תחליף זול לפתרון NAS בעזרת Raspberry Pi - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחליף זול לפתרון NAS בעזרת Raspberry Pi

skyd

Recommended Posts

היי,

יש לי Xtreamer Pro, שעבר הסבה להיות שרת קבצים. בתוכו שני דיסקים SATA של 2TB כל אחד.

המכשיר סובל ממחלה שחברת xtreamer אף פעם לא תיקנה (ומהסיבה הזאת אני לא נוגע יותר, אפילו עם מקל, במוצרים שלהם), והיא - כשכותבים לדיסק דרך הרשת, מערכת הקבצים נדפקת (אני נאלץ לבצע scandisk פעם בכמה ימים).

ברשותי שני מכשירי Raspberry Pi:

האחד: RPi 2 Model B 1024MB, שמותקן עליו openelec ומשמש בתור מדיה סנטר xbmc/kodi.

השני: RPi Model B+ 512MB, מריץ Raspbian, שאני רוצה להסב לשרת NAS לעניים.

היום חיברתי אליו בהצלחה דיסק חיצוני ישן של חצי טרה בייט, שמגיע עם כבל חשמל משלו (mount + samba, עובד בון בון)

הצעד הבא הוא שאני מעוניין לבטל את האקסטרימר ולחבר את שני הדיסקים ל-RPi גם כן דרך .

ועכשיו לשאלה: אני מעוניין לדעת מה האופציות העומדות בפניי.

הדברים שאני מכיר הם:

1. שרת NAS (גם יקר וגם מחטיא את כל המטרה של הדיון).

2. פתרון disk bay כזה או אחר: אם הבנתי נכון, מגיע ללא חשמל, ואלה שמגיעים עם חשמל שוב - יקרים מדי.

3. מתאם SATA to USB: פה יש וריאציה עם כבל חשמל, אבל לתפוס ארבעה תקעי חשמל (RPi ועוד שלושה דיסקים) נשמע לי כבר יותר מדי.

לכן אני מעוניין לדעת אם HUB בעל מקור מתח משלו יוכל להחזיק שלושה-ארבעה דיסקים ולספק לכולם זרם תקין.

הפתרון הזה נשמע לי כיוון טוב, אבל יש לי חצי-בעיה עם זה שהדיסקים לא יהיו סגורים בתוך מעמד\קופסה. חצי-בעיה כי אני לא בטוח שזו בעיה, וגם אם כן, אז אולי סתם קופסת נעליים יכולה להספיק (ראיתי פתרון כזה).

המוטיבציה היא שכל פתרונות ה-NAS שראיתי עד כה מתחילים ב-$600 ויכולים להגיע רחוק מבחינת המחיר, ואני מעוניין לעשות את זה הכי פשוט\זול שאפשר.

אשמח לפידבק, הכוונה, וגם לשמוע אם יש פתרונות אחרים שיכולים לבוא בחשבון.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות של הraspberry pi כnas תהיה מוגבלת מאוד.

לא רק שיציאת האת'רנט שלו 100MB בלבד,גם רוחב הפס של הusb והאת'רנט שלו מחולק בין שניהם.

כדי לקנח הusb שלו תומך בusb 2.0 בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, יש מצב שלא הסברתי את עצמי טוב.

השאלה מתמקדת במציאת פתרון אחסון ולא בנושאי מהירות.

לצורך העניין, סרט Full HD עובר במהירות של 22Mbps, כך שאין שום בעיה עם התקן 2.0 USB ו-Ethernet 100Mbps. על הדרך, נשאר גם מספיק רוחב פס בשביל לשרת \ לגבות קבצים נוספים במקביל.

אם זה לא היה ברור, אני בונה פתרון ביתי על מנת לבצע streaming מה-"NAS לעניים" שאני מקים, אל ה-xbmc/kodi.

מה שמעניין אותי הוא איך לאחסן מספר דיסקים עם מתח חיצוני וחיבור USB, ולקשר אותם לשרת קבצים שרץ על גבי Raspberry Pi.

שאלתי קודם האם USB HUB עם מתח חיצוני יוכל להחזיק שלושה-ארבעה דיסקים חיצוניים שלא מחוברים למקור מתח עצמאי.

אמרתי שהפתרונות לאחסון מספר דיסקים יקר לי מדי (להלן דוגמה)

והאמת שבינתיים מצאתי את הפתרון הזה.

לסיכום, ואשמח לדעת אם יש למישהו נסיון עם אחד מהפתרונות שציינתי, או רעיונות נוספים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המהירות, כפי ש BarM כתב לך, זה פחות ממספיק \ גבולי מאוד:

http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-howto/32053-make-your-own-raspberry-pi-nas?start=1

לגבי חיבור מספר דיסקים קשיחים עם Powered USB HUB נראה שכן:

http://picnicerror.net/raspberry-pi/building-raspberry-pi-nas-hardware-2014-01-23/

www.makeuseof.com/tag/turn-your-raspberry-pi-into-a-nas-box/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

nachum37, אכן, המהירות לא משהו בכתיבה, יותר טובה בקריאה, אבל כפי שאמרתי, זהו פתרון ביתי בעיקר לצפייה משרת NAS.

העתקה אני יכול לעשות במהירות די איטית דרך הרשת (בערך 1MB לשניה) אם יש לי את הזמן, או פשוט לחבר את הדיסק החיצוני ישירות למחשב ההורדות ולבצע העתקה מהירה.

בקשר למתח עבור הדיסקים, נראה ש-USB HUB יכול לתת מתח לדיסקים של "2.5, אבל כיוון שיש לי כבר שני דיסקים קיימים של "3.5, 2TB, נראה שכל אחד מהם יצטרך מקור מתח משלו.

לסיכום, נראה לי שאקנה מעטפות חיצוניות לפי הלינק שפירסמתי בתגובה הקודמת ע"מ להיות בטוח שלא יהיו לי בעיות מתח.

לגבי בניית ה-NAS - כפי שכתבתי, השלב הזה כבר בוצע.

הפתרון שלי דומה לזה בקישור שלך, עד כדי כך שבמקום להסתמך על autofs, עדכנתי ישירות את etc/fstab/

שוב תודה!

--

עדכון קל: על מנת שלא להגביל את עצמי ובתור "הכנה למזגן", קניתי שני מארזים שתומכים ב-USB 3.0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...