רפורמת האינטרנט ובחירת החברה והחבילה המשתלמת ביותר עבורי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רפורמת האינטרנט ובחירת החברה והחבילה המשתלמת ביותר עבורי

ssib

Recommended Posts

בעקבות רפורמת האינטרנט אני רוצה להוזיל עלויות.

כרגע אני משלמת בנפרד עבור ספק ועבור תשלתי כנראה על כל אחד מהם הרבה יותר מידי (הפרטים אינם מולי כרגע)

מבחינת תשתית אני בבזק. אני אמורה להיות בחבילה עד 40 מגה אבל הפועל באזור שלי ניתן להגיע עד 30 וקצת אז זה מה שמקבלת.

אגב, בחרתי בבזק בין היתר בגלל שלאחר בלגנים עם לא ממש התלהבתי לעבוד איתם.

מבחינת ציוד, לפני כשנה עקב רראוטר שנהרס, הוכרחתי להחליף ראוטר. נדמה לי שכרגע אני משלמת עליו לפחות 5 או 10 ש"ח בחודש. אבל איני זוכרת את פרטי ההסכם שדיי נכפה עלי (הייתי חולה והכל קרס אז הגעתי אלהם ככה) אבל נדמה לי שאלו דמי החכרה כך שלא ישאר אצלי אם אתנתק.

קצת קראתי והבנתי שמעבר לאחת החברות ידרוש החזרת הראוטר כאשר במקרה זה כל חברה והפתרון שלה.

שאלות:

ממה שתם יודעים, מה המצב כעת?

למי עדיף ללכת ולמי עדיף כנראה פחות (או ממש לא)?

מה קורה לגבי שירות? (לרוב איני זקוקה לו, לתמיכה טכנית נדירה מאוד. אבל, יש מקרים במטח כשאר יש אצלהם תקלות)

מה קורה לגבי ציוד?

אם ארצה להשאר בבזק, בעבר הם נטו לעשות צרות למי שניסה לקבל דרכם חבילות שנועדו ללקוחות חדשים. מה קורה כעת?

כמובן, כל מיידע רצווונטי אחר יתקבל בשמחה :)

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לתת תשובות ענייניות..

ממה שתם יודעים, מה המצב כעת?

עכשיו אפשר להתקשר לספק (כרגע: 018, CCC, 012, netvision,014) ולבקש מהם ספק + תשתית. התשלום יתבצע לספק בלבד והוא כולל התשתית והספק.

מחירים הכי זולים הם של netvision - שהם 100 ש"ח עבור 100 מגה כולל נתב חינם. השאר מוכרים ב-100 ש"ח עבור מאה מגה ללא נתב, ו-014 מבקשים 120 ש"ח.

למי עדיף ללכת ולמי עדיף כנראה פחות (או ממש לא)?

עדיף כי יותר זול. לפני הרפורמה הכי זול היה 120 ש"ח. 100 עבור 100 מגה לבזק, ו-20 עבור ספק ל-hotnet. עכשיו אפשר ב-100 ש"ח עבור 100 מגה, תשתית וספק ומודם.

מה קורה לגבי שירות? (לרוב איני זקוקה לו, לתמיכה טכנית נדירה מאוד. אבל, יש מקרים במטח כשאר יש אצלהם תקלות)

בעיות יפטרו רק דרך הספק, לבזק אין עניין לעזור למי שאינו לקוח שלה.

מה קורה לגבי ציוד?

את צריכה להחזיר את הראוטר לבזק ולקנות חדש. אפשר לקנות באופן עצמאי, לקנות בעזרת הספק (018 עם קופון הנחה) או לקבל אחד מהספק חינם (לשנה ב-012).

אם ארצה להשאר בבזק, בעבר הם נטו לעשות צרות למי שניסה לקבל דרכם חבילות שנועדו ללקוחות חדשים. מה קורה כעת?

את צריכה לבדוק עם ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק זה משתלם?

אולי תציע לנו באנדל של 15 מגה ב100 שקל?

נטוויז'ן אולי הכי זולים עם באנדל 100 ב100, אבל הם הכי גרועים באינטרנט.

לא הייתי עובד איתם גם במחיר של שקל אחד.

סך הכל אי אפשר לחסוך הרבה עם הבאנדלים האלה.

וכבר יש סיפורים על חברות שמעבירות את הכרטיס אשראי בין ספק תשתית לספק אינטנרט, ואז גביה לא תקינה מתרחשת, שגם אלו גובים מחיר מלא, וגם אלו פתאום גובים גביה כפולה.

לא יודע אם זה שווה את כל הסיפור בשביל 10 שקל.

על תשתית הוט הייתי הולך על הוטנט.

על תשתית הייתי הולך על בזב"ל.

ובלי זמניים ושטויות מהסוג הזה.

די נמאס, רוצים להשאיר את הגועל נפש הזה מאחורה עם ההיסטוריה המכוערת של חברות הסלולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוזלה היא עבור 100 מגה, 15 ו-40 פחות מומלצים. אני שילמתי לבזק 100 ש"ח ול-hotnet 20 ש"ח עבור 100 מגה.

המבצע הסתיים ובזק הקפיצו את המחיר ל-150 ש"ח. אפילו עם שימור לקוחות שלהם לפני ההתנתקות שלי לא הסכימו לרדת מ-120 ש"ח (לא כולל ספק!).

אז חסכתי כסף במעבר ל-018, בלי טובות של אף אחד כרגע אני משלם 100 ש"ח כולל תשתית וספק. ראוטר קניתי לבד.

עבורי זה עזר מאוד. עבור מי שיש לו 15 מגה, זה עוזר פחות.

אבל זו רק ההתחלה. ועיקר הרפורמה היא הוצאת הכוח מבזק. הרי מחיר של הספק לא יכול לרדת יותר מדי, כי במילא הוא נמוך. אבל עכשיו כל הכח עובר לידים של הספקיות, ויש מספר רב של ספקיות ובעתיד יש אפשרות לעוד הוזלות.

גם אני לא הייתי נוגע ב-netvision, אתה יכול לנסות את 012, גם הם נותנים חינם לשנה הראשונה לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זו רק ההתחלה. ועיקר הרפורמה היא הוצאת הכוח מבזק. הרי מחיר של הספק לא יכול לרדת יותר מדי, כי במילא הוא נמוך. אבל עכשיו כל הכח עובר לידים של הספקיות, ויש מספר רב של ספקיות ובעתיד יש אפשרות לעוד הוזלות.

מה פתאום?

ה"רפורמה" לא לקחה שום כוח מהוט ובזק.

החבילות אותם חבילות.

גם המחירים כמעט אותם מחירים.

סתם מראית עין שעשו משהו, וכמה מבצעים חדשים שבאו לרכוב על גל הפרסום.

להיפך, אם הרפורמה הזאת עשתה משהו זה לקבע את המשך הניצול של ובזק תחת האשליה שמשהו השתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים שאתה רואה היום הם קביעה של הספקים עצמם. כל ספק ומרווח הרווח שלו מעבר לתשלום לבזק. כל ספק יכול לרדת עוד, אם ירצה לגדול.

הוט עדיין אינה מחוייבת לשוק הסיטונאי, אז אין טעם לדבר עליה.

אני חושב שהפתרון הכי נכון זה להוסיף שחקן שלישי - דבר שניסו, אבל כמו שאתה רואה עם unlimited הם בכלל לא שחקן בגלל כל מיני אינטרסטנטים.

בסוף יום, לשלם 100 ש"ח עבור מבחינתי זה חסכון לא מבוטל. ואני בטוח שזה חסכון עבור הרבה אנשים שנמאס להם שהם חייבים להתווכח ולהתמכח עם כל פעם מסתיים המבצע. אני לא דיברתי עם 018 בכלל כשעברתי אליהם. מחיר קבוע, רשום באתר, ממלא פרטים, ושולחים לך מייל עם הפרטים להתחברות. יותר נוח מזה, אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקיות יכולות למכור קווים של 80/20? 50/50?

כל מה שה"רפורמה" הזאת עשתה זה לעבור מרשת מקדונלדס עם סניפים בבעלות החברה, לרשת מקדונלדס שעובדת עם זכיינים המפעילים את הסניף בדיוק באותו באופן.

שום דבר לא השתנה בבסיס.

להיפך, עכשיו במקום שיבוא שינוי, הסדירו את המשך השלטון של מקדונלדס כמי שמכתיב את האוכל היחידי שזמין לנו.

ויש להם את החוצפה לכתוב ולטעון שהם עשו "רפורמה", ולהשתמש בזה כדי למנוע ולעכב שינוי יסודי.

בושה וחרפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שרצית רפורמה שונה. לא אמרתי שהרפורמה פותרת את כל הבעיות, אבל היא פותרת בעית המחירים. ועבורי היא פותרת בעיה יותר גדולה, זה שאני לא צריך להתרוצץ אחרי מחיר חדש כל שנה, ולהתקשר כל פעם לבקש מחיר טוב יותר כי העלי לי אותו עוד פעם. מבחינתי זה הישג לא קטן. וזה שאני לא צריך להתעסק עם , זה אפילו יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להתרגש, כמו שהיו אנשים פה בעבר שאמרו שהמהפכה הסללורית לא הולכת לשנות כלום ואפילו לפגוע במחירים, ככה יש אנשים שמתלוננים על הצעד המבורך הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שרצית רפורמה שונה. לא אמרתי שהרפורמה פותרת את כל הבעיות, אבל היא פותרת בעית המחירים. ועבורי היא פותרת בעיה יותר גדולה, זה שאני לא צריך להתרוצץ אחרי מחיר חדש כל שנה, ולהתקשר כל פעם לבקש מחיר טוב יותר כי העלי לי אותו עוד פעם. מבחינתי זה הישג לא קטן. וזה שאני לא צריך להתעסק עם בזק, זה אפילו יותר טוב.

גם קודם לא היית צריך להתרוצץ כל שנה אחרי מחיר חדש.

אפשר היה לקבל מחיר מבצע ללא הגבלת זמן.

ואיך בדיוק ה"רפורמה" פותרת את בעיית המחירים?

בגלל שעכשיו בזק והוט מעבירים את השירות/תמיכה לספקיות האינטרנט?

אוקי אולי זה חוסך קצת עלויות בשירות לקוחות, מקסימום 10 שקל ללקוח.

בגלל זה יש מבצעים בהם הבאנדל עולה 10-20 שקל פחות.

וחצי מהם זה סתם מבצע שיווק שמנסה לרכוב על גל ה"רפורמה" כדי לגרוף לקוחות חדשים באותו חלון זמן.

למה נטוויז'ן מציעה 100 ב100?

בגלל שהם קונים את התשתית ב80?

אז למה הוטנט לא מציעים 100 ב100? הרי הם מוכרים 100 מגה בלבד ב20 שקל?

כי ה"רפורמה", לא עשתה שום דבר מעבר להורדת מחיר התשתית באולי!! 10 שקל.

מעבר לכך איך בדיוק ה"רפורמה" שינתה את המחירים?

תגיד לי מה השתנה.

מה השתנה חוץ מהעברת הטיפול בלקוח משני מרכזים שונים למרכז יחיד?

תיאורטית אם הוט ובזק היו מתחרים בין ספקיות גדולות על מי ידחוף דווקא את התשתית של זו ולא של זו, אז אולי היו ירידות מחירים הדרגתיות.

אבל להוט ולבזק הרבה יותר קל ומשלם לתאם מחירים כדואופול, ולכן זה לא באמת יקרה.

עד עכשיו הם לא יכלו להתחרות על לקוחות הקצה בעזרת מלחמת מחירים?

למה לא עשו זאת?

אין מה להתרגש, כמו שהיו אנשים פה בעבר שאמרו שהמהפכה הסללורית לא הולכת לשנות כלום ואפילו לפגוע במחירים, ככה יש אנשים שמתלוננים על הצעד המבורך הזה..

קישקוש.

יש כאן מצב הרבה יותר מורכב מתקשורת בכך שיש שני רמות של תשתית(פנים וחוץ) ועוד קומה של ספק שירות שמוחזקים ברובם על ידי אותם בעלים עם אינטרס להפעיל את המערך כקרטל משוריין של דואופולים.

ה"רפורמה" לא שינתה כלום לגבי העובדה שיש לנו דואופול תקשורת קווית בענף תשתיות הפנים, וסיפור די דומה בתשתיות חוץ.

בענף הסלולר ה"רפורמה" הפכה מצב בו יש 3 מתחרות שעוברות כאוליגופול + מאפיינים של קרטל, כשכל השלושה היו מעוניינות לשמור על אותה שיטת ניצול לקוחות.

והוסיפה עוד 2 מתחרות, שלפחות אחת מהן באה מראש!! בגישה אחרת לגמרי של תמחור ועבודה מול לקוחות.

בהשוואה לזה מה בדיוק ה"רפורמה" של האינטרנט הביאה לנו?

כלום!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...