מחשב דיי איכותי, לא זז! - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב דיי איכותי, לא זז!

Chura

Recommended Posts

לא אמרתי להחליף ספק.

רק להחליף את הכבל חשמל שההרדיסק מחובר דרכו, ולוודא שמחובר על אותו הכבל רק כונן אחד, ולא שניים מחוברים על אותו הכבל.

כבר נתקלתי בעבר במקרים בהם חיבור של שני כוננים על כבל יצר בעיה שנפתרה בניתוק אחד מהם מהכבל חשמל.

גם נתקלתי בבעיות שנבעו מחיבור הכוננים ללוח בסדר מסויים(כונן A לSATA 0 כונן B לSATA 1 וכו...), ואותם בעיות נעלמו כליל בסידור שונה של החיבורים על הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אולי אפילו קצת יותר מהיר.

הקטע הוא שלEVO 850 יש את תוכנת הCACHE של סמסונג RAPID.

ואותה תוכנה קטנה מאיצה בעזרת הזיכרון פעולות חוזרות, ומנפחת תוצאות בנצ'מארקים.

אבל אם אתה רוצה לנפח תוצאות בנצ'מארקים, ולהאיץ פעולות חוזרות, ממילא עדיף תוכנות צד שלישי כמו PRIMOCACHE, שאפשר לקנות ב100 שקל עם רשיון לכל החיים, או להפעיל בגרסת נסיון ל30 יום ולאפס את הזמן עם כלי פריצה שאפשר למצוא בטורנט בPB.

בארץ משום מה הEVO 850 בגלל שהוא קצת יותר פופולרי כנראה, נמכר ב100 שקל יותר מהMX200 בגרסת ה500GB, בעוד שמחירי היצרן והחנויות בארה"ב זהים.

אז אפשר לקנות את הMX200 שבבסיסו הוא כונן מעולה, ולקנות PRIMOCACHE, והמחיר יצא בארץ אותו הדבר, אך עם פוטנציאל ביצועים יותר טוב מהEVO 850.

או לחילופין לפרוץ את הPRIMOCACHE ולחסוך 100 שקל, ולקבל פוטנציאל ביצועים טוב יותר.

או לחילופין לא להתעסק בכלל עם תוכנת CACHE, ועדיין לקבל ביצועים טובים מאוד.

הCACHE מאיץ ביצועים רק של פעולות חוזרות, ובהתאם לכמות הזיכרון שאתה נותן לתוכנה.

בRAPID יש הגבלה לכמות הזיכרון שבשימושה, והיא אינה יודעת לעשות WRITE DEFER.

הRAPID גם לא יודע לעשות CACHE ליותר מכונן יחיד, ומוגבל רק לדגמים מסויימים של סמסונג.

לPRIMOCACHE יש יותר יכולות והגדרות.

אפשר להגדיל את כמות הCACHE לנצל גם 20GB ויותר עם יש.

אפשר לקבוע פרופיל CACHING לכמה כוננים שרוצים, ללא הגבלות על דגמים.

אפשר לקבוע פרופילים להרדיסקים ולהשתמש בזיכרון להאיץ כוננים מכאנים.

אפשר לקבוע פרופילים להרדיסקים ולהשתמש גם בזיכרון וגם בSSD!!!! כדי להאיץ הרדיסקים.

אפשר לעשות WRITE DEFER ולהשתמש בCACHE כBUFFER לפעולות כתיבה, באופן שהזיכרון יקבל את המידע ויודע למערכת ההפעלה שהמידע נכתב, מה שיהפוך את מהירות הכתיבה האפקטיבית(כל עוד יש מספיק בCACHE) למהירה כמו הזיכרון עצמו.

ובמקביל התוכנה תכתוב את המידע לSSD בקצב שלו, בזמן שאתה יכול להמשיך לעבוד כאילו הפעולת כתיבה הסתיימה.

אומנם זה קצת מסוכן תיאורטית כי אם תהיה הפסקת חשמל המידע יעלם למרות המערכת רשמה שהוא קיים, אך בדרך כלל לא יקרה שום דבר שלא היה קורה אם הפסקת החשמל היתה מתרחשת באמצע פעולת כתיבה רגילה.

אני השתמשתי בזה שנים ללא שום בעיה, וגם עברתי כמה וכמה הפסקות חשמל בדרך.

בקיצור אין מה להתלהב מה850 EVO ותוספת הביצועים הקטנה מהRAPID.

ממילא מדובר על תוספת ביצועים רק למעט פעולות חוזרות ו/או קצרות(כי הוא עושה שימוש במעט יחסית, בין 1-3GB אולי אפילו פחות, תלוי בכמות הזיכרון הכללית שלך במחשב).

ואם יש לך הרבה לתת לCACHE(נאמר 8GB מתוך 16GB), אז הRAPID לא ינצל יותר מ3, וגם עם אותם 3GB הוא יעשה עבודה חלקית ובינונית, ומוגבלת בעיקר לקריאה(כי מטעמי שמרנות אין לו WRITE DEFER).

בקיצור אני במקומך הייתי קונה 500GB MX200, וקודם כל עובד ללא תוכנת CACHE ורואה כמה זה מטיס לי את המחשב.

ואחרי שבועיים עבודה עם הSSD במצב הזה, הייתי מתקין PRIMOCACHE, שם לו כמה GB זיכרון פנוי ש/אם יש מעבר לבסיס שאתה צריך למערכת/תוכנות/משחקים, ובודק אם יש שינוי מורגש.

אחרי שבועיים אפשר שוב לבטל ולבדוק.

אפשר גם כל שעתיים אם בא לך.

אבל אתה יודע מה... בכל מקרה תהיה מבסוט מהמטוס, ולא תרגיש צורך בשיפור ביצועים.

500MB/S עם 100K IOPS זה מטוס איך שלא תסתכל על זה.

זה כמו עוגת גבינה איכותית ללא פיצפוצי שוקולד, ועוגת גבינה איכותית עם פצפוצי שוקולד.

פצפוצי השוקולד זה לא העיקר.

למרות שאם יש לך הרבה זיכרון, זה יכול להיות חתיכת פינוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לקנות 250GB ולחסוך, אתה יכול ללכת על הBX100 250GB שעולה 484 שקל בTMS.

גם עם זה המחשב שלך יטוס.

בקטגוריה הזאת ממילא לא הייתי מחפש להשקיע מעבר לכונן המשתלם הזול ביותר(בדגש על משתלם, כי יש כוננים זולים שלא הייתי מתקרב אליהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק מציין אפשרויות תיאורטיות.

ההמלצה שלי היא שבכלל לא צריך את זה, וגם לא יקר לקנות את זה.

מבחינה חוקית זה גם תחום אפור.

כי התוכנה נמצאת בTRIAL MODE שהוא לגמרי חוקי.

למה אסור לאפס את הTRIAL PERIOD?

האם אסור להתקין וינדוס חדש ובו להתקין שוב את התוכנה?(שתאפשר לך 30 יום נוספים מאותו הרגע).

הרי זה תקין לחלוטין ללא שום פריצה.

מה ההבדל בין התקנה חדשה של וינדוס והתוכנה, לבין שינוי משהו במערכת הפעלה שלך!!!

איפה כאן אתה עובר על החוק?

זה תחום מאוד אפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...