שאלה לגבי C1E תדר מעבד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי C1E תדר מעבד

iveco

Recommended Posts

רציתי לדעת אם אני מבטל את האופציה של הנמכת תדר C1E והתדר ישאר במצב רגיל 2.9 GHZ ולא ירד ל 1.6 השאלה אם הביצועים יהיו יותר טובים ?

צריכת החשמל פחות מעניינת אותי , אני מדבר על ביצועים נטו .

אם אני רוצה ביצועים גבוהים עדיף לבטל את ה C1E ?

אמרו לי שאם אני מבטל את ה C1E זה הורס את המעבד זה נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורטית כן, אם מבטלים את פונקציות הצריכה בחשמל אז המעבד עובד תמיד על תדר גבוה יותר.

אבל (וזה אבל גדול) זה מיותר לגמרי למי שלא עושה ולא מביא את המערכת שלו למצבים בהם באמת צריך ביצועים טובים יותר.

אני לא יודע מה הם שימושיך במחשב אבל תהיה חכם להחליט האם באמת השינוי יתרום לך במשהו או האם תרגיש בכלל בשינוי. אחרת זו התעסקות מיותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד שאני משתמש בפונקציה C1E יש הרגשה כמו שרכב מעביר הילוך אוטומט " רגע העברה " ככה ברגע שהמכפלת עולה מרגישים כאילו המחשב נתקע לשניה לא זורם הכי חלק יש דיליי מעצבן כזה ממש לשניה ...

שאני עושה ללא C1E והתדר נשמר על 2.9 GHZ אין את הקטע המעצבן הזה

אם אני מבטל את ה C1E זה יכול להרוס את הלוח ? הבנתי ממך שאת המעבד זה הורס ומה עם הלוח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאת המעבד זה הורס, אני עם הפונקציות (יש יותר מאחת) האלה כבויות כבר כמעט 6 שנים והמחשב דולק 24\7 גם אם ההרס יקרה רק עכשיו אז עבורי זה לא הפסד אבל אני ממש לא רואה את זה קורה.

כל עוד הטמפ' תקינות לא אמור להיגרם נזק.

תבטל ותעקוב אחרי ההשפעה על הטמפ' של המערכת אם הכל תקין אין מה לחשוש. זו לא המלצה כי אני לא אקח אחריות על שום דבר אבל אדם חכם קורא קצת במה מדובר מנסה בעדינות עם יד על הדופק בהתחלה לשחק עם האפשרויות ואז מחליט מה טוב עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C1E זו אפשרות חוסכת חשמל, וכמו כל אפשרות חוסכת חשמל יש ויתור קטן בצד של הביצועים (הדיליי הזה שאתה מרגיש זה מן כמו "זמן השהיה" עד שלוקח ללוח "להבין" שהתדר המקסימלי נזקק).

אבל איפה שלא צריך אותו רוב הזמן (גלישה, עבודת מסמכים ודקסטופ קלילה) אתה לא תרגיש בהבדל וזה חוסך חשמל.

לאוברקלוקרים כאמור זה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד לא הבנתי גם אם אני מבטל את ה C1E והוא חוזר למצב ברירת מחדל שלו 2.9 גיגה הרץ במקום 1.6 איך זה בדיוק הורס את המעבד ? זה לא שאני עושה למעבד OC ואני מעלה בתדר ראיתי שהוא צורך 1.05V זה נחשב הרבה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו להגיד שהמחשב נהרס אם הוא דולק 24\7...

תאורטית מה שעובד יותר\חזק יותר מתקלקל מהר יותר, השאלה היא אם זה באמת משנה מעבד שמתקלקל אחרי 8 שנים או 9 שנים כשבמילא תוך 3-4 שנים גג תחליף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

פתחתי על זה דיון מזמן והרצתי בתוכנה CPUZ בנצמרק כאשר ה C1E פועל קיבלתי 1800 נקודות , למרות שכאילו התדר עלה מ 1.6 ל 2.9 והורדתי את ה C1E והתדר היה על 2.9 קיבלתי 2300 נקודות זה לא דימיון זה מציאות ההנמכה של התדר " חיסכון בחשמל " פוגעת בביצועים של המעבד אז זה לא פוגע ב 100 אחוז אבל זה פוגע ב 20-30 אחוז זה גם משמעותי .

יש רק בעיה שאחרי ריסט אני מקבל שגיאה בביוס " הגדרות " שמשהו נכשל בהגדרות וסה"כ אני מוריד את ה C1E לא מבין את זה 

והכי הזוי שאני מסמן 2 ליבות ולא AUTO המחשב מראה שגיאה בבוט ומה אני עושה סה"כ ? המעבד שלי באמת 2 ליבות .

MSI קשור לאייבורי מחשבים " בתודעה " אבל מעולם לא הייתה לי איתו בעיה בביוס וכל מיני קישקושים כאלה בניגוד לגיגה ב' שיש לו תקלות מוזרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...