מערך RAID להגברת מהירות של SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערך RAID להגברת מהירות של SSD

yosi b

Recommended Posts

יש לי כרגע כמה קלאסיים זהים (840 EVO) ורציתי לחברת אותם ברייד כדי להגביר את מהירות הקריאה\כתיבה לשניה. איני מספיק בקי בסוגים השונים אבל אני מעוניין בהגברת המהירות מבלי לצמצם את הנפח באופן משמעותי.

הת'רד הזה אינו עוסק ברייד למטרת גיבוי ושרידות ,

כמה שאלות

1. האם זה אפשרי לחבר חמישה שישה כאלו או שיש צורך בבקר. במידה ויש צורך אשמח למידע על משהו מבוסס.

2.האם זה אכן יעלה את המהירות בצורה כ''כ משמעותית (לנניח 2-3Gb\s)והאם יש ייחס\נוסחה פשוטה בין למספר הכוננים למהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשובות קצת מפורטות יותר-

דווקא לשאלה ה-2 שלך יש תשובה קצרה - הביצועים ישתפרו כמעט ביחס ישר למספר הכוננים ב-raid.

כלומר, 5 כוננים יתנו לך ביצועים בכתיבה וקריאה של בערך פי 4.5 מדיסק בודד. מצד שני, הלך דיסק אחד - והלך כל המידע.

לגבי השאלה הראשונה שלך -

raid דורש עבודת מעבד, ולכן אם אתה בונה מערך של כוננים ב-raid על המחשב שלך, המעבד שלך יעבוד קשה יותר ותראה זאת בזמן שלוקח לפעמים למשימות.

בקר נפרד פותר את הבעיה הזו ולוקח את העומס הנוסף שנוצר לך במערכת מהמעבד הראשי ועושה את העבודה הזו. מצד שני, זה יקר והבקר מתחמם.

בגדול אם יש לך מספיק חיבורים בלוח האם לכל הכוננים, אתה תוכל לעשות דבר כזה בלי לרכוש בקר נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה:

מה כבר תשיג מרייד 0 על 5 כוננים?

מהירות כתיבה/קריאה הרבה יותר גבוה.

מדברים על כוננים מבוססי pcie במהירות שמתקרבת ל-giga byte לשניה, אז זה דרך לקבל את זה עם ציוד קיים.

אההה, לא שאלת אותי, אבל נאמר מהירות כתיבה פי 4

מכונן בודד ( החמרתי את הנתון של ליאור ,אאל"ט.

למה צריך את זה ? :nixweiss:

מי זה ליאור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה:

מה כבר תשיג מרייד 0 על 5 כוננים?

2000 MB\s.... או 3000 או....

raid דורש עבודת מעבד

כמה זה משמעותי (נניח בשלי - מפרט בצד)

זה יקר והבקר מתחמם.

כמה ייקר? יש פתרונות קירור? אפשר קישור לדוג' (נניח עד 350 דולר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה840 EVO עם כל ה10 תקלות שלו הוא כונן עם מהירות נוראית. הייתי ממליץ להחליף לפחות את הכונן הראשי עליו יושב הווינדוס

אני לא רואה הגיון בלהשקיע 350$ בבקר RAID כשיש לך כונן מפלצתי כמו 750 PCI-E שמגיע למהירות מפחידה של 2300MB/S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא להיצמד למה שקיים אצל פותח הדיון.

זה שיש חומרה עדיפה בשוק, אני מאמין שידוע לו.

הוא צריך ושוקל לשים כסף על בקר רייד רק בגלל מהירות, הצעתי משו עדיף.

זה הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי להסבר:

ה840 EVO עם כל ה10 תקלות שלו הוא כונן עם מהירות נוראית. הייתי ממליץ להחליף לפחות את הכונן הראשי עליו יושב הווינדוס

אני לא רואה הגיון בלהשקיע 350$ בבקר RAID כשיש לך כונן מפלצתי כמו אינטל 750 PCI-E שמגיע למהירות מפחידה של 2300MB/S.

נתחיל עם זה שיש לי כרגע 4 כוננים זהים (וחמישי כנראה בדרך ממישהו..) ולפי האמור כאן אני אגיע בכל מקרה למהירות שציירת או קרוב מאוד ובנפח דומה, אם אמכור אותם ואקנה את הכונן ההוא (וד''א אם תברר קצת תראה שיש רבים כאלו שלא פחות ואף יותר מהירים ובמחירים יותר משתלמים) או אחרים יעלה לי הרבה כסף - ולא פחות מ350 דולר בבירור (מלבד שמהירות הכתיבה שם ספציפית נמוכה משמעותית).

לגבי ההמלצה האישית להחליף כונן . אם קראת עד עכשיו יש לי ארבעה כאלו כך שסביר להניח שאני מכיר את ביצועיהם לטוב ולרע.

לשאלת השאלות 'למה'

המטרה היא לשים עליו מלבד התכנות גם קבצים בטיפול שלי ושל אישתי (גרפיקאי דו מימדי ומעט וידאו, ותלתיסטית במאיה ואפטר) דבר שאמור לשפר זמני טעינה משמעותית, האם זה כ''כ נצרך? האם אין חלקים אחרים חשובים יותר (קווארדו או מעבד משושה או יותר זיכרון וכו') ? לא אמרתי. האם אין בזה מימד של חומרה וביצועים בתחביב? כנראה שגם כן.

תקרא לזה ...

כשיש לך 4 כוננים שעובדים כ''א בנפרד ואתה יכול לחבר אותם לרבע את מהירותם (גם לשלש זה מספיק..) , מבחינתי מי שקצת מתעניין בתחום החומרה לפחות ינסה..

השאלה שוב כמה מאמץ ייקח המערך מהמעבד ולכמה כוננים מוגבל המערך ועוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום אחד לפני כמה שנים החלטתי בפעם השניה או השלישית לעשות את הבדיקה הרב שנתית שלי למצב הRAID התוכנתי מבחינת ביצועים, תוך כדי סקרנות מיוחדת לגבי RAID 5 שתמיד היה בעל ביצועים גרועים ללא כרטיס יעודי.

ונתקלתי על הדרך בדיוק! בדברים האלו.

לצערי אני לא זוכר הרבה, חוץ מהביצועים הגרועים של הRAID 5 התוכנתי... שתמיד מסרב להפתיע כל פעם מחדש.

האמת ששוב הגיע הזמן לבדיקה הרב שנתית, אבל מאז הSSD והנפח העודף שצברתי בהרדיסקים, אני לא מוצא בזה עניין כרגע.

עד שלא ימציאו מערכת קבצים חדשה שתאפשר שילוב כל הכוננים ביצירת מופת מדהימה של כל האלמנטים הידועים לאדם, כדי ליצור את המערך הדינאמי המושלם בו יש רק יתרונות(ואפשר לעשות זאת), אני בשביתת RAID.

fk them and their lack of vision

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי להסבר:

נתחיל עם זה שיש לי כרגע 4 כוננים זהים (וחמישי כנראה בדרך ממישהו..) ולפי האמור כאן אני אגיע בכל מקרה למהירות שציירת או קרוב מאוד ובנפח דומה, אם אמכור אותם ואקנה את הכונן ההוא (וד''א אם תברר קצת תראה שיש רבים כאלו שלא פחות ואף יותר מהירים ובמחירים יותר משתלמים) או אחרים יעלה לי הרבה כסף - ולא פחות מ350 דולר בבירור (מלבד שמהירות הכתיבה שם ספציפית נמוכה משמעותית).

לגבי ההמלצה האישית להחליף כונן . אם קראת עד עכשיו יש לי ארבעה כאלו כך שסביר להניח שאני מכיר את ביצועיהם לטוב ולרע.

לשאלת השאלות 'למה'

המטרה היא לשים עליו מלבד התכנות גם קבצים בטיפול שלי ושל אישתי (גרפיקאי דו מימדי ומעט וידאו, ותלתיסטית במאיה ואפטר) דבר שאמור לשפר זמני טעינה משמעותית, האם זה כ''כ נצרך? האם אין חלקים אחרים חשובים יותר (קווארדו או מעבד משושה או יותר זיכרון וכו') ? לא אמרתי. האם אין בזה מימד של חומרה וביצועים בתחביב? כנראה שגם כן.

תקרא לזה ...

כשיש לך 4 כוננים שעובדים כ''א בנפרד ואתה יכול לחבר אותם לרבע את מהירותם (גם לשלש זה מספיק..) , מבחינתי מי שקצת מתעניין בתחום החומרה לפחות ינסה..

השאלה שוב כמה מאמץ ייקח המערך מהמעבד ולכמה כוננים מוגבל המערך ועוד ועוד.

דיברתי על שדרוג כונן c עם הוינדוס, את כל השאר תחבר ברייד לביצועים בלי קשר לכונן c.

אתה לא תמצא כונן מהיר יותר מאינטל 750, הוא המהיר ביותר כרגע. וכן 900mb/s כתיבה רצוף זה מכובד ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על שדרוג כונן c עם הוינדוס, את כל השאר תחבר ברייד לביצועים בלי קשר לכונן c.

במילים אחרות אתה מציע לי לרכוש עוד כונן בשעה שהכוננים הקיימים יתנו את אותם ביצועים?

אתה לא תמצא כונן מהיר יותר מאינטל 750, הוא המהיר ביותר כרגע. וכן 900mb/s כתיבה רצוף זה מכובד ביותר

על עובדות אין מה להתווכח פשוט תחפש באמאזון או ניו אייג' את האחרים יש לא מעט כוננים במחירים דומים עם ביצועים כמעט סימטריים של 2000.

שתיים לדוגמא מהזכרון של היצרניות GSKIL , ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילים אחרות אתה מציע לי לרכוש עוד כונן בשעה שהכוננים הקיימים יתנו את אותם ביצועים?

על עובדות אין מה להתווכח פשוט תחפש באמאזון או ניו אייג' את האחרים יש לא מעט כוננים במחירים דומים עם ביצועים כמעט סימטריים של 2000.

שתיים לדוגמא מהזכרון של היצרניות GSKIL , ועוד.

אני לא מדבר רק על מהירות הכתיבה/קריאה הרציפות. הייחוד של 750 הוא השימוש בשבב מיוחד שמקצר את זמני הגישה האקראיים כדאי שתקרא עליו קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...