חום מטורף עולה מהמחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חום מטורף עולה מהמחשב

lev-27

Recommended Posts

מפרט:

Intel i7 4770K + קירור טוב

כרטיס מסך Nvidia 760

ספק חזק 600W

מארז איכותי R5

כעבור עשרים דקות משחק גל חום מטורף עולה מהמחשב. הישיבה ליד המארז הופכת ללא נעימה בקיץ. מה עושים? מה יכול לגרום לבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו בדיוק אותו המפרט, רק מארז שונה!

יש לך את הכרטיס של סדרת WINDFORCE? וכמה GB הכרטיס?

לי זה קורה עם ה- V ואני תמיד בחשש שיקרה משהו לחומרה אז לא משחק יותר מ-20 דקות.

אני הבנתי שזה כרטיס שיכול לעבוד בטמפרטורה גבוהה, כמובן לא מידי.

אשמח גם לשמוע דברים שיוכלו לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חום שיוצא מהמארז מבחינתי זה סימן טוב כי זה אומר שהוא מצליח להוציא אותו, כמה, איזה ואיפה יש לך מאווררים?, r5 מארז משתיק יכול להיות שבגלל זה יוצא חום בעיקר ממקום אחד. בכל מקרה המבחן זה הטמפ' של הרכיבים תנטר אותם. לפי היצרן המארז בא עם 2 מאווררים ובגלל שהוא אטום יחסית סביר שרוב החום יוצא מאחורה. אתה יכול להוסיף מאוורר למעלה יעזור להוציא את האוויר החם מהר יותר יכול להיות שיכנס גם יותר אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות גם סימן פחות טוב אם זה סימן לכך שהקירור לא היה מספיק והחום הצתבר, ואזברגע מסויים המאווררים עוברים למקס' ומוציאים את כל החום הזה החוצה במכה

כשהמחשב עומד לפלוט את החום, תבדוק טמפ' וכן פתח את המארז ותיגע ברכיבים. במיוחד הציפסט על הלוח והכ מסך, באזור מאחורי ממירי המתח ומאחורי המעבד של הכ מסך. אתה אמור להיות יכול לגעת ברכיבים, אם אתה לא, יש מצב שהם מתחממים יותר מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שהקירור של המחשב עושה את העבודה שלו ומעביר את החום מהרכיבים לסביבה.

פשוט תרחיק מעצמך את המחשב, גם המחשב שלי הופך להיות מאוד חם אחרי זמן ממושך במשחק, אבל הרכיבים עצמם בטמפרטורה מצוינת (מעבד 60 כרטיס 50, שניהם ב-OC)

"גל החום הזה" הוא אולי 40 מעלות, המעבד וכרטיס המסך מרגישים לגמרי בניחותא גם שהם ב-80 מעלות.

אין סיבה לדאגה, וזו לא סיבה לשחק רק 20 דקות (איך אתה עושה הייסטים?! פעם הייתי 4 שעות ברצף על הייסטים)

תנטר את הטמפרטורות ומהירויות המאווררים בעזרת HWmonitor תוך כדי משחק אם אתה דואג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שהקירור של המחשב עושה את העבודה שלו ומעביר את החום מהרכיבים לסביבה.

פשוט תרחיק מעצמך את המחשב, גם המחשב שלי הופך להיות מאוד חם אחרי זמן ממושך במשחק, אבל הרכיבים עצמם בטמפרטורה מצוינת (מעבד 60 כרטיס 50, שניהם ב-OC)

"גל החום הזה" הוא אולי 40 מעלות, המעבד וכרטיס המסך מרגישים לגמרי בניחותא גם שהם ב-80 מעלות.

אין סיבה לדאגה, וזו לא סיבה לשחק רק 20 דקות (איך אתה עושה הייסטים?! פעם הייתי 4 שעות ברצף על הייסטים)

תנטר את הטמפרטורות ומהירויות המאווררים בעזרת HWmonitor תוך כדי משחק אם אתה דואג.

יש לי הרגשה שאתה צודק וזה נטו גלי חום מהמחשב ולא התחממות רכיבים, נגעתי בלוח ובמעבד בזמן משחק והמצב היה בסדר גמור רק הכרטיס היה יחסית חם.

דבר שני יש לי את המארז SilverStone RedLine 1 3.0, יש דרך כלשהי לבדוק על כמה המאווררים יעילים? שינוי כיוונם?

לגבי הHWmonitor הורדתי אותה, המספר שרשום בסוגריים זה המקסימום של אותו רכיב? מה הטמפרטורה שהעסק מתחיל להיות חם מידי וצריך לקרר אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל רכיב יש לי את הטווח שלו: מעבד וכרטיס מסך זה עד 45 למנוחה ועד 85 למאמץ מלא, כל מה שפחות זה מצויין.

דיסק קשיח: לא לעבור את ה-45

לוח אם, דברים שם לא צריכים לעבור את ה-50

במארז אתה צריך לשאוף שיהיה ״כיוון״ כללי לאוויר, ושכל המאווררים יתרמו לזרימה ולא יפריעו זה לזה.

אתה שואף שכל כניסות האוויר תהינה מסוננות והיציאות לא.

לגבי התופעה של ה״גלים״, יכול להיות שבמאמץ הטמפרטורות הן סביב ה-threshold של הקירור, ואז המאוורר מתחזק ונחלש לסירוגין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל רכיב יש לי את הטווח שלו: מעבד וכרטיס מסך זה עד 45 למנוחה ועד 85 למאמץ מלא, כל מה שפחות זה מצויין.

דיסק קשיח: לא לעבור את ה-45

לוח אם, דברים שם לא צריכים לעבור את ה-50

במארז אתה צריך לשאוף שיהיה ״כיוון״ כללי לאוויר, ושכל המאווררים יתרמו לזרימה ולא יפריעו זה לזה.

אתה שואף שכל כניסות האוויר תהינה מסוננות והיציאות לא.

לגבי התופעה של ה״גלים״, יכול להיות שבמאמץ הטמפרטורות הן סביב ה-threshold של הקירור, ואז המאוורר מתחזק ונחלש לסירוגין

מודה לך על הפירוט, סגרת לי הרבה פינות. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...