הבדל בין כרטיס קול מתקדם לפשוט בSPDIF? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדל בין כרטיס קול מתקדם לפשוט בSPDIF?

vourt

Recommended Posts

באודיו סופר יוקרתי טוענים שיש הבדל. לראיה, אתה יכול לקנות בעשרות אלפי דולרים מכשיר CD שרק מוציא את הביטים שהוא קורא מהדיסקים ומחובר לDAC ייעודי. (מה שנקרא CD Transport). לטעמי, אם תשמע הבדל זה יהיה בגלל הממיר, לא בגלל הביטים שהSPDIF מוציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לא מבין בזה הרבה.

אבל אני מנסה להפעיל את השכל לגבי העניין הזה, וקשה לי לראות איך הוצאת מידע דיגיטלי שמקורו במידע דיגיטלי שמגיע בסופו של דבר לציוד שממיר אותו בעצמו לאנלוגי, יהנה מציוד יקר יותר שמוציא את המידע הדיגיטלי.

דיגיטלי זה לא משהו שצריך ציוד יקר בדרך.

זה סך הכל 0101010010101.

זה עניין תוכנתי נטו שאינו דורש ציוד אנלוגי איכותי בדרך.

האיכות נמצאת בציוד שממיר את הדיגיטלי לאנלוגי (DAC).

זאת אומרת הRECIEVER שמקבל את האות מהSPDIF.

ולא הציוד שמוציא את הסיגנל במקור.

כך ההגיון שלי אומר.

שאין שום הבדל בשידור דיגיטלי של אודיו ממקור דיגיטלי בין כרטיס כזה או אחר.

אולי אני מפספס משהו.

עד שמישהו יבוא ויאיר את עיני, זה מה שאני יכול כרגע לחשוב ולהסיק בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SPDIF יכול להעביר 2 ערוצים (stereo) בלתי דחוסים של PCM, או 5.1 / 7.1 ערוצים דחוסים בקידוד Dolby Digital או DTS.

ז"א, במידה והמקור אינו מקודד מראש ב- DD / DTS, כמו משחקים לדוגמא, אתה מוגבל לסטריאו.

בנוסף אין לך שום שליטה על הסאונד בצד הנגן (אם זה EQ או פיצ'רים אחרים של הכרטיס), אלא רק בצד המקלט \ מפענח (receiver / decoder).

כרטיס קול יעודי טוב יתמוך במקודד (Encoder) של Dolby Digital Live או DTS Connect, כך שהוא בעצמו יהיה אחראי לייצר את האות הדיגיטלי בקידוד DD / DTS בזמן אמת.

מה שמאפשר לך להוציא סראונד אמיתי ממשחקים, או להתערב בשרשרת עם פיצ'רים שמציע הכרטיס, אם זה EQ או המרת מקור סטריאו לסראונד ושאר אפשרויות בצד הכרטיס...

אבל כדאי לקחת בחשבון כי סיכויים גבוהים שכרטיס קול יקר יכלול גם DAC איכותי יותר מזה של המפענח / receiver,

כך שמבחינת איכות אולי עדיף יהיה לחבר אנלוגית מאשר לקודד DD / DTS בזמן אמת ולהסתמך על איכות ה-DAC של המפענח.

את הבדלי האיכות בין ה-DAC של הכרטיס מול ה-DAC של המפענח כדאי לברר מראש, או ע"פ שמיעה לאחר מעשה. אלא אם ממש חשוב לך חיבור כבל בודד (דיגיטלי) במקום 3 (אנלוגי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...