בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים

yoni_h

Recommended Posts

זה פשוט אבסורד.

הרי כל קניה מחו"ל משולמת בכרטיס אשראי או ודומיו.

אם כל כך חשוב להם לגבות מכס נכון על כל המוצרים, שיעבירו חוק שמאפשר למכס לפנות לחברות האשראי ולקבל נתונים על מוצר שהוזמן בתאריך כך וכך מחו"ל.

מה הבעיה?

חסר פתרונות קלים ליישום?

לתת קנסות ללקוח בגלל שסינים כותבים מה שבא להם על חבילות?

מה זאת ההתנהגות המזוויעה הזאת של המכס?

בושה וחרפה.

כנראה שבמדינה שלנו כל כך הרבה גבולות אדומים נחצו ביחס לציבור, ויחס ברירת המחדל לציבור היא עויינת, שהדבר הראשון והיחידי שהם מוכנים לעשות זה קנסות קנסות קנסות.

משטרה של קנסות ולא פתרונות.

מכס של קנסות ולא פתרונות.

אחרי זה מה הפלא שהציבור רואה במכס והמשטרה אוייבים.

הם עושים את זה. גם בחו"ל, אגב. הם מזהים קניות בהיקפים גדולים, ויעצרו אותך במכס בכניסה לארץ אם ביצעת אותן בזמן שאתה בחו"ל. (אז הישראלי הממוצע קונה עם כרטיס של חבר ומחזיר לו) הרעיון שלך מצוין. יש לך מושג מה עושות מדינות פחות קיקיוניות? (נגיד, ארה"ב?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי מושג מה קורה בארה"ב, אבל אני מוכן להתערב שהם עובדים הרבה יותר טוב.

ושמערימים על הציבור הרבה פחות צרות בנושא.

עכשיו אני מוציא 1000 שקל ושם התערבות.

מישהו מרים את הכפפה?

כמו שאמרתי קודם אפשר לבצע זיהוי מוצרים על פי שיקוף עד רמת הדגם.

מערכת כזאת תהיה יעילה במאות אחוזים לפחות מהיעילות הקיימת של המכס.

הגביה הנוספת תממן בקלות את ההוצאות על התייעלות.

היא תתמקד בראש ובראשונה ובעיקר בתמחומים בהם יש הכי הרבה צורך.

אם המכס כל כך רוצה להגיע לאחוז גביה מושלם בתחום הסמארפונים, אז שיתמקדו קודם כל שם בפיתוח המערכת, ומשם ימשיכו לתחומים נוספים בהם יש צורך משמעותי.

לחילופין או בנוסף או עד שהמערכת תהיה מספיק טובה, אפשר להשוות מוצרים שהגיעו מול נתוני אשראי דרך מערכת שתיבנה במיוחד לכך, ותמנע גישה ושמירה של מידע בו אין צורך לקיום הפונקציה

אפשר לעשות את זה אוטומטית.

אפשר לעשות את זה ידנית בו רק הלקוח יוכל לאשר על פי הצורך לחברת האשראי לבצע את התיאום על הקניה.

ואפילו לעשות זאת מראש ע"י הגדרה בחשבון הPAYPAL.

סמנו V על "אני מאשר מראש לPAYPAL לעדכן את המכס בסכומים על כל המוצרים שאזמין מחו"ל לצורך גביית מכס".

על הדרך גם אפשר ליצור מאגר נתונים משותף למכון התקנים ולמכס, שברגע שמוצר קיבל אישור המערכת של המכס תכיר בכך.

לא רק שאפשר, זה גם חובה לעשות זאת.

זה בלתי נתפס שלא עושים זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס עם הטיפשות שלך.

תקרא לזה איך שאתה רוצה.

כשבן אדם מקבל חשבון חסר הגיון על דבר שהוא אפילו לא עשה בעצמו, זה אפילו יותר גרוע מקנס.

גם אם המכס לא היה גובה כלום, אך כל פעם שהוא בודק חבילה שהגיעה בUPS הלקוח היה משלם 200 שקל לUPS כדי ל"שחרר" את המוצר הנבדק במכס.

הרי שהמכס אחראי באופן ישיר!!! לעלות זו.

כתוצאה של נהלים גרועים.

של שיטות עבודה גרועות.

של הקלות הבלתי נסבלת בה רשויות מרשות לעצמן להתעמר בציבור ולא להתאים את עצמן לאתגרי המציאות ולצרכי הציבור.

של אוזלת יד מערכת המשפט שאינה מסוגלת לעצב בעזרת פסקי דין וענישה חזקה מציאויות שאינן אמורות להתקיים בזלזול וחופשיות שכזאת.

אני רואה מציאות קיימת.

אני רואה אלף מציאויות אחרות באותה בהירות.

לא משנה לי עם זה 2+2+5 או 2+5+2 או 5+2+2.

התוצאה היא 9.

ואפשר לעצב בקלות רבה את המציאות אחרת, כך שהציבור לא יפגע.

מאוד פשוט.

ועל זה מותר וראוי!!!! וחובה!!!! לכעוס.

המכס חייב להיות קשוב ולהתחשב בציבור.

לא יתכן שאדם המזמין מאירופה מגבר שיבואנים מביאים לארץ וקיבלו!! עליו אישור ממכון התקנים, ימצא עצמו מתווכח עם המכס שלא מוכן לשחרר את המוצר כי אין לו אישורים.

משהו דפוק במכס.

הרבה דברים דפוקים במכס.

ודמי רותח כשאנשים פה בדיון מנסים להצדיק את המכס?

המכס, חוץ מזה שהוא נועד להעשיר את המדינה נועד קודם כל למנוע תחרות מיבואנים. תלי תילים של רגולציה שנועדה "להגן על היבואנים" ולפעמים "להגן על הצרכנים" ולמנוע מהם תחרות. זה נכון בכל מדינה, ולא רק בישראל. תראה בפתיח של מסמך רשמי של רשות המכס:

...אחד הכלים העיקריים להגנה על היצור המקומי הוא המכס, מס עקיף המושת אך ורק על יבוא במטרה מוצהרת להגן על היצור המקומי.

אחת הדוגמאות הבולטות בישראל היא תחומי החקלאות השונים, ובמיוחד תחום הדבש ועד לאחרונה גם החלב:

שוק הדבש בישראל היום ריכוזי מאד, ופועל תחת רגולציה חריפה מצד מועצת הדבש. (אשר מקבלת את סמכותה מתוקף צו הפיקוח על מצרכים ושירותים) 60% משוק הדבש בישראל מוחזק בידי קיבוץ מכוורת יד מרדכי, (השייך לקבוצת שטראוס) 25% לעמק חפר, ו-15% לשאר המשווקים.

ועל מה ההתערבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכס לא נועד למנוע תחרות מיבואנים.

המכס לפעמים! נועד למנוע יבוא חופשי מול יצרנים מקומיים, בכדי לקיים עצמאות מסויימת בתחומים חיוניים לקיום.

אך מכיוון שאין יצרנים מקומיים של , הרי שזה לא רלוונטי לעצם העניין.

ההתערבות היא לגבי המכס בארה"ב, ששם ודאי עובדים יותר יעיל ויוצרים פחות קשיים והתעמרות לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיאוריה אתה צודק. מעשית גם מכון התקנים וגם המכס נועדו להגן על יבואנים חזקים מיבואנים חלשים יותר, ולמנוע תחרות גם בתחומים האלה. (ולא רק בתוצרת מקומית קלאסית, כמו ירקות) פוליטיקה קומוניסטית מטונפת, כמו שאנחנו אוהבים. אתר מידה מוצף בכתבות על השחיתות במכון התקנים. זה תפקידו העיקרי בישראל. הוא זרוע נוספת של המכס, ושניהם נועדו להגן על מקורבים, וביניהם גם היבואנים הגדולים.

אני שמאלני בעיקרון, אבל לצערי השחיתות הזו היא של מפא"י, ומהבחינה הזו היה לנו מזל שהיה לנו את בנט כשר הכלכלה שניסה לשנות חלק מהדברים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת כבר הגדרה שגויה שלך.

למרות שהיא מתייחסת למצב שבאמת קיים.

המכס לא נועד! להגן על יבואנים חזקים מיבואנים חלשים.

המכס מלא במושחתים שמרוויחים משחיתויות שבתוכם דברים אלו מתקיימים ומסרבים להשתנות.

ובגלל זה המכס עם הזמן הופך בפועל לאויב הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...