איך הכי כדאי להשקיע 30 אלף שקלים? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הכי כדאי להשקיע 30 אלף שקלים?

guuner

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה מדבר על רמאות ו/או רשלנות. אני מדבר על יועצים שבונים תיקים בצורה טכנית בלי להבין לעמוק מה הם עושים. בגדול הם פשוט משחקים עם כסף של אנשים אחרים. אני לא הייתי מפקיד כסף בידיים של יועצי השקעות.

אני פועל לפי הבנה שטחית של השוק ותחושות בטן. לפני שנתיים המלצתי לאנשים לקנות מניות של נוקיה. באותה תקופה מנייה של נוקיה הייתה שווה 1$. ערב השקת Windows Phone 8 אמרתי שיש שתי אפשרויות: א. נוקיה מתאוששת. ב. נוקיה נרכשת על ידי חברה אחרת. היום מנייה של נוקיה שווה 8$.

היום אני אומר תרכשו מניות של . המניות של בשפל. ל- יש שתי אפשרויות: א. להתאושש. ב. למכור את העסק לחברה אחרת. בכל מקרה המניות יזנקו.

אני ממש חולק עלייך.

רק לפני כשנתיים החברה הזאת עמדה לפני צ'פטר 11 , שמשמעותו

מצב שבו שני הרגליים נימצאות בקבר ונישאר רק לישפוך את החול ....

התמזל מזלה של החברה וקרן השקעות סעודית השקיעה הון עתק ב- , אחרת סופה הייתה כמו של עוד הרבה מפעלים שפשוט נימחקו מהמפה .

גם הקנייה של נוקיה על -ידי לא הייתה מובנית מאליה .

אף אחד לא ממש עמד בתור כדי לרכוש אותה .

גם הייתה נעלמת ללא צירוף מיקרים חד פעמי שבו מיקרוסופט

באמצעות רכישתה ,ניסתה להחיות באופן מלאכותי את מערכת ההפעלה הגוססת שלה לסמארטפונים.

בשורה התחתונה רכישת מניות של חברה כושלת שאינה עומדת בתחרות ואין לה איזה שהוא ערך מוסף כמו מוצר יחודי /פטנט /טכנולגיית ייצור יעילה ביותר , היא פשוט הימור טהור.

באותה מידה אתה גם יכול לשחק ברולטה /בבלק ג'ק באחד מהקזינואים הלא חוקיים ברחוב המסגר בתל-אביב המיועדים לפריארים התורניים /כאלו שתקועים עם הון שחור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנוקיה יש מפעלים, עובדים מיומנים, בנייני משרדים, מאות פטנטים, מותג ועוד. גם בלי מיקרוסופט מישהו היה קונה את חטיבת הסלולר רק בשביל המידע והנכסים שהחברה מחזיקה. ל- יש ערך מוסף הרבה יותר גדול. מדובר באחד משתי החברות היחידות בעולם שיודעות לייצר כרטיסי מסך ומעבדים . לא מדובר במגבות ערד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנוקיה יש מפעלים, עובדים מיומנים, בנייני משרדים, מאות פטנטים, מותג ועוד. גם בלי מיקרוסופט מישהו היה קונה את חטיבת הסלולר רק בשביל המידע והנכסים שהחברה מחזיקה. ל- יש ערך מוסף הרבה יותר גדול. מדובר באחד משתי החברות היחידות בעולם שיודעות לייצר כרטיסי מסך ומעבדים X86. לא מדובר במגבות ערד.

אבל הידע שיש לך הוא לא בלעדי, הידע הזה קיים בשוק ולכן כבר אמור להשתקף במחיר המניה של . כלומר המחיר שלה אמור לשקף את ההסתברות שיקנו אותה בשביל הידע ויהיה אפסייד.

בכל זאת, השוק האמריקאי הוא "קצת" יותר משוכלל מהשוק הישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...