שתיתם אלכוהול ונמנמתם ברכב? העליון: זו נהיגה בשכרות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתיתם אלכוהול ונמנמתם ברכב? העליון: זו נהיגה בשכרות

CXC

Recommended Posts

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הרכב מונע ומישהו יושב בכסא נהג ? .

זה נהיגה.

זה עובדתית לא נכון.

לדוגמה, אסור לדבר בטלפון ב"זמן נהיגה", אבל כן מותר לדבר בטלפון כשאתה חונה בצד הדרך (ולאחרונה אפילו ברמזור אדום) על אף שהרכב עדיין מונע.

מה גם שאפילו ברמה העקרונית זה לא ממש הגיוני. אם אני רוצה לשבת באוטו ככה סתם עם רדיו פועל נניח, אני צריך להניע אוטו על מנת שלא יגמר המצבר.

גם מבחינה משפטית אבל בעיקר מבחינה הגיונית/מוסרית - זה ממש לא "נהיגה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה, אסור לדבר בטלפון ב"זמן נהיגה", אבל כן מותר לדבר בטלפון כשאתה חונה בצד הדרך (ולאחרונה אפילו ברמזור אדום) על אף שהרכב עדיין מונע.

האמת שהיא שהתקנה מדברת במפורש על כך שהרכב נמצא בתנועה:

(ב) (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב –(א) לא יאחז בטלפון קבוע או , ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;

(ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);

(2) בתקנת משנה זו –

"דיבורית" - התקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו;

"טלפון" - מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל עניין של משחקי הדגשה, שאתה בחרת לעשות ולא היתה במקור. הנה המשפט הראשון בהדגשה שונה:

(ב) (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב –(א) לא יאחז בטלפון קבוע או , ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;

מדובר על נהיגה. נכון שיש סייג נוסף לגבי התנועה (זאת בדיוק התוספת שדיברתי עליה שתוקנה לאחרונה) אבל ההגדרה הראשונית היא שמדובר בנהג שנוהג ברכב - כלומר במהלך נהיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רוצה לשבת באוטו ככה סתם עם רדיו פועל נניח, אני צריך להניע אוטו על מנת שלא יגמר המצבר.

ואם אני משאיר ילד בן 7 מאחורי ההגה כשהרכב מונע וחונה, זה בסדר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עובדתית לא נכון.

מה גם שאפילו ברמה העקרונית זה לא ממש הגיוני. אם אני רוצה לשבת באוטו ככה סתם עם רדיו פועל נניח, אני צריך להניע אוטו על מנת שלא יגמר המצבר.

יש לך את פסק הדין ואת המסמכים המשפטיים ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני משאיר ילד בן 7 מאחורי ההגה כשהרכב מונע וחונה, זה בסדר ?

זה ממש לא אותו דבר מהסיבה הפשוטה שבניגוד להשוואה שאתה מנסה לעשות, אדם בוגר שיכור זה לא שווה ערך לילד בן 7.

כשאדם בוגר שיכור מחליט שהוא רוצה לישון ברכב מכיוון שהוא שיכור ולא יכול לנהוג הביתה (החלטה לגיטימית וחוקית לחלוטין, שבוודאי עדיפה על האופציה של נהיגה בשכרות אפילו אם הדרך קצרה מאוד), אז הוא משאיר את הרכב על פארקינג (ובניגוד לילד בן 7 מבין מה "הידית הזאת עושה") מוריד את המשענת של הכיסא ומנמנם קצת. אם הוא רוצה להשאיר את הרכב מונע כי לא אכפת לו מעלות הדלק הזניחה יחסית בעמידה והוא מוכן להקריב אותה בשביל שיהיה לו מזגן ורדיו - אז מה בדיוק הבעיה?

ומה זה משנה אם הוא יושב בכיסא של הנהג או בכיסא ליד? מה זה משנה פרקטית, בוא תסביר לי.

כי אם הוא בכיסא של הנהג אז הוא "יכול להעביר ל-D ולנסוע"? וואו, ואם הוא יושב בצד של הנהג אז הוא לא יכול *לעבור כיסא* ואז "להעביר ל-D ולנסוע"?

בשני המקרים ההחלטה האם "להעביר ל-D ולנסוע" זו החלטה מודעת, שכל עוד היא לא בוצעה - אין פה שום עבירה.

בדיוק כמו שלא תעצור מישהו שמחזיק (ברישיון כמובן) ותאשים אותו ברצח (!) רק בגלל שהוא עלול להשתמש בנשק הזה ככלי רצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהדוגמה האחרונה לא טובה, כי אאל"ט החוק הישראלי אוסר על אחזקת כלי יריה (בפועל, על גופך) במצב שכרות, גם אם לא נעשית בו כל פעולה. עם זאת, גם תחת החוק הזה יש הבדל גדול מאוד בין סתם "אחזקת" בשכרות לבין ירי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה העיקרית כאן אינה "האם זה בסדר", אלא האם זה שווה ערך ללתת לאותו ילד ממש לנהוג ברכב, כשהרכב נוסע. זו אותה העבירה מבחינתך?

אתה חושב שלמישהו אכפת אם נסעת או עמדת.

ברגע שאתה יושב במושב הנהג והרכב מונע, אתה הנהג.

ובשביל לנהוג צריך רישיון נהיגה לרכב ובתוקף.

ובדומה גם לטלפון סלולארי אין שום אבחנה.

אם הרכב בתנועה ואחזת את הטלפון ביד. לא מעניין אף אחד אם דיברת או סימסת או סתם אחזת אותו

מספיק שראו אותך מחזיק את הטלפון ואתה נחשב כמשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא אותו דבר מהסיבה הפשוטה שבניגוד להשוואה שאתה מנסה לעשות, אדם בוגר שיכור זה לא שווה ערך לילד בן 7.

כשאדם בוגר שיכור מחליט שהוא רוצה לישון ברכב מכיוון שהוא שיכור ולא יכול לנהוג הביתה (החלטה לגיטימית וחוקית לחלוטין, שבוודאי עדיפה על האופציה של נהיגה בשכרות אפילו אם הדרך קצרה מאוד), אז הוא משאיר את הרכב על פארקינג (ובניגוד לילד בן 7 מבין מה "הידית הזאת עושה") מוריד את המשענת של הכיסא ומנמנם קצת. אם הוא רוצה להשאיר את הרכב מונע כי לא אכפת לו מעלות הדלק הזניחה יחסית בעמידה והוא מוכן להקריב אותה בשביל שיהיה לו מזגן ורדיו - אז מה בדיוק הבעיה?

ומה זה משנה אם הוא יושב בכיסא של הנהג או בכיסא ליד? מה זה משנה פרקטית, בוא תסביר לי.

כי אם הוא בכיסא של הנהג אז הוא "יכול להעביר ל-D ולנסוע"? וואו, ואם הוא יושב בצד של הנהג אז הוא לא יכול *לעבור כיסא* ואז "להעביר ל-D ולנסוע"?

בשני המקרים ההחלטה האם "להעביר ל-D ולנסוע" זו החלטה מודעת, שכל עוד היא לא בוצעה - אין פה שום עבירה.

בדיוק כמו שלא תעצור מישהו שמחזיק (ברישיון כמובן) ותאשים אותו ברצח (!) רק בגלל שהוא עלול להשתמש בנשק הזה ככלי רצח.

ברור..

כי אנשים שהולכים לישון בתוך מונע, זה השגרה. נורמלי לחלוטין..

לא החלטתי עדיין אם אתה רציני או סתם מטריל פה אנשים..

מישהו שיכור ובמקום להזמין מונית הוא הןלך ל"נמנם" ברכב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה חנון מחשבים ולא יוצא למסיבות וכאלה, אבל לידיעתך - יש המון אנשים שבסוף הערב שיכורים מדיי, הגיעו עם אוטו ולא יכולים פשוט להשאיר אותו שם ולקחת מונית, ופשוט מחליטים לישון קצת באוטו (זה גם נשמע להם הגיוני מאוד בין היתר כי הם... שיכורים. וגם כי למה לא?) עד שזה יעבור.

וכן, אם אנחנו בקיץ וחם (או בחורף וקר..) אז מניעים אותו בשביל שיהיה מזגן.

מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא שבמקרה הזה הרכב עמד באמצע הכביש כשהבן אדם כן התכוון לנסוע. אז מכאן יוצא שאוליי הוא התחיל לנסוע ואז נרדם ובמקרה האוטו נעצר כי הוא נתקע באוטו חונה.

אבל יש מצב שלא היה בלם יד.

לא יודע, אין מספיק מידע.

הפרטים הקטנים חשובים.

אגב, בשביל לישון באוטו מונע אתה לא חייב לישון במושב של הנהג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה חנון מחשבים ולא יוצא למסיבות וכאלה, אבל לידיעתך - יש המון אנשים שבסוף הערב שיכורים מדיי, הגיעו עם אוטו ולא יכולים פשוט להשאיר אותו שם ולקחת מונית, ופשוט מחליטים לישון קצת באוטו (זה גם נשמע להם הגיוני מאוד בין היתר כי הם... שיכורים. וגם כי למה לא?) עד שזה יעבור.

וכן, אם אנחנו בקיץ וחם (או בחורף וקר..) אז מניעים אותו בשביל שיהיה מזגן.

מה הבעיה?

ניתן ורצוי להזמין מונית.

נ.ב-

מי הולך למסיבה עם הרכב שלו ?.

בידיעה שהוא הולך לשתות . בידיעה שיהיה אסור לו לנהוג אחרי המסיבה .

אתה סתם מחפש.

לפעמים זה טוב, לפעמים זה רע. עכשיו זה רע.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב,

http://www.psakdin.co.il/Document/%D7%A9%D7%AA%D7%99%D7%AA%D7%9D-%D7%90%D7%9C%D7%9B%D7%95%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%95%D7%A0%D7%9E%D7%A0%D7%9E%D7%AA%D7%9D-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%96%D7%95-%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA#.VXgr-flVikp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...