שאלה בקשר לזכרון מטמון - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לזכרון מטמון

bati6

Recommended Posts

הורדתי את התוכנה cpuz כדי להציץ קצת על המחשב ואני רואה שהוא בלשונית caches נותן לי את l1 l2 l3 ואמרתי לעצמי, לא אמור להיות למחשב L מסויים? איך זה שיש לי את כל הLים?

ובלי שום קשר,אל מה הלשונית הזאת מתייחסת? בעקרון רשום לי פעמיים L1 D-Cache size 32kbyets כפול 4 ובdescriptor רשום לי 8way set associative 64 byte line size

זה פעמיים, רק שבפעם השניה במקום L1 Dcache הוא רושם לי L1 I- Cache

ואז הוא יורד לשורה שלישית ורושם לי l2 cache בsize 256 kbytes כפול 4 ובdescriptor אותו הדבר כמו בקודמים.

ובשורה הרביעית הוא רושם L3 Cache size 6mbytes ושם הוא לא מכפיל את זה בכלום ובdescriptor הוא רושם 12way set associativ 64 byte line size

וזהו, קיצר סיבכתי הכל, אני מקווה שהייתי ברור, אני רק מעוניין ומתעניין לדעת מה זה אומר כל הדברים האלה ועל מה זה משפיע ולמה זה קשור, תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משפיע על הביצועים של המחשב. אבל לא במידה שיש לך מה לעשות איתה, כי בסופו של יום אתה קונה מעבד והביצועים שאתה מקבל הם הביצועים (זה לא שיש מעבד תחליפי לרוב עם כמות שונה בכלל או שונה משמעותית של מטמון על אותה קטגוריה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע

למעשה זיכרון הוא די מזכיר מבנה של זיכרון נפח של דיסק קשיח ??

אבל ראם הוא נדיף אין בו חלקים נעים כמו בדיסק קשיח, ראם מאבד את הכל ברגע שאין חשמל לעומת דיסק קשיח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ברור, לכן הוא משמש לניהול קבצים בלבד

הוא גם מהיר יותר משמעותית מקשיח ?

אני צודק בכלל ?

אני חושב שכן, בדומה לssd שגם הוא עובד בלי חלקים נעים, אבל מה זה משנה אם הוא מהיר יותר? האחד לא קשור לשני להבדיל מדיסק קשיח וssd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...