התייעצות לגבי לימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי לימודים

fire121

Recommended Posts

שלום חברים,

אני ממש מתלבט בין מספר אופציות ואשמח לעצתכם.

המטרה הסופית היא לעבוד בחברה מסודרת ולעסוק בפיתוח תוכנה.

1. לעשות קורס מקצועי בפיתוח תוכנה במכללת סלע(22 חודשים), או קורס מקצועי בפיתוח WEB בסביבת C# או בכלל JAVA - שניהם בג'ון ברייס, שניהם 10 חודשים.

2. לעשות תואר ראשון במדמ"ח - באוניברסיטה הפתוחה.

3. לעשות תואר ראשון במכללה. כאשר על הפרק יש את האקדמית ת"א יפו או HIT בחולון.

הרקע: בן 29, בקבע במשרה מלאה++(08:30-19:/20:00), מתחתן בסוף שנה.

בוגר תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה מבר אילן(85) ותואר שני במנהל עסקים מבן גוריון(91).

פסיכומטרי 585, בגרויות 15 יח"ל הנדסת תוכנה, 4 יח"ל מתמטיקה עם ציון 92. 5 יח"ל אנגלית.

יכול למשוך את השירות בקבע עוד שנה+ על מנת לא לחפש עבודה אחרת תוך כדי הלימודים.

ממש מלחיצים אותי הקורסים במתמטיקה כי בתיכון עשיתי 4 יח"ל.

אשמח לקבל את דעתכם, איזה אופציה עדיף? מדוע? מאיזה נקודת מבט אתם עונים? משמע איפה למדתם, במה אתם עובדים עכשיו.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה #2 היא הטובה ביותר. אם יש לך רקע כלשהו בתכנות, תוכל להתחיל לחפש משרת סטודנט כבר עם תחילת הלימודים. אם אין לך רקע, תצטרך להמתין סמסטר או שניים כדי לצבור מעט ידע שיאפשר לך להתקבל למשרה בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, מה זה מבחינתך מקום מסודר? האם האקדמית ת"א יפו או HIT זה לא מקום מסודר?

אין לי זמן לבזבז במכינות ושיפורים...תראה בן כמה אני....

אי אפשר ללמוד לנצח...

צריך גם להתחיל לצבור ניסיון ולהרוויח כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרגיעו כבר עם הגיל .

יש לי חבר, שגדול ממך בעשור, שעשה את הקורס בגון ברייס והיום עובד בQA בסטארטפ.

אז אמנם הוא לא מרוויח 20,000 על ההתחלה , אבל יש לו משכורת יפה והיא יכולה רק לעלות..

בנוסף, הוא לומד את העבודה, צובר ניסיון ומשיג קשרים.

מובן מאליו שעדיף אוניברסיטה אבל אם לא יוצא, אז המכללות היותר נחשבות הן : המכון הטכנולוגי-חולון , הבינתחומי והאקדמית ת"א-יפו.

תואר בפתוחה , הוא ממש קשה . תוכניות לימוד לפני כמה עשורים, הלבד ..

תואר בפתוחה נחשב כמו תואר מאוניברסיטה.

רוב האנשים שמתקבלים למוסד רגיל , לא הולכים לפתוחה. (מעניין אותי מה הסיבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאוניברסיטה היא האופציה הכי נוצצת, אך לדעתי במקרה שלך, תואר ממכללה בשילוב עם הרקע הצבאי שלך (יהיה אשר יהיה) ישיג לך עבודה טובה ומכניסה בקלות יחסית.

בנוסף, ישנן מכללות שמאפשרות לימודים גם לתואר שני, ולדעתי עדיף שתלמד אצל אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש עוד אופציה - ישנן חברות השמה לאקדמאים שעושות הסבה מקצועית לאנשים מכל התחומים לתכנות - בחינם - ומתחייבות למצוא לך עבודה בתום הלימודים. יש כמובן אותיות קטנות, כגון:

- דרישה למחויבות של כשנתיים למקום העבודה בסיום הקורס (מן הסתם השכר גם די נמוך ועומד על אזור ה-12,000 ממה שאני מכיר)

- ההתחייבות למצוא עבודה לא חקוקה בסלע; אתה עדיין צריך לעבור ראיון מקצועי אצל המעסיק הפוטנציאלי

- המסלול הזה ממש לא קל - לומדים מהבוקר עד הערב, ויש כל הזמן מבחנים

אני מכיר אנשים שפנו למסלול הזה (בעלי תואר ראשון בהנדסה מהטכניון שרצו להתעסק בפיתוח תוכנה), ובגלל שיש לך תואר ראשון זו יכולה להיות אופציה סבירה בשבילך (יכול להיות שזו האפשרות הראשונה שציינת, אני לא בטוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני מכיר ובדקתי אתה מדבר על אקספיריס,

זה בדיוק המסלול אצלהם מה שתיארת.

רק שלצערי זה קורס של חצי שנה של לימודי יום. ואני לא מתכנן עדיין להשתחרר אלא לעשות קורס תוך כדי הצבא.

על כן האופציה הזאת נפסלה.

מחר בבוקר יש לי פגישה וייעוץ במכללה האקדמית ת"א יפו. נראה מה הם אומרים.

יש לי כמה חברים שאומרים שהתחום הכי חם עכשיו זה WEB ושבשביל זה אני לא צריך B.SC ממכללה אלא קורס מקצועי קצר, למשל בג'ון ברייס ולתרגל הרבה ולהכין תיק עבודות.

הבעיה היא שאני לא יודע אם אני ארצה לעסוק ב-WEB כל החיים אלא אולי להפתח לעוד מקומות, לכן אני לא בטוח שזאת הדרך.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר ללמוד לנצח...

רק עד הפנסיה.

מזה התחום הכי חם עכשיו? למה זה מעניין אותך? ואם מחר הדרישה בשוק תשאף לאפס?

תבדוק עם עצמך מה מעניין אותך ומה מושך אותך. אתה תהיה טוב רק במשהו שאתה נהנה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...