ייעוץ בנוגע לקניית כרטיס קול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בנוגע לקניית כרטיס קול

omersh83

Recommended Posts

לא מכיר אותם, אבל יכול להמליץ על כרטיס בתצורה PCI אם בא לך

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-CREATIVE-LABS-SOUND-CARD-BLASTER-SB0570-PCI-7-1-sound-card-PCI-Sound-Blaster/32267951505.html

רכשתי לעצמי אחד כזה, והשימוש העיקרי היה החלפת הכרטיס בלוח שהפסיק לעבוד. התוצאות טובות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבנה שלי בכרטיסי קול קצת התרחבה לאחרונה.

קודם קול(pub intended) אתה צריך לשאול מה אתה צריך מהכרטיס?

אם אתה לא צריך סראונד, ולא מתכנן להשקיע במערכת סראונד איכותית, אתה לא!! צריך להשקיע בכרטיס סראונד יקר.

אתה יכול לקבל הרבה יותר באותו התקציב, מכרטיס קול איכותי שמיועד לתוכנות והקלטות.

יש לי D2X שקניתי בעבר במטרה לחבר למערכת סראונד.

ולאחרונה יצא לי להתנסות ולקנות כמה כרטיסי קול חיצוניים לעבודה עם כלי נגינה ותוכנות מקצועיות.

אלו כרטיסים להם PREAMPS, וDAC מאוד איכותי(בהתאם למחיר ולמוצר), וEARPHONE APLIFIERS, שמוציאים נקי ומפורט באיכות הפרדה גבוהה.

ולהם יכולות MIXING בסיסיות שיכולות להיות שימושיות לצרכים כאלו ואחרים, עם פאנל סוויצ'ים לשליטה נוחה בווליומים.

אם אתה מחבר דרכם מיקרופון, אפיל לא לצורך יצירת אלה רק לצורך שידור בתוכנות תקשורת אינטרנטים, עם מיקרופון איכותי שדורש הגברה מקצועית, במחיר משתלם דרך MASSDROP מהסוג הזה:

Alctron-um100-offension-membrane-font-b-usb-b-font-condenser-font-b-microphone-b-font-Pro.jpg

אתה יכול לקבל מעולה!!!

ברמה של סטודיו/podcasting.

בהשקעה לא גבוהה במיוחד, ששווה את ההשקעה הלא גדולה, לאורך שנים על גבי שנים של עבודה עם המוצר.

אז קודם כל שאל את עצמך, מהם השימושים שלי בכרטיס? עם איזה ציוד אני מתכנן לעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימושים ביתיים, מוסיקה סרטים ומשחקים,

הכרטיס יחובר לרסיבר שברשותי עם 2 רמקולים קדמיים וסאב.

יש ברשותי את titanium x-fi אבל הוא נדפק בסאונד אז אני מחפש אופצייה אחרת

ההבדל בסאונד בין הכרטיס הנ''ל לבין כרטיס הקול המובנה הוא לטובת קריטייב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא צריך יציאות אנלוגיות לסראונד זה לא יהיה שימוש טוב בתקציב.

לדעתי כדאי לך לשנות כיוון לגמרי, ולחשוב איך מוציאים סטראו סאונד איכותי לרמקולים + .

ה2.1 שלך דורש כבל לסאב או שהוא מקבל סטראו רגיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצויין. אז בעצם, אתה לא צריך כרטיס קול.. חבר את המחשב לרסיבר עם HDMI

וכמובן להגדיר בהתאם במחשב וברסיבר ב input assign

זה מה שמוגדר אצלי ויש הבדל בצליל בין הכרטיס המובנה על הלוח לבין הכרטיס של קרייטיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי נראה שאתה פשוט צריך DAC 2.1 איכותי כי הRECIEVER שלך עושה עבודה גרועה כDAC.

מעבר לכך לא רואה בשביל מה אתה צריך כרטיס יקר ומיותר של .

אם תשקיע את אותו התקציב ב2.1 DAC נטו! אתה תקבל הרבה! יותר איכות סאונד ממה שיהיה לך עם כרטיס .

יש מצב שאתה בכלל לא צריך ערוץ LFE כדי להשתמש בSUBWOOFER שלך.

ואז נפתחות לך הרבה יותר אפשרויות לDAC.

יש מצב שאתה בכלל לא צריך את הRECIEVER שלך.

נראה שלסאב יש הגברה לרמקולים.

או שאולי הוא כן צריך הגברה, והוא רק מעביר הלאה את מה שמגיע כמו שהוא.

בכל מקרה נראה שהוא מסוגל לעשות שימוש בערוץ סטראו שעובר דרכו כדי לקחת את המידע הרלוונטי לפעילותו, והוא לא חייב בהכרח ערוץ LFE.

- - - תגובה אוחדה: - - -

זה מה שמוגדר אצלי ויש הבדל בצליל בין הכרטיס המובנה על הלוח לבין הכרטיס של קרייטיב

ניסית לחבר לRECIEVER את הכרטיס OB דרך SPDIF או אופטי?

לפני הכל נסה SPDIF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש לסאב יכולת הגברה לרמקולים חיצוניים

החיבור בד"כ משמש למימוש הקרוס-אובר בין הסאב לרמקולים, כך הוא מקבל סיגנל מוגבר דו ערוצי מלא ומעביר את הנמוכים לסאב ואת השאר לרמקולים המשורשרים אליו ב HIGH LEVEL

בחיבור עם COAX (למתקשים, RCA) הרסיבר עושה את הקרוס-אובר והשאר כבר ידוע...

סה"כ אני מקבל את המשנה של ארטי

יש המון DACים טובים במחירים נגישים

אבל קודם נסה את האופטי

ותעדכן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתבין מאיפה אני בא.

יש לי כרטיס ASUS D2X.

אומנם החדשים יותר אמורים להיות אולי קצת יותר איכותיים, אבל לא שמיים וארץ.

גם הD2X היה נחשב איכותי יחסית לכרטיס קול.

אני זוכר שהשוואתי אותו לCREATIVE XI-FI והיה הבדל מורגש לטובת הASUS.

לפחות כך היה נדמה לי בזמנו.

לאחרונה קניתי כרטיס LEXICON I-O 22.

שזה בעיקרון מיועד להקלטות ולעבודה עם תוכנות אודיו מקצועיות.

כרטיס לא זול, יש הרבה שעולים חצי ממנו.

וכשפתחתי אותו ושמעתי בפעם הראשונה, אפילו דרך האוזניות הפשוטות יחסית שיש לי יש הבדל מורגש בינו לבין הASUS.

הDAC שלו ברמה גבוהה יותר בוודאות.

ושלא כמו בפעם הקודמת, הפעם יצא לי לשמוע את ההבדל בחיבור הלוך ושוב בין הכרטיסים.

האמת שיכול להיות שהמערכת דרכה הוצאתי את הסאונד מהASUS מורידה מהאיכות, בעוד שאל הLEXICON אני מתחבר ישירות.

ואז נפתחו לי העיניים.

כל הכרטיסים האלו לסראונד שמתחברים ללוח, הם אולי לא זבל, אבל איכותיים ממש הם לא.

והציוד דרכו הסאונד עובר גם הוא אולי מוריד מהאיכות של הסאונד ועדיף להתחבר עם אוזניות ישירות להגברה של הכרטיס.

מה שנותן יתרון לכרטיסים חיצוניים שמאפשרים חיבור ישיר לאוזניות ממרחק נוח, ואינם צריכים להתמודד עם הרעשים החשמלים של הלוח.

אני הייתי צריך מהכרטיס החדש כניסה לכלי נגינה + הגברה מקצועית לאותם הערוצים + אולי פונקציית המוניטור(למרות שאני לא ממש משתמש בה כרגע) + יציאה מוגברת לאוזניות +ודריוור ASIO איכותי.

מי שלא עובד עם תוכנות מקצועיות למוזיקה לא צריך דריוור ASIO, ולא צריך כניסות MIC/INSTRUMENT עם הגברה ראויה.

אז אם הDAC של הכרטיס OB נשמע לך גרוע, והDAC של הRECIEVER גם הוא נשמע לך גרוע(ותבדוק קודם עם SPDIF לפני שאתה סוגר עליו את הגולל), אז כך מה שאתה בעצם צריך זה DAC איכותי.

יציאת אוזניות יש לך בRECIEVER.

הגברה יש לך בRECIEVER, למרות שיכול להיות שעצם המעבר דרך הRECIEVER גם כמגבר לא עושה הכי טוב לסאונד שמגיע לרמקולים.

לכל הפחות אתה צריך DAC 2.0 או 2.1 נטו, ללא שום כניסות או יציאות נוספות.

אבל אתה יכול לקנות DAC עם מגבר אוזניות משולב, ולא רק שהסאונד ישתפר דרך הרמקולים בגלל ההמרה האיכותית, גם תוכל לחבר אוזניות ישירות לDAC ולקבל איתם איכות אודיופילית.

אני מציע שתעקוב אחרי המוצרים בקטגוריה AUDIOPHILE באתר https://www.massdrop.com/feed/category/audiophile.

תוכל למצוא שם מוצרים שקשה או בלתי אפשרי להשיג בארץ, ושעולים כאן פי 2 ואפילו פי 3 ממה שיעלו שם כולל משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...