i7 4770K + h90 , התחחמות יתר, מגיע בטסט הראשון בתוכנה של prime95 ל 90 מעלות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i7 4770K + h90 , התחחמות יתר, מגיע בטסט הראשון בתוכנה של prime95 ל 90 מעלות

anthrax88

Recommended Posts

הכל התחיל אתמול, ניסיתי לעשות אוברקלוק בסיס למעבד דרך התוכנת של הלוח אם z87 plus

שמתי לב שהמחשב קופא ונכבה, הורדתי prime95 הרצתי טסטס והמחשב ישר נכבה, פירקתי את כל המחשב ניקיתי את כל החלקים, הרדיאטור היה מפוצץ אבק,

קיצר ניקיתי הכל, סידרתי כבלים, שמתי משחה טרמית חדשה.

אני עדיין לא מצליח לעשות אוברקלוק בסיסי למעבד, ב stress test דרך התוכנה של הלוח אם הוא לא עובר אותו, וכשאני מפעיל prime95 הוא ישר קופץ ל 88 מעלות ונשאר קבוע על 88 מעלות.

מה הבעיה ? יש לי מארז r500 ' עם 6 מאוררים, יש סירקולציה טובה במארז עצמו ( סביב ה 30 מעלות במארז קבוע) אך אני נופל במעבד , (בדקתי שהתושבת יושבת היטב על המאבד והברגים הינם מחוזקים היטב)

איפה אני טועה או לא יודע ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא OC משחק 8 שעות רצופות לא עובר את 51 מעלות,

ה OC שניסיתי לעשות זה דרך ה suite הוא מעלה כל פעם את המכפלת (נראה לי המכפלת, המספר שהוא מעלה מ 42 ל 43, ואז הוא עושה stress test, איך שהוא מתחיל את הטסט המחשב ישר נתקע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע לך לעלות לאט, לפי מה שדויד אמר.

דהינו בביוס, או לנסות קודם עם

http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-boards-software-extreme-tuning-utility.html

ככה תדע מה אתה משנה.

תחפש לפני זה מדריך או המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בדיוק בתוכנה שיש בסירטון הראשון של , לפי דעתי יש לי גם אותו , אם תסתכל בסירטון, אחרי שנגמרות ה 60 שניות ואז הוא מתחיל אצלו בתהליך ה OC אז אצלי המחשב ישר קופא ב stress test הראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא OC משחק 8 שעות רצופות לא עובר את 51 מעלות,

ה OC שניסיתי לעשות זה דרך ה suite הוא מעלה כל פעם את המכפלת (נראה לי המכפלת, המספר שהוא מעלה מ 42 ל 43, ואז הוא עושה stress test, איך שהוא מתחיל את הטסט המחשב ישר נתקע)

אתה צריך להבין שאי אפשר לעלות מכפלה וזהו . צריך לעלות גם מתח בהתאם.לדעת כמה לעלות . צריך למצוא איזון. תעלה את המכפלה יותר מדי בלי לעלות מתח והמחשב יקרוס.יותר מדי מתח והוא יתחמם ובלי קשר גם צריך להבין שעוד ועוד תדר לא יעזור אם המעבד מסרב לעלות בתדר. ויש מספיק מעבדי שלא מגיבים יפה למתח ותדר גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אל תעשה OC דרך תוכנה, הכי בטוח דרך הביוס.

דבר שני אם לא תגדיר מתח ידנית בהתאם לתדר שאתה מעלה, בנסיון למצוא את המתח המינימלי בו המעבד עובד יציב, המעבד יתחמם יותר ממה שנחוץ להגיע לאותו התדר.

על אוטומט הלוח תמיד נותן יותר מתח ממה שנחוץ, ככה לא עושים OC יציב ויעיל.

ולסיום אל תנסה לקפוץ גבוה מדי.

לא בטוח שהמעבד או הקירור שלך מסוגלים. ובכל מקרה יש נקודה שממנה והלאה המעבד ירצה יותר מתח כדי לייצב קפיצה בתדר.

אז בשביל שלא תקצר את חיי המעבד אתה רוצה לעצור בנקודה יעילה יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...