צריך עזרה בC# בעדכון נתונים מ-2 מסכים (Master/Detail) - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בC# בעדכון נתונים מ-2 מסכים (Master/Detail)

Da-Funk

Recommended Posts

היי,

יש לי שני פורמים שמכילים מידע שקשור אחד בשני. מסך אב - "יצירה ועדכון פרטי אדם" ומסך בן - "יצירה ועדכון כתובות" שבצד השרת יש 2 טבלאות מתאימות. אדם וכתובות של אדם.

בגלל שלא ניתן לעדכן כתובות לאדם לפני שנשמר אדם אני שומר את כל הנתונים פעם אחת כשמתמש לוחץ Save במסך של יצירת אדם.

הבעיה מתחילה שמשתמש יכול למלא פרטי כתובות ולהחליט בסוף שהוא רוצה לצאת ללא שמירה מהמסך.

מה שקורה שאני צריך להחזיר את הטבלה של כתובות למצב שהיתה לפני השינויים (לעשות Revert). ניסיתי לבצע זאת באמצעות ()DataTable.RejectChanges אבל זה לא עובד במקרה הבא: המשתמש פותח מסך כתובות משנה דברים ולוחץ על שמירה ואז המשתמש נכנס פעם שניה משנה דברים ולחוץ על "יציאה ללא שמירה" (כל זה לפני ששמר במסך הראשי של אדם). התוצאה היא שנמחקים גם הנתונים מהשמירה הראשונה שלו שהיתה צריכה כן להשמר. וזה קורה בגלל שאני כותב ל DB בצורה ידנית (command) הכל רק בסוף התהליך.

אז הגעתי למסקנה הבאות:

1. או שהביצוע שלי שגוי ואני צריך ליצור רשומת אדם ב-DB מיד ברגע שנכנסים למסך אדם במצב יצירה ואז אם המסך לא עובר ולידציה או שהיוזר מבטל למחוק את השורה מה- DB. ואז יש לי id להעביר ולשמור עליו פרטי כתובות מתי שמתחשק לי ולא רק בסוף.

2. או שהביצוע נכון ואין טעם ליצור ב- DB רשומות כל עוד אין צורך אבל יש דרך הרבה יותר טריוויאלית לסיטואציה הזו שאני לא מכיר או זוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...