שידרגתי ל100 מגה ולא מקבל בפועל חצי מזה אפילו - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרגתי ל100 מגה ולא מקבל בפועל חצי מזה אפילו

Zadu

Recommended Posts

שידרגתי לפני כמה ימים ל100 מגה בבזק תשתית ובזק בינלאומי ספק (בנדל) וזה התוצאות של הבדיקת מהירות של (כיביתי אלחוטית ויצאתי מכל תוכנה שיכולה לקחת רוחב פס):

IqJ4J5y.png

היה לי בהתחלה 15 מגה והייתי מעלה קובץ לMega ב+-80kbps. אחרי זה שידרגתי ל20 מגה והמהירות העלאה גדלה ל350kbps+-. עכשיו אחרי השדרוג ל100 מגה המהירות העלאה נשארת על 350kbps למרות שהייתי אמור לקבל 2mb העלאה.

המהירות הורדה היא סביב 4mbps בuTorrent.

אמרו לי שהאיזור שלי תומך עד 40 מגה אבל עובדה שאני מקבל מעל 40mbps ובלי קשר למה המהירות העלאה לא גדלה בכלל? יש לי ראוטר netgear dual band n600 שבזק מחלקים.

אני הולך לקבל את הtp link td w9980, האם יהיה שיפור במהירות הורדה והעלאה אחרי שאני יקבל אותו? אם לא מה אפשר לעשות בנידון. בסדר מהירות הורדה אני יכול לשרוד כי גם אמרו לי שהאיזור שלי תומך עד 40 מגה אבל המהירות העלאה לא השתנה בכלל מה20 מגה שהיו לי. למה אני לא מקבל 2mb העלאה כמו שהרוב מקבלים ב100 מגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 קילו בייט = 1024 ביט המהירות שאומרים לך אצל ספק התקשורת היא ב- ביט .

מה זה קשור? היה לי ב20 מגה אותו מהירות העלאה כמו שיש לי עכשיו ב100 מגה. איפה השידרוג פה בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השדרוג הוא רק במהירות הורדה.. אבל בבזק כמו בבזק המהירות המקסימלית תלויה במרחק שלך מהמרכזייה של בזק

בונא אז הם בדיחה. עדיף לעבור ל018 או הוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני להוט יש גם מסלול 200/5.

מצד שלישי, הוא עולה הון תועפות..

כמה עולה אצל מסלול 200/5?

וכמה עולה אצל מסלול 100 מגה?

דרך אגב יש לי כרגע בטלוויזיות אז כדאי כבר לעשות טריפל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

189 (רק תשתית)

http://www.hot.net.il/heb/Internet/internetoffers/

וכן אם גם ככה יש לך טלוויזיה של הוט (למה?) אז משתלם יותר כבר לעשות טריפל.

אבל אין טריפל 200 מגה.. תברר כמה תוספת זה יעלה אם אתה רוצה.

http://www.hot.net.il/heb/channelsandprices/triple/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה 100 מגה מלא, אז תעבור לתשתית הוט. זה מה שאני עשיתי.

אבל המהירות העלאה בהוט זה 2 מגה , ובבזק זה 3 מגה

ממה שאני זוכר אצל בזק 3Mbps העלאה הם נתנו רק בחבילות ה"רגילות"

ובחבילות המבצעים המוזלות הם נתנו 1.5Mbps.

בכל מקרה בזק והוט לא העלו את הUPLOAD מאז חבילות ה20 מגה.

הם העלו אותו קצת בחבילות ה200Mbit, אך מחוץ להישג ידם של רוב הציבור, ולא מספיק מהיר(או יציב... וזה מכוון...) כדי שזה יפגע להם במגזר העסקי.

בקיצור חברות תשתית הפנים(הוט ובזק) שבעליהם מחזיקים גם בחברות התשתית לחו"ל, וגם מחזיקים בספקיות אינטרנט גדולות מאוד, הם סוג של דואופוקרטל(כי הם מתנהלים גם כדואופול וגם כקרטל תלת שלבי).

הם שמו סכר מהונדס ולא טבעי כדי להגביל ולמצוץ את המיץ לכל העסקים בישראל, ובמקביל להתחרות בהם בשירותים שונים מבוססי פס רוחב.

וכך שליחת דרך האינטנרט מתל אביב לאילת, תיקח יותר זמן משליחתו במונית.

הם הפכו לאוייבות הציבור, ובכוונה מעכבות את מגמת הצמיחה הטבעית של האינטרנט.

הם מדללות את הקצב גם ברמת התשתית וגם ברמת הספקיות, ובוחרות להשאיר את שידרוג התשתיות כהוצאה קטנה, ולהשתמש בדרישה הגודלת כדי להגדיל את הרווח מהתשתית הקיימת.

וכך ציבור שלם נחנק בזמן שחזירים מדושני עונג מתעלמים ממנו ומחככים ידיים בציפיה לחלוקת הדיבידנדים.

משרד התקשורת מדי פעם עושה שיחות עם הלוביסטים שלהם, ומעביר להם את טענות הציבור.

הם בתגובה טוענים שמהירות האינטרנט רק הולכת וגודלת, ושחבילות מהירות יותר הולכות לצאת.

הם גם טוענים שהציבור לא צריך יותר UPLOAD, ושהעלאת הUPLOAD לכולם באופן גורף תעלה להם את המחירים כי לא יהיה את המגזר העסקי ש"יסבסד אותם".

כמובן שזאת בועה אנושית מהונדסת, שמתקיימת רק בגלל שמשרד התקשורת איפשר לה להתקיים ולגדול.

אינטרנט סימטרי מהיר וזול יכול להתקיים בארץ, והחברה המספקת אותו יכולה להיות רווחית.

הדבר כמובן דורש השקעה וזמן, ובהתחשב שבזק והוט שרוצים לשמור על הדואופול שלהם יעשו ככל יכולתם במסגרת ה"תחרות" כדי שמתחרה שכזאת תיכשל, יש בכך גם סיכון לחברה חדשה שמשקיעה.

פרויקט הUNLIMITED מתקדם מאוד לאט, ועדיין בשלבים מוקדמים.

הדואופול ובזק מחכים לרגע בו UNLIMITED יהוו איום, לפני שהם שולפים את התותחים הכבדים ומנסים לחסלם.

בנתיים הדואופול מנסה לעשות כמה שיותר כסף.

וכדי לחפות על כך הם הגיעו להסכמה עם משרד התקשורת על "מהפיכה" חסרת שיניים, שנוצרה רק למראית עין, ומאפשר להם למשוך זמן מבלי לשנות דבר במטווה הבסיסי של הקווים והתמחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...