כבל רשת CAT 7 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל רשת CAT 7

orenhazan

Recommended Posts

החלפתי את כבלי הרשת שלי מתקן CAT 5e לתקן החדש CAT 7 קראתי קצת על ההבדלים בין הכבלים השונים ברשת והייתי קצת סקפטי שזה ישנה משהו במהירות הגלישה וכדומה. אבל אמרתי בוא ננסה. יש לי ראוטר של בזק D-LINK 7850U שמוגדר כמודם בלבד והוא מחובר לראוטר לפי דעתי אחד הטובים שיש LINKSYS WRT 1900AC.

אני מחובר לחבילת 100 מגה בבזק מהירות ההורדה שלי עד היום נעה בין 60 ל 70 מגה ביום טוב.

החלפתי את הכבלים בעצם 2 כבלים אחד מהמודם לראוטר ואחד מהראוטר למחשב ואז ניגשתי לבדיקות הייתי בהלם מהירות ההורדה מיד קפצה ל 85 מגה והיא נשארת יציב על המהירות הזאת. מהירות הפינג ירדה מ 20ms שהייתי מקבל בדרך כלל ל 8ms וכל הגלישה הייתה הרבה יותר זורמת וחלקה דפי אינטרנט נפתחים הרבה יותר מהר לא האמנתי ששינוי בכבלי רשת ישפר כך את הגלישה.

מקריאה יותר מעמיקה הבנתי שכבל רשת בתקן CAT 7 פחות חשוף להפרעות חיצוניות וכנראה שאצלי כן היו הפרעות כאלה כי במודם תמיד הייתי מסתנכרן הרבה יותר מהמהירות שקיבלתי בפועל.

אני מאוד מרוצה ממה שקיבלתי ובסך הכל זה שינוי קטן כבלי הרשת בתקן CAT 7 קצת יותר יקרים מ CAT 6 כך שזה גם לא עניין רציני.

מצרף סרטון של בחור שגם החליף ל CAT 7 מ CAT 6 וזה שיפר לו את מהירות ההורדה.

https://www.youtube.com/watch?v=Cc0h3flsWXc

After using CAT.7 1m cable from my modem to router my wireless is super fast. My subscription is fiber optic 100Mbps. But i never get this speed so far because i was using CAT6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל cat5 יכול להעביר מעל 100M. ההגבלה על המהירות במצב נורמלי מגיעה מבחוץ ולא בתוך המערכת שלך. השינוי שקיבלת לא בהכרח הגיע מהכבל עצמו - יכול להיות שכשהחלפת את הכבלים החלפת איזה שהוא חיבור בעייתי או הזזת כבלים של התשתית ובכך "שיחקת" אם חיבור בעייתי שקיים בתשתית ועכשו הוא נוגע טוב יותר.....

קיימים כבלים זולים שעשויים מפלדה במקום נחושת, שפשוט לא נותנים את הביצועים שכבל אמור לתת.... איתם באמת החלפה של הכבלים (מ 5e ל 5e, אבל מנחושת) תביא לשיפור משמעותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל cat5 יכול להעביר מעל 100M. ההגבלה על המהירות במצב נורמלי מגיעה מבחוץ ולא בתוך המערכת שלך. השינוי שקיבלת לא בהכרח הגיע מהכבל עצמו - יכול להיות שכשהחלפת את הכבלים החלפת איזה שהוא חיבור בעייתי או הזזת כבלים של התשתית ובכך "שיחקת" אם חיבור בעייתי שקיים בתשתית ועכשו הוא נוגע טוב יותר.....

קיימים כבלים זולים שעשויים מפלדה במקום נחושת, שפשוט לא נותנים את הביצועים שכבל אמור לתת.... איתם באמת החלפה של הכבלים (מ 5e ל 5e, אבל מנחושת) תביא לשיפור משמעותי

הכבלים החדשים שהחלפתי אכן מנחושת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והכבל הישן?

כנראה משהו ממש לא איכותי, אחרת זה לא היה משנה.

אני עם cat5e בקירות, ואפילו cat5 למרחקים קצרים (מה-patch panel לסוויץ') ואני מקבל גיגהביט מלא בתקשורת פנימית, ולאינטרנט 60 בערך, שזה מה שבזק יכולים לספק לי לבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והכבל הישן?

כנראה משהו ממש לא איכותי, אחרת זה לא היה משנה.

אני עם cat5e בקירות, ואפילו cat5 למרחקים קצרים (מה-patch panel לסוויץ') ואני מקבל גיגהביט מלא בתקשורת פנימית, ולאינטרנט 60 בערך, שזה מה שבזק יכולים לספק לי לבית.

תראה אני מדבר על עובדות כדי להיות בטוח החזרתי כבלים אחרים גם CAT5e המהירות חזרה למה שהיתה לפני זה. אני מאמין שזה כמו שאמר מישהו לפניי שזה העניין של כבל נחושת עובדתית שעם הכבל CAT 7 מנחושת אני מקבל נתונים הרבה יותר טובים ברשת.

יש ברשת המון אנשים עם אותו סיפור אני לא היחיד תחפש בגוגל אתה תמצא המון כאלה שזה שיפר להם את המהירות מצד שני הרבה כאלה שזה לא שיפר להם כלום והמהירות נשארה בדיוק אותו הדבר.

בסופו של דבר אני מרוצה מאוד מהשינוי ואני לא בא להתווכח עם אף אחד אם זה בגלל הכבל או לא שורה תחתונה אני מרוצה וזה מה שחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שיש כבלים ממתכת ומנחושת...

אני צריך עשות בדק בית

ד"א

מאיפה קנית את הWRT?

קניתי את ה WRT פה בארץ הוא נמכר גם ברשת אייבורי וגם ב KSP במחיר של 1895 ש"ח עם שנתיים אחריות. אני מאוד מרוצה מהראוטר הזה.

כמובן שחלק מהערוצים בתדר ה מסורסים כי הם בשימוש הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם קיים סיכון, הוא של , לא שלך.

ויש אחריות לשנה על המוצר, עם שירות מצויין של (מעדיף את השירות שלהם בכל יום על כמעט כל ספק/חנות ישראלית)

אבל תרגיש חופשי לשלם כפול על מוצר פחות טוב, מה שעושה לך טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם קיים סיכון, הוא של , לא שלך.

ויש אחריות לשנה על המוצר, עם שירות מצויין של (מעדיף את השירות שלהם בכל יום על כמעט כל ספק/חנות ישראלית)

אבל תרגיש חופשי לשלם כפול על מוצר פחות טוב, מה שעושה לך טוב.

זה לא שאלה של מה שעושה לי טוב פשוט אין לי בעיה של תקציב בכל דבר שאני קונה כך שזה לא משנה לי מעדיף זמין ומיידי גם אם עולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...