חיבור ווליום למחשב - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור ווליום למחשב

efee123

Recommended Posts

שלום,

אני בונה כרגע מארז של ממארז של מגבר שהיה לי בבית. אני מעוניין לחבר ווליום חיצוני למחשב והייתי מעוניין לדעת איך אני עושה זאת. יש את הדימר של הווליום שהיה במגבר (יוצאים ממנו 3 חוטים).

אשמח לעזרה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוט של 3 חוטים יכול לכל היותר לשמש לווליום של ערוץ קול יחיד. לא תוכל להעביר דרכו סטריאו וכמובן לא יותר מזה

כמה אפשרויות :

1. תשתמש בפוט בתור מחלק מתח שמחובר לספק, ותשלוט ממנו על כמה ציפים של attenuator כמו MC3340P לפי כמות הערוצים

2. תחליף את הפוט לפוט 6 חוטים (או יותר) ותעביר דרכו את כל הערוצים

3. תחליף את הפוט ל rotary encoder, ותחבר אותו למעגל שתפרק מתוך לוח מקשים שיש בו encoder לווליום

אפשרויות 1 ו 2 הן אנלוגיות - תצתרך להוסיף כמה פורטים בצד האחורי של המחשב, כשהיציאות של הכ קול מחוברות "בחזרה" למחשב, עוברות דרך מעגל, ויוצאות שוב החוצה לרמקולים בחיבור אנלוגי

אפשרות 3 עובדת מול תוכנת המיקס של מערכת ההפעלה, ואיתה תקבל תכונות כמו - אפשרות לשנות את הווליום (את אותו מקום שבו מכוונים אותו) גם מרחוק, תצוגה של מצב הווליום על המסך, שליטה על כל יציאות הכ קול (כולל SPDIF) וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

קודם כל ממש תודה על האפשרות המפורטת. לפי דעתי אני אלך על האפשרות השלישית. אני אפרק ממקלדת ישנה שיש לי את המנגנון של הווליום ואחבר אותו לusb. אם יש עוד רעיונות אני אשמח לדעת.. אני אעדכן אם יהיה שאלה /עדכון.

תודה!

עריכה:

דרך אגב צרפתי תמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...