שאלה בקשר לעריכת וידאו - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לעריכת וידאו

Googleness

Recommended Posts

משהו שאני מנסה לפענח (פצחתי בתחביב של ערכית וידאו, בד"כ זה מGameplay שלכדתי) זה הנושא של קידוד ומיזעור הקובץ.

הרבה פעמים תוכנות עריכה כולל תוכנות מקצועיות כמו של אדובי - מייצאות לי קבצי ענק ששוקלים גיגה-בייטים לפרקי זמן של 10 דקות-שעתיים.

לא משנה כמה אני משחק עם ההגדרות של הייצוא זה תמיד יתפוס נפח ענק.

לבסוף הגעתי לתוכנה בשם Handbrake ועם מספר הגדרות אליהן הגעתי לאחר ניסוי וטעייה הגעתי לסט של הגדרות שבצורה מאוד מוצלחת מכווץ לי סרטוני HD (1080p( מנפחים של גיגבייטים לעשרות-מאות מגה-בייטים בודדים. במידה ויש תוכן סטטי כמו תמונה או צילום-מסך באמצע אז בכלל הקובץ מתמזער עוד יותר.

היו לי כבר קבצים שמיזערתי ככה מגיגה-שתיים ל10 מגה שזה די פסיכי.

השאלה שלי היא מדוע התוכנות לעריכת וידאו בהן אני התנסיתי (כרגע אני מנסה את Premiere PRO CC) לא מצליחות לקודד לי קבצים בנפחים שפויים ואילו בעזרת הכלי Handbrake אין לי שום בעיה? לדוגמא וידאו של שעה בערך בPreset של YoutubeHD720P מוציא לי קובץ של 7 גיגה!

למי שמעוניין באיזה הגדרות אני משתמש אז לאחר ניסוי וטעייה זה מה שהגדרתי, אולם זאת גרסה ישנה יותר והממשק השתנש מעט מאז וייתכנו שינויים מהתמונה לגרסה הנוכחית.

בנוסף לאחר הקידוד בHandbrake אני ממש לא מבחין באובדן איכות בגרפיקה או בסאונד.

Downside יחיד לשיטה הוא שהקידוד של באורך של שעה בערך יכול לקחת אצלי שעתיים בערך (במקסימום) אבל ממש לא מפריע לי מכיוון שאני אוגר ומבצע קידוד בשעות הלילה עם פקוד למחשב להיכנס למצב שינה כשהתוכנה מסיימת.

תודה על הטיפים וההסברים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם משתמש בה אבל לא לוידאו.

בוידאו בעבר השתמשתי בה לפני Handbrake אבל היא הייתה קורסת לי באמצע בלי הפסקה.

יש מצב שבגרסה החדשה זה מתוקן?

ובאיזה הגדרות אתה משתמש כדי לייצא ליוטיוב (720 ו 1080 ב30 FPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מתוכנות העריכה אינן מצטיינות בייצוא איכותי מתוך התוכנה( אני מסתכל עליך Avid Media Composer....),ובמקרים כאלה עדיף לייצא קובץ גדול (עם הגדרות שתואמות להגדרות מקור חומר הגלם) ומשם לפתוח את הקובץ בתוכנת המרה (Soreenson Squeeze,adobe media encoder) או הנדברייק החינמית.

ואז בחירה בפרמטרים שייתנו תוצאה הכי טובה מבלי לאבד איכות ניכרת לעין(או מעט ממנה במקרה שחייבים גודל קובץ קטן)

העניין שתמיד יהיה tradeoff של גודל מול איכות,וכמובן אם אתה PASS אחד של קידוד או שניים (או יותר "מולטי-פס")

ממליץ על VidCoder,היא encoder חינמית ממש טובה,ואם אתה בא מהנדברייק הממשק מאוד דומה.

ההגדרות שלי לייצוא ליוטוב 720P

5000-7000KBPS

2 PASS

1080P

8000-12000KBPS

2 PASS

בעיקר דרך sorenson Squeeze

אם אני מייצא מAVID קובץ גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט אנסה עם VidCoder.

סתם דוגמא,

עשיתי אתמול וידאו ניסיון אחרי שתרגלתי כמה דברים בPremiere, הייצוא מהתוכנה לאחר קידוד ב Adobe Media Encoder נתן לי קובץ 1080@30fps ליוטיוב (על הפריסט עם תוספת של V בתיבות שמשפרים את התוצאה הסופית אך מאריכים את משך הזמן של הקידוד) ויצא לי קובץ באורך 3 דקות בנפח של 342 מגה.

מנגד את אותו הקובץ הרצתי בהנדברייק לאחר מכן והיא מיזערה לי אותו ל136 מגה בלבד ובלי שהבנחתי בהבדל כלשהו.

מה שכן שמתי לב שקבצים שיצאו מהנקודר של אדובי עם הפריסט לYouTube למרות שעלו בנפח גדול יותר עברו Processing ביוטיוב תוך כמה רגעים בודדים ואילו הקבצים שאני ממזער בההנדברייק יכולים לחכות שעה עד שהם עוברים Processing מלא.

עריכה:

זה הוידאו שעשיתי אתמול, הוא עבר קידוד רק ב Adobe Media Encoder. סביר שהוא בנפח 342 מגה לאחר קידוד?

https://youtu.be/vhfabUNzCKo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בגלל ששיטת הקידוד מוגדרת על H.264 - קיבוץ ודחיסה יעילים מאוד מבחינת משקל ללא איבוד באיכות התמונה.

שים לב לרוב גם להגדרות הביטרייט. ל-ShadowPlay (וצילומי footage ממשחקים בכללי) לדוגמה לא צריך יותר מ-20-25MB\ps סטטיים כמו שהגדרת, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-ShadowPlay לדוגמה לא צריך יותר מ-20-25MB\ps סטטיים כמו שהגדרת.

אה אה! תפסנו פה פושטק. אכן הShadowplay אצלי היה מוגדר על 50 ביטרייט, שזה בהחלט יותר מדי ומוגזם לחלוטין בשביל התכנים שאני עובד עליהם. למעשה ממליצים בכלל פחות מ10 בשביל Full HD, אז לחומר גלם אני מאמין ש20 יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפושטק זה כל צורת קידוד אחרת מלבד H.264 :)

זה לא משנה מה מוגדר ב-SP כי בכל מקרה בכדי לערוך את זה בפרימייר מבלי שיהיה לאג באודיו הוא צריך לעבור דרך תוכנת המרה כמו HandBrake (הטובה ביותר לדעתי).

כל עוד בהמרה אתה מגדיר H.264 @ 15~25MBps אתה אמור ליהיות בסדר גמור מבחינת איזון תמונה ומשקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרה ידנית תמיד הרבה יותר מומלצת מאוטומטית לטעמי, כי ההגדרות גם משנות לפי סוג הצילום (לצילום דסקטופ לדוגמה לא הייתי בוחר יותר מ-10 בקצב ביטרייט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף בכללי לסרטונים עבור האינטרנט לעבוד על נאמר 20 ביטרייט בשביל חומר הגלם ואז לכווץ לפי הדרישות של האתר אליו מעלים את הסרטונים?

ואכן אני אגדיר פרופיל ידני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...