבי האחריות המורחבת,

אתה יכול להרחיב אחריות ל-2 נוספות גם לאחר הרכישה בתוך מסגרת שנת האחריות הראשונה.

אני אישית לא הרחבתי אחריות כאשר קנית את המחשב לא ראיתי טעם,

תיקנתי בעצמי והחלפתי בעצמי את הסוללה הפנימית (נתנה 79 אחוז תפוקה) כעבור שנתיים וחצי בערך בעלות של 180 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רד לאילת, המחיר שם למחשב חדש בהנחת סטודנט יהיה זול מהמחיר בארה"ב ואז אולי תרגיש טוב עם עצמך.

האמת שלא ידעתי שיש להם סניף באילת! זה יכול להיות שווה יום נסיעה בתחבורה ציבורית? אם זה בסביבות 1000 ש"ח חסכון אז נראה לי שכן... :/

זו בהחלט נקודה נכונה. למעשה, המק עצמו לא "נורא" יקר, ואפילו סביר ביחס לאיכות ולתמורה, עד שאתה מגלה שבשביל לקבל פיצ'ר כזה או אחר או חיבור כזה או אחר, צריך איזה כבל/מתאם/אבזר ייחודי ויקר. כמו שאמרת, זה לא רק המחשב - זה האקו-סיסטם כולו.

אותך זה לא מעניין, יש אנשים שאותם זה מאוד מעניין. חס וחלילה אני לא מזלזל במחשבים מחודשים או "מוחדשים" או אפילו יד-שנייה. אני עצמי את רוב הניידים שקניתי בחיי קניתי יד-שנייה, ורובם היו קניות מאוד מוצלחות. אבל אין טעם להתכחש לכך שיש הבדל, וההבדל חייב להיות מגולם במחיר המוצר.

אני מסכים שזה לא חדש לפי ההגדרה. האמת היא שהייתי מוכן באותה מידה לקנות מכשיר Refurbished גם בארץ אם הייתה אפשרות, אך אין זה המצב, ושוק היד שנייה מוכיח כי המוצרים שומרים על ערכם טוב מאד ואין סיבה להסתכן ולקנות מאדם זר חומרה שקשה לבדוק אותה בעצמך (מחשב שהוא כמו קופסא שחורה מבחינת רכיבים וגם עשוי להיות בלתי אפשרי להעריך את ביצועיו ובטווח זמן קצר שבו אתה נחשף אליו בפגישה עם המוכר).

יש חנות מתחרה בארץ.

http://www.istoreil.co.il/145492/MacBook_Pro

לגבי האחריות המורחבת,

אתה יכול להרחיב אחריות ל-2 נוספות גם לאחר הרכישה בתוך מסגרת שנת האחריות הראשונה.

אני אישית לא הרחבתי אחריות כאשר קנית את המחשב לא ראיתי טעם,

תיקנתי בעצמי והחלפתי בעצמי את הסוללה הפנימית (נתנה 79 אחוז תפוקה) כעבור שנתיים וחצי בערך בעלות של 180 ש"ח.

הייתי מעוניין לשמוע מה רמת הקושי של מציאת חלק חלופי והתקנתו למרות שאני בטוח שיש מלא מדריכים לזה.

האמת שהרחבת האחריות היא הדרך הטובה ביותר להשליך את המכשיר חזרה לשוק, קונה שיודע כי נותרו לו עוד נניח 6 חודשים לפחות של אחריות עשוי להיות נלהב הרבה יותר לקפוץ על הקנייה כאשר הוא יודע שאם דפקו אותו עם חומרה פגומה יוכל להחזירה למעבדה לתיקון ללא תשלום על השירות או אולי אפילו למכשיר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אך כן, חזרה לסיפור, OSX כמו , מבוסס מערכת הפעלה UNIX והינו מקביל בהרבה מובנים לסוגי הפצות שיצא לי לנסות בחיי בחווית המשתמש דרך שורת הפקודות.

טעות בידך חבר, OS X רחוקה שנות אור מלינוקס.

מדובר על קרנל סגור הרמטית ע"י ואין גישה ללא אישור "האח הגדול".

לעומת זאת, בלינוקס יש לך שליטה וגישה לקרנל של המערכת כל עוד יש לך את הידע הנדרש.

בינרית הם שונות לגמרי, ופיתוח עבור OS X כרוך בתמלוגים לאפל אם זה הכיוון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה משתמשים באמת צריכים "שליטה וגישה לקרנל"?

מה גם שחלקים נרחבים הם דווקא כן open source

http://www.opensource.apple.com/

אבל אני מניח שהוא התכוון שבהרבה מובנים, עבודה דרך הטרמינל דומה ובזה הוא צודק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות בידך חבר, OS X רחוקה שנות אור מלינוקס.

מדובר על קרנל סגור הרמטית ע"י אפל ואין גישה ללא אישור "האח הגדול".

לעומת זאת, בלינוקס יש לך שליטה וגישה לקרנל של המערכת כל עוד יש לך את הידע הנדרש.

בינרית הם שונות לגמרי, ופיתוח עבור OS X כרוך בתמלוגים לאפל אם זה הכיוון שלך.

אתה צודק, אבל זה לא אומר שאני טועה: לא דיברתי על קרנל (גרעין? זה התרגום המקצועי?) פתוח והאמת שאני לא מתכוון לפתח עבור מערכת ההפעלה המדוברת.

מבחינת שורת פקודות, OSX משתמש באותו Bash Shell כמו GNU/Linux והרבה מהפקודות הן גלגול ישיר של מקבילות מ-UNIX.

חוץ מזה, Macbook Pro לא אומר שאני תקוע עם OSX --אפשר להתקין עליו גם מגוון הפצות לשימוש שלי, או למשתמש אחר.

כעת משנתוודעה לי האופציה לרכוש באילת ואני מתקרב להסכמה אליה, אני חושב שהדיון מוצה אלא אם כן יש איזו סיבה שבגללה אני לא אוכל פשוט לרדת לאילת ולחזור עם מקבוק פרו במחיר שפוי? ראו את הדיון כסגור מבחינתי (אך אשמח להשאיר פתוח לבינתיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני מניח שהוא התכוון שבהרבה מובנים, עבודה דרך הטרמינל דומה ובזה הוא צודק

ממש לא דומה, יש הבדלים בניב הקוד OS X בנויה על פרויקט Darwin , שריד מהמערכת NeXT שסטיב ג'ובס פיתח בזמנו.

הקרנל למעשה נקרא XNU.

צירפתי קישור לאבן "רוזטה" של מערכות מבוססות UNIX לסוגיהם...

אני משתמש בזה מידי פעם...

http://bhami.com/rosetta.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...