ספק כוח 600W+ - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כוח 600W+

OdeChan

Recommended Posts

היי,

ספק הכח הנוכחי שלי מתקתק ונגמרה האחריות, אז אני מחפשת ספק כח חדש.

כרגע יש לי ספק Seasonic-S12II 520W, אבל לפי Outervision הומלץ לי ספק של 550W, (מינימום 500W). חוץ מזה שהמחשב כבר עבר את ה-3 שנים וייתכן שבעתיד אשדרג חלקים, אז אני מעדיפה לקחת ספק קצת יותר טוב מהנדרש. אז אני מחפשת המלצות לדגמים של ספקים של 600-650W.

אין לי בראש תקציב כלשהו, אבל נגיד עד 500 שקל, כדי שתהיה איזשהי מסגרת ;)

זה המפרט שלי אם מישהו חושב אחרת מ-Outervision:Intel i5 3470 3.20GHz

8.00GB Dual-Channel DDR3

MSI H77MA-G43 (MS-7756)

ZALMAN CNPS5X SI EDITION

ATI HD 7800 Series (7850) GDDR5 2048MB

Western Digital WDC WD10EUCX-73YZ1Y0 (SATA) 3.5" 931GB 7200RPM

Hitachi HDT721032SLA360 (SATA) 298GB 7200RPMs

HL-DT-ST DVDRAM GH22LS40

2 מאווררים רגילים

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההספקים לא מסתדראים לי....

כ מסך 7850 - 130W

מעבד דסקטופ ממוצע כלשהוא - נניח באזור ה 100W

כל יתר המחשב - 60W

צריכת החשמל היא 300W, ספק 375W יחזיק אותה ללא בעיה וספק 450W כבר מכיל מקדם ביטחון טוב של 1.5x. ספק 500W+ לא אמור להיהרס תוך 3 שנים וגם לא תוך 10 שנים במאמץ כזה נמוך

מה הקטע של התקתוקים ? - יכול להיות תוצאה של מאמצים רגעיים על המעבד (משהוא שעובד ברקע) וכו' ולא באמת בעיה בספק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא, זה קורה כמעט כל הזמן, גם כשהמחשב לא מתאמץ בכלל. זה יכול להתחיל גם רק בזמן ההפעלה של המחשב, או כשאין שום דבר פתוח.

זה גם בטוח מגיע מהספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אין לי מושג. ניסיתי לפתוח אותו, לוודא שהכבלים או יריעת הפלסטיק לא נוגעים במאוורר ושהמאורר נקי, אבל לא מצאתי כלום.

אם זה עוזר, המחשב היה כבוי מיום רביעי עד אתמול בערב ובנתיים הוא לא עושה רעש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושבת שהתיקתוק משתנה ביחס למאמץ. התיקתוק ממשיך גם כשאין פתוחים ואני לא נוגעת במחשב בכלל.

נראה לי שהספק מתחיל להקרין את רכיבים אחרים - המסך התחיל פתאום להבהב. הזכרון בזמן ההיבהובים האלו היה רק ב-45% תפוסה. אני תוהה אם אולי הוא לא מעביר מספיק מתח לכרטיס מסך..

אז אני מתלבטת בין ה-Seasonic M12II-620W ל-Seasonic X-650. באתר Wellcom.co.il ההבדל הוא רק 45 שקלים ל-3 שנים אחריות (למרות שאני לא בטוחה אם אפשר לסמוך על האתר הזה X: ). לצורך השוואה בKSP, ההבדל בין השניים הוא 160 שקלים ל-7 שנים.

דעות? התנגדויות? דברים שכדאי לשים לב אליהם בזמן הקנייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נראה ממש נורמלי שספק איכותי מתחיל לתת סימנים לא תקינים אחריי זמן כזה קצר (אורך חיים נורמלי לספק איכותי הוא 10 שנים ויותר). לכן אני מנסה להבין ממה התקתוקים מגיעים

האם הטלויזיה מחוברת למחשב ? אם לא אז אין קשר ביניהם, יכול להיות שיש קבלים מנופחים בטלויזיה

כמות הזיכרון התפוס אינה משפיעה על צריכת החשמל, מאמץ ה CPU כן משפיע ובצורה דיי ישירה

ה S12II/M12II הם סדרה ישנה יחסית אבל טובה (ואין בעיה להמשיך להשתמש בה גם למחשבים חדשים)

ה X הוא סדרה חדשה יותר. חלק מהדגמים הם ללא מאוורר או שבהם המאוורר כבוי כשהספק לא במאמץ גבוה - מה שאומר שהספק שקט יותר, אבל עליך לוודא זרימת אוויר ממאווררים אחרים דרך המארז והספק תמיד גם כשהספק לא נמקרר את עצמו, כך שבסוף רמת השקט תלויה בקירור המארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודעת אם זה נורמלי או לא, אבל זה מה שיש..

זה בטוח מגיע מהספק, זה לא מהמאוורר וכבר אין אחריות, אז אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהחליף אותו, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא היה אצלי הייתי מפעיל אותו פתוח (בזהירות לא להתחשמל) ובודק ממה התקתוק מגיע. זה יכול להיות קשור למאוורר גם כשהמאוורר בכלל לא מסתובב (פולסים ממעגל הבקרה של המהירות), הגנה כלשהיא ש "מתחילה להגיב ועדיין לא" - וזה יכול לקרות אם יש עומס יתר מצד החמשב על מסילת ה 5VS למשל (כלומר יש משהוא במחשב ולא בספק), וכדומה. כלומר, המשמשעות של הצליל יכולה להיות כל דבר החל מ "להחליף את הספק דחוף" ועד ל "להתעלם והוא יחזיק עוד 10 שנים"

מה קורה אם את מפעילה את הספק ללא המחשב ? (תנתקי את כל הכבלים מהחומרה, ותחברי ירוק (4 מהסוף באחד מהצדדים) + שחור בחיבור הראשי של הלוח על ידיי חוט/מהדק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...