ניידים לא עושים בוט מUSB ספציפי - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניידים לא עושים בוט מUSB ספציפי

ag43

Recommended Posts

משהאו שקרה לי, אולי קשור :

אני מרכיב מחשב אם לוח D945GCCR (לוח ישן אחריי ששיפצתי והחלפתי קבלים), מעלה לינוקס מ USB (שהוכן על ידיי dd של אימג' מוכן לתוך ה USB), מתקין לדיסק קשיח, התקנה מסתיימת בהצלחה. לא עושה בוט מהדיסק הקשיח missing operating system

מוציא את הדיסק אם המערכת המותקנת עליו, מחבר למחשב אחר, במחשב ההוא עולה ללא בעיה

מוציא את הדיסק הקשיח של המחשב ההוא (שם הוא והלינוקס שמותקן עליו - אותה מערכת עבדו ללא בעיה), מחבר ל , לא עולה

בקיצור, ללוח הזה יש בעיה אם לינוקסים שמותקנים על דיסקים קשיחים ?????

בסוף עליתי על הבעיה : כשאני מתקין לינוקס על דיסק קשיח, אני לא בוחר מחיצה כ active (מערכת מחיצות DOS), כי ללינוקס זה לא משנה. לרוב הלוחות גם לא אכפת מזה, הם פשוט הולכים ומעלים את מה שנמצא ב MBR. הלוח של בודק אם יש בדיסק מחיצה שהיא active לפניי שהוא בכלל מנסה להעלות אותו.... אז סימנתי סתם active על אחת מהמחיצות (לא מחיצה של מערכת ההפעלה אפילו) וזה הסתדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי partition flags וזה לא עזר, אבל מצאתי משהוא שכן עזר.

קודם ציינתי את המחשב שלא עושה בוט כמעט מכל , אז מצאתי דרך:

עם RMPrepUSB (נמצאת בHBCD) יש אופציה שנקראת boot as HDD c:2ptns.

פירמטי את הכונן יחד עם האופציה הזו, ועם syslinux והביוס זיהה אותו ועשה בוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שפספסתי או שלא הבנתי,

בדקת אם הבעיה מdok או מתהליך היצירה של המערכת החיה עליו?

אם אתה מפרמט את הdok (אולי אפילו clean מdiskpart ) הוא עושה בוט במחשב הספציפי עם מערכת חיה אחרת (סתם משהו קל - למשל openelec )?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי לפרמט, יש לי עליו המון דברים. הDOK עובד במחשבים אחרים וDOKים עם מערכות הפעלה אחרות עובדים על המחשב הזה.

תעשה אימג' לפני.

רק בשביל להבין אם זה בעיה "בזיווג" בין הdok והמחשב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס מזהה בשמו. הרדדיסקים חיצוניים 2.5 עובדים מצויין אז קשה לי להאמין שזו בעיית מתח. אני מעריך שהבעיה היא אכן ב"זיווג". השאלה מה עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...