מבקש המלצה לרמקולים רציניים - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לרמקולים רציניים

Nullity

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי הפרדיים - הבנתי, ואני אמשיך לחפש משהו יותר מוזיקאלי.. בכל זאת, יש אולי איזה חנות שמחזיקה אותם ובה אפשר להתרשם ?

דחילק, עזוב את פארדיים... ;) אתה נשמע אדם רציני... מה דעתך לעשות Clone ל- ProAc Response 2.5?

הנה ביקרות ישראלית למהדרין עליו, לא שלי:

רמקול רצפתי, 1 מטר.

טוויטר "3/4, מדויק להפליא

וופר "7

גבוהים: מדויקים, לא רכים, ועם זאת לא מעיקים מדי.

מידים גבוהים ונמוכים: במילה אחת מדהים. ניקיון, דיוק, מיקוד וחוסר גרעיניות שלא נתקלתי עד היום.

באסים: הרמקול יורד נמוך, נמוך מאוד, מדויק מאוד והדוק מאוד.

לחיוב:

רמקול שטוח, מאוזן להפליא, מידים מ ד ה י מ י ם , בעל מעבר חלק ומושלם בין הטוויטר לוופר. באסים מפתיעים בעוצמתם, עדיין מאוזנים עם שאר תחומי התדרים. הרמקול יורד יותר נמוך ממה שהיה ניתן לשער מרמקול שאינו גדול ואינו משופע באלמנטים. מיקוד במה חד כסיכה.

לשלילה:

רמקול קשה לדחיפה. הברייסטון B4 (להזכירכם W250 X 2) עם פרה 25-BP גם כן של ברייסטון נדרשו להגברת העוצמה בפרה כמעט לשישים אחוז (עם נצילים קשה לעבור את הארבעים אחוז). עם הגברה נחותה, אין מה להסתכל על הרמקול הזה. מעבר לכך, הבמה המתקבלת אינה תלת ממדית, כפי שמתקבל בסונוס פאבר פיאנו או בווינה בטהובן. היא מאוד ממוקדת במרחב שבין הרמקולים, עד כדי סנטימטרים בודדים, אך אין תחושה של כלים המפוזרים לפני ומאחורי הרמקולים.

לסיכום:

רמקול מאוזן, מוזיקלי מאוד ומפורט ברמה שלא שמעתי כמותה. לעיתים מעט (אבל ממש מעט) נוקשה ולבטח דורש חדר של לפחות 20 מ"ר אבל חוויית האזנה אמיתית. רפרנס אמיתי. חושפני בטירוף. כל מה שיש בהקלטה יוצא החוצה לטוב ולרע.

אנקדוטה קצרה: כדי לשמוע איך מתנהג הפרואק עם דינאמית, שמנו את OK Computer קטע 6 (Karma Police). בקטע מסוים התחלנו לשמוע "קרקושים" בטוויטר השמאלי. חלשים, אך עדיין מורגשים. אני מיד קפצתי לשמוע את הקטע שנית. מיותר לציין שלא שמעתי את הרעש הזה מימי (ולא חסרות לי שעות רדיוהד). מסתבר שזהו רעש המופיע בהקלטה (קצת הצלבות אשררו את התופעה)...

מחירון: כשלושים וארבע אלף ¤

equiptest.jpg

עושה לי חשק לשמוע את Karma Police שוב ושוב... (שיר גדול, ד"א) 8)

נ.ב. - התעתיק המדויק יעלה לך "רק" 10 אלפיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם אתה רוצה בוא אליי לאיי סי ואני אעזור לך כי אני ממש לא רואה שלוקחים אותך לאן שהוא פה.

אל תחשוב על סטנד בכלל

זה לא משנה לרמקול כזה ,עדיף להשקיע את הכסף ברמקול עצמו.

כל גרוש אפשרי שילך לרמקול.

המגבר משנה ממש מעט לעומת הרמקול,ובמחירים כאלה כל פרוטה שתלך לרמקול תשנה כמו מאות שילכו למגבר.

דבר ראשון פיוז חנות מעווולללההה משם קניתי את המערכת שלי:

ifinity:sm85

marantz:cd4000

אני יודע שזה לא משהו זה בסך הכל שעלה 2400

אבל אני מסייר המון עם אבא שלי שיש לו בראש את הוויאנה אקוסטיקס מוצרט אם אני לא טועה[רק 16,000 ש"ח]

אתה רוצה עזרה דבר איתי.

[ערן:אוזן קשבת לאנשים במצוקה] :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אני לא אוהב את הגישה שאתה נוקט בה, ואני מצטער שאתה לא מצטייר בעיני כמושיע הגואל

דבר שני, אני לא צריך שיקחו אותי לשום מקום, אני מבקש המלצות, ואכן כל מה שנאמר פה בת'רד טוב עד כדי המלצה, לא מעבר לזה

דבר שלישי, יש לך בהחלט טעויות - x שקלים שילכו לרמקול ו- y שקלים שילכו לסטנד, כמעט תמיד ישמעו יותר טוב מרמקול שעולה x+y, וזאת בהנחה שמדברים על מדפיים, שהסטנד הוא במחיר ריאלי ביחד לרמקולים והמשטח הוא שולחן, מדף או כל אובייקט אחר בעל שטח פנים גדול מידי.

אותו דבר בנוגע למגבר - לומר שכל שקל שיושקע ברמקול ישפיע יותר ממאה שיושקעו במגבר זאת שטות

ואני שמח לשמוע על הטעם המשובך של אביך, אבל לא זה מה שיגרום לי לקנות בפיוז (עם כל הכבוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרררר למה לעשות לי דווקא ? :-[ :'(

אם רק היה לי סלון שלם...

זו הבעיה? החדר? :-X

לפיכך... money is no object?! ;)

BTW, אני מקווה ששמת לב לתגובה האחרונה שלי בדף 3 של הת'רד הזה - ייתכן שפספסת אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החדר והתקציב גם יחד מהווים מגבלה, כאשר את עניין החדר אפשר לפתור חלקית ע"י מדפיים, מה שגם הוא הרבה פחות נזיל. אם אני אגלה שאין שום דבר שמשמח אותי בתקציב הזה, אני אגדיל אותו, לחדר יהיה קצת קשה לעשות אותו דבר :-X

בקשר לאותה תגובה, אכן קראתי אותה בעיון והתבאסתי קלות מעניין המחיר (מה גם שהוא נראה לי מעט מופרך, שהרי הפריאמפ תוכנן מראש להיות תקציבי, ואני משאר שכך גם הפאואר - מכאן ועד ל6 ביד שניה לא ברורה לי הדרך)

אני מסכים איתך שהרמקול צריך להיות אבן הפינה ונקודת היחוס לכל המערכת, פשוט באותו מקרה הסט הזה קרץ לי קצת

בכל מקרה, קשה לי להאמין שהרבה אנשים פרטיים יטרטרו את עצמם עד אלי (או לחילופין יפקידו בידי את הרכיבים היקרים) רק בשביל שאני אוכל לבחון אותם בבייתי - בעניין הזה אני חושב שאלה פריוילגיות שמקבלים רק מקניה בחנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה וקורה פה

אתה קונה מערכת רק ב 4 וחצי למה אתה מדבר פה על רכיבים יקרים כאלה?

פרי ואמפ וכ'ו

ולגבי מה שרשמת מקודם:

סטנד מהום סנטר זה לא סטנד

אם אתה רוצה סטנד ששווה משהו זה יעלה לך לפחות 500 שקל טובים.

שזה כבר מוריד לך את התקציב ל 4000

עכשיו אני אעורר המון תגובות אבל עדיף לך לקנות מדף לרמקול.

יש בינינו הסכמה שחמשמאות שקל לרמקול ישנו יותר מסטנד טוב?

ואם אתה חושב לקנות מגבר ב 2000 שקל סטנד בחמש מאות אז אתה חייב חתיכת קומבינה מטורפת לרמקול כי ב 2000 זה לא ריאלי למגבר שעולה 2000.

אני הייתי מחלק את התקציב שלי ככה:

1100-1200

מגבר

כל השאר .

ובבקשה אל תזלזל בפיוז כי יש לו שמה ממש רציניים.

ולמי שהציע פה סטריו סטאר שלא תחשוב בכלל,יקר יקר יקר.

האופציה השניה שלך היא טל סטאר ברמת גן אם אני זוכר טוב.

אם אתה טוען אחרת אתה פשוט טועה ואם יש פה אנשים שמצדיקים אותך זהו מקום חובבני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על סטנד ב500 וגם לא על סטנד ב50, אני מאמין שאפשר למצוא Happy medium בעיקר אם מוצאים משהו יד שניה, או מקסימום קצת DIY.

בכל אופן יש למישהו הכרה עם audiolab 8000a? נראה מגבר די חמוד, המוכר רוצה עליו טיפה יותר ממה שאני מוכן לתת (2600) אבל בוא נראה מה שווים כישורי ההתמקחות שלי

ועוד משהו, אני כנראה לעולם לא אבין מה גורם לכל החברות האירופאיות לא לא לתרגם את האתר שלהן לאנגלית, אם זה סנוביות או סתם טיפשות

:kopfpatsch:

זה בכל אופן לינק שמצאתי לעסק - http://www.artech-electronics.com/us/products/audiolab/8000amkiii.html

8000a.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

It's Alive !

אחרי כמה שבועות של בהיה מאוכזבת בלוחות תוך ציפייה לדיל מעניין, הגיעו ביום בהיר שני ששווים החייאה של הת'רד. שניהם של Pro-Ac עליהם כבר הספקתי להזיל ריר כמה פוסטים למעלה. הראשון הוא One SC שעליו מצאתי הרבה ביקורות אוהדות, והשני הוא Responce 2 שעליו דווקא לא - discontinued ככל הנראה. בכל אופן יש למישהו הכרה איתם <?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות כמה דברים שנאמרו פה לפי דעתי את מירב הכסף תשקיע על מגבר. אישית אני הייתי משקיע הכל במגבר ומנסה לבנתיים "לקמבן" איזה זוג מעפנים. אפילו שתקנה ב-2000 שקל לא יתחילו להראות ולו את המינימום שביכולות שלהם אם לא יהיה לך מגבר באמת טוב. שקלת אולי גם את האופציה של ה-DIY? אני אשמח להכנס איתך (אני מחפש שותף)לאיזה פרויקט אם יש רצון.

*עריכה*

שחכתי לשאול(אם כבר לא ציינתה) מה יהיה המקור שלך?

ולמען השם על תקנה סטנדים כי אני יפליק לך! פשוט תעמיד את הרמקולים על ערימה של קוביות עץ או בלוקים של בטון. שים על זה איזה חתיכת בד יפה ואף אחד לא ירגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את ה-2s. זה שנחשב לאחת האגדות הגדולות של פרואק. ייצורו הופסק מזמן, ולדעתי הוא יותר "מבוקש" או "נחשב" מבה-1sc הקטן...

רק דבר אחד אני רוצה לדעת: איך הגעת מתקציב כולל של כמה אלפים לרמקול ומגבר, לרמקולים פרואק שלבדם עולים כפליים מתקציבך?  ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...