HTPC למיני מוזיאון, באיזור ה-500$, קניה בחלקים מארה"ב. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HTPC למיני מוזיאון, באיזור ה-500$, קניה בחלקים מארה"ב.

nachum37

Recommended Posts

תיאור כללי: מחשב המיועד למיני מוזיאון, יחובר לטלוויזיה גדולה (רזולוציה סטנדרטית, לא 4K) ולמסך קטן נוסף עבור מצגת ווידאו.

דרוש גם ציוד היקפי: שלט מעולה למצגות, רצוי גם עם מצב עכבר למקרה הצורך.

מקלדת אלחוטית עם עכבר מובנה.

התקציה עבור המחשב הינו כ-500$ בערך, התקציב לציוד הינו בנפרד, ככל שידרש עבור ציוד איכותי.

1. מה התקציב המקסימאלי? אין תקרה ברורה, אך היות ומדובר בסה"כ במחשב המיועד למצגות כדאי שיהיה באיזור ה-500$.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לנצל במידת הצורך.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? באם מדובר במשהו מוצדק ניתן לחרוג כפי הצורך.

2. מה שימושי המחשב? הצגת מצגות ווידאו בטלוויזיה ובמסך מחשב במקביל. חלקם מתוך אפליקצית אנדרואיד - על אמולטור כלשהו (BlueStaks ודומיו).

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש: שימוש תדיר ב-Power Point, VLC \ Windows Media Player, on Bluestaks.

ב) המחשב אינו מיועד לגיימינג, אך רצוי שיתמוך פוטנציאלית גם ברזולוציות גבוהות במקרה והמסך ישודרג בעתיד. כמו כן, מדובר על שימוש בשני מסכים בו זמנית, (טלוויזיה ומסך מחשב, בחיבורים שונים - HDMI ו-DVI) בתצורה בה המחשב מזהה שמדובר בשנים (עם אפשרות להחלפת התצוגה או כיבוי אחד מהם), לא עם מפצל כלשהו. איני יודע אם לוחות אם בעלי יותר מחיבור אחד תומכים בשימוש בו זמנית בכמה מהם, אם לא ניתן להוסיף כרטיס מסך מינימלי כלשהו עבור האופציה הזו.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב: אני מניח שבשלב זה FHD, כדאי שיתמוך ביותר פוטנציאלית, כנ"ל.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב: שום כלום. וידאו ומצגות.

3. האם יש צורך בציוד היקפי: (הציוד ההיקפי בתקציב נפרד כפי הדרוש)

• שלט מעולה למצגות, רצוי גם עם מצב עכבר למקרה הצורך.
  • מקלדת אלחוטית עם עכבר מובנה. אין העדפה לדגמים ספציפיים, אם כי ללוג'יטק יש שם טוב בתחום.
  • כונן DVD איכותי (לא מחברה עלומה) שיחובר ב-USB (ללא אספקת חשמל נפרדת). היות וככל הנראה הוא יחובר במאונך רצוי מסוג המגירה שנפתחת בקפיץ ויש להכניס את הדיסק על הקורא, כמו במחשבים ניידים, לא עם מגירה ממונעת).

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? כדאי שלא ירעיש. המחשב גם יעמוד במקום די חסום מבחינת פתחי אוורור.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? המחשב יקנה בחלקים ויורכב על ידי. רישיונות אשיג מטכנאי באיזור.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית: אין. הכל יקנה באינטרנט (אמאזון\איביי\בסט ביי\וולמארט\ניו אג וכדומה). הכל בארה"ב.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע עד חודש הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן?

דרוש מחשב קטן, ובתחילה אפילו התלבטתי האם לקנות NUC. בכל מקרה רצוי Mini-ITX, אלא אם כן דרוש כרטיס מסך כדי לחבר שני מסכים ואז הלוח והמארז צריכים להתאים.

• דרוש SSD קטן (256GB). כדי לא להגדיל את המארז ניתן לקנות את ה-SSD בכרטיס כלשהו (mSata / M.2).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא ממש. לוח בלי מעבד OnBoard תמיד רצוי.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אם התקציב נמוך מידי אעלה לפי הצורך. בשלב זה נראה לי שלמערכת מבוססת i3/5 כלשהי זה די והותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה:

http://pcpartpicker.com/p/Gpsff7

יספיק בהחלט לשימושים שאתה מתאר.

ללוח אם כניסות DVI וHDMI, כנראה יצטרך לעבור עדכון ביוס בכדי שיוכל לזהות את המעבד, אני לא יודע איך זה עובד בחו"ל אבל תנסה לבקש מהחנות שתבצע את העדכון בשבילך. אם זה לא יסתדר תצטרך לקחת לוח H97, לדוגמא זה שגם מציע חיבור DVI וHDMI וגם יזהה את המעבד ללא עדכון ביוס, החסרון שלו הוא רזולוציה מקסימלית של 1920X1200 עם המאיץ גרפי המובנה, לעומת 4K בלוח H81 של MSI. אין כאן צורך בכרטיס ייעודי.

המימדים של המארז: 15.79" x 9.37" x 8.19", יש מספיק מקום לכונן אופטי ול3 כוננים בקוטר 3.5". אם הוא גדול מידי אז נחפש משהו אחר. יש למשל את המארז הזה שפחות גבוה אבל יותר רחב, ויתמוך גם בלוחות בגודל micro atx.

בקשר לשאר הציוד ההיקפי, לא כל כך מבין בזה ולא רוצה להמליץ סתם, בנוסף המגוון רחב יותר בארה"ב ואולי יש מוצרים עדיפים שלא נמכרים בארץ לכן עדיף לשאול את המומחים בתת-פורום ציוד היקפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני מבין שאין מה לחשוש בקשר לזיהוי שני מסכים בו זמנית על ידי הלוח עם הליבה המובנית.

בנוסף, לא אכפת לי לנצל מעט יותר את התקציב כדי לקבל לוח איכותי מחברות טובות יותר, וגם Wifi מובנה ו-M.2 או mSata לא יזיקו.

המארז של קולר מאסטר טוב, אבל פשוט ענק...

לצרכים שלי, כלומר: ספק, לוח מיני ITX וקירור עם פרופיל נמוך, ואיזשהו SSD מינימלי + אופציה לכונן "2.5 כלשהו, אני יכול להסתפק בלוח פצפון כלשהו.

הסילברסטון יותר בכיוון, אבל אפילו הוא די גדול. אני בין כה מתכוון לזרוק את המחשב מאחורה, ובמאונך ככל הנראה, אין צורך במקום ל- שיהיה גם כך חיצוני.

הסילברסטון PT13 נראה לי מתאים, בהנחה וה- יהיה בכרטיס על הלוח והמקום לכונן "2.5 ישאר פנוי. בנוסף צריך מתאים. (ידוע לי שהחיבורים הקדמיים שלו אינם USB3. אם יש טובים ממנו בסגנון דומה, אדרבה). גם האנטק ISK נראים טוב.

כפי שאני מבין בלוחות אלו הספקים הינם חיצוניים? האם זה מומלץ?

אגב, לא הכרתי את האתר... מעניין מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי M.2 הולכים לפי גדלים. כרטיס בנפח 256GB כנראה לא יכנס במארז קטן מכיוון שהם גבוהים. המחירים יכולים להגיע ל200+ דולר.. לא כל כך משתלם. כונן SSD רגיל יכנס ללא בעיה, יותר משתלם וגם לצורך הצגת מצגות M.2 יהיה מבוזבז, SSD רגיל יספיק בהחלט.

המארזים שביקשת דורשים לוח Thin mini-itx ולא מצאתי לוחות בגדלים האלה עם WIFI מובנה/חיבורי DVI.

אני חושב שמצאתי משהו שיתאים לך. תראה את הפרוייקט הבא: סרטון

הספק כוח חיצוני ותוכל לראות שהוא הכניס שם SSD ללא בעיה. מה דעתך?

ולוח אם בעל אותם חיבורים + WIFI "מובנה" שמתחבר עם כרטיס זעיר ללוח אם. אין בו חיבור M.2, קשה למצוא לוחות קטנים עם החיבור הזה, אלה שכן מציעים אותו עולים פי 2 במחיר וכמו שאמרתי אין לך צורך בSSD מהסוג הזה. קישור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח z97i plus עונה על כל הדרישות, מכיוון שה-m.2 שלו על הלוח בשכיבה. הבעיה היא רק המחיר הגבוה יחסית. כנראה באמת שארד מזה ואקח לוח בלי WiFi ו-M.2 כמו שהצעת.

הפרוייקט ההוא מרשים. אני לא חייב להצטמצם עדי כדי כך וגם לא חייב מארז ל thin mini itx, אבל משהו בסגנון ה-ISK הגדולים (300) של אנטק גם טוב. הסילברסטון גדול מדי.

אני צריך המלצה על מארז שכולל ספק טוב, או מארז שכן כולל מקום לספק + ספק איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא שקלתי להציע לך אותו פשוט חשבתי שהוא מגיע עם ספק כוח ג'נרי.

אבל לאחר הסתכלות באתר של Antec מדובר בספק כוח מדגם FP-150-8 שהם מייצרים בעצמם ומסיקור ובדיקות מאמץ שעשו לו נראה בסדר.

150W יספיקו למערכת הזאת. קישור לnewegg.

בקשר ללוח אם, תוכל לקחת את הקודם שהצעתי שכולל WIFI בלבד ללא חיבור M.2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...