עזרה בתכנון מעגל ספק כח . - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתכנון מעגל ספק כח .

Yehudaa

Recommended Posts

אני רוצה לבנות ספק כח שיוציא 36V DC עם יכולת הספק של 200W

השנאי יהיה מקבל 230V ומוציא 36V במסילה אחת

עשיתי סרטוט סטנדרטי , לפי דעתכם יש מקום לשינוי ?

הספק כח מיועד למגבר דיגיטאלי סיני שמצא חן בעיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה השרטוט הבסיסי ביותר של מיישר גל שלם... מה אתה רוצה שנכתוב עליו? אפילו את פרטי השנאי אין בו.

תן לינק למגבר.

אני מקווה שאתה מודע לכך שללא ייצוב המעגל הזה יוציא הרבה יותר מ36VDC. למעשה גם אם נניח שתצרוך ממנו את מלוא ה200W שאתה מתכנן, עדיין תקבל ביציאה כ40~45V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אם לא הייתי ברור , אני אשמח מאוד להכוונה איך לעשות את המעגל , וגם הכוונה איזה שנאי לקנות .

המגבר הוא מגבר דיגיטאלי כמו שמוכרים באיביי עם שנאי סוויטש שמוציא 36V DC , כזה בדיוק

http://www.ebay.com/itm/SMSL-SA-98E-160W-2-Big-Power-HIFI-Digital-Amplifier-SMSL-36V5-7A-Power-Supply-B-/121072491718?hash=item1c307b9cc6

מבוסס על השבב הזה

http://www.st.com/web/en/resource/technical/document/datasheet/DM00044235.pdf

אם ידוע לך איך לתכנן את המעגל אני אשמח מאוד להכוונה .

לפי דעתך יהיה עדיף להוסיף מעגל ייצוב על המעגל הנוכחי ? או שפשוט להביא שנאי עם מסילה של 30 וולט לדוגמא ולהסתפק בייצוב בסיסי של קבל פילטר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב לא מקובל לייצב ספקי אודיו, וגם די מיותר. הציפ עליו מבוסס המגבר יכול לקבל עד 45V. הייתי לוקח שנאי טורואידי של 24V, מיישר גל מלא כמו בשרטוט, קבל 10000 זה אוברקיל, אבל אם יש לך 50₪ מיותרים.. לך על זה.

אני מאוד מאוד מסופק אם תצליח להפעיל את המגבר הזה בצריכה שאתה מתכוון לה לאורך זמן. הקירור שיש לו ממש לא מספק. גם תצטרך עם עכבה די נמוכה כדי להגיע למספרים כאלה. אני מניח שבסופו של דבר, וברמקולים 8 אום, אתה תקבל אולי פעמיים 40W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מעגלי ההגברה הסופיים מסוגלים לפעול בטווח מתחים. מגברים טרנזיסטוריים מוציאים את מה שהם צריכים בלי קשר לעוצמת המתח של הספק (כל עוד המגבר לא ברוויה כמובן) וזו תהייה איוולת להוסיף עוד מעגל ייצוב להספק גבוה יחסית, שלא יעשה דבר מלבד להקטין את הטווח הדינמי של המגבר בכך שיקרב את תחום הרוויה שלו בעוצמה גבוהה. (ייצוב ליניארי משמעותו הורדת המתח, וייצוב לא לינארי זה ספק ממותג, שזה סבבה, אבל לא אודיופילי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את ההתחלה. אבל הסוגריים בסוף קצת סותרים את מה שכתבת.

מצד אחד אתה אומר שלא צריך לייצב (אך עם זאת אני מבין מכך שלא צריך לייצב אבל כן יש צורך בקבל או שניים ליישור כלשהו..?) מצד שני, כשמייצבים אז ספק ממותג זה לא אודיופילי.

צריך לייצב רק שלא איכפת לנו אם יהיו אדוות גדולות? כבר התבלבלתי..

אשמח שתאיר את הנקודה,

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית סלט שלם.

ייצוב לא קשור לקבלים. ייצוב משמעותו מתח קבוע במוצא הספק, ולא כזה שמשתנה בהתאם לעומס.

ספק ממותג עובד בייצוב לא ליניארי, ולא קשור כל כך לרוב ספקי מגברי השמע.

במשפט האחרון אני חושב שהתכוונת לומר "צריך ליישר".

צריך ליישר, ולא אכפת לנו מה גודל האדווה, כל עוד המגבר הסופי שלנו לא מגיע לתחום האדווה, כי אז הוא כבר ברווייה או קרוב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...