פרמטרים גבוהים מהסטנדרט, לעבודה מעבד 4790K ללא OC . - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרמטרים גבוהים מהסטנדרט, לעבודה מעבד 4790K ללא OC .

felixil

Recommended Posts

היי לכולם,

האם משהוא יודע מבין מדוע הפרמטרים ליחידות מעבד 4790K שלי גבההות במצב ברירת-מחדל ללא OC ? (ללא OC לזיכרון).

Turbo Boost short Power MAX - 512W

Turbo boost power time - 16sce

Turbo boost power MAX - 512W

Processor Current Limit - 256A

Processor Cache Radio - 40

אם אני מאפס את ההגדרות האלו לפי הגדרות ברירת המחדל של היצרן המחשב מבצע לופ של הפעלות מחדש עד שאני מאפס את הBIOS .

ברירת המחדל של יצרן הם:

Turbo Boost short Power MAX - 88W

Turbo boost power time -8sec

Turbo boost power MAX - 110W

Processor Current Limit - 105 A

Processor Cache Radio - 44

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שינוי ההגדרות, כאשר אני באופן יזום מבצע הפעלה מחדש. המחשב לא עולה עד למצב שאני מבצע איפוס לBIOS הכל חוזר למצב הגבהה !

החלפתי (יש לי ברזרבה) אותו תוצאה! תצורת ברירת מחדל גבהה פי 5 מרצוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לראות את הפרט מלא בפרופיל שלי (מפרט מחשב) השינוי היחידי הוא הלוח שהוחלף (בגלל תקלה בלוח הקודם "3E" ) ל Z87-G55.

עדכון לBIOS נכון להרגע אין, ללוח הרזרבי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הOC GENIE אצלך דולק במקרה (לחצן לחוץ בלוח אם או בביוס)?

לגבי הRING , AKA CACHE RATIO, התדר משתנה לפי הטורבו לליבה בודדת, ז"א מקסימום 4.4GHZ.

בלוחות X99 שלה, MSI עשתה שינויים דומים כך שהמעבד עובד מהר יותר בלי שביקשת (Out of the box) ע"י קביעת תדר הטורבו לליבה אחת כתדר אחיד לכל הליבות, תוספת לCurrent limit ולlong term / short term turbo. אולי אצלך בלוח המקרה דומה.

תתקין Intel XTU ותראה מה קורה שם.http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-boards-software-extreme-tuning-utility.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הOC GENIE אצלך דולק במקרה (לחצן לחוץ בלוח אם או בביוס)?

לגבי הRING , AKA CACHE RATIO, התדר משתנה לפי הטורבו לליבה בודדת, ז"א מקסימום 4.4GHZ.

בלוחות X99 שלה, MSI עשתה שינויים דומים כך שהמעבד עובד מהר יותר בלי שביקשת (Out of the box) ע"י קביעת תדר הטורבו לליבה אחת כתדר אחיד לכל הליבות, תוספת לCurrent limit ולlong term / short term turbo. אולי אצלך בלוח המקרה דומה.

תתקין Intel XTU ותראה מה קורה שם.http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-boards-software-extreme-tuning-utility.html

תודה, OC GENIE לצערי הכפתור לא לחוץ.

הבעיה עם התוכנה (שמשם הוצאתי את הנתונים) התדר המומלץ הוא לפעמים נמוך מהתדר שרץ בפועל, ולפעמים זה הפוך אם אני מנסה לאזן את הפרמטרים להמלצות של (אינטל בתוכנה ויצרן החומרה) המחשב ניכנס לסבב של הפעלות כושלות.

בקיצור קיים תמיד פער בין מה שתוכנה מציגה לבין הBIOS. כל המהנדסים של (בגלל סוג הלוח) לא מצלחים להסביר לי מדוע קיים הפער הזה.

דרך אגב זה לוח שני שלי עם אותה בעיה (בעבר גם המעבד הוחלף כי חששו שזה מקור הבעיה ל 4790K מ 4440) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כבר בעיה שרמה של הלוח אם/ביוס בשילוב של המעבד הנ"ל, מתוך סקרנות בדקת את אותו הלוח אם עם מעבד שונה ?

תודה,

בעבר גם המעבד הוחלף כי חששו (מהנדסי MSI) שזה מקור הבעיה מ 4440 I5 - הוא מעבד נעול לOC וסברו שבגלל הקונטרולר Z87 על הלוח, שהוא פתוח זה מהווה בעיה כלשהיא.(התנגשות).

אם משהוא יכול לעשות בדיקה אפילו בלוח שהוא לא מתוצרת גם קונטרולר Z97 מתאים לבדיקה . (צילום מסך של הגדרות התוכנה יכולה לעזור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, האם משהוא יכול בבקשה לשלוח צילום מסך מהתוכנה http://www.intel.com/content/www/us/...g-utility.html (שימו לב לתאימות למערכת הפעלה)? בתוכנה יש שתי טבלאות ברירת מחדל ו PROPOSED במידה ולא מריצים OC לא על הזיכרונות ולא על המעבד, הם צריכים להיות זהים לחלוטין.במידה ולא, שלחו בבקשה תמונת מסך של יחידת + CACHE. גם קונטרולרים Z97 אפשרי .

אני פשוט רוצה לדעת עם זה בעיה של כלל המעבדים בINTEL או של יצרני הלוחות.

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הגדרות ברירת המחדל ל,

Turbo power max

Turbo short power max

Processor current limit.

בערכים כברירת מחדל הם 88W, 110W, 105A אם אני זוכר נכון. הגדרת איזשהו OC בביוס שלך? לגיגהבייט יש נטייה להכניס ערכי ברירת מחדל מקסימליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...