המלצה לרמקולים / מוניטורים לחדר - תקציב דיי גדול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרמקולים / מוניטורים לחדר - תקציב דיי גדול

santapwz

Recommended Posts

אהלן חברה, מה נשמע?

אז ככה, כרגע יש ברשותי את ה Microlab 6C, ואני יחסית מרוצה מהם - מפיקים אודיו סביר.

אני מאזין למוזיקה אלקטרונית בעיקר ( EDM - House,Electro ו Trance ) - שכוללת בתוכה באסים בחלק מהמקרים.

חשבתי להשתדרג ולקנות רמקולים חדשים.

מישהו בצבא זרק לי מילה לגבי מוניטורים

מבחינת תקציב: אין הגבלה, בוא נגיד לא מעל 2500 שקל בערך (מאמין שזה מספיק.. לא?)

מבחינת גודל החדר: חדר יחסית קטן, סטנדרטי.

מבחינת השימושים: שמיעת בלבד, אני לא מפיק ולכן המוניטורים שהמליצו לי עליהם היו נשמעים לי מוזרים כי אני יודע שזה רק למפיקים, אבל אולי אני טועה?

אשמח לקבל דגמים שאתם ממליצים עליהם או אפילו כיוון - כי כרגע אין לי מושג מאיפה להתחיל לחפש

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוניטורים של אולפן נשמעים "מוזר" כי הם לא מחמיאים למוזיקה. הם אמורים לשקף בדיוק את מה שנכנס אליהם בלי עיוותים בהיענות התדרים (Frequency Response). הם מיועדים לכל מי שצריך לעבוד עם , מה שנקרא Critical Listening. אם המוזיקה נשמעת טוב על מוניטורים אולפניים (בסביבה אקוסטית נכונה) היא אמורה להישמע טוב על כל (בעיקרון. בפועל זה עובד קצת אחרת אבל זה מספיק לצרכינו)

לדעתי, מה שאתה צריך לחשוב עליו כרגע זה אם אתה רוצה אקטיביים (המגבר בנוי בתוך הרמקול) או פסיביים (רגילים) שדורשים מגבר.

בתכל'ס בתקציב שלך אין הרבה אופציות לרמקול אולפני אקטיבי - אולי דגמים של סמסון (Samson) או ברינגר (Behringer) שנמצאים בתחתית שרשרת המזון של האולפנים...

גם טובים פסיביים + מגבר יהיה קשה מאוד להכניס לתקציב של 2,500 ש"ח.

מכאן משתמע ש:

1. אתה יכול ללכת על יד שניה, שם נמצאות המציאות הטובות ביותר (כמובן, לא יד 2, יש פורומים יעודיים לאודיו בארץ) ואז קצת יותר פשוט למצוא + מגבר בתקציב הזה.

2. אתה יכול ללכת על משהו טיפה פחות איכותי (שעדיין מספיק מעל ומעבר למשתמש הנורמלי) ולרכוש את אחד הדגמים הטובים יותר של קריאייטיב או לוג'יטק או מיקרולאב.

ואל תשכח - איכות המוזיקה שלך נובעת מכל השרשרת, מהקובץ שאתה מנגן, דרך כרטיס הקול שממיר את האות הדיגיטאלי לאנלוגי, הרמקולים שתבחר ואיך החדר שלך "מצלצל". אם אחת מהחוליות בשרשרת נחותה כל המוזיקה שלך סובלת.... אני ממליץ לקנות/להוריד קבצי אודיו איכותיים ולראות כמה הבדל זה עושה לך במוזיקה. אחר כך אפשר לשדרג כבלי אודיו (אין שום צורך לקנות משהו ביותר ממאה שקל) ובסוף, אחרי הרמקולים, אפשר לעשות טיפ'לה אקוסטיקה בחדר (וילונות, שטיח, ספרייה, ספה וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפיק ואני יכל להמליץ לך על מוניטורים ממש טובים אולי הכי טובים בתקציב כמה רמות מעל הסמסון והברינגר

KRK Rokit 5

יש לי אותם שומעים מצויין אבל זה תלוי בך כי אין להם יפיוף אין נמוכים כמו שתצפה ממערכת עם סאב

אני נהנה מהם גם ביצירה וגם בשמיעה כללית (גיימינג או שמיעת מוזיקה)

בעיקרון זה תלוי בחדר שלך גם מידות החדר יעזרו לנו למצוא לך דגם ספציפי מצויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוניטורים של אולפן נשמעים "מוזר" כי הם לא מחמיאים למוזיקה. הם אמורים לשקף בדיוק את מה שנכנס אליהם בלי עיוותים בהיענות התדרים (Frequency Response). הם מיועדים לכל מי שצריך לעבוד עם , מה שנקרא Critical Listening. אם המוזיקה נשמעת טוב על מוניטורים אולפניים (בסביבה אקוסטית נכונה) היא אמורה להישמע טוב על כל (בעיקרון. בפועל זה עובד קצת אחרת אבל זה מספיק לצרכינו)

לדעתי, מה שאתה צריך לחשוב עליו כרגע זה אם אתה רוצה אקטיביים (המגבר בנוי בתוך הרמקול) או פסיביים (רגילים) שדורשים מגבר.

בתכל'ס בתקציב שלך אין הרבה אופציות לרמקול אולפני אקטיבי - אולי דגמים של סמסון (Samson) או ברינגר (Behringer) שנמצאים בתחתית שרשרת המזון של האולפנים...

גם טובים פסיביים + מגבר יהיה קשה מאוד להכניס לתקציב של 2,500 ש"ח.

מכאן משתמע ש:

1. אתה יכול ללכת על יד שניה, שם נמצאות המציאות הטובות ביותר (כמובן, לא יד 2, יש פורומים יעודיים לאודיו בארץ) ואז קצת יותר פשוט למצוא + מגבר בתקציב הזה.

2. אתה יכול ללכת על משהו טיפה פחות איכותי (שעדיין מספיק מעל ומעבר למשתמש הנורמלי) ולרכוש את אחד הדגמים הטובים יותר של קריאייטיב או לוג'יטק או מיקרולאב.

ואל תשכח - איכות המוזיקה שלך נובעת מכל השרשרת, מהקובץ שאתה מנגן, דרך כרטיס הקול שממיר את האות הדיגיטאלי לאנלוגי, הרמקולים שתבחר ואיך החדר שלך "מצלצל". אם אחת מהחוליות בשרשרת נחותה כל המוזיקה שלך סובלת.... אני ממליץ לקנות/להוריד קבצי אודיו איכותיים ולראות כמה הבדל זה עושה לך במוזיקה. אחר כך אפשר לשדרג כבלי אודיו (אין שום צורך לקנות משהו ביותר ממאה שקל) ובסוף, אחרי הרמקולים, אפשר לעשות טיפ'לה אקוסטיקה בחדר (וילונות, שטיח, ספרייה, ספה וכו').

תודה רבה על התגובה המפורטת, עזרת לי הרבה.

מוניטורים ירדו מהפרק אם כך, ולכן אשמח להמלצה ממך על מומלצים.

בהנחה ויש לי את ה 2500 שקל האלה לשיפור הסאונד שלי בצורה כוללת, האם כדאי להשקיע חלק מהסכום על כרטיס קול כמו שאמרת? כרגע אני משתמש ב DEFAULT של ה MOTHERBOARD שלי.

החדר שלי דיי אקוסטי, יש את כל מה שאמרת.. :)

אני משתמש בקבצי אודיו איכותיים, הבעיה היא שפשוט הרמקולים לא מצליחים לרגש אותי יותר :)

אני מפיק ואני יכל להמליץ לך על מוניטורים ממש טובים אולי הכי טובים בתקציב כמה רמות מעל הסמסון והברינגר

KRK Rokit 5

יש לי אותם שומעים מצויין אבל זה תלוי בך כי אין להם יפיוף אין נמוכים כמו שתצפה ממערכת עם סאב

אני נהנה מהם גם ביצירה וגם בשמיעה כללית (גיימינג או שמיעת מוזיקה)

בעיקרון זה תלוי בחדר שלך גם מידות החדר יעזרו לנו למצוא לך דגם ספציפי מצויין

החדש שלי דיי קטן, אך מוניטורים ירדו מהפרק

בהמשך לתגובה הראשונה, לא כדאי לחפש רמקולים בסכום של 2000 שקל בערך, ולקנות כרטיס קול למחשב ב 400-500 שקלים? האם זה חכם יותר?

אשמח לתגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקולים המוגברים (הלינק האחרון שלי) מכילים כבר DAC ("כרטיס קול"), ככה שאין לך עוד הוצאות.

היי, קודם כל תודה על העזרה

לא שמעתי בחיים על החברה הזו, אבל זה בגלל שאני לא מבין ברמקולים יותר מדי לכן זה לא אינדיקציה

האם אתה יכול לספר לי קצת על הרמקולים האלה? למה דווקא אותם?

התיאור של הרמקולים מבחינתי לא אומר הרבה, בשביל מה אני צריך חיבור בין הרמקולים למחשב?

"חיבור PL לנגן ויציאת סאבוופר להעצמת הבאס במערכת" האם זה אומר שבעתיד אני אוכל לקנות סאבוופר בשביל תוספת באס?

עוד שאלה מוזרה

חבל לי לזרוק את הרמקולים הנוכחיים שיש לי (Microlab 6C )

האם יש אפשרות ליצור שילוב בין 2 זוגות הרמקולים האלה? לתלות את ה Microlab מעל המיטה למשל, ואת ה CAMBRIDGE לשים על השולחן? או שאין אופציה כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה הזו היא אחת מכמה בודדות שנמצאות ב-entry-level של עולם האודיו האיכותי לשימוש ביתי. הערך לכסף שהיא נותנת במוצרי הכניסה שלה הוא מאד טוב. חיבור ה- נועד על מנת לעקוף את כרטיס הקול שלך. כרטיס הקול שבתוך הרמקולים מספק את מה שהם צריכים. אכן תוכל בעתיד לחבר סאב. אפשר ליצור שילוב בין הזוגות אבל זה לא מומלץ, אלא לסאונד היקפי כחלק ממערכת ק"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה הזו היא אחת מכמה בודדות שנמצאות ב-entry-level של עולם האודיו האיכותי לשימוש ביתי. הערך לכסף שהיא נותנת במוצרי הכניסה שלה הוא מאד טוב. חיבור ה- נועד על מנת לעקוף את כרטיס הקול שלך. כרטיס הקול שבתוך הרמקולים מספק את מה שהם צריכים. אכן תוכל בעתיד לחבר סאב. אפשר ליצור שילוב בין הזוגות אבל זה לא מומלץ, אלא לסאונד היקפי כחלק ממערכת ק"ב.

אז בהנחה ואני קונה את הרמקולים האלה, אני פטור מלקנות כרטיס קול, והחיבור שאחבר את הרמקולים יהיה ע"מ לעקוף את כרטיס הקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...