Edge: דפדפן הדור הבא שיהיה חלק מחלונות 10 - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Edge: דפדפן הדור הבא שיהיה חלק מחלונות 10

ududy

Recommended Posts

מה פתאום, כל מערכת הפעלה עושה CACHING לקבצים.

אם כבר אז גם בנושא הזה מפגרים בשיטתיות מבחינת מה שהיה ניתן לעשות.

הם עובדים בשיטת FILE CACHING שלם, מה שאומר למשל שאין להם יכולת לעשות CACHING לפעולות חוזרות שקוראות מאיזור מאוד ספציפי מקובץ מאוד גדול.

זה או CACHE לכל הקובץ כולו בזיכרון, או כלום.

בגלל הטבע של ההרדיסקים יצרה העדפת CACHING לקבצים קטנים, כדי שההרדיסק יאלץ לזוז בין כמה פעולות מקבילות כמה שפחות.

הרבה זמן עבר מאז והם עוד לא עשו אופטימיזציה לSSD.

כשאתה רואה ומבין איך תוכנות כמו PRIMOCACHE עושות CACHING אתה מגיע למסקנה שמיקרוסופט בפיגור גדול בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרגיל אתה טרול

מה הקשר בין primocache למערכת הפעלה? למה אתה מצפה לקבל אותה פונקציונליות?

תשווה את יכולות ה caching או העתקת קבצים למערכת הפעלה אחרת, לא לתוכנות ייעודיות.

בנוסף - בפועל, "הפונקציה" של תור העתקת קבצים לא קיים גם בosx וגם לא נתקלתי בו במערכות מבוססות .

וזה באמת לא בסדר שמיקרוסופט לא מקשיבים לך בנושא - הרי חזרת ואמרת אחרי כל גירסה חדשה שיצאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרוסופט היא הטרול.

נמצאת שם למעלה וגורפת כספים כמונופול.

תוקעת את כולם עם מפגרת.

עושה רק מה שצריך כדי לחסל את התחרות, ותו לא.

חברה ששמה זין על המשתמשים, ורק מעתיקה מאחרים אחרי שאלו קצרו הצלחה רחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד מלא דברים:

מערכת הcache שלה לא ברמה של primocache

הכתבן שלה לא ברמה של אופיס

הצייר שלה לא ברמה של פוטושופ

הסוליטר שלה לא ברמה של 5

ויש עוד מלא דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כתבת רק דבר אחד

זו דוגמה.

יש מיליון דברים קטנים ופשוטים שהיו צריכים להיות קיימים אם לא בWINDOWS אז לכל הפחות בויסטה, ועדיין לא קיימים ב10.

למשל מכיר את זה שחלון קופץ לבקש אישור? למה הוא תמיד ממורכז?

למה שהוינדוס לא יחפש איזור פנוי בDESKTOP בו לא תצטרך להזיז חלון כדי להגיע לחלון האישור.

כל כך קשה לביצוע?

לא מספיק הגיוני?

מסובך מדי בשביל האדם הפשוט להבין לבד?

מחזור כספי של מאות מיליונים לא מספיק בשביל לממן את הפיתוח?

מיקרוסופט פשוט חבורת מפגרים.

אין הסבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא יהיה ממורכז? מה זה לחפש מקום פנוי? אתה צריך לענות כן או לא ועכשיו, טוב שמקפיצים את זה במרכז, אני צריך לחפש למה התוכנה לא מתקדמת?

אתה מתחיל לדבר שטויות. גם שיטת העבודה זה של תוכנות צד שלישי, אין שום סיבה בעולם שמה שיש שם יהיה במערכת ההפעלה? למה שאני אוותר על אם אני לא מעוניין בזה? אולי אני צריך את הזיכרון הזה לעבודה עם תוכנת שצורכות יותר?

חלונות בא להציע לך פלטפורמה מצד אחד כמה שיותר אינטואיטיבית, אבל מצד שני כזאת שמאפשרת לעבוד בצורה נקייה ולאפשר לאנשים להתאים את המערכת באמצעות תוכנות צד שלישי כרצונם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה סובל מתופעת "חושב-שהשמש-זורחת-לו-מהתחת"

חשבת אולי שהדעה שלך לא משותפת לכל שאר ייצורי העולם ושבונים מוצר צריך להתאים אותו לכל הלקוחות ולא רק לאחד?

ואולי אם אין את ה"פיצ'ר" הזה באף זה אומר שכולם הגיעו למסקנה אחרת ממך על מה נכון ומה לא?

או שאולי אתה טוען שאתה יודע יותר טוב מכל המפתחים/מעצבים/אנשי QA/מנהלי צוותים בעולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו ניכנס לפרופורציות,

המוצרים של מיקרוסופט עושים את העבודה אחרת הם לא היו הסטנדרט אצל רבים מאיתנו, אין מה לעשות.

מה שהופך את מיקרוסופט לדינוזאור לדעתי זה תנאי הרישיון, המון חברות ענק מעניקות רישיון חינמי למשתמש ביתי או רישיון במחיר מוזל כלשהו וגובות תשלום מתאגידים ועבור תמיכה, מיקרוסופט דורשת מאות דולרים לרישיון מהמשתמש הביתי. רוב התוכנות שלה דורשות רישיון במחיר מופקע, אם הם היו נותנים גרסה ביתית במחיר עממי או כמו שחלק מהפצות הלינוקס עושות (תוכנה חינם, תמיכה בתשלום) היא היית הרבה פחות דינוזאור מבחינתי.

לגבות תשלום עבור שרתים, עבור עמדות משתמש בתאגידי ענק וכיו"ב? לגיטימי. אבל לקחת תשלום עבור רישיון שמוגבל למחשב אחד פיזי למשתמש ביתי בסכום של מאות דולרים זה פסיכי לגמרי.

פעם לא היו לנו אלטרנטיבות היום בעידן המידע, הסמארטפונים והטאבלטים יש לנו הרבה חלופות לביצוע המון פעולות שפעם רק במחשב יכולנו לבצע. המון מכרים ובני משפחה שלי שבעבר היו צמודים למחשב עבור כל פעולה עובדים היום עם סמארטפון בלבד ולעיתים רחוקות טאבלט. צריך להתקדם הלאה ולא להישאר בעבר.

בנוגע למשחקי וידאו שהיוו את אחת הסיבות העיקריות של לכך שמיקרוסופט פופולרית בקרב משתמשים ביתיים (גיימרים) כבר תקופה ארוכה שסטים מפעילים את SteamOS ומפיצים קליינט ללינוקס עם משחקים שפועלים בלינוקס. וואלב לא חברה ארכאית והם לא עושים צעדים מטופשים (מודים בתשלום... או קיי.. אבל בד"כ... P: ) ויש כאן משהו. כבר אפשר לרכוש מחשבי שמיועדים לגיימינג מהחנות של סטים.

בינינו למשתמש הביתי מזמן אין סיבה להיות צמוד כמו וריד ואינפוזיה למערכת ההפעלה והכלים של מיקרוסופט, מלבד מקרים קיצוניים שנדרשת תמיכה של פונקציה מסויימת מתוכנת מיקרוסופט או רכיב חומרה עם דרייבר שעובד על גרסה מסויימת של ווינדוס ממש לא נתקלתי במקרים שחייב מערכת הפעלה של מיקרוסופט.

בכלל היום המון תכנים שפעם היו זמינים כתוכנות בסביבת שולחן העבודה זמינים כאפליקציות בסמארטפון או זמינים להפעלה דרך הדפדפן, אפילו יש לנו בתוך הדפדפן וזה עובד לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מערכות הפעלה חינמיות (שהן לא היפי-לינוקס)?

אתה מכיר חלופות לאופיס (free וlibre לא נחשב) בחינם?

אל תצפה ממיקרוסופט לעשות דברים כאשר המציאות בשוק היא אחרת. מוכרת את המערכת הפעלה שלה ביוקר ואת חבילת התוכנות פרודקשין שלה גם ביוקר. דברים לא באים בחינם בלי סיבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מערכות הפעלה חינמיות (שהן לא היפי-לינוקס)?

אתה מכיר חלופות לאופיס (free וlibre לא נחשב) בחינם?

אל תצפה ממיקרוסופט לעשות דברים כאשר המציאות בשוק היא אחרת. אפל מוכרת את המערכת הפעלה שלה ביוקר ואת חבילת התוכנות פרודקשין שלה גם ביוקר. דברים לא באים בחינם בלי סיבה

ממש לא מבין את ההערות שהדגשתי.

התקנתי להרבה אנשים ליברה- והם מאוד מרוצים ממנה. אם אין צורך בפונקציה שקיימת רק באופיס של מיקרוסופט אז ליברה עובדת מצוין. אני אישית משתמש בחבילה אצלי בעסק.

ומה הבעיה בלינוקס באמת שאין לי מושג, במידה ואתה לא משתמש בשום כלי או תוכנה שעובד רק במערכת ההפעלה ווינדוס מגרסה כלשהי אתה בהחלט יכול להנות היום ממערכת ההפעלה לינוקס.

מינט בגרסה החדשה כל כך פשוטה להתקנה ומגיעה עם כל הכלים שאתה צריך בצורה מובנית, התחזוקה הרבה יותר פשוטה מווינדוס ורוב אם לא כל הכלים שתצטרך הם בחינם.

בקשר לחבילות אני אהיה עוד יותר קיצוני איתך, יש לך חינם של מיקרוסופט בדפדפן ואופיס חינם של גוגל גדפדפן ושניהם עובדים בצורה נאה, זה לא משתווה כמובן לאופיס המלא שאתה מתקין במחשב אבל זה מספיק לדברים הפשוטים שרובנו עושים ביום יום.

ובו קח דוגמה למערכת הפעלה מאוד פופולרית שהיא גם בחינם,

אנדרואיד.

כמו שאמרתי רבים ממכריי שבעבר עבדו עם מחשב יום יום מסתדרים נהדר עם סמארטפון או טאבלט אנדוראיד בלבד.

יש תוכנות מקצועית, הרישיון שלהם מצדיק את המחיר ומול זה אין לי שום תלונה זה מכובד. אני לא מצפה למשל ממשתמש ביתי שיצטרך את חבילת התוכנות של Adobe כדי לערוך את התצלומים מאירוע משפחתי יש לו בשביל זה כלים חינמיים פשוטים או כלים ביתיים במחיר מוזל אבל משתמש מקצועי בהחלט ירצה לשלם על הרישיון ולקבל תמיכה בנוסף לתוכנה המקצועית יותר.

זאת הנקודה שלי,

כדי לעבוד בימינו עם מוצרים של מיקרוסופט אתה חייב קודם כל מערכת הפעלה שהרישיון שלה דרקוני ויקר בצורה מחרידה, אם אתה מעוניין באופיס ואתה פלוני שאינו עובד משרד החינוך עליך לשלם עוד כמה מאות לרישיון נוסף. הרישוי של בחלק מהמקרים יכול לעלות כמו המחשב עצמו וזה פשוט מגוחך לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא יהיה ממורכז? מה זה לחפש מקום פנוי? אתה צריך לענות כן או לא ועכשיו, טוב שמקפיצים את זה במרכז, אני צריך לחפש למה התוכנה לא מתקדמת?

זה פשוט לא נכון.

קודם כל זה לא תמיד קופץ קדימה, הרבה פעמים זה נשאר מאחורי אחרים להם יש PRIORITY ON TOP או שקיבלו ACTIVE מיד איך שהחלון השני יצא.

אני אתן לך דוגמה, אני מעתיק או עושה פעולה אחרת שיש לה חלון בקרה, כשהפעולה צריכה תשובה, האם היא מתייחסת למיקום החלון הקיים בו מיקמתי אותה לנוחותי? או שהיא חוזרת למרכז?

היא חוזרת למרכז.

חלונות בא להציע לך פלטפורמה מצד אחד כמה שיותר אינטואיטיבית, אבל מצד שני כזאת שמאפשרת לעבוד בצורה נקייה ולאפשר לאנשים להתאים את המערכת באמצעות תוכנות צד שלישי כרצונם.

שטויות.

חלונות בכלל לא אינטואיטיבית.

והדבר האחרון שאפשר לומר על זה שהיא מאפשרת לחברות צד שלישי לפתח הלאה.

מיקרוסופט מאז ומעולם הקשו מאוד על חברות צד שלישי לפתח ולהחליף כלים ותצוגה כחלק מהממשק של הוינדוס.

ומיקרוסופט בעצמם מעולם לא טרחו לפתח דברים שנחוצים למערכת הפעלה ברמה הבסיסית ביותר.

זאת בדיוק הנקודה שלי.

אדם לא צריך לקנות 20 תוכנות צד שלישי בשביל לקבל כמה כלים בסיסיים קצת יותר מפותחים.

ריבוי מסכים היה במשך שנים ארוכות עניין שמיקרוסופט לא התייחסו אליו בפיתוח הוינדוס.

ועדיין יש הרבה עבודה לעשות שם.

דברים בסיסיים, לא משהו בשמיים.

או שאולי אתה טוען שאתה יודע יותר טוב מכל המפתחים/מעצבים/אנשי QA/מנהלי צוותים בעולם?

יודע יותר טוב מהמפגרים במיקרוסופט ב1000%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי להרבה אנשים ליברה- והם מאוד מרוצים ממנה. אם אין צורך בפונקציה שקיימת רק באופיס של מיקרוסופט אז ליברה עובדת מצוין. אני אישית משתמש בחבילה אצלי בעסק.

ומה הבעיה בלינוקס באמת שאין לי מושג, במידה ואתה לא משתמש בשום כלי או תוכנה שעובד רק במערכת ההפעלה ווינדוס מגרסה כלשהי אתה בהחלט יכול להנות היום ממערכת ההפעלה לינוקס.

אז אני לא מסתפק. התחליף שלהם לאקסל זה בדיחה (וגם של DOCS) וגם התחליף של וורד לא מככב יותר מדי

ולא, אני לא יכול להינות היום בלינוקס יותר מאשר בווינדוס.

מינט בגרסה החדשה כל כך פשוטה להתקנה ומגיעה עם כל הכלים שאתה צריך בצורה מובנית, התחזוקה הרבה יותר פשוטה מווינדוס ורוב אם לא כל הכלים שתצטרך הם בחינם.

היא המערכת לינוקס הכי קלה להתקנה כיום. נכון. אבל עדיין אני צריך להתקין לפחות 3 דרייברים שונים ידנית (טרמינל) ולהחזיק אצבעות שכל העסק יעבוד בכלל

בקשר לחבילות אני אהיה עוד יותר קיצוני איתך, יש לך חינם של מיקרוסופט בדפדפן ואופיס חינם של גוגל גדפדפן ושניהם עובדים בצורה נאה, זה לא משתווה כמובן לאופיס המלא שאתה מתקין במחשב אבל זה מספיק לדברים הפשוטים שרובנו עושים ביום יום.

אופיס 365 לא חינמי.אופיס אונליין הוא חינמי ועדיין מדובר בגרסא מסורסת.

ומה ההפתעה? מייקרוסופט רצו להיכנס לשוק האונליין שמכיל גרסאות מסורסות וחינמיות של תוכנות מקצועיות שעד עכשיו היו זמינות אופליין.

ברור שהם היו צריכים לעשות את זה חינם. יש כבר שוק קיים חינמי ואף אחד לא יעבוד למוצר החדש שגם עולה כסף

תראה את המפגרים בADOBE שהעבירו את כל התוכנות שלהם למודל ענן+תשלום חודשי. כולם שונאים אותם כי הם ניסו להיכנס לשוק עם מוצר שבכלל לא מתאים לו

ובו קח דוגמה למערכת הפעלה מאוד פופולרית שהיא גם בחינם,

אנדרואיד.

כמו שאמרתי רבים ממכריי שבעבר עבדו עם מחשב יום יום מסתדרים נהדר עם סמארטפון או טאבלט אנדוראיד בלבד.

אנדרואיד הוא בסופו של דבר פרוייקט קוד פתוח. כל חברה יכולה לקחת את הקוד מקור,להרכיב טלפון ולהתאים גרסא. *אבל* שומרת לעצמה את האפשרות להרוויח כסף בצורת רישיון ואישורים (נקסוס).

יש תוכנות מקצועית, הרישיון שלהם מצדיק את המחיר ומול זה אין לי שום תלונה זה מכובד. אני לא מצפה למשל ממשתמש ביתי שיצטרך את חבילת התוכנות של Adobe כדי לערוך את התצלומים מאירוע משפחתי יש לו בשביל זה כלים חינמיים פשוטים או כלים ביתיים במחיר מוזל אבל משתמש מקצועי בהחלט ירצה לשלם על הרישיון ולקבל תמיכה בנוסף לתוכנה המקצועית יותר.

אז תיקח את התחליפים החינמיים/האינטרנטיים ותפסיק להתלונן. אולי לא שמת לב אבל בכל מה שקשור למסמכים ומצגות יש רק 2 חבילות תוכנה מקצועיות (MS ואפל) ושניהם בתשלום (כבד)

זאת הנקודה שלי,

כדי לעבוד בימינו עם מוצרים של מיקרוסופט אתה חייב קודם כל מערכת הפעלה שהרישיון שלה דרקוני ויקר בצורה מחרידה, אם אתה מעוניין באופיס ואתה פלוני שאינו עובד משרד החינוך עליך לשלם עוד כמה מאות לרישיון נוסף. הרישוי של בחלק מהמקרים יכול לעלות כמו המחשב עצמו וזה פשוט מגוחך לחלוטין.

ושוב, זה משותף לכל מערכות ההפעלה (יש רק 2) שלא מונעות ע"י אידיאלים אלה ע"י הגיון כלכלי

אם אתה *מעוניין* באופיס אז תשלם. אם לא אז יש מספיק אלטרנטיבות חינמיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...